Vajičko verzus perinka pri odchode z pôrodnice

monyg
21. jún 2016

Milé mamičky chcela by som vedieť váš názor ako z pôrodnice domov vajičko alebo perinka.Mam to 3km,a termin pôrodu polovicu júla. Ja osobne by som radšej perinku kôli teplote a stabilite telička je krehké a nestabilne a vo vajičku sa mi to zda také voľne nepohodlne ale vyhlaška vraví niečo iné nuž neviem.Ďakujem Monika

natalym
21. jún 2016

Ja som rodila v júni a keď sme šli prvý raz na poradňu, bolo strašne teplo, tak som obliekla malej také body s krátkym rukávom, na hlavu nejakú ľahkú čiapku či čo a všetci ľudia čo nás videli, že kriste také malé a nemá perinku. Prišli sme dr a ona, že ,, no konečne normálna matka. ,, A ja až strach, že čo som urobila. 😀 😀 😀 To bolo pred 13 timi rokmi. To je stále takto?

matka1989
21. jún 2016

Nasa sa narodila kkncom jula a bola v perinke. Krstke body ciapocka a tenta perinka ... v najvavsich horucavach bola v perinke nakolko navolno byt nechcela ... ale mh to mame domov cca 5 minut ... inak vajicko

anickabasnicka
21. jún 2016

já mám narozené synky ještě z doby, kdy autosedačky nebyly povinné, navíc jsem často s oběma jezdila sanitkou do olomouce na kontroly, ti řeknu, je to fuška udžet mimino v náručí, když auto jede rychle a najednou musí nečekaně zabrzdit. lítali jsme v té sanitce všichni a několikrát se i ocitli na podlaze. se divím, že jsem to přežili ve zdraví...za mě rozhodně ve vajíčku, budeš mít i volné ruce a líp se ti i bude kolem miminka starat

stanislavao
21. jún 2016

@monyg ak ideye autom, jednoznacne autosedacka. Su povinne a dieta je v nom v bezpeci.

huahua
21. jún 2016

Ak pôjdeš autom, tak určite autosedačka. Neviem, či je to pre deti prirodzené a pohodlné, mne tam malá od malička kričí, plače, zvracia, ale ani teraz neuvažujem nad tým, že by som ju za jazdy vybrala. Píšeš, že bývate neďaleko, to si za 15 min doma (aj to asi preháňam), ak sa drobcovi bude páčiť, tak super, ak nie, prežije to a potom budeš cestovanie autom obmedzovať ako ja 😀 Viem, že kedysi autosedačky neboli a (väčšina) to prežila, ale teraz sú a keby sa niečo stalo, tak by si si to potom vyčítala.

mima283
21. jún 2016

@janickacrazy ja som dnes videla mamicku co stala s kocikom pri pieskovisku lebo mala este aj starsie deti. Kocik na slnku, este aj tmaby, z koca nehorazne revy. Pozrem sa a ona vytiahla babo v paperovej perinke...no mna az mrtvica skoro ranila...ten moj tucko mal len body z kratkym rukavom a tenucku ciapku a cely bol cerveny spoteny, tak si ani nechcem predstavit ako muselo byt tomu babatku...ja mam decembrovciatko, takze sme perinku mali, ale teraz by som to proste musela zvladnut aj bez nej. Ved to je male dieta preboha nie tropicka rastlina..

candii
21. jún 2016

@mima283 chudacik ☹ inak take prehrievanie je nebezpecne

huahua
21. jún 2016

@mima283 môj starší je aprílový a v perinke spával 10 mesiacov. 😀 Samozrejme, nebol v nej celé dni a noci, ale keď mal čas na spánok, mohli aj traktory z neba padať, aj 30 stupňové horúčavy v lete boli, či sme boli v kočíku, alebo doma v postielke, mladý pán bez tej perinky nezaspal (dokonca aj ruky musel mať schovaté). A prežili sme to všetci bez ujmy na zdraví, raz sa proste rozhodol, že zaspí aj bez toho a bolo. Ale tiež mi v lete nebolo všetko jedno, ale evidentne jemu to bolo šumafuk. 😀

mima283
21. jún 2016

@huahua ale hentomu to zjavne jedno nebolo ked revalo chuda a nedalo sa utisit...ja chapem ze detom je v perinke dobre, ale teraz pri tom ako sa rapidne na slovensku otepluje, a ake teploty padali minuly rok, cakam ze uz budu aj 40 a to podla mna nemoze byt ani bezpecne pre to dietatko

mima283
21. jún 2016

@candii ja viem keby aspon v tieni ked uz teda musi mat tu perinku ale este aj na slnku... Skoda reci...minule sa ma pytal byvaly kolega ci sa aj moj maly tqk poti, oni maju doma 3-4 mesacnu dceru...ze ina je vkuse spotena...tak som sa ho spytala ze ako ju obliekaju. No ani to tu nebudem pisat co som mu na jeho odpoved povedala, lebo by to niekto zmazal aj tak 😄

huahua
21. jún 2016

@mima283 Ja dobre viem, čo hrozí bábätkam pri prehrievaní, ale ako hovorím, tiež som v 30 stupňových horúčavach behala s kočíkom a dieťaťom v páperovej perinke. Ja som sa bála aj cestovania v aute a to sme mali aj klímu (aj keď ani klíma nie je pre deti ktovieaká výhra) a kvôli prehrievaniu nepoužívam ani pampersky, ale látkové plienky. Ale keď sa nedalo, tak sa nedalo. Keď na to dozrel, aj perinku sme odložili, ale nasilu by som ho tam v lete teda nedržala pokiaľ by sa dalo.

j.a.n.e.7
21. jún 2016

Mňa ešte napadla tretia možnosť - vo vaničke od kočíka, ale to nemôže byť hocijaká, ale určená na prepravu detí... známa tak vozila syna...sama s tým skúsenosť nemám, pri viacerých deťoch je to aj nepraktické

mima283
21. jún 2016

@j.a.n.e.7 teraz budem sice tak trochu pomimo, ale strasne by ma zaujimalo, ci aj ti nasi policajti vedia ze nieco take existuje a nenapalili by za to cloveku pokutu 😄😁

katy2
21. jún 2016

@mima283 urcite vedia... to je certifikovana.... nie je volne polozena na sedadle ale ukotvena....

mima283
21. jún 2016

@katy2 ja chapem ze je certifikovana, ale uz som sa stratla u policajtov s kadecim, tak preto mam sem tam pochybnosti 😁 samozrejme nemyslim vsetkych

zuna89
21. jún 2016

@mima283 vedia, my sme takú mali, lebo sme jazdili dlhé trasy musí byť certifikovaná. ona má zvonku tie klipsne (či ako sa to volá) a to sa pripne ako autosedačka nám raz policajti iba skontrolovali ten certifikát a či je správne pripnutá - hlavou do stredu, nohami k dverám a problém nebol

candii
22. jún 2016

@mima283 ja tomu nerozumiem ved to babatko je tiez clovek. Ked je teplo jemu je logicke ze aj tomu babatku je teplo. Niektory ludia su fakt tupy 😕

terezka1947
22. jún 2016

@monyg asi to je tvoje prve babo...a tak nebudem reagovat ako niektore mamicky
kludne daj babatko do vajicka,oblec podla toho ake pocasie bude
do vajicka si ho vlozis uz v porodnici,na izbe...takze budes mat na to klud a neboj sa,ono sa tam bude citit dobre a nemate to daleko....
ak sa toho bojis,kludne popros sestricku,nech ti ho do toho vajicka vlozi...doma ho uz mozes mat v perinke,ked este nemas taku istotu a bojis sa ho mat na rukach "len tak"...postupne si zvyknes na male telicko,aj na manipulaiu s nim
ja som si prve niesla domov v novembri v perinke...na rukach,vajicko bolo vedla mna...aaaaano,zjedzte ma kludne,viem,ze som nerobila ako sa "ma"...ale tak som sa bala,ze som ho nemustila v aute z ruk...skratka prvorodicka,....nepochopitelne veci som niekedy robila,ale...co uz,druhe babo uz sedelo pekne vo vajicku 😀 😀 a nepochopitelnych veci som uz robila podstatne menej 😀 😀

tomasko27
22. jún 2016

@huahua Ahoj.Aj tvoj tak spaval?No som rada ze nie sme sami.Mala sa narodila 31.3 a bez perinky jednoducho nezaspi,nemusi byt zaviazana v nej ale musi na nej lezat.Len neviem ako ju obliekat ked ma tu perinku.

mimik79
22. jún 2016

na prevoz v aute jedine vo vajicku, aj ked ides z porodnice...inak neexistuje, samozrejme tym padom v perinke nemoze byt, je dobre ked vajicko ma taku vypln pre novorodenca a nie je uplne prazdne, je tam take polstrovanie...neviem ake mate vy...

terezka1947
22. jún 2016

@tomasko27 ja som mala toto pri mojom druhom synovi...a vybrala som z perinky vlozku=mala som klasicku,bavlnenu a vlozka bola taka tenulinka...ked boli taketo horucavy,aj vlozku som vybrala...a spal zviazany a iba v kosielke....sice to bolo take labilnejsie,ale tak v postielke to slo...na rukach,pri kojeni(lebo este aj jedol stiahnuty,inak nevedel kludne jest) som si musela davat vacsi pozor
starsieho som sa bala mat bez perinky,ale musela som sa to naucit,pretoze ten chcel byt zasaden bez nej...a tak perinka bola len z porodnice domov par km,no a asi dva dni doma 😀

nadula01
22. jún 2016

nejdem citat vsetky rady,ale urcite v ziadnom pripade nie v perinke do auta.pekne do vajicka,navyse bude urcite teplo..neriskuj zbytocne

benn21
22. jún 2016

Ahoj 🙂 Za mňa jednoznačne do vajíčka, pokiaľ sa budete viesť autom. Jednak to tak musí byť a za druhé, aj keď je to len 3 km, človek nikdy nevie. Ak pôjdete rovno na prvú prechádzku, tak aj do perinky a len obliecť neké body. Ja mám už dve detičky a ani jedno som v perinke síce nenosila, ale používala som to ako prikrývku do kočíka, keďže obaja chalani sú zimní 🙂 A ak bude horúčava a predsa pôjdete autom, tak bábu stačí obliecť len niečo ľahučké, možno nejaký overal s krátkymi nohavicami, alebo nejaké bodíky a radšej ho zakryť plienkou... Predsa v tom vajíčku je teplo, Krásny deň 🙂

petrapritchard
22. jún 2016

bez autosedacky z nasej porodnice dieta proste nepustia, cudovala by som sa keby prepustili z nemocnice dieta v perinke

huahua
22. jún 2016

@tomasko27 @terezka1947 ja som používala klasické perinky s páperovým vankúšom, nie tieto moderné. Jednu som aj kúpila, lebo som si myslela, že mu v tom nebude tak teplo, ale bola to tá najväčšia blbosť za ktorú som vyhodila peniaze, čo sa detí týka. Tá vypchávka je taká hutnejšia, nepoddajná, tým pádom som mu tam nemohla napevno zaviazať ruky, skrátka nepáčila sa mu 😀
Dcéra v perinke bola cca 2 mesiace, potom už nechcela.
Ale musím zas povedať, že keď bol drobec v perinke, tak bol taký "pevnejší", "stabilnejší", keď bola dcérka taká malinká, tak mal človek taký rešpekt pred tým, že ju takú "bezbrannú" berie na ruky 🙂

monka338
22. jún 2016

Ahoj, urcite vo vajicku. Ak by vas zastavili policajti, tak mate okamzite pokutu. Mas to v podstate uplne jedno, nakolko ked bude horuco, tak aj v perinke sa Ti dietatko spoti. Tie 3 km (predpokladam autom) to dietatko vydrzi a budes kludnejsi i ty v pripade nedajboze nejakej dopravnej kolizie. Urcite vajicko. Netrufla by som si ist ani len 500 m autom bez toho, ak som nemala deti bezpecne v aute priputane.

tomasko27
22. jún 2016

@huahua Ahoj malu mam v takej klasickej paperovej,lebo ja som si tiez kupila taku novu modernejsiu a mala som malu v nej az dva krat,ako pises nepoddajna a ruky sa nedaju zaviazat a ona musela mat zaviazane a este aj teraz jej ich zviazem lebo ma dlhe ruky a sa nimi budi 🙂

evittam
22. jún 2016

@petrapritchard Prepáč, ale čo má personál pôrodnice s tým ako ja idem domov s mojim dieťaťom......Trošku smiešne - hádam som svojprávna a viem čo robím a ich je do toho nič.... 😉 Že ma nepustia domov .....heheh som sa dobre pobavila. 😉
A teraz k téme - samozrejme a určite vo vajíčku a nielen tak v perinke alebo na rukách.....

huahua
22. jún 2016

@petrapritchard U nás chodia poniektoré z pôrodnice normálne už v kočíku a nikto to nerieši.

evittam
22. jún 2016

@huahua Asi tak, ja si vôbec neviem predstaviť, že by mi mal niekto z pôrodnice niečo zakazovať, prikazovať a nebodaj mi nedať moje dieťa - to kde sme?! 😉