Veľmi zlý spánok 8 mesačného dieťaťa

martinas30
11. okt 2011

Dobre rano vam prajem,neviem ci tu uz bola nejaka diskusia ohladom zleho spanku babatka,ale potrebovala by som nejake rady ak mate skusenosti,mam doma osemmesacnu dcerku,ktorej sa spanok velmi zmenil,hlavne v noci.zaspava kazdy den okolo siedmej,do osmej vzdy spi,prvy problem je to ze inak ako koliisanim na rukach nezaspi,pri nikom inom nechce byt len pri mne,pri ostatnych place a vrieska ako pavian..do polnoci je spanok celkom v poriadku...potom sa okolo jednej budi,dam jej mliecko a zacina strasna noc..vobec nechce spat v postielke len pri mne v posteli,stale sa kruti,prevracia,dviha zadok,sucha sa stale dohora,je nepokojna,ked ju chcem uspat na rukach spi akonahle ju polozim na postel zacina znovu dokola to iste...je to velka zmena pretOze predtym spala celu noc a velmi vycerpavajuce,,,ak mate niektora podobne skusenosti a mate nejake rady co by jej mohlo byt alebo riesenie napiste mi prosim.dakujem

bobsent
3. feb 2012

@lillika nám dala prometazín a nepomohlo 😒 robila malej aj spánkové EEG? u nás ano, vraj má poruchu spánku a prejde to až okolo 2-3 rokov 😖
po protazíne ti normálne spí? ja som sa tomu dlho bránila niečo mu dať, ale prehovorila ma že on tým že je chronicky nevyspatý tiež trpí.

lollipop1
3. feb 2012

@lillika ahoj lillika, aj ja som permanentne unavena☹ pred totalnym zrutenim mi snad pomaha len to ze maleho neskutocne milujem, schudla som zo 61kg na 50 a to jem kedy sa da☹ ja len stale dufam ze sa to zlepsi🙂 idem si precitat o tom Protazine.

lillika
3. feb 2012

@bobsent Jaj ano Prometazin 🙂 ,jednu odmerku pred spanim.No,nespi dobre,ale lepsie 😒 .Predtym zaspala okolo 20,00 a o hodinku bola hore.To vydrzala tak do 2,00 v noci a potom spala do 6,30.len sa v spanku stale prehadzovala.Teraz zaspi okolo 20,30 a spi do tej 5,00.Sidce sa prehadzuje a aspon 5krat pyta vodu,ale je to lepsie ako predtym 🙂 .

lollipop1
3. feb 2012

@lillika ten Protazin sa moze davat az od 10 r.?

lillika
3. feb 2012

@lollipop1 prepac,je to prometazin 🙂

bobsent
3. feb 2012

@lillika no po jednej odmerke bral aj malý. spal potom tiež ako tvoja-nebudil sa každú jednu hodinu ale cca3-4x za noc a trošilinku sa zmiernil ten nekonečný pohyb v spánku.ale ako ho má vysadený je to ako pred tým ☹ koľko ste ho brali? má sa vraj14-21 dní, ja som dávala 12 lebo išiel na operáciu, a teraz neviem či má zmyslel ešte ho dávať.
neurologička mi hovorila že po tých2-3 týždňoch mu nabehne spánkový režim...ale asi sa nepodarilo.
vy sa už blížite k 2 rokom, potom bude spať a spať, už to máte za pár 😀
@lollipop1 oficiálne môže od 2 rokov aj dospelým sa bežne dáva, ale v kuse deťom tých14-21 dní. nie je návykový, dáva sa aj pri alergiách proti svrbeniu. inak to schudnutie poznám-z 55 popôrodných na 43 😖 spánkový deficit je hrozný. 😒 držím palce.

lillika
3. feb 2012

@bobsent bodaj by si mala pravdu 🙂 .moja Sarka ma vrodenu hyperaktivitu s poruchami pozornosti a spanku,...atd...takze nam povedali,ze v puberte sa to "pravdepodobne" zmierni ☹ .Ten sirup mame davat kazdy vecer a o 3 mesiace na kontrolu a dalsie EEG.tak uvidime...

bobsent
3. feb 2012

prosím ťa a kedy jej to diagnostikovali? nechcem vyzvedať, ale ja mám podozrenie na to tiež ☹ ale povedali mi že hyper. sa diagnostikuje až po 3 rokoch.zatiaľ má spánkovú poruchu. dávam vinu predčasnému pôrodu a tomu že nebol v tehu vyživovaný...

lillika
3. feb 2012

@bobsent asi pred 2,tyzdnami.Aj moja bambulka je predcasniatko 🙂

jarkam2
3. feb 2012

@martinas30 no, snáď ešte nie je neskoro ... Skús si pozrieť túto knižku:
http://www.mamadar.sk/fotky8875/Kazde-dieta-sa-...
Ja som mala s dcérkou podobný problém, dokonca mi nechcela spávať ani cez deň, večer a v noci zaspávala len na prsníku a budila sa po hodine. Alebo nemohla zaspať vôbec ... pišťala, keď som ju dala do postieľky. Na vine sú zlé návyky, ktoré môžu skončiť poruchami spánku (píšu v knižke). Podľa tejto knižky som ju pekne naučila nielen zaspávať večer samú (bez prsníka), ale teraz už aj v noci zaspí sama, keď sa zobudí. Dnes už štvrtú noc spinká sama v izbičke - len na noc otvorím dvere, aby som ju počula, keby niečo... 🙂 Spí zdravšie, ráno sa usmieva, je oveľa spokojnejšia.

petinkak
3. feb 2012

@makanka ahoj. nas maly v tom veku plakaval od siestej vecer do jedenastej, rucal, zavijal a len mlieko chcel. kolisanie zabralo vzdy len na par minut. potom nam lekarka poradila kvapky na brusko, lebo ze to asi bude kolika... lenze jeho brusko podla mna nebolelo, lebo sme mu ho skusali masirovat a nozickami cvivit a nic nezaberalo. ale tak sme vyskusali tie kvapky - sab simplex a po cca tyzdni co sme mu ich davali zrazu prestal s placom a zacal normalne spavat. vyskusaj 🙂 davali sme mu 5x denne 5 kvapiek do mlieka pred jedenim.

rolak
3. feb 2012

@lollipop1 a nechce spať ani s tebou v posteli? aj tam sa budí?

makanka
4. feb 2012

@petinkak ahoj
dakujem krasne 🙂 no nam sa to uz upravilo uvidime mozno len nejaka faza to bola a zasa pride teraz nam pomaha to ze sa nosime po byte a obzera sa vsade spokojny je a tak odspinka 🙂 kolise sa tak mu to nadhadzuje brusko tak je spokojny.dufam ze uz nebudem musiet ani dokrmovat to ma najviac trapilo lebo bol dlho hore a mlieko vsetko vypapal a plakal a plakal tak som musela dat bebu a tak sa vrhol na flasku odgrgol a uz buval.ale uz ho budem budit aby sme si aj nejaky rezim vytvorili 🙂

lollipop1
4. feb 2012

@rolak aj tam veru, je trosku kludnejsi ale nie na dlho☹

bobsent
7. feb 2012

@lillika prosím ťa a kto to diagnostikuje, neurológ? lebo mne povedal že až od 3 rokov. a ako jej to zistil?

lillika
7. feb 2012

@bobsent neurolog jej robil eeg a ct-cko.

fatia
14. feb 2012

Ahojte. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám skoro trojmesačnú dcérku. Problém je v tom,že mi vobec cez den nechce spat. Uspavam ju na fit lopte,na rukách,spievam jej,lahnem si s nou do postele, ale stale nic. Do konca sa potom tak vynervuje,az sa zajakava a lapa po dychu. Chvilu mi pospi vonku,ale v takých mrazoch sa hodiny kocikovat neda,ak prideme dovnutra hned je hore,pokial sa po polhodine nezobudi este von. Aj ked spinka von, hadze hlavkou zo strany na stranu,akoby bola nervozna ☹ V noci mi zaspavala krasne,teraz to je horsie. Ked vobec nespi cez den, vecer je uz taka vynervovana, ze ju uz nedokazem ukludnit a po niekolko hodinovom boji odpadne od unavy. Uz ma ani netrapi, ze nemam upratane,navarene, ale ten plac mi trha srdce. Skusam jej masirovat brusko, cvicim jej s nozickami, popripade dam rek. rurku,ale nic. Dufam, ze niekto nakukne do tejto temy, za kazdu radu budem vdacna.

evlyn
14. feb 2012

@fatia Zkusit polohovat na spani? Malej spaval na boku lip nez na zadech. Nebo zkusit na brisko. Nebo zavinout nafest.
Jak dlouho je pred tim pokusem o uspani vzhuru? Pri kojeni by neusnula?

mates22
14. feb 2012

@fatia co poradit, no asi jedině vydržet, ono se to časem upraví. Ale pokud tě to trápí hodně, tak se zkus zeptat doktorky, i když nevím, dcerka je ještě malinká. Polohovat ano, na takový polobok, na bříško bych nedávala kvůli syndromu náhlého úmrtí kojence. zabalit taky zkus, moje děti to nesnášely, ale obecně se to radí - oni sami sebe budí-lekají, jak rozhazujou ručičkama nožičkama. V noci spí asi špatně, že je přetažená. Jak dlouho už to trvá? Náš mladej taky míval dny, kdy prostě nespal a já z toho byla na nervy ☹. A nebo jestli ste nebyli na očkování, u dětí se ty reakce projevují různě............

radun
14. feb 2012

@fatia Jak dlouho to trvá? Kojíš? Děti mívají takové ty spurty (píšu to snad správně...) - že potřebují víc sát, aby si nakonec vysáli lepší mlíko. Anebo jestli jste na umělém, tak zkusit vyměnit značku. Taky jsem slyšela o dětech, které přes den vůbec nespí, ale nejsou protivné - blbé je, že jí to trápí, že asi vyloženě spát chce a nemůže... Já jsem syna, když byl neklidný, nosila u sebe, někdy i spícího. Při těch spurtech teda zabralo jenom neustálé kojení a po několika dnech se to zlepšilo. Přeju pevné nervy...

fatia
14. feb 2012

@evlyn Ja ju nekojim,za pol hodinu kojenia vypila iba 15ml,tak sme museli prikrmovat a teraz ked ju chcem dat k prsniku,mlieko mi tecie uz len po kvapkach,tak zacne vrieskat a nervovat sa.Jasne z flase ide lahsie. A spinka este v perinke,zabalena v deke,dost natesno a tiez naboku. Takze netusim. Minule prisla suseda od vedla,ci nema pomoct ☹
@mates22 Trva to nejak cca 2-3týždne.Predtým som ju uhajkala na rukach, fit lopte, ale teraz je to cim dalej, tym horsie. A ze vraj, ked sa dieta blizi k 3.mesiacu lepsi sa to. U nas je to opak. V noci,ked sa mi ju podari uspat, spi pekne, ale to uspavanie je kazdodenny boj. A este, ked sa kupe, je to v pohode,akonahle ju vyberiem z vane alebo polozim do osusky,je to krik. Minule sa zasekla a nevedela sa nadýchnut. Rozmyslala som,ale neviem ci to je mozne,ci nema nejaku traumu z porodu alebo co. Topiaci sa aj slamky chyta...
@radun Nekojim a mlieko mame nutrilon antiikolikove. Trva to cca 2-3týzdne. Dokonca sme kupili lehatko,ktore samo hojda, v nadeji.ze ju to uspi,ani napad, vydrzi tam 10 minut a dost. Potom baby vak,ale ani tam nechce byt a mozno neviem ju tam poukladat. No jednoducho uz neviem ako dalej... Baby dakujem vam za rady

radun
14. feb 2012

@fatia Já bych Ti tak strašně ráda pomohla, dokážu si představit, jaký je to mazec. Slyšela jsem před časem o metodě, která by měla zabrat na taková miminka - jde o soubor jednoduchých kroků, ale musíš je udělat všechny najednou, je to podle amerického pediatra. Podívej se na tento odkaz: http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko...

Myslím, že za zkoušku by to stát mohlo. Fígl je v tom, že to musíš udělat všechno najednou. Jestli se to rozhodneš vyzkoušet, tak mi pak napiš, jestli to zabralo. Držím pěsti.

euka210
14. feb 2012

@makanka take male babo papa casto. Ale mlieka mas urcite dost. Moj mal pri nar. 4,5kg a neprikrmovala som ho vobec, az teraz papame zeleninku. Kojila som aj po hodine a tiez som nadavala na to, ze kto tvrdi, ze novorodenec spi 20h denne, ked moj spal cez den 2h a aj to v nosici na mne 🙂 alebo v kociku...kocikom uspavam odkedy sa neuspava na prsniku. Aj nas vydaval divne zvuky, som myslela ci nie je chory...nic mu nebolo...tak hlasnejsie asi spia🙂
Moze to byt predzvest kolik, to treba kolisat a vydrzat. Na nete je o tom dost....vsimaj si, ci predtym ako sa ukludni sa vyprdi. A ci ma tvrde brusko (ked place tak ma tvrde brusko...zistuj vtedy, ked neplace...daj cumlik, cmulat tvoj prst)
Mlliecko mu davaj casto a prestriedaj prsniky aj 2x. V 6.t prichadza laktacna kriza, babo chce zrazu viac...trva par dni kym sa prsniky prisposobia zvysenej tvorbe. Moj pytal aj po pol hodke 🙂 Nic som doma nestihala a v pyzame bola este o 11. rano (To boli tazke casy! 🙂 ....ale prejdu a budes sa tesit z pokrokov drobca a aj z toho, ze mu budess viac rozumiet ) Skus umele mliecko nedavat cez flasu, uz ked musi byt, potom moze zacat odmietat prsnik. Mozes lyzickou alebo po cievke. Pozri si stranku mamila.sk o podpore dojcenia.

fatia
14. feb 2012

@radun Dakujem ti velmi pekne. Uz som si to zacala citat, ale kazdu chvilu musim odbehovat k malej. Dufam, ze to stihnem dnes docitat.Este raz vdaka. 🙂 A urcite to vyskusam.Potom dam vediet vysledok

lollipop1
14. feb 2012

@jarkam2 Ahojky🙂 od vcera sa snazim ist podla tej knihy,uz dnes zaspava celkom slusne sam v postielke,ale vcerajsia noc bola strasna☹ chcela by som sa ta opytat ci si dcerke davala pred tym v noci papavat a ako si to riesila ked si zacala podla toho navodu v knihe.moj maly cez noc dva krat papal po 100 ml mliecka ale k tomu vypil 260ml vody a k tomu bol aj cumel. vcera som zrusila cumel,vodu a papal len raz 100ml mlieka. placu bolo kopec a zobudil sa mi o hodinu skor ako bezne to jest o piatej a bol mrzuty. ak by si bola taka zlata, popisala by si mi prosim ta ako to prebiehalo u vas? moc ti dakujem aj za tu knihu,ja tu knihu mam v cestine ale niektore dost podstatne vety su tam prelozene inak ako v tej na ktoru si dala link. asi som aj potrebovala nejake nakopnutie a tvoj odkaz mi v tom pomohol,len dufam ze vydrzim tak ako ty, dakujem🙂))

lilia1981
14. feb 2012

ahojte aj ja mam problem ze malymky mi nespava v noci 7 krat je hore papa.aj prikrmujem papa vsetko zeleninku ovocie nechce nutrilon len na noc len prsniky pommmooc

fatia
14. feb 2012

@lilia1981 koľko má maly a cez den ti ako spinka?

makanka
14. feb 2012

@euka210 daukjem krasne za rady🙂)) uz sa nam to zlepsilo niekedy spi viac niekedy menej a dokrmujem tiez menej mozno tri krat do tyzdna ked je tak dlho hore a vypije vsetko mliecko a uz mu nejde nic.som skor myslela ze uz nechce papat ,tak som ho nosila na rukach ale stale plakal prilozila som ho teda k prsniku a vrhol sa nanho tak som dala bebu.doobedu mi buva dobre tak aspon vtedy si porobim.tak si si toho prezila aj ty 🙂 ked ti tak nechcel buvat my mavame casto nocnu take to ma vymenene.ale to je babatko kym prideme na rezim som stym zmierena hlavne nech je zdravucky a vydrzime vsetko no nie??ved sme maminy 🙂

makanka
14. feb 2012

@lilia1981 a aky velky je drobcek?a cez den ti spinka?vzdy chce ppaat v noci ci len byt stebou?mozno ma len take obdobie a to hned prejde ci uz dlho ste takto?podla mna skus mu dat viac papat vecer aby s ariadne napukal a bude spokojne spinkat alebo si proste vyzaduje pozornost chce byt s maminou.a ak s acez den vybuva tak v noci potom nechce tam je toho vela ale ty nato prides ze cim to je.aj ked som kratko mamickou na dietatko posobi vela vnemou mozno aj pocasie zmena pocasia preto je take meni si stale rezim podla mna aj vacsie deticky.nam napriklad staci ze ideme k doktorke uz je davidko cely den nepokojny.vela sili prajem a nech sa vam to rychlo upravi

syvasi
14. feb 2012

@slavinka9 tak tento tvoj prispevok by si mali precitat vsetky maminy!!! paradny!!! som sa zasmiala so slzami! ako keby som o nasom malom citala a tiez tvoje myslienky mi pripominali tie moje...a ja tiez to iste vravim, ze hlavne ze je maly zdravy a snad nebude s nami spat do 18tky! Tak vela zdaru!!! a to vsetkym nam maminam 😉