Vyplakanie pred spánkom

monicm
29. dec 2015

Idem priamo k veci. Tie, čo nechávate dieťa pred spánkom vyplakať, prečo tak robíte? Aký máte na to dôvod? Lebo v poslednej dobe často počúvam čerstvé mamičky, ako nechávajú svoje ani nie ročné deti pred spaním samé a dieťa v postieľke plače. Som naozaj len zvedavá a nechcem rozvíriť nejako hladinu.

bubelko
29. dec 2015

@monicm ja sa pytam konkretne... co spravis? pripadne ak mas viac ako 2 deti - napr. trojicky? a si sama doma, pomocnica nikde. muz tiez zrovna mimo?

a ak to robia naschval - tak sa mozno riadia radami mamy, svokry ci tetky a vyhovuje im to... je to ich vec 😉 ked tebe vyhovuje lezat 1.5h s dietatom, kym zaspi, tak mozno inej nie... ale neznamena, ze je horsia alebo lepsia... len funguje inak 😉

natalym
29. dec 2015

@monicm To by som neurobila. Moje deti spávali so mnou v posteli.

evittam
29. dec 2015

@monicm A aký má dôvod to dieťa na plač....Aj to je dosť dôležité. Mám dve deti - obe spávajú celú noc cca od 5.mesiaca bez plaču, kriku a neviem čoho. Že by zázrak? 😀

monicm
autor
29. dec 2015

@bubelko Ak máš trojičky, či dvojičky, to je úplne o inom. Naozaj som len chcela vedieť, aký to má dôvod. Mám doma jedno dieťa a večer ho uložím spať a odídem od neho a nechám ho plakať. Počula som dôvod, aby sa naučilo spať samé, ale to mi nejde do hlavy, lebo ešte som nevidela zdravé dieťa, ktoré by nespalo samé, keď podrastie.

natalym
29. dec 2015

1,5 ročné je už dosť veľké. Nedá sa mu vysvetliť? My sme čítavali a dohoda bola, rozprávka a spíme. Dvere som nechávala pootvorené.A tak všelijako.

zita19
29. dec 2015

@evittam presne, kazde dieta je ine. A kazda matka je ina. A preto neexistuje jeden univerzalny a spravny sposob ako vychovavat, nie to este ukladat k spanku. Aj tu plati: Nesud cloveka, nenosis jeho topanky.

monicm
autor
29. dec 2015

@evittam No neviem, aký má dôvod dieťa na plač a ťažko to môže mamička zistiť, ako nechá tak a nevšíma si ho, či????

bubelko
29. dec 2015

@evittam cisto teoreticky je, ale vsetci vieme, ze ked sa nieco povie a ten 3r zrovna vtedy nechce a zacne plakat, lebo on teraz chce to, co ma ten novorodenec, tak sa mozes rozkrajat a vysvetlovat mu, kolko chces a nepomoze 😀 a mas o zabavu postarane...
u nas to nastastie nebolo az take drasticke, hlavne mam medzi detmi 2r a 5m. ale zazila som tiez situaciu, ze som akurat 2,5r sprchovala/ukladala spat a ten cerstvo narodeny spustil rev, lebo mal plnu plienku, ci zrovna sa chcel napit alebo.... skratka co spravim - no reval, kym som nedokoncila 2.5r. ako rozdvojit sa nemozem... a skakat od jendeho k druhemu neprinesie nic, len viac a viac revu...

principialne - neriesim susedov a kamosky. kto si ako urobi, tak ma... kazdy je iny 😉

evittam
29. dec 2015

@monicm No veď áno presne tak...

natalym
29. dec 2015

@monicm No veď ale Ty asi vieš odpoveď na Tvoju otázku, veď uložíš a necháš tak aj keď plače.
Či? Už som z toho blbec.

monicm
autor
29. dec 2015

@zita19 Ja nesúdim, ja hľadám odpoved, pretože ma to zaujíma.

evittam
29. dec 2015

@bubelko Tak v tomto je to normálne a myslím, že každá normálna žena a matka by to tak spravila. Skákať od jedného k druhému - a na čo?! 😉

natalym
29. dec 2015

@bubelko Však to je pochopiteľné, to sa inak nedá.

monicm
autor
29. dec 2015

@natalym No neviem, chcela som vedieť, prečo ho nechám plakať. To len tak, proste nech plače? No nič, mám pocit, že sa to tu otáča iným smerom ako som chcela, dúfala som, že dostanem nejakú odpoveď. Napr. chcem si čítať knihu, poradila mi to stará mama, čítala som novú štúdiu, robili pokus a tak to mám robiť............................ proste prečo................... asi sa odpovede nedočkám, tak nič.

zita19
29. dec 2015

@monicm tak u rocneho dietata matka zvycajne pozna o aky druh placu sa jedna. Ci mu nieco je, cl je to len plac pre plac. A podla toho sa zariadi dalsia akcia.

natalym
29. dec 2015

@monicm Však preboha Ty musíš vedieť prečo ho necháš plakať? To akože máme vedieť my? Ty kokso tak toto som ešte nežrala.................

bubelko
29. dec 2015

@monicm ale ved ti odpoved dali, aby sa naucili zaspavat same... tak asi je to pre tie mamy dolezite...nevies, ci su na deti cele dni same, ci maju babku, tetu, svokru, ktora im pomoze... prosto je to ich zivot. ak to povazujes za tyranie, oznam to na socialku.
lebo inak je to len o tom, ze sa zas zacne hadka, ktora "matka" je lepsia, zodpovednejsia...
mozno ta, co jej dieta vecer place, sa mu cez den venuje na plne pecky a vecer uz nevladze a potrebuje vypnut. a zas ta, co vecer uspava, "kasle" na dieta cez den... a ak ta to tak velmi trapi, pytaj sa tych konkretnych 😉

bubelko
29. dec 2015

@natalym myslim, ze sa pyta, preco tie ostatne nechaju dieta plakat 😉 nie, ze ona ho nechava plakat 😉 a chce vediet dovod, akurat, ze to pise v prvej osobe - trocha nezrozumitelne... 🙂

zita19
29. dec 2015

@monicm hadam si si naivne nemyslela, ze pride nejaka z tych, ktore dieta nechaju vyplakat s kozou na trh a napise ti to tu? Vsak by ju ukamenovali. Ked ma aspon trosku pudu sebazachovy, tak ani nemukne k tejto teme. Mam pocit, ze dovod sa nedozvies. Uplne zbytocne si temu zakladala.

monicm
autor
29. dec 2015

@zita19
@natalym
@bubelko Ok, nechajte tak, asi sme sa nepochopili. Začnime sa venovať niečomu užitočnejšiemu, ok?

natalym
29. dec 2015

@bubelko Písala doslovne:
No neviem, chcela som vedieť, prečo ho nechám plakať. To len tak, proste nech plače? No nič, mám pocit, že sa to tu otáča iným smerom ako som chcela, dúfala som, že dostanem nejakú odpoveď. Napr. chcem si čítať knihu, poradila mi to stará mama, čítala som novú štúdiu, robili pokus a tak to mám robiť............................ proste prečo................... asi sa odpovede nedočkám, tak nič.

natalym
29. dec 2015

@monicm Napr. ako naučiť dieťa zaspávať pokojne a bez revu. To by šlo, nie?

zita19
29. dec 2015

@monicm ja som otazku pochopila. Ty si nepochopila ako to na koni funguje. Niektore temy sa nerozoberaju. Ak sa rozoberat zacnu, tak sa zo tak ci tak zvrhne. V lepsom pripade na dokazovanie, ktora matka je lepsia, ktora nie.... O tych horsich radsej pomlcim.

bubelko
29. dec 2015

@natalym podla mna chcela napisat "preco ho mam nechat plakat" - lebo inak to cele s jej uvodnym prispevkom nedava zmysel 😕

monicm
autor
29. dec 2015

@natalym Tu som sa sekla, priznávam, myšlienky išli trošku rýchlejšie, ako prsty na klávesnici, v ostatných príspevkoch hovorím o tom, že ja tak nerobím a tak chcem vedieť, prečo tak niektoré ženy robia, nech ich viem pochopiť, lebo pre mňa je to nepochopiteľné, ale ako som písala, kašlať na túto tému, treba sa venovať niečomu užitočnejšiemu. 🙂 😉

monicm
autor
29. dec 2015

@bubelko Pochopila si to správne. Vravím, prsty boli pomalšie, ako moje myšlienky. 🙂

zita19
29. dec 2015

@natalym hadam tu niekto necaka, ze nejaka napise: Necham ho plakat, lebo prave vtedy ide Burcak a to si nemozem nechat ujst. Nechavam ho plakat, lebo prave v tom case spristupnujem medzinozie svojmu zakonitemu. Necham ho vyplakat, lebo prave dorazam ten tichy litrik vina, ktorym si od rana liecim matersku demenciu...

natalym
29. dec 2015

@zita19 Nie???

natalym
29. dec 2015

@monicm Zbytočná otázka.

bubelko
29. dec 2015

@monicm a aj som ti odpovedala. pravdepodobne chcu, aby sa deti naucili zaspavat same, pretoze su prosto po celom dni uz unavene na to, aby ho uspavali este dalsiu hodinu ci dve...
kazdy ma inde hranice... to co jedna zvlada lavou zadnou, druha nedokaze a tam, kde zas ta druha prejde lahko, ma ta prva problem 😉