Z perinky do spacieho vaku

vazka1
24. mar 2023

Ahojte, moji 4 mesacni chlapci este donedavna spavali na paperovej perinke. Uz som ich nezavazovala, boli na nej iba polozeni. Perinku som im pred cca 2 tyzdnami vzala, lebo uz sa zacali pretacat a momentalne spia v spacom vaku v postielke. A tu nastal problem, perinka im chyba, zjavne na nej mali svoje utocisko, akoby hniezdocko. Teraz sa vzdy schulia k mrezi postielky ale to nie je dostatocne, takze pri zaspavani je vacsinou plac a niekedy aj v noci je plac bez priciny. Podobne aj v kociku, predtym vzdy bez problemov zaspali, teraz som im zobrala fusak lebo uz je teplo a nevedia sa ulozit. Mate s tymto niekto skusenost? Ako ste to riesili? Rozmyslala som, ze do kocika skrutim velku plienku do tvaru U a dam im okolo hlavicky ale co do postielky? Ide mi o to, aby to bolo bezpecne.

ivonadusa
24. mar 2023

ahoj. hniezdo by nebolo dobre?

vazka1
autor
24. mar 2023

@ivonadusa na hniezdo sa mi uz zdaju byt velki, zachvilu budu mat 5 mesiacov

maryetta
24. mar 2023

Moja dcerka bola v zavinovacke hadam vyse roka.
Ruhy nohy trcali ale potrebovala byt “stlacena”.
Syn napr bol vo vaku hadam od 2-tyzdnov. Bol tam spokojnejsi.

sajmonka_1216
24. mar 2023

moja bola zavinovaná 8 mesiacov a tak spala v hniezde... hoci som ju to chcela odnaučiť, ešte neprišiel jej čas... v 8m jej to samej začalo vadiť a z ničoho nič spala vo vaku, ale stále v hniezde... hniezdo som dala preč až v 9 mesiacoch... niektoré mamky sa zvyknú predbehovať, že čo deti dokážu čím skôr, ale každé dieťa je iné.. a ked potrebuje ten pocit bezpečia napr. v hniezde alebo zavinovačke, treba ho tak nechať... tiež by som skúsila to hniezdo.. možno ti niekto požičia, že len skúsiš, aby si nemusela hneď kupovať

mamamasama
24. mar 2023

Odporucam Baby magic suit. To je taky zatazujuci overal na spanie. 👌 Babatko netreba zavazovat, ale overal ho dokonale upokoji. My sme uz kupili druhu velkost a rozhodne kupime aj tretiu.

almia
24. mar 2023

@vazka1 bože veď ich nechaj v perinke!!!! Keď sa tam cítia dobre..moje bábätko má zachvilu rok a stále spí v perinke zavinovačke a čo má po kom kto si čo myslí!! Hlavne že je bábätko spokojne
Čo tu akože riešiš??

vazka1
autor
24. mar 2023

@sajmonka_1216 lenze oni v nej uz dlho nie su zavinuti, iba na nej lezia a to sa mi uz nezda byt bezpecne ked sa pretacaju. Ale to hniezdo zacinam zvazovat.

vazka1
autor
24. mar 2023

@mamamasama nepoznam to ale pozriem

vazka1
autor
24. mar 2023

@almia malo vykricnikov si dala, este pridaj nejaky

beata_k
24. mar 2023

@vazka1 A taky ten vrkoc do postielky by sa im nepacil?

sajmonka_1216
25. mar 2023

@vazka1 áno ja ťa chápem, ja len na to poukazujem, že aj mne veľa ľudí vravelo že je veľká na to, na to a na to.. kým jej to vyhovovalo, tak som to tak nechala.. 🙂 ono sa aj vraví, že ked sa pretáčajú, tak by nemalo byť nič, ani hniezdo, ale moja si na neho rada vyložila ruku, alebo nohu a nikdy nespala tvárou dole a to sa hocijako krútila

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dally55
31. mar 2023

Moja 5mesacna sa tiež nechce vzdať perinky tak som sa rozhodla že ju nebudem trápiť, skusali sme spací vak ale to nevedela zaspať, tak spi ďalej v perinke, nožičky trčia, rúčky vonku ale spokojná je 🙂 ale v kočíku sa mi osvedčila mäkká deka naspodok, len na matraci si nevedela nájsť miesto, tvrdo jej bolo