Kedy ste začali používať vankúš a perinku?

lienkaam16
3. sep 2015

Maminky, kedy ste začali používať vankúšík a perinku v postieľke? Náš malý má 10,5 mesiaca a zatiaľ spinká v spacom vaku... no keď ho dáme v noci k nám do postele tak sa krtí do vankúša a zdá sa mi, že mu je tak príjemnejšíe.
Tak neviem, mám aj perinky kúpené, len či ich už môže používať, nepridusí sa??? Či???
Ďakujem krásne.

lilimoni
3. sep 2015

Vankusik az okolo 3 rokov som zacala davat 🙂

stanislavao
3. sep 2015

@lienkaam16 od narodenia. spaci vak sme ani nemali.

zuzka38
3. sep 2015

@lienkaam16 ked si sam vypytal, co bolo okolo tretieho roka,, mladsi ma 16m a nema ani perinu ani vankus

m.i.r.i
3. sep 2015

nas spal vo vaku asi do 2.5r....viacmenej som ho rusila kvoli skolke, pretoze isiel v 2.5r do skolky a tam maju vankusiky a perinky..tak sme pomaly zacali aj doma...vankus sme ale nemali asi do 4r, on ho ani nechcel..teraz ma 5.5r a ma len tenulinky vankusik, na dovolenkach kde davaju hrube velke vankusiska spi bez vankusa..tak mu je aj najlepsie..perina teda u nas od 2.5r...ale nedam na vak dopustit...z periny sa odkope, v zime spi s holym chrbatikom....vo vaku bolo super, spaval v chladnej izbe, len tenke pyzamko ale na to vak..a nebol problem..s perinou kopec problemov, stale sa odkopal, bala som sa ze prechladne..zacal sa aj budit castejsie, ze prikryt...vankus zas stale ze napravit...🙂
Ak nemusis a maly ti rad spi vo vaku, tak sa nemas kde ponahlat...nas vankusik a perinka co boli do babatkovskej postielky ostali uplne nepouzite

imanuel
3. sep 2015

@m.i.r.i Ahoj, akoby som čítala o nás. 😀 Len u nás moja najmladšia spinkala vo vaku do 3,5 roka a tiež nedám dopustiť. Super, chrbátik v teple. 😉 Len pred asi mesiacom sme jej vymenili za paplón, lebo jej už vak bol malý, aj začala chodiť do škôlky, tak aby si troška zvykla. Ale je stále odkopkaná, nepáči sa mi to. A vankúš som ani nechcela vôbec dávať, nie je to kvôli chrbtičke zdravé, ideálne je spať na rovnom, ale v noci kašľala, tak jej manžel dal, aby sa jej lepšie spalo, troška si zvykla, idem ju v najbližšej dobe odúčať. ☹
Sama spím bez vankúša, len na rovnom matraci, pre chrbticu je to super. 😉

@lienkaam16 Ahoj, nepridusí sa, ak časť paplónika, kt. je určený na zakrytie nôh vsunieš pod matrac, dieťatko si ho pri bežnom spánku nestiahne na hlavičku. 😉

tajka1986
3. sep 2015

@lienkaam16 my mame perinku od roka a sme spokojni. V zime u nas v izbe takych 22st.takze ak sa aj odkope, neumrzne 😀 do roka sme pouzivali spaci vak ale potom jej uz zacal vadit ze sa nemoze pretocit ako chce 🙂 vankusik som dala nedavno, asi pred 2narodeninami,ale len taky nizucky co bol v baleni s perinkou do detskej postele. Myslim ze jej staci pre dobry pocit,vyssi zatial myslim nepotrebuje.

tajka1986
3. sep 2015

@imanuel ano ja som to tak obcas robila s dekou,je to dobry napad 🙂
@lienkaam16