Zaujatosť voči rodičom, ktorí sú metalisti či rockery

oktobermimi
18. jan 2014

Babulky chcem sa spýtať prečo niektoré máte/majú problém stým že niektoré mamičky ockovia sú troršku tvrdší ľudia (mám na mysli metalistou, rokerov)
a podla toho sa obliekajú?...
a poznám z vlastnej skúsenosti keď vás niekto odsúdi len pre to čo máte na sebe alebo na nohách, bez toho aby svami prehodily zopár slov...
tak ako dnes bola som z malou vonka a stretla som 2mamičky slušne som sa pozdravila a išla som si po svojom dalej no nebola som od nich ani 2metre ked som počula : pre boha veď taká to dieta nemôže poriadne vychovať...
akože fakt sorry ale svoj dcérku milujem nadovšetko na svete... 😉
a to že som Metalista je snát moja vec nie ? ? 😅

maslenka47
23. jan 2014

@lubikan ano, ale to, ze piercing je "divny", to sa naucili od teba. Ze sa ty s "netuctovymi" ludmi nechces kamaratit, to je tvoja volba, ale nema to ziadnu vypovednu hodnotu o tom, cisa ti ludia dokazu alebo nedokazu postarat o dieta.

lubikan
23. jan 2014

@tanickaskorokubikova vychovavam ich tak,aby z nich nebolo to,co nechcem,napr. aj taky opiercingovani rockeri....ale urcite im nehovorim,ze taky ludia su zli,len proste nausnica patri do ucha....tak som bola vychovana ja,naco zbytocne zohyzdovat telo

samozrejme,uz teraz su v takom veku,ze musim vysvetlovat a vysvetlovat,sami si povedia ,ked vidia ludi na vozicku,o barlach,bez ruky,nohy,ze to sa nepatri posmievat sa im,ze su chudacikovia a ze si maju seba vazit ze mozu behat....a ze je super,ked vozickarom robia bezbarierove vstupy a podobne veci...

lubikan
23. jan 2014

@maslenka47 to nema,a o tom ani nikde nepisem,to uz nech riesia zaryti predsudkari

tanickaskorokubikova
23. jan 2014

@lubikan ako zareagujes ked tvoje dieta pride v 15tich s vystrihanou hlavou a potetovane??

lubikan
23. jan 2014

cela tato tema bola zalozena na zaklade ze , "odlisny ludia" sa citia dotknuto,ze nie su prijaty okolim....

a to je problem ich osobne,nie toho okolia
@maslenka47

lubikan
23. jan 2014

@tanickaskorokubikova trafi ma slak...

aknelka85
23. jan 2014

Ja len jedno k tomuto vsetkemu - Kto chce pochopiť hudbu, nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce. A to iste plati aj o ludoch. Ak chces, pochopis a akceptujes ho. Ak chces, hladas si nedostatky a skatulkujes. Je to o tom, co ma clovek v sebe...

stastna
23. jan 2014

Necitala som celu temu, reagujem v podstate na názov...mám rada rodičov metalistov, rodičov rockerov, regge rodičov, rodicov sportovcov, horolezcov, kozmonautov...proste vsetkych rodicov, ktorí ľúbia svoje deti a snazia sa z nich vychovat slušných ľudí s osobnosťou, pretože tento svet je taký krásny práve preto, ze sme každý iný! A je mi ľúto, že dnes je normálnejšie lipnúť na značkových handråch ako na hudbe, sporte umení alebo nejakej naozaj hodnotnej vášni!

ritusuk
24. jan 2014

takze takto 🙂 ja som celu svoju pubertu presedela v skusobniach, nosila ciny, mala dredy 😅 najoblubenejsim kusom oblecenia bol stary sivy otcov pulover. V aute nam na cestach nehralo nic ine ako Queen, Beatles, Phil Collins, texty viem dodnes naspamat. Z povaly som zvlacila dole otcovu gitaru a neskor som dostala ako vianocny darcek vlastnu. K muzike mam mimoriadne blizky vztah a za to vsetko vdacim otcovi. Nestal sa zo mna ani asocial, hoci isty cas rodicia pochybovali 😀 kedze som mala aj punkove obdobie, nosila steely po kolena a policajti ma poznali uz z videnia...vyrastla som z toho, hoci nieco vo mne ostalo - rada provokujem a nemam rada stadovitost, umyvanie okien v sobotu a kolaciky pre navstevu. Nemam rada, ked je nieco strojene, posh a prilis vazne, neuprimne. Nemam rada, ked sa veci maju robit iba preto, lebo to robia aj ostatni. Moj chlap bol zamlada bubenikom, bubny nam dnes tronia v obyvacke a Ninka je nimi posadnuta. Ma piercingy v bradavkach 😀 (chlap, nie Ninka), miluje Led Zeppelin a Deep Purple a bezdetne obdobie ma burlivejsie ako sam Jim Morrison (prehanam) a napriek tomu je to skvely otec, ktory mi pomaha so vsetkym - prebaluje, kupe, vstaval v noci k detom, krmi a vsetok svoj volny cas travi s detmi v parku atdatd...ti hlupejsi v nasom okoli nam predpovedali rychly krach, kedze nikto nepredpokladal, ze dvaja okazali a blaznivi filozofi budu vediet vychovavat deti...tento rok sa ideme brat 🙂 a prave ti, ktori na nas ukazovali prstom, uz maju za sebou rozvody, rozchody a rozpadnute rodiny...z toho mi vyplyva, ze najnebezpecnejsie su prave tie slecny, ktore maju patent na rozum a presne vedia ako sa ma dava chovat a obliekat, len skoda, ze sa tym same riadia malokedy. a ak ano, velmi rychlo doplatia na burn out syndrom, kedze vyhoviet kazdemu, len nie sebe, je magorina prveho stupna. ja som sebecka, vystredna, mozno niekomu neprijemna, ale zaroven som dobra mama, ktora je k kedykolvek k dispozicii na pusinkovanie a myslim, ze my dvaja s chlapom sme si tu odmakali s nasimi skorotrojcatami viac ako ktokolvek z tych 'normalnych' v okoli, co nam dava pravo sa nad akymkolvek utokom zasmiat, pretoze kazdy kto ma male dieta si vypocuje, ze my mame tri a dalej drzi pysk 😀

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan a preco teda ak my mame nesuhlasny nazor jednoducho nehodit za hlavu, prečo vy stále si musíte spievať tú istu piesen atú istu platnu púštat do kola? 😠

lucijja
24. jan 2014

ja mám 30, časť hlavy vyholenej, odlišovala som sa už od detstva keď som sa na základke prezentovala ako "depešáčka" 😀 Cez deň kancelárska krysa (trochu neštandartná priznávam) cez víkendy si privyrobím ako barmanka na diskotéke...vlasy mi už hýrili všetkými farbami od ružovej cez modrú až po zelenú...piercing navyše v uchu, v nose a dnes som objednaná na piercing jazyka. 😀 Mám dcérku, za ktorú by som aj dýchala a tá mi neváha tisíc krát denne povedať ako ma ľúbi a ja jej tak isto. Nevidím problém, a považujem sa za dobrú matku. Komu vadím, toho neriešim. Aj tak mi veľa ľudí úprimne povie, že ma škatuľkovalo a keď ma spoznali je im so mnou fajn a to mi úplne stačí. Skrátka kto chce, pozrie aj hlbšie, neskĺzne pohľadom len po výzore. 😉

sirinka
24. jan 2014

@lubikan ty nam tu aku moralnu uroven ukazujes? Sice na jednej strane tvrdis, ako poznas ludi odlisujucich sa vyzorom a su v pohode a hned jednym dychom dodavas, ze sa s nimi nechces priatelit a stretavat, lebo sa o takych hovori to a hento....to je take povrchne, uzasny zivotny postoj... Sa necudujem, ze potom deti takychto rodicov vedia byt nesmierne krute k svojim rovesnikom....

shopoholocka
24. jan 2014

@sirinka blbost...ja doma neriesim oblecenie dospelych doma aj ked si myslim svoje a moje dieta je slusne....dnesne deti su HLAVNE ovplyvnene spoluziakmi a priatelmi.....nerobte zo seba obet....

sirinka
24. jan 2014

@shopoholocka haha sa hned neurazaj, pokial sa to teba netyka, tak bud pokojna... Ale vyhlasit to rovno za blbost... Jedno dieta je ovplyvnitelne druhym dietatom, to je fakt, ale tvarit sa, ze rodina, rodicia v tom nemaju takmer ziadny vplyv tiez nie je ok.

lubikan
24. jan 2014

@oktobermimi ale ved vy sa tu robite obetami predsudkov...sami si za to mozete,ze vas ludia davaju do istej skatulky...ked nechcem,aby na mna zazerali,ohovarali,nebudem provokovat 😉 ...alebo budem a povznesiem sa nad tym....

@sirinka samozrejme ze sa s nimi nechcem kamaratit,nepaci sa mi ich zivotny styl,len v kozi,poveceroch ochlastany,nepacia sa mi ich nazory na urcite veci,nemam si s nimi co povedat,kazdy jeden rozvedeny,milenky na 3 miestach....ale ked im to vyhovuje,nech si to maju....to ze su v pohode znamena,ze neublizuju svojmu okoliu,nie su fetaci,kriminalnici atd....ziju si svoj zivot vo svojej skupine a je im suma fuk kto si co o inich mysli......urcite nefnukaju ako kocky tunak....

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan ocha a čím ja provokujem?:.. kebi ma stretnete ani neviete ze som taka aka som 😠 kebi tu nepoviem že som to čo som tak o mna nezakopnete no vidíte mladu babu tak sa pokúsate ma asi previchovať!
a tie vaše argumenty?! stale to iste dookola stale len kazdy je ochlastaný rozvedeny same milenky drogi bože ženská preberte sa nie su 70roky 😠 😠 asi ste zamrzla v dobe pretože tie vaše názory sú na urovni stareniek v kostole 😠
aké nazory sa Vám nepacia ?!to som zvedavá...

lalinko2010
24. jan 2014

@oktobermimi ahoj, ja som tiež jednu kočku tak posudzovala, čo mala oblečené, celá v čiernom, vlasy čiene, topánky kanady, nemala ešte dieťa, ale úsudok tam bol, ale prvý dojem z nej bol SUPER, potom som si povedala : si krava, že takto súdiš ľudí. a je to super mama!
Netreba to riešiť, ty máš okruh svojich priateľov, si taká istá mamička ako tá čo ma podpätky dobre že nie pri ušiak, vymaľovaná ako obrázok, ja som minule stretla mamičku hipisáčku, niečo úžasné, krásne, proste majú to svoje prostredie, svoj svet život, ale sú to takí istí rodičia ako aj tí druhí!
Pozri sa na mamičku - oblečená podľa poslednej módy, každý sa obzrie za ňou, že dokonalosť - ale otvorí pusu a radšej odídeš, lebo kecá, kecá a kecá kraviny, bez zmyslu. ale pri takej ľudia nemajú predsudky.Teraz aspoň vieš že tým mamičkám sa viac nepozdravých čo ťa tak ohodnotili.
Teš sa zo zdravého a dokonalého dieťatka, a ostatní nech ti vylezú kam chcú.

lalinko2010
24. jan 2014

@oktobermimi si dokonalá taká aká si! nerieš nikoho!
Viem že medzi metalistami, rokermi, hipisákmi sú užasní ľudia!

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lalinko2010 Máš môj rešpekt za to za dokážeš uznať ze nie všetci sme zlí 🙂

lubikan
24. jan 2014

@oktobermimi ,to musis ty vediet, cim si vyprovokovala tie dve maminy,co ta ohovorili za chrbtom,ked si kocikovala 😉

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan len som prešla okolo.. to bolo všetko 😝
A teraz tie nazori čo sa Vám nepačia

lubikan
24. jan 2014

@oktobermimi tvoj vek ta ospravedlnuje,dievca mlade,nemas ani paru,o com je skutocne zivot 😉

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan hmm a čo je život?
prečo nsi myslíte ze o nom neviem nič?! mám za sebou o hodne viacej ako moji rovesníci... 🙄

lalinko2010
24. jan 2014

@oktobermimi už ťa urážajú, hodnotia, nečítala som celú diskusiu, ale ani nechcem.
Buď sama sebou, aj keby si bola punkerkou tak si najdokonalejšou maminou pre svoje dieťatko.
keď stretnem u nás tých hippi, tak sa furt na nich pozerám ako teliatko - s troškou závisti - ako sa majú fajn, drobec spokojný a oni dvaja k sebe / rodičia / milí, ústretoví, pohoďáci!

lubikan
24. jan 2014

@oktobermimi tak neako si musela vynikat? co si mala oblecene?...kedze pises o rockeroch a metalistoch,tak to muselo byt nieco taketo...a to sa tym kockam vazne necudujem

http://lookbook.nu/user/1109903-Jasmin-P

lubikan
24. jan 2014

@oktobermimi ale stale nemas za sebou to,co 30-nici

amelian
24. jan 2014

@oktobermimi mne su napr. rockeri a metalisti sympaticki lebo su to pohodovi ludia nad vecou a s vasnou pre vec/hudbu. To sa neda o upatych mamickach s monotonnym zivotnym naplnenim "mamickovanie" ani porovnat 🙂

brumka
24. jan 2014

@lubikan co je na tych obrazkoch zle? normalne dievca. ved nema tikadielka ako daky mimozemstan. a podla mna nikdo nema pravo hodnotit ci 50 ci 20 rocneho cloveka co za cely zivot prezil. niektory mlady maju toho za sebou viac ako starsi. nemam na mysly vecierky alkohol ale skutocne narocne situacie, zdravie, peniaze nestastie ale aj dobre veci
@aktobermimi bud taka aka si ved ked niesi daka narkomanka alebo ine. nestaraj sa o to co si iny myslia lebo ked das na javo ze ti to nic nerobi, nechaju ta napokoji. poznam to.

sirinka
24. jan 2014

@lubikan no poviem ti, ze je az neskutocne kolko takychto ludi sa pohybuje v tvojom okoli, ja teda sa s rockermi kamaratim a poznam len minimum takych, ako si opisala... Inac obcas ked nam ma kto postrazit deti vyrazime na motorke na yvlet, tiez som cela v kozi, na nohach streefightery plne kovu....uz len aby som zacala riadne chlastat a nasla si nejakeho milenca 😉
Vies o co ide vobec v tejto debate? Ze preco si vobec ludia vytvaraju nejake skatulky? Naco vam to je? Preco by sme mali zapadat vsetci do sedeho priemeru, aby vase skatulky boli spokojne a necitili by ste potrebu niekoho ohovarat a odsudzovat... Mimochodom ten prispevok k oktobermimi o tom, ze nevie o com je skutocny zivot je uplne nevhodny, vonkoncom netusis, kto to je a co v zivote prezila.... To inac je tiez take skatulkovanie podla veku... Kolko este tych skatuliek sa v tebe skryva???

leria
24. jan 2014

@oktobermimi áno su originalny, lebo idú vlastnou cestou..... na rozdiel od tých, ktorí sa celý zivot na niečo hrajú a majú vážny problém so sebou...... ľutujem detičky tých dvoch žien, tá výchova bude asi dosť obmadzená....ostan aka si, dôležitý nie je obal ale vnútro aj ked to v tejto povrchnej dobe znie smiešne...... Este stale je dosť ľudí tvojej krvnej skupiny 🙂 a takí si k sebe cestu nájdu, tak ako oni dve medzi povrchnými stroskotancami😉