Zaujatosť voči rodičom, ktorí sú metalisti či rockery

oktobermimi
18. jan 2014

Babulky chcem sa spýtať prečo niektoré máte/majú problém stým že niektoré mamičky ockovia sú troršku tvrdší ľudia (mám na mysli metalistou, rokerov)
a podla toho sa obliekajú?...
a poznám z vlastnej skúsenosti keď vás niekto odsúdi len pre to čo máte na sebe alebo na nohách, bez toho aby svami prehodily zopár slov...
tak ako dnes bola som z malou vonka a stretla som 2mamičky slušne som sa pozdravila a išla som si po svojom dalej no nebola som od nich ani 2metre ked som počula : pre boha veď taká to dieta nemôže poriadne vychovať...
akože fakt sorry ale svoj dcérku milujem nadovšetko na svete... 😉
a to že som Metalista je snát moja vec nie ? ? 😅

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan okej fajn... takže takto :
neraz so prichitila moju matku z chlapom v posteli preto sa mi v 11 rodicia rozviedly, celú Zš som bola sikanovaná prestupenie na inu skolu my nebolo umožnene,otčím alkoholik ktorí pravidelne nás bil zakazoval nam jesť prepil všetko, prehlal v automatoch,neustale sudy o to u koho budem, presutpenie na strednu ešte vacsia sikana, ptm som si nasla frajera myslela som si ze bude vsetko ok, po roku a pol sme spolu zacli bívat a to ma zacal mlátiť ako žito na verejnosti ma ponižoval, nejeden krát si ma "vzal" kedz on chcel...
vychovala som si sestru pretoze matka ju mala na háku...
takže čo myslíte?! šešte stale mam toho malo?!

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@sirinka ďakujem 😉

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan dôsledkamy sikany su na mojom tele jazvy ktorých je 32kusov a poškodenie ledviny

lubikan
24. jan 2014

@sirinka tak ked oktobermimi toho hodne prezila,hadam ju len nezaskoci sproste ohovorenie 😉 😀

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan výsmech?!

sirinka
24. jan 2014

@lubikan a preco by ju nemohlo zaskocit? Preco by si o tom nemohla pokecat s niekym, kto sa s tym tiez stretava? Hadam nechces niekomu este aj zakazovat ci oredpisovat ake pocity pri akej situacii moze prezivat???

veronicka1901
24. jan 2014

U mna by sa ti to nestalo, ja pokecam s kymkolvek 🙂, ci ma kabelku Prada alebo je ten clovek otrhany. Je veli nespravne takto ludi hodnotit. Ale je mi luto, co vsetko si musela prezit, je to smutne. Drzim palce.

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@sirinka madam @lubikan ma dojem asi že môže všetko riadiť, rozkazovať ľudom aké maju mať pocity myšlienky názory... za tú dobu čo snou "diskutujem" ale skôr mam dojem že hádžem hrach o stenu som nadobudla pocit že si každé rano oblízne citron a podľa toho sa pozerá na svet 😠

lubikan
24. jan 2014

@oktobermimi vysmech urcite nie,ale zrejme mas nizku sebadoveru,ktora byva dosledkom toho,co si pisala vyssie...ja sa ti v ziadnom pripade nesmejem,ani ta nechcem urazit,.....prave preto,ze hras tvrdasa,vo vnutri si makkys

lubikan
24. jan 2014

@sirinka ale to porovnavas, to iste,ako ked maju ludia "predsudky voci romom"...oni su zhrozeny,ze to je rasizmus,ale pri tom my biely mame problem s ich zivotnym stylom ,ze na nich doplacame...ze ziju v spine,ze si vsetko znicia...teda hovorim o tych romoch v osadach ,a na Luniku...zase je fakt,ze neni rom,ako rom,poznam aj extremne cistotneho a ktory bil svojho syna,lebo robil neplechu,skratka sa len nestastne narodil hnedy 😅

karabashka
24. jan 2014

@oktobermimi čítala som tvoj príspevok na začiatku. Áno je to choré, ked ludia sudia podla výzoru...sama o tom viem..ked som bola mladá tiež som bola rockerka, metalistka aj moje kamarátky....a chodili sme len v ciernych veciach, vybíjané opasky, prívesky so smrtkami a podobne..vsetky hovorili o nas ako o fetáckach a pod...pritom v živote nikdy som nefajčila marihuanu, ani ine drogy a dokonca som nikdy ani cigarety nefajcila,ani nefajcim...vela ludi ma ani nezdravilo, nie este aby sa so mnou bavili. ..vekom toto preslo ..cca asi v 20-21 r. a uz ma to nedržalo a chodím oblecena tak ako som to kedysi nenavidela na iných 🙂 aj tu na foto mam ruzove tricko 🙂 vyštudovala som vysoku skolu a som vydata..a vsetci sa ku mne uplne inak spravaju...pritom som stale taká istá iba vyzerám inak...takže robia to len kvoli výzoru a preto na nich kasli...nech ta nezaujima nazor takých povrchných ludi...

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan ale nepotrebujem mať nízku sebadôveru to už som si dávno vyriešila zo súčastným partnerom ktorý my dokázal že aj dobrý chlapi sú...

lubikan
24. jan 2014

@oktobermimi to je mozne,ostava ti len sa zmierit s tym,ze ludia su nedovercivy,na zaklade skusenosti...

leria
24. jan 2014

@lubikan vies co? nechcela som na teba reagovať, pretože som tolerantna aj k názorom iných, hoc sa mi nepáčia......no pri tejto tvojej pripomienke mi nedalo....ja budem mat 40 a v živote by ma nenapadlo niekoho súdiť podľa veku..... to práve ty si asi toho malo zažila, ked mas v sebe tak malo tolerantnosti...... nechodís v jej topánkach, tak ako vies co zažila?....... ci kokos..... moja matka ma 84 rokov, no v živote som ju nepočula žeby brala niekoho odlišného do úst..... prinajlepšom sa zasmiala a si povedala, je to jeho vec...... v živote su dôležitejšie veci....

eeffka
24. jan 2014

@oktobermimi
@sirinka

ak ma niekto vkusne oblecenie dajma tomu aj vystredne ( za co metalistov ci ako ich tu nazyvate) ale pasuje mu, pozriem a niekedy uznam ze je aj vhodne
ale !!! 90 % týchto gotických zienok nosi oblecenie absolutne nevhodne postave a situacii , bud su chude ako spagety alebo naopak obezne a napucene do absolutne nevhodných veci, zmalovat sa ako opica vie kazda, zavisi len od toho ake farebne spektrum zvoli
Link co tu dala tusim lubikan , je pre mna galeria hrozy, kocka ma nohy ako jaternice a napcha sa do sietovych lebkovych pancusiek, lebo je to coool??? kul/nekul dogabala sa statocne
Takto oblecenie je podla mna a vacsiny este ako tak tolerovatelne na 15-20r pubertakoch co vlastne ani nevedia co este chcu, OK beriem to ako mladost/pochabost... ale velmi by ma zaujimalo ako sa taketo stylove maminy vysporiadaju s komerciou v kocikoch? ci aj kocik ste mali lebkovy? to je potom take povedala by som mimo misu...
+ nase "metalove" kocky vacsinou vyzeraju ako podivne spustnute individua, suchaju nohami, vyraz v tvari ( 3dni som nespala a 3 dni nebudem) nie ako osoba vo fotoblogu co je presvedcena aka je uzasna,sexy, oblieka sa "zensky" OK to jej uznavam, ma sebavedomie a vie sa predat aj ked... ale to je moj osobny ne/vkus.

Moj osobny nazor je ze ludia co za kazdu cenu potrebuju verejne demonstrovat aki su ini, maju v podstate vnutorny problem , co mi @oktobermimi aj svojim príspevkom potvrdila ( nestastne detstvo), clovek ktorý je v zivote stastny, spokojny nepotrebuje deklarovat verejne svoju "inakost".

sirinka
24. jan 2014

@eeffka ano suhlasim, badam na dievcatach a nielen rockerkach, ze nosia o cislo mensie oblecko, asi sa hanbia kupovat vacsie, ale vysledok je vtedy katastrofalny... Nuz ale to uz nie je o style ale o kvalitnom zrkadle 🙂
Inak 90% rockeriek podla mna na prvy pohlad ani nespoznas, lebo to oblecko moze byt aj v pohode decentne a pri letmom kontakte si to ani neuvedomis, moj nazor....

eeffka
24. jan 2014

@sirinka no iste ale to nepovazujem za rockerky ale za trendsetterky 🙂 ak ma kocka rifle a vypasovane tricko s lebkou alebo inou kreaturou a ma peknu postavu a je vysmiata nekole to oci ako tie zombie co vidam okolo panelaku a verim ze takej babe sa kazdy pozdravi

sirinka
24. jan 2014

@eeffka som sa naucila nove slovo 😀 pokial to spravne chapem, vkusne oblecena rockerka je podla teba len zena bez nazoru podriadujuca sa aktualnej modnej vlne? A tie menej vkusne oblecene su proste rockerky... Dufam, ze si to tak celkom nemyslela

lubikan
24. jan 2014

@eeffka do bodky suhlasim.....ze 3 dni som nespala,3 dni nebudem... 😀 😀 😀 😀 😀 ...z toho by sa dala urobit ludovka

nechcela som,ale musim..k effkinmu poslednemu odstavcu
http://www.prevence-praha.cz/agrese-a-sikana?st...
http://www.prevence-praha.cz/agrese-a-sikana?st...

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@eeffka no k tomu oblečeniu a kočíku nosím normalne legíny normalne mikiny a normalne bundy/kabáty jedine čo mam sú boty a tie si dam raz za cas inak nosím čižmy, a tričká ktoré sú skrite pod mikinou, nemalujem sa pretože my to vadí,kločím mam normálny ani čierny ani z lebkamy taký običajný kočík 🙂

adeala
24. jan 2014

@lubikan bojíš sa ľudí, čo chodia spitý, húlia, drogujú, robia bordel? Tak to by si sa mala začať vyhýbať vysokoškolákom a nie rockerom 😉
Len tak mimochodom, ty vážne učíš svoje deti, že ľudia so zdravotným handicapom sú chudáčikovia?! To myslíš vážne?

eeffka
24. jan 2014

@sirinka ja som sa tiez naucila 🙂 tak teraz aplikujem v praxi
rokerka/nerokerka ako vravim ak je niekto obleceny primerane postave a situacii, nekole oci nikomu, myslim ze by si sa rovnako otocila gulala ocami za zmachlenou ciernou zombiezenou ako za silikonovym kacerom Donaldom na highheelsoch.
BTW: tiez myslim ze Donaldice maju nejaky komplex , lebo normalna sudna zena sa tak nedoriadi 🙂

Celkom by ma zaujimalo ako metalistky chodia do fitka, ci na plavaren 😀, sa vyrabaju aj take tepláky? a plavky?

eeffka
24. jan 2014

@oktobermimi ak chodis v podstate normalne oblecena, tak tym 2mamickam muselo vadit nieco ine a nie odev... a to potom je cela tema bezpredmetna...

sirinka
24. jan 2014

@eeffka jasne.... Pozri napriklad ed hardy plavky 😉

eeffka
24. jan 2014

@sirinka ed hardyho mam doma ja ja okuliare a to som konzervativna zena 🙂 to je cista komercia, ziaden metal

lubikan
24. jan 2014

@adeala konkretne slovne pomenovanie ze chudacikovia nie,ale su to ludia,ktorym treba pomoct a treba byt vnimavy....syn to ma hlavne zo skoly,tvoji spoluziaci sa nevysmievali trebars tucnym detom,ze "tuckobombicka"...alebo inak postihnutym detom???...prave nechcem,aby moje deti boli posmievaci...

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@lubikan no ešte zo mna spravte flustrovanú, narušenú osobnosť ktorá nevie nadviazať vztahy, nedokáže sa začleniť do spoločnosti v škole má neuspechy, kriminálničku ktorá je členom dákej sekty..

oktobermimi
autor
24. jan 2014

@eeffka ooch bože lenže vtedy som mala na sebe Steelky a koženkovú bundu

sirinka
24. jan 2014

@eeffka vidis, v podstate patris medzi nas haha... Ed hardy ma naozaj rozne modely a napriklad mnohe zeny zboznuju od nich topanky, ludia ho radi nosia uz kvoli znacke.., no a ked chce byt rockerka velmi stylova aj na kupalisku, tak si priste moze dat plavky s lebkou alebo nejakymi cvokami...

adeala
24. jan 2014

@lubikan Hm, teraz je to prvý krát, čo som sa musela zamyslieť nad takouto otázkou. Nikdy som nad tým nepremýšľala, ale nie, nevysmievali. Nikdy.
Mám kamarátku, ktorá od malinka strácala zrak, teraz je úplne slepá a vždy mi hovorí, že ju menej bolí, keď sa jej niekto vysmieva, ako keď ju niekto ľutuje a chce jej stále pomáhať. Vraj nie je nič horšie, ako cítiť sa úplne neschopná a nepotrebná.
Ja osobne som nikdy nepociťovala rozdieli medzi ľuďmi. Neodsudzujem, nebojím sa ich, nevnímam ich inak. Jednoducho ľudia ako ja.