icon

Hľadám inšpiráciu na projekt ideálneho bungalovu

avatar
tilly
Dnes o 07:58

Ahojte,
viacerí píšete, že bývate v bungalove, tak ma možno inšpirujete.
Hľadám projekt, ale ani jeden mi nevyhovuje.
Potrebujem max 17m na dĺžku a ideálne tak max 12-13 na šírku (malý pozemok 22 x 25 m).
Kuchyňa by mala byť orientovaná do záhrady.
Aspoň dve plnohodnotné kúpeľne.
Aspoň 1 garáž.
Mám pocit, že je nemožné nájsť podobný projekt.
Budúci týždeň idem za projektantom, chcem byť pripravená a mať nejaký pôdorys v ruke, ale ja neviem, či som náročná alebo zle hľadám, nedarí sa mi 🙉.

Za každú radu, inšpiráciu budem vďačná. Ďakujem

Strana
z2
anonym_1c2607
Dnes o 08:01

bungalov je najvasia hlupost aku kto vymyslel, rovnaka plocha ale jednom podlazi a v obyvanom podkrovi je 2,5 x lacnejsie na stavbu a udrziavane energii.

anonym_7a2e42
Dnes o 08:08
@anonym_1c2607

bungalov je najvasia hlupost aku kto vymyslel, rovnaka plocha ale jednom podlazi a v obyvanom podkrovi je 2,5 x lacnejsie na stavbu a udrziavane energii.

@anonym_1c2607 Bungalov je bezbarierový, na staré kolená oceníš. Rovnako ako mať možnosť vyjsť z každej izby na záhradu. A v momentálnych horúčavách v obývanom podkroví zahynieš bez klimatizácie.
Autorka len to naozaj malý pozemok keď chceš aj garáž aj dve kúpeľne a aspoň 2-3 izby plus obývačku kuchyňu, budeš mať buď to malý priestor na obývačku alebo malé izby.

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:08
@anonym_1c2607

bungalov je najvasia hlupost aku kto vymyslel, rovnaka plocha ale jednom podlazi a v obyvanom podkrovi je 2,5 x lacnejsie na stavbu a udrziavane energii.

@anonym_1c2607 v rámci regulativu obce, tam nemôžem postaviť nič iné, preto bungalov.

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:09
@anonym_7a2e42

@anonym_1c2607 Bungalov je bezbarierový, na staré kolená oceníš. Rovnako ako mať možnosť vyjsť z každej izby na záhradu. A v momentálnych horúčavách v obývanom podkroví zahynieš bez klimatizácie.
Autorka len to naozaj malý pozemok keď chceš aj garáž aj dve kúpeľne a aspoň 2-3 izby plus obývačku kuchyňu, budeš mať buď to malý priestor na obývačku alebo malé izby.

@anonym_7a2e42 áno, ešte tam musím mať aj miesto pre obytné auto na pozemku 😅

avatar
bibina32
Dnes o 08:12

@tilly Skús sa spýtať na fóre Modrá strecha.

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:13

Predbežne mám vybraté toto, už sme to raz postavili, ale nie je to ono.

avatar
btus
Dnes o 08:13

na tak malý pozemok tak veľký dom? Na váš pozemok isto poschodový dom. Isto by som hľadala niečo menšie. Lebo v prípade, že dom má 17x12m tak ti po stranách na pozemku ostáva: 5; 5; 3; 3m, čo je naozaj nič. My máme takýto: https://www.modrastrecha.sk/blog/btus/album/moz... Ale náš pozemok je o dosť väčší. Máme samostatnú garáž.

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:13
@bibina32

@tilly Skús sa spýtať na fóre Modrá strecha.

@bibina32 tam si nepamätám svoje prihlasovacie údaje 😅

avatar
btus
Dnes o 08:14
@tilly

@bibina32 tam si nepamätám svoje prihlasovacie údaje 😅

@tilly tie sú také isté ako sem.

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:14
@btus

na tak malý pozemok tak veľký dom? Na váš pozemok isto poschodový dom. Isto by som hľadala niečo menšie. Lebo v prípade, že dom má 17x12m tak ti po stranách na pozemku ostáva: 5; 5; 3; 3m, čo je naozaj nič. My máme takýto: https://www.modrastrecha.sk/blog/btus/album/moz... Ale náš pozemok je o dosť väčší. Máme samostatnú garáž.

@btus nemôžem poschodový dom, ani rovnú strechu. Prísny regulativ.

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:15
@btus

@tilly tie sú také isté ako sem.

@btus nejde mi to 🙉😅. Nechce ma to prihlásiť. Neviem prečo

anonym_bb7717
Dnes o 08:17
@tilly

@btus nejde mi to 🙉😅. Nechce ma to prihlásiť. Neviem prečo

@tilly Ty si naozaj myslis, ze ti tu niekto zadarmo naprojektuje dom?

avatar
katarinaba
Dnes o 08:19
@tilly

@anonym_7a2e42 áno, ešte tam musím mať aj miesto pre obytné auto na pozemku 😅

Ja mam takyto, my mame bez garaze, ale je moznost projektu aj s garazou. Ale nevmestis 2 kupelne (no ani na tvojom nie su dve kupelne). A teda kuchynu nemam do zahrady. No mozno ako podklad by postacil. Myslim, ze vyhodou mojho domu je, ze denna a nocna cast su oddelene - detska izba hned za kuchynou mne nepride ako dobre riesenie.
Ja mam z prednej strany domu (od vchodu) pristresok pre auto, mne by tam garaz na pozemok nevysla. A vobec mi nechyba.
https://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rod...

avatar
btus
Dnes o 08:20

no, my máme iba 3-izbový.

anonym_359ddb
Dnes o 08:21
@anonym_1c2607

bungalov je najvasia hlupost aku kto vymyslel, rovnaka plocha ale jednom podlazi a v obyvanom podkrovi je 2,5 x lacnejsie na stavbu a udrziavane energii.

@anonym_1c2607 kazdemu co sa paci. milujem bungalovy.

anonym_d3c0e4
Dnes o 08:22
@anonym_1c2607

bungalov je najvasia hlupost aku kto vymyslel, rovnaka plocha ale jednom podlazi a v obyvanom podkrovi je 2,5 x lacnejsie na stavbu a udrziavane energii.

@anonym_1c2607 to si povieme ked budes mat 50+ a do*ebane kolena, susedovci (mmch profi sportovci) prave preto predavaju poschodovy a idu do bungalovu.

anonym_359ddb
Dnes o 08:25

my mame taky ako keby dvojdom. realne 2 domy prepojene. viem si predstavit aj trojdom. v tom tretom ze by bola garaz. my mame garaz v tom dome kde mame dennu cast. ale na to mas maly pozemok.

avatar
madeincssr
Dnes o 08:26

@tilly mozno zvaz pristresok (predlzenu strechu) na auto/a hned pri dome a vzadu za domom v rohu pozemku samostatnu garazo-kolnu (idealne tiez s predlzenym nadkrytim pred garazovymi vratami)? Mozno aj nejaka montovana z PUR panelov, ak by sa pekne urobila (a farebne zladila), by posluzila. Hlavne robit veci bezudrzbovo.

avatar
malinovka333
Dnes o 08:32
@btus

no, my máme iba 3-izbový.

@btus kolko m2ma?

avatar
biba_18
Dnes o 08:32
@tilly

Predbežne mám vybraté toto, už sme to raz postavili, ale nie je to ono.

@tilly ja by som modifikovala toto čo máš teraz, prečo nie
len načo máš vpredu pri garáži takú veľkú prístupovú terasu? potiahni vstup aj prednú stenu dopredu, získaš minimálne 3 metre, možno aj viac ... získaš vašií priestor resp. môžeš zvačšiť zadnú terasu ... a kuchyňu by som spojila s obývačkou... a ani do obývačky by som nedávala dvere z chodby ...

anonym_f4cba3
Dnes o 08:33
@anonym_1c2607

bungalov je najvasia hlupost aku kto vymyslel, rovnaka plocha ale jednom podlazi a v obyvanom podkrovi je 2,5 x lacnejsie na stavbu a udrziavane energii.

My mame bungalov ale vacsi ako ty hladas a stazovat sa naozaj nemame na co. Kedysi som bola len za poschodovy dom ale teraz uz nie najma s dietatom na rukach behat hore-dole po schodoch nehrozi.
@anonym_1c2607
Skus AI pouzit ak ti staci len hruby nacrt, dala by som ti nas podorys ale je rozmerovo vacsi do "L". Alebo ja nas este pred AI som nakreslila rukou velmi amatersky ale nakoniec to vyslo takmer presne podla mojho planu.
@tilly

anonym_9bfd43
Dnes o 08:35

@tilly
Najlepsie je AI ta rozpocet ani rozmery neriesila😄
Napisal som 20x 25

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:46
@anonym_9bfd43

@tilly
Najlepsie je AI ta rozpocet ani rozmery neriesila😄
Napisal som 20x 25

@anonym_9bfd43 toto mi ani nenapadlo ďakujem za inšpiráciu.

avatar
tilly
autor
Dnes o 08:47

@emjee neviem prečo, ale vôbec mi nenapadlo použiť AI 🙈🤣. Ďakujem.

anonym_7a2e42
Dnes o 09:06
@tilly

@anonym_1c2607 v rámci regulativu obce, tam nemôžem postaviť nič iné, preto bungalov.

@tilly A do zastavanosti sa zmestiš s týmito požiadavkami? Skús tú AI, ale L - kovy pôdorys by mohol spĺňať čo pozaduješ a zostal by ti aspoň kúsok pozemku pre terasu a záhradu.

anonym_cc75d2
Dnes o 09:09

Môj muž sám nakreslil čo kde a ako chce mať, architekt nám to už iba schválil. Takže mame podľa mužových predstav presne na mieru. Ale tvojom požiadavkám nevyhovuje.

anonym_9bfd43
Dnes o 09:22
@tilly

Predbežne mám vybraté toto, už sme to raz postavili, ale nie je to ono.

@tilly
Ja som sa zo srandy opytala AI ci to moze zmodernizovat a toto vypotila za 2 sekundy

avatar
tilly
autor
Dnes o 10:14
@btus

no, my máme iba 3-izbový.

@btus ten je pekný. Tak nejak si predstavujem obývačku s kuchyňou. V zadnej časti domu.

avatar
tilly
autor
Dnes o 10:16
@anonym_cc75d2

Môj muž sám nakreslil čo kde a ako chce mať, architekt nám to už iba schválil. Takže mame podľa mužových predstav presne na mieru. Ale tvojom požiadavkám nevyhovuje.

@anonym_cc75d2 možno mi to tiež takto bude stačiť pre projektanta, doteraz som si vždy vybrala z projektov, ktoré už existovali, ale asi mám fakt nereálne predstavy

Strana
z2