Energy nápoj v tehotenstve

13. mar 2024

Ahojte. Mám otázku. ( Vopred vravím že blbé komentáre má netrápia ) Môžem si dať energy nápoj v 7 mesiaci tehotenstva? Neublíži to malému? Pýtam sa preto lebo som prvorodička a nemám žiadne skúsenosti. Ďakujem

felycity
13. mar 2024

Nie, tehotne zeny a deti by sa im mali vyhybat, osobne celkove by som sa im vyhybala oblukom.

katica06
13. mar 2024

energy drink nieje vhodny ani pre netehotne a nieto pre tehotne, čítala si čo obsahuje?

januska12323
13. mar 2024

Prečo by si to preboha robila? Daj si kávu.

pribinak
13. mar 2024

Môžeš, ale rozhodne to nie je vhodne, dobre, prospešné, ….

Tieto energy drinky nie sú vhodne ani pre netehotne nieto ešte tehotné
Je v nich kopec cukru, kofeínu a iných umelých blbosti

nikyball
13. mar 2024

Je tazke na tak debilnu otazku odpovedat normalne, ale ide o babatko. Takze co myslis, preco je na kazdom energetaku napisane , ze ho neodporucaju tehotnym , hm? Pre srandu?

kitycat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denithestrange1993
13. mar 2024

Neriskovala by som to. Radsej si daj kavu.

nairia
13. mar 2024

a nie je mahodou uvedene na energy drinkoch, ze ho nesmu pit tehotne a dojciace zeny? urcite by som to neriskovala, je tam vela zloziek, ktore su v tehotenstve absolutne neziaduce.

autor
13. mar 2024

@kitycat takéto múdre reči typu matka roka mám hlboko vieš kde. Normálne som sa opýtala lebo poznám dievčatá ktoré pili energy a nič sa babu nestalo. Ale mňa somariny typu matka roka neurazia.

autor
13. mar 2024

Dievčatá ďakujem vám za normálne odpovede. Matka roka síce niesom ani som nikdy nečítala čo je na obale. Videla som veľa dievčat čo pili energy a majú zdravé deti. Ale ako píšete sámy si radšej kávu

janai1
13. mar 2024

Poznám aj matky ktoré drogovali a pili a deti sú zdravé? Šňupneš si teda?

autor
13. mar 2024

@janai1 ja som normálne položila otázku 🤷🏼‍♀️ ale dobre

natall113
13. mar 2024

Čisto logicky sa pozri čo to obsahuje, aký bordel a posúď sama,
Vieš koľko žien fajčí, pije v tehotenstve a má zdravé deti? Ideš to teda skúšať tiež?
Akože dať si ho môžeš ale určite to nieje ideálne ani vhodné
Jednej to neublíži a druhej áno, takéto veci sú snáď hneď jasné, je to uvedené aj na obale stačí čítať

sisa_s
13. mar 2024

To v akej divnej spolocnosti sa pohybujes...ja som nikdy nevidela vo svojom okoli pit tehotnu zenu energy drinky...

autor
13. mar 2024

@sisa_s ja do žiadnej spoločnosti nechodím ani nič. Ale keď som išla po meste neraz som videla pot tehotnú energy

patus_2
13. mar 2024

A odkiaľ vieš, že im to neublížilo? Na prvý pohľad zdravé dieťa môže mať vážne problémy. Veď preto vznikla aj šnurka so slnečnicami, lebo mnohé problémy nieje vidieť.
A k tvojej otázke, nie, nemala by si ho v tehotenstve piť, nieje to prospešné ani pre teba a ani pre dieťatko.

autor
13. mar 2024

@patus_2 ďakujem za normálnu odpoveď. Aspoň jednu

janai1
13. mar 2024

Ono sa stačí pozrieť na tu plechovku. Na každej jednej je napísané že je nevhodná pre tehotné dojčiace...
Len tak mimochodom si nikde nezachytila ze v zahraničí je zakázaný predaj deťom? Čo si myslíš, že to urobí s plodom ?

samimami777
13. mar 2024

Ahoj ja ti odpoviem normálne neboj sa 🙂 energy drinky sa pre deti , tehotné a dokonca ani kojacie matky neodporúčajú, na energetiakoch to máš aj priamo v upozornení a na niektorých aj znak ženy s bruchom ako varovanie že to naozaj vhodné nieje. Ako iné robia je už ich risk a ich zodpovednosť za to čo sa s deťmi môže aj nemusí stať a ver mi, že to sa môže aj až po rokoch ukázať. To máš ako fajčenie v tehotenstve. Tiež vidíš niektoré tehotné aj keď je to veľmi škodlivé prefajčiť celé tehotenstvo lebo však "tá a tá fajčila celé tehu a bola predsa ok" ale všetci dobre vieme čo sa môže stať. Neviem či stojí zdravie dieťaťa za ten risk to už je na tvojom svedomí. Ak sú druhé sprosté tak sa ale pros na ich (pod)úroveň neznižuj. Ak potrebuješ kofeín kvôli energii radšej si sprav kávu a ak ti ide o chuť energetiaku daj si toto. Chutí to ako energetiak ale nieje , je to neškodné 🙂

autor
13. mar 2024

@samimami777 ďakujem ti veľmi pekne za normálnu odpoveď 🙂 kúpim si to

heln
13. mar 2024

mozes si dat energy drink? nie nemozes,
ublizi malemu? ano, moze ublizit.
energy drinky obsahuju taurin plus ine latky, co sposobuju si vygugli.... energy drinky sposobuju napriklad vysoky tep, ktory sa dlhodobo lieci liekmi, mladi ludia v 18 musia uzivat lieky na znizenie tepu lebo chlastali energetaky. myslis, ze vysoky tep babatku prospieva?
to ze ty poznas "zdrave" deti zien, ktore pili energetaky neznamena, ze nemaju problemy, len detom sa bezne tep nemeria.

samimami777
13. mar 2024

Vyskúšaj , fakt nepoznáš rozdiel, hlavne keď to vychladíš a je to kompletne bez kofeínu 👍

ivik4
13. mar 2024

Pockaj, najskor pises ze tehotne co poznas maju deti ok a potom pises ze v ziadnej takej spolocnosti sa nenachadzas ,len si videla nie raz tehotne ich pit ( takze nevies ci sa nieco nestalo) .
Mna sice netrapi ci si ho das, ale tak logicky samozrejme ze nieje pre tehotne zeny vhodny 💁‍♀️

domiklik
13. mar 2024

Energ drink je ôk možno pre vrcholového športovca, nie pre tehotnú ženu...

hefo
13. mar 2024

Všetko je otázkou množstva. Keď si dáš deci jeden deň, a dopiješ (malú plechovku) na druhý (a opakovať to nebudeš skôr ako za týždeň), tak by som problém nevidel. Dať pol litra na ex, to by už bolo určite hazardovaním so zdravím dieťaťa.

autor
13. mar 2024

@hefo ja som nechcela vypiť celý energy. Ale kúsok sa napiť keď pije priateľ. Iba jeden glg

iwesska
13. mar 2024

Naco sa pytas,ci to neublizi malemu,ked sama hovoris,ze poznas zeny,co v tehotenstve pili a detom nic nie je? To mi nejako nevychadza🤔Vsak sa riad teda podla nich🤷‍♀️

galganka
13. mar 2024

...skús si prečítať obal toho energeťáku. Na to nemusíš byť ani matka roka, ani priemerná, či biedna ... 🤷🏼‍♀️

plamienka555
13. mar 2024

@heln chcem dať len do pozornosti, že taurín sa pridáva do umelého mlieka a nachádza sa aj v materskom mlieku ;)

Autorke: pýtať sa je fajn, no ja by som radšej uprednostnila google, automaticky ti odseparuje niektoré odpovede. Ja by som v tehotenstve nepila ani kávu, ale to už sa do mňa pustia iné mamičky, že lekári dovoľujú určité množstvo... Ale ak to naozaj neodporúča ani výrobca, tak asi aj vie prečo. Vydrž ešte pár týždňov ;)

heln
13. mar 2024

@plamienka555 oukej, takze taurin je vlastne ta dobra vec v energetakoch, nejak som ho mala zafixovany ako stimulant.