Káva v tehotenstve - vplyv na bábätko

24. feb 2024

Ahojte, tie co ste pili kavu aj pocas tehotenstva hlavne teda druhy a treti trim. (v prvom mi nechutila) malo to nejaky vplyv na vase babatko? Pijem 1x denne bud late alebo capucino cize skor take kde je viac mlieka a je slabsia ale aj tak mam obcas vycitky ci to je OK kedze nejaky kofein sa k nemu dostane. Viem ze tie 1-2denne kavy sa povazuju ako OK,ale aj tak ma zaujima realna skusenost. Dakujem ❤️

petka5656
24. feb 2024

Inak aj tmavá čokoláda obsahuje celkom dost kofeínu, takze nie že niekto dba na kofeín v káve a spasí dve čokolády denne 😅 ale je ako kávový závislák som pila denne 1 s kofeínom a potom bezkofeinovu - vodná svajciarska metóda čistenia od kofeínu, napr modra Lavazza.

majlo1234
24. feb 2024

@alineawalo espresso je espresdo a nesca je nesca, to neni o terminologii ale hlavne o obsahu kofeinu, su to dve uplne odlisne veci, tak asi preto, nech uz je to presne, ked tu o tom diskutujeme😂

Inak mna minule prekvapili v jednej kaviarni, povedali, ze nemaju decaf, pretoze pri tychto kavach nikto negarantuje obsah kofeinu, to som vonec nevedela

betulinka1
24. feb 2024

Ja som musela pit mala som nizky tlak, Cize mne to bolo prikázané lekarom. Lyžička rano a lyžička po obede. Ziadne problemy neboli a nie su.

petka5656
24. feb 2024

@majlo1234 to s tou decaf je zaujímavá odpoved, zaujímalo by ma na základe čoho je toto vyjadrenie. To by potom cely decaf proces bol úplne bezmyselny.
Inak nebolo to v kaviarni v SC okrese? 🤔😅
Kavou snáď žijem (žiaľ nezivim sa tým, len pozivam 😀) a toto som ešte nepočula.
Ešte je rozdiel kofeínu v robuste a arabike, takze aj v blendoch, ktoré mi chutia výrazne viac (vadí mi acidita arabiky) je obsah kofeínu vyšší. A samozrejme typ prípravy.

babulkomale
24. feb 2024

@alineawalo ja som bola zvedava, co je lyzicove presso 😃 tak uz viem 😉

angeli121212
24. feb 2024

Pila som kávu cele tehotenstvo tiež tak 1 až 2 slabšie a nevidím nejaký negatívny vplyv na malom je akčný ale nie extrémne skôr tak zdravo zvedavé bábätko vysmiate 😊

majlo1234
24. feb 2024

@petka5656 bolo, a tiez ma to zaujalo, nikdy predtym som to nepocula. Myslela som, ze decaf ma 0 obsah. Ale mozno je to tak, ako s nealko vinami, ze furt tam nieco zostane. Neviem, nikdy som sa neznizila k bezkofeinivej kave😂

petka5656
24. feb 2024

@majlo1234 decaf ma stále nejaké stopové množstvo, ale ja som pila aj počas tehotenstva aj kojenia normálny počet kav takze som si musela decaf zaradiť 😀 ale už sa nalievam dobrou kofeinovou 😅 problem je ten, že keď potrebujem prebrať, tak mi pomôže už len studena sprcha 😂

ivangeline
24. feb 2024

Bola som tehotna viac x. Pri 1 som nepila vobec,pri dalsom vynimocne,pri dalsich rozne.. Bolo obdobie,kedy 2 denne a obd,ze bez.. a nevidim vplyv na svoje 4 deti. :D

slavomira236
24. feb 2024

Ja som mala pri prvom tehu nizky tlak nikdy som kavu nepila . Doktor nakazal jednu salku kavy aspon ma den. Normalnej bez mlieka. Od vtedy pijem kavu. Pila som aj pri druhom tretom tehu a 2 kavy cierne

zuzuliennka1
25. feb 2024

kava sa dokonca priamo v konkretnych pripadoch cielene tehotnym aj odporuca, samozrejme kvalitna zrnkova poctiva kava (nie zalievane smejdy)

zuzuliennka1
25. feb 2024

@alineawalo espresso a “nesca” nemaju spolocne NIC. espresso je typ pripravy kavy zo stroja, nesca je odpad zalievany vodou priamo do salky a okolo kavy to ani neslo.

dominikamacakova
25. feb 2024

Predpokladám, že inak sa stravuješ úplne ukážkovo inak by si sa nad jedným latte asi maximálne zasmiala 🙂 Myslím tým žiadne nezdravé jedlá ako čipsy, salámy, sladkosti, ečkove pečivo, antibiotické mäso a podobne. Ale áno, samozrejme môžeš si dať nescafé, ktoré je totálny bordel a s mliekom ti to spôsobí vredy pažeráka. Teraz vážne. Môžeš si kľudne dať kvalitnú kávu z kaviarne bez mlieka. Kofeín absolútne tvojmu dieťaťu neuškodí viac ako vyššie spomínané veci.

zuzuliennka1
25. feb 2024

@dominikamacakova moze si ju kludne dat aj s mliekom 🙂

katka13katka
25. feb 2024

Ja som v 30t prvy trimester mi kava smrdela, neskor mi ju odporucil aj sam gynekolog lebo mam nizky tlak a casto ma boli hlava. Jednu-dve mozes. Ja si tiez davam skor latte, capucino.

dominikamacakova
25. feb 2024

@zuzuliennka1 ale s rastlinným s tú kvalitnú, nie nescafé 🙃

zuzuliennka1
25. feb 2024

@dominikamacakova s hocijakym 😅 mlieko v kave principialne nevadi (ked sa nebavime o tom, ze taliani kavu s mliekom piju len rano/doobeda)

dominikamacakova
25. feb 2024

@zuzuliennka1 ja som roky roky pila nescafé s mliekom každý deň 2x. Najbližšie sa chystám na gastro, potom dám vedieť ako to dopadlo 😀

zuzuliennka1
25. feb 2024

@dominikamacakova tak ale nescafe nie je kava. O tej som nepisala. To je odpad.
Kava, poctiva poriadna kava, najlepsie strojova, sa moze pit s mliekom, bez, ako espresso, alebo lungo,.. ale poctiva poriadna kava 🙂

dominikamacakova
25. feb 2024

@zuzuliennka1 ale predsa len je podľa mňa lepšie rastlinné mlieko, pretože je zdravšie, my nie sme teliatka, ale ľudia a nemusí kvôli nám trpieť žiadna🐮

zuzuliennka1
25. feb 2024

@dominikamacakova moze si dat kavu s mliekom, o tom to hlavne je. Nie je pravda co pises ty. No a ake mlieko kto preferuje, je uz jeho vec. Mne rastlinne nechuti a to nie je “mlieko”. Ja si davam normalne obycajne mlieko. Obcas aj naslahane do peny 🙂

zazkaa
25. feb 2024

@autor Pred tehotenstvom som vypila asi dve kávy za rok. Ale keď som bola tehotná, tak mi strašne zachutila a najmä tá usadenina 🙈 tú som musela jesť denne 🙂 Po pôrode som kávu znova nepila, až po nejakých 5 rokoch, aj to na odporúčanie lekára, mám nízky tlak. No a syn bude mať tento rok 30 a myslím, že je v poriadku 😉😀

natalia344
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biglovemom
25. feb 2024

Pila som normalne 2 kavy denne

maryskas
25. feb 2024

pila som 1-2 denne a vsetko v poriadku, aj moj tlak, pulz a vzdy na kontrole aj dietata

dager
25. feb 2024

Myslím, že viac ako tá káva škodí všetkým deťom v bruchu mestský vzduch, keď vyjdeme na ulicu 😉 a dokonca narodiť sa je smrteľné,aj keď si to málokto pripúšťa 😝

tiezjedna
25. feb 2024

pri všetkých troch deťoch som pila každé ráno turka, tak ako to robím už roky rokúce. Cez deň si dám jedno-dve cappuccina. Všetky tri deti žijú, jedno už je dokonca aj dospelé a samostatné a nejavia žiadne abnormálie😉

michaela329
25. feb 2024

Ja som sa toto pýtala 2 Dr. a obaja povedali, ze tie 2 kávy denne sú úplne ok ( ak je ok tlak). Dokonca na sone morfologickom ma poslal dať si espresso alebo kolu, lebo malý spal a nechcel sa otočiť.

jarulka88
25. feb 2024

Ja som si,hned ako som zistila,ze som tehotna,kupila bezkofeinovu kavu a pijem ju aj teraz ppcas dojcenia.

didip
25. feb 2024

Pila som ale iba z kavovaru, keď som vypila nejaku instantnú okamžite som isla vracať a môjmu malému nie je nič