Je vhodná raňajková káva počas tehotenstva?

kucierkam
22. okt 2010

ahojte maminky....je vhodna ranajkova kava pocas tehotenstva? niezeby som bola zavisla na kave....ale obcas by bodla🙂 taka bez kofeinu 😅

smarti
22. okt 2010

myslím, že sa môže, ja som pila Caro a teraz keď aj dojčím, tak ju občas striedam s Meltou. Ja som sa v tehotnosti raz pýtala dr. v poradni na kávu a vravela mi, že jednu do dňa si môžem dať, že to neuškodí. Mala som aj veľmi nízky tlak, tak vravela, že aspoň tomu to trochu pomôže. Paradoxne som normálnu kávu napriem tomu v tehu nepila, lebo mi nešla na chuť a to som predtým bola závislák.

marianka79
22. okt 2010

ak máš na nu chut tak si ju daj 😉 ................mne dr. povedal že možem aj klasicku kávu ale len jednu za den a slabú.........povzbudzovák je aj čaj a kakao tak aj s tým mi radil mierne tak som si vždy jedno z toho na den vybrala a to aj počas kojenia 😉

jasminet
23. okt 2010

kucierkam - kludne si daj, ja som si kazde rano robila, klasicku silnu nesku s kofeinom, dokonca som aj mlieko do nej prestala davat (obracal sa mi zaludok ked som ho v nej videla), obcas som si aj v praci musela po obede jednu slabunku dat, tak sa mi hlava motala.
a ked som kojila tak tiez slabu som si spravila rano.

briketa
23. okt 2010

kava v tehu sa ma obmedzovat koli tomu, ze kofein ako ti zvysi tlak, tak zvysuje celkovu teplotu tela a to ma priamo vplyv na plod.
preto s mierou. ale ved pises, ze obcas, to nie je ako ked niekto pije osem smrtakov za den... ;) kludne si daj, taka dobra psychicka pohoda matky ma dobry vplyv aj na tehu 🙂

ikke
23. okt 2010

bezkofeinovej aj na litre 😀
s kofeinovou trosku setrnejsie, max. 2 nie silne za den 😉

andrea487
23. okt 2010

ja som pila caro nieje to síce ako káva ale mám ho rada aj bezkofeinovu ale ta mi moc nechutí ja vobec tie instantné neviem im príst na chut,ja som si ju dávala do latté a tam mi nevadila. 🙂

ivetkab.
23. okt 2010

Ta bezkofeinová raňajková je úplne v pohode, ale tiež Ti nezaškodí a ani bábatku neublíži neska aj keď je tam kofeín. Samozrejme nie 5 šálok denne ...

tanyja
23. okt 2010

slabá káva je úplne v poriadku, to zase nebolo by dobre, keby si doteraz pila pravidelne kávu a zrazu skok, tvoje telo by si to všimlo, takže slabšiu kávu si daj a vôbec to nie je pravda, že káva zvyšuje tlak, práveže naopak - káva odvodňuje a tým sa tlak znižuje
čo sa týka Caro alebo podobných "káv", tie sú neškodné, skôr dobre padnú, ja som ju píjavala a veľmi mi chutila a existuje viac variant bezkofeínových káv, treba len odskúšať, čo ti viac chutí, je to len na tebe a vieš ako sa hovorí : všetkého s mierou !! 😵 😵

alca85
23. okt 2010

ja som si povedala, že radšej si tu kávu (kofeínovú, bez kofeínu ba nemala pre mňa význam)dám, akoby ma mala hlava bolieť. 1-2 určite neuškodia 🙂

desszi
23. okt 2010

jedna - dve kofeinove kavy v pohode 🙂 mne tiez inak nechutila na zaciatku tehu, hoci predtym som pijavala slabu kavu, ale v druhej polovici tehu mi uz prisla slina, tak som si jednu denne zvykla dat. myslim, ze najlepsie je pocuvat svoje telo - ked mas na nieco chut, tak si to treba s mierou dopriat - je to vzdy lepsie, ako sa tryznit a odopierat 🙂

mimkao
23. okt 2010

mne dr. povedala že kôli tlaku nie že môžem. ale musím min. dve denne. A nie slabé, ale normálne. Ale k tomu veľa veľa piť nesladenej minerálky.. Môj tlak počas tehu bol 75/50. sestrička neverila, že ešte žijem... 😀
A teraz mimo tehu mám už 85/55. A ešte stále pijem dve kávy denne, hoci kojím. Ale maličká je už zvyknutá na kafčo ešte z bruška, takže jej to nič nerobí. 🙂
Alebo, keď sa bojíš, tak je aj Ricoré a to je zmes 60%obilninová a 40% klasická káva

fairynika
24. okt 2010

ja mam tiez nizky tlak no kavu ani nic kofeinove nepijem. Mám to zakazane 😒

dara76
25. okt 2010

jedna dobra kava denne urcite neuskodi

janeisha
26. okt 2010

jedna ranajkova na den si myslim ze neuskodi🙂- ja by som bez ranajsej kavy asi ani z bytu nevysla 😅

alexandrah
26. okt 2010

tak ja kavu inak neznasam, strasne mi nechuti, ale teraz v tehu pijem 2 normalne denne, alebo aspon jednu, mam male dieta, a inak by som asi cele dni prespala ... figu borovu, ze druhy trimester pohodicka, ja by som spala furt ... ale kedze treba lietat okolo 10 mesacneho synceka, domacnosti, a tak, tak by som bez kavy umrela ... bohuzial ... uz sa tesim, az ju nebudem potrebovat!!! 🙂

ivett1
28. okt 2010

ja som bola "kávičkárka" - min. 3 kávy denne z toho aspoň jedna poriadna kofeínka 😵 , ale v tehotenstve som pitie kávičky zredukovala na jednu rannú bezkofeínovú pohodovku (inak by som prespala celý deň 😀 ) ...a pravdaže som si to prekonzultovala s mojím lekárom, takže ak máš tlak v norme alebo skôr nižší, jedna kávička vám obom neuškodí... 😉

andrea142
28. okt 2010

@kucierkam : ja pijem ráno nescafé 3v1 a po obede si dám capucino. ja by som bez kávy nemohla existovať. aj tak ma dosť často bolí hlava a káva mi na to pomáha. Keď som nebola tehu tak som pila klasickú nescafé alebo zalievanú s mliekom. ale teraz sa mi od nich zdvíha žalúdok . ani lekár nemal nič proti káve. povedal že môžem 🙂

sirinka
28. okt 2010

http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=1...
http://www.pluska.sk/zena/doprajte-si-kavu-aj-t...

ja pijem dve pressa denne...takze kludne si dopraj kvalitnu kavicku s mierou...

barchee
28. okt 2010

ja si dám ráno vždy jednu lyžičku normálnej nesky do veľkej šálky, zalejem do 3/4 vodou a dolejem plonotučným mliekom 😉 slabé kafíčko v tehu nevadí 😉

janamexico
14. apr 2019

Ja som pri malom kavu musela mat aspon jednu a pri malej mi smrdela to uz som vedela ze som tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre