Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

tina_
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

monky1
7. apr 2009

tina, aj mne prave manzel navrhol, aby sme to skusili v KE, ked sa tu tak dlho caka....mozes mi napisat, ku kt. dr. chodite a kde ordinuje? prip. do IP. Dakujem.

nevladzem pisat, idem k filmu na gauc pod deku ☹

a Chlapcov a chlapov milujem...myslim film 😀......az ma hreje pri srdci, ked si spomeniem na casy, ked som to prvykrat videla...mmmmmm 😵 😵 😵 😵

tina_
7. apr 2009

ja uz tiez asi idem spat, nejak ma ten dnesok vycerpal, hoci som toho vela nespravila...Kopy prádla mi už padaju dobreženie na hlavu, to je des, nemam to ani kedy žehliť..

mon, pišem ti IP

sisi1
7. apr 2009

Ahojte,
ja som este tu, opaloval to tu muzik a nedavno ma pustil, trosku som vas docitala...

No s tymi doktormi ste ma veru nepotesili, som nemyslela, ze to tu je az take hrozne, hlavne to dlhe cakanie... 😒

tufa: nadherne babenko, pekne si ju opatrujte, nech vam rastie do krasy, jaaaj ci sme sa pokochali....

My sme boli aj dnes v meste, na ihrisku pri frantiskanoch, na pizzu v oriente, potom este tu na sidlisku po hojdackach a kadecom takmer do 21ej...no uzil si drobec, zalomil doma hned ako drevo, len sa stihol este v postielke opytat či "pojdeme zajtra na hojdacky" 😀 A pytal sa na Lalku 🙂

deniska: tak aj vy ste mali pekny den...

alenka: dik za receptik... 😉

kubanka
8. apr 2009

Dobre ranko, nejake zamracne vyzera..............ja som hore od 6:00, Lalka precurala plienku a mala mokre cele pyzamko, tak som ju musela prezliekat a moj spanok odplaval kdesi daleko.

sisi akurat som rozmyslala, ci nepojdeme ku frantiskanom sa posmykat dnes. Alebo aspon do Parlamentu.

monky1
8. apr 2009

ahojte, veru, az nezvyk po tolkych slnecnych ranach....ale asi sa vycasi
...ja sa uz chystam do mesta do banky. na Mestsky urad a poobede idem balit kufre, lebo zajtra odchadzame....par dni k vam netuknem 😖

,,,joj, hned by som isla s vami niekam von, ale co uz my moozeme...prave som hanku nadopovala sirupcekmi...kasle tak, ze si ide pluca vykaslat, nosik nestiham utierat....asi az po sviatkoch 🙂

kubanka
8. apr 2009

Ahoj monky, tak ste ste chore...obidve? Bola si so sebou u dr:

sisi1
8. apr 2009

Dobre ranko,
nejako sa fakt zamracuje.... ☹
Kubi, nemam auto, muzik ho odviezol do cistiarne, vypucuju ho zvnutra aj zvonka....tak jedine tu niekde....

monky: dobre vsetko vybav 😉

monky1
8. apr 2009

bola, kubi, ja som ista 😀 - akonahle ma chyti hrdlo - to je predzvest choroby....mne hadam este nikdy nepreslo samo od seba.....ale co uz, kazdy sme nejaky 😒

nie som rada, ze sme na liekoch, ale na hanku som pozerala 4 dni, ako jej nepretrzite tecie z nosika, davala som jej fenistil a sinupret....a skoncilo sa to prieduskami - zase, takze ked uz zacala v noci piskat a chrcat, isla som k lekarke - poslala nas na tu alergologiu, ze sa jej nejake veci nepozdavaju, aby sme si boli isti

kubanka
8. apr 2009

monky, tak sa poriadne oblekajte, aby ste skoro boli zdrave

Co budete davat detom jest na velku noc? Vsetko to, co nam dospelym? Ja som rozmyslala, ze kupit tvrdy syr pre Lalku namiesto klasickeho syrka......ale neviem ake masko jej dat.

monky1
8. apr 2009

ja myslim, ze syr by aj mohla - jasne ze nie vela , ale tie udeniny nie...kupim nejaku jemnu sunku,
cviklu tiez nech ochutna 😖 ...uvidime, lebo paradajky, paprika a salatova uhorka jej neberu, tak som zvedava, co povie na cviklu

sisi1
8. apr 2009

Timo cviklu miluje 🙂

danielkapo
8. apr 2009

Dobre ranko....
Tufa, malicka je krasne babatko....ani sa mi nechce verit ze aj simonka bola taka mini 😅 a to nedavno 😵
monky skore uzdravenie tebe aj hanke
pekny dnik vsetkym mamkam aj detickam

kubanka
8. apr 2009

mne sa zda aj ten syrek tazky na detsky zaludok...jasne, ze ochutna...... a sunku neviem aku, kedze je teraz rozsireny ten kuraci bacil a tie klasicke udene by som jej tiez nekupovala. Cviklu mozu deti aj vajicka.

sisi1
8. apr 2009

kubi, kup morcaciu sunku 😉 alebo bravcovu, tie klasicke sunky nie su take slane ako udene....

kubanka
8. apr 2009

sisi a myslis, ze ten kuraci bacil nebude aj v morcacej sunke? Tiez je to hydina hm...

danielka ako sa ma Simka? Este nexce chodit?

danielkapo
8. apr 2009

kubi ma sa fajn....chodit chce akurat tak za rucky ked ju chytim..vcera tak za psikmi behala po vonku,....ale potom ju to vzdy taha na styri...predsa len tak ide najrychlejsie 😅

sisi1
8. apr 2009

no, neviem kubi, ale ked je to kuraci bacil tak bude v kuracej, inak by to bol "hydinovy bacil"...tak kup bravcovu a hotovo.... 😉 😀
Ja mu dam ochutnat mozno aj udenej, ked bude kvalitnejsia a nie velmi slana....a tvrdy syr, vajicko, pripadne klasicku sunku....

sisi1
8. apr 2009

Jeej, Simonka uz bude pomaly chodit....to sa nabehas potom za nou, dani... 🙂

danielkapo
8. apr 2009

sisi uz teraz mam co robit.... 😀 ale tesim sa na to teda...
ake mate skusenosti s presovskymi kupaliskami?...chodili ste s detickami v lete?? da sa to? hm?

kubanka
8. apr 2009

danielka my sme boli vyskusat na Sigorde aj v Pavlovciach a nic nam nebolo

sisi1
8. apr 2009

dani, my len do aquaparkov sme chodili, pri Tatralandia a ten v Poprade...

danielkapo
8. apr 2009

no tak uvidime, lebo si nevim predstaviít v lete a bez vody 😅
idem upratat kym mala vstane a potom na prechadzku
pekny dnik

sisi1
8. apr 2009

malo tam byt "do Tatralandie" 😅

monky1
8. apr 2009

my skusime aj to kupko pri nas....mozeme z okna hlavicku skakat 😀
- ale aj poprad ma laka - je tam super

kubanka
8. apr 2009

monky myslis to v kupeloch?

monky1
8. apr 2009

na trojke

ale je tam strasny natresk

kubanka
8. apr 2009

ahaaa jasne.....a v kupeloch je nieco pekne pre deticky? Este sme tam neboli. Na trojke je na mna vela ludi.

monky1
8. apr 2009

ale mam jeden tip - pre motorizovanych

v Polianke - blizko BJ je celkom dobre kupko - velikanske, nie je to klasicky bazen, ale postupne je voda hlbsia, cize deticky pri kraji sa vysantia paradne

kamoska tam chodievala cele leto s malym - nemal ani rok

monky1
8. apr 2009

v kupeloch su dve kupaliska, ale bola som tam straaaaaasne davno a urcite sa kadeco pomenilo
ale bolo tam fajn - na tom hornom