Maďarsko a maďarsky nehovoriace snažilky, tehuľky a maminy

sabiatko
3. jún 2009

cavte baby... tak uz 2 mesiace byvame s manzelom v madarsku, kedze je to jeho rodna krajina. je to tu supis, akurat mi tu chyba niekto na pokec, kedze po madarsky mi to zatial nejde.

od maja sa snazime o malinke, no ale na prvykrat nam to nevyslo, uvidi sa, co prinesie jun 🙂

ak ste sa niektora nasla v tejto teme, tak sup sem 🙂)))

bebebrumik
4. jún 2009

ahoj sabiatko. 🙂 Ja som na tom podobne, čo sa týka maďarčiny. Nebývam síce v Madarsku, ale v polomadarsky hovoriacom mestečku na SK, vydala som sa sem(su tomu necelé dva roky 😎 ) a tiež je to s madarčinou bieda 😒
Co sa týka babatka - držím prsty, aby sa podarilo v čo najkratšom čase... 🙂 U nas to bolo po 3 mesiacoch v prvom prípade a hned napoprve v druhom prípade 🙂 🙂 🙂 pekne do roka 🙂 🙂 🙂

sabiatko
autor
4. jún 2009

jeee, ahoj bebebrumik, to som rada, ze sa mi niekto ozval 🙂 aby som pravdu povedala, tak tu obcas aj na slovakov natrafim, ale len ked ideme nakupovat do miskolca, je to tam fajne lacne. tam vzdycky pocujem moju rodnu slovencinu, no ale tiez nemozem len tak k niekomu priskocit a zacat kecat 😀 inak to si mala supis, ze sa ti deticky podarili tak rychlo. ja sa na to nase straaaasne tesim 🙂 a zaroven mi tu nebude tak smutno, ked sa budem onho starat. uvidime ako sa bude situacia vyvijat, este stale s manzelom rozmyslame, ze pojdeme byvat na slovensko, co bol aj nas povodny plan, len sme nemali poriesene byvanie 😒 tak teda prajem pekny den a nech ti deticky robia radost... a manzel samozrejme tiez 😀

monika0123
4. jún 2009

ahojte.my tiez nebyvame v madarsku ale nedaleko v lucenci a pochadzam z filakova co je na skok do madarska.hoci je moj otec madarskej narodnosti madarsky viem velmi biedne a preto tento jazyk nepouzivam 😅 sabiatko a kde v madarsku byvate?s muzom sa rozpravate po slovensky?

sabiatko
autor
5. jún 2009

ahoj moni 🙂

my sme sa s mojim drahym zoznamili asi pred rokom v anglicku, takze sa rozpravame iba po anglicky, lebo jeho slovencina je asi na takom leveli ako moja madarcina 😀 ved aspon to mame narovnako, nikto nema v rozpravani vyhodu 😀 my sme sa rozhodli, ze ked budeme mat babatko, tak ho budeme ucit vsetky 3 jazyky, aby rozumelo celej rodine. no inak byvame na takej dedinke blizko miskolca, asi 20 min autom, co je pre mna tiez taka dost velka zmena, kedze som cely zivot zila v bratislave v panelaku 😅 inak vy to tiez mate kusok do madarska, chodievate obcas?

monika0123
5. jún 2009

dobre ranko

ani nie.boli sme 2x na nakupe a este sa chystame nakupit nejaky material na prerabku domu ak sa nam to tam oplati.

musis velmi milovat svojho muza ked si pre neho tolko urobila 😉 maloktora by to spravila.ja som tiez kvoli mojmu zmenila zivot doslova zo dna na den.laska dokaze s ludmi divy ale musia byt velmi zamilovany 🙂

myslim ze sa casom naucis po madarsky.ale zas ked on nevie po slovensky a ty po madarsky tak by bolo dobrym riesenim byvanie v pohranici.napr vo filakove by vsade aj na uradoch mohol hovorit po madarsky aj skoly su madarske alebo zas teraz je v kurze dedina rajka pri ba je v madarsku ale v ba si za 5 min.nedavno davali v spravach ze co tam postavili bytovku tak z 8 bytov je 5 predanych a vsetky kupili slovaci.pre madarov to tam nie je lakave ale slovakov laka nizka cena a blizkost bratislavi

bebebrumik
5. jún 2009

ahojte, pridavam sa... presne, za všetkým je láska 🙂 Nikdy som si nemyslela, že sa dostanem do madarsky hovoriaceho prostredia. Co sa týka madarciny - je to dost tažky jazyk, takže je to bieda ☹ Chcelo by to aj vacsej iniciativy z mojej strany. Na vianoce ma vyjst kniha - madarcina pre samoukov, takze uz viam, aky darcek dostanem 😉 😉 😉

sabiatko
autor
5. jún 2009

ahojte baby 🙂

tak to teda musim fakt priznat, ze mojho manzela straaaasne milujem 😎 sak ono to vsetko aj tak rychlo prebehlo: po 3 mesiacoch sme zacali spolu chodit, po dalsich 3 sme sa zasnubili a po dalsich 3 zobrali - len teraz v marci... a uz aj babatko by sme chceli 😀

inak moni, o tom pohranici sme aj rozmyslali, konkretne o rajke, len sa bojim, ze by sme obaja boli od rodiny a kamaratov. tu mam zatial dvoch, ale tych vidim tak raz za tyzden... oni tak celkom zvladaju anglictinu. a nevies nahodou, ako je to s robotou v rajke? trebalo by dochadzat do mesta? a este som tusim pred par mesiacmi pocula, ze tam boli dake spory medzi madarmi a slovakmi... ?

bebebrumik: a ty kde vlastne byvas? na juhu dakde? ta madarcina, to je fakt ze tazky jazyk, uplne iny slovosled a gramatika nez v slovencine. ja som si v miskolci kupila taku malu knizku - hungarian phrasebook (madarsko-anglicka), tak sa snazim daco naucit. inak knizku pre samoukov sme tu vobec nenasli slovensko-madarsku 😒 a darcek na vianoce to budes mat veru paradny 😀 a bebe, tvoj manzel vie po madarsky?

bebebrumik
5. jún 2009

ano, manžel vie po madarsky...aj sa ma snaži niečo naučit, ale... 😒 akosi mi to nejde... Knihy - učebnice madarciny vobec nie je dostat, az na vianoce vyjde dotlač knihy, tak hned objednavam... 🙂
Trochu som sa pousmiala nad vasou 3-mesacnou naslednostou - u nas to bolo tiež podobne - po cca 9 mesiacoch od zoznamenia sme sa vzali a do cca mesiaca sme cakali babatko 🙂 🙂 🙂 - krasne nam to vyslo... Inak bývam v Moldave n/B a ty? A aj my chodime do MIskolca na nakupy, hlavne UM pre deti... a teraz chceme este stihnut nejaky material na fasadu domu... nevies o niecom v Miskolci?

monika0123
5. jún 2009

my sme sa zoznamili 6.4.2005 9.4.2005 sme sa dali do kopy o mesiac som prerusila skolu a sli sme zarobit peniazky kedze ho sef nevyplatil a drahy potrebolval platit ucty,leasing(takmer vsetky uspory dal na auto)koncom augusta som prestala brat tabletky len hned som neotehotnela lebo moje telo malo sok ked som prestala brat tabletky tak my v novembri vyvolavali menzes a v january som uz bola tehotna.v septembri som nastupila do posledneho rocnika 10.10.2006 som porodila a v maji uspesne zmaturovala.doteraz krutim hlavou nad tym co som bola ochotna pre nasu lasku spravit 😵ale oplatilo sa.drahy je starsi o 10,5 roka.casto pocuvam ze som s nim len kvoli peniazom,lenze nikto nevidi ze ked sme isli spolu von tak ani tam nas nevyplatili a na samom juhu talianska sme uvazovaali co dalej.v penazenke 5 eur na ucte ani koruna.mali sme tazke obdobie.mohlo som ho nechat a vratit sa k rodicom ale neurobila som to a bola som pri nom v dobrom aj v zlom .minuly tyzden sme konecne dostali list vlastnictva lebo od januara sme mali trampoty s byvalymi majitelmi ale to by bol dlhy roman.proste u nas je vzdy vsetko komplikovane a mozno to nas drzi pri sebe

inak aj mna by zaujimali tie obchody v miskolci

sabiatko
autor
5. jún 2009

bebe: my byvame v sajolade, taka fakt ze mala dedinka a ticha, nie jak v bratislave 😀 to inak kukam, ze byvate kusok od nas 🙂 my chodime nakupovat hlavne do auchanu, ho postavali kusok po tom, ako sme tu dosli, ale vraj aj cora je dobra. obcas zajdeme aj do centra, v poslednej dobe si tam kupujem latku a sijem vselijake veci pre babenko, uz len aby skoro prislo 🙂 inak detske oblecenie maju aj v tom auchane, oproti slovensku lacne, no este lacnejsie mali v anglicku, ale to uz je troska dalej 😀 no a ta fasada domu, ja sa v tom nevyznam, chces kupit nejaku vonkajsiu omietku? kusok od auchanu je baumax, tak mozem tam kuknut alebo sa este opytam manzela, on bude vediet, kde take obchody su. napis mi, co presne potrebujes, zaciatkom buduceho tyzdna ideme zas na nakupy, tak mozem kuknut ceny 😉 inak bebe, kukam, ze aj ty si sa rychlo rozhodla pre manzela, to sa mi lubi 😎 posledny vztah, co som mala pred mm trval 2,5 roka a nic z toho, tak som si povedala, ze ak sa s dalsim nezobereme do pol roka, tak to necham tak. no trvalo to 6,5 mesiaca, tak v poho, trocha nas zdrzali papierovacky okolo medzinarodneho sobasa 😠

moni: wow, to kukam, ty mas teda tiez dobrodruzstva v zivote 😎 taliansko je moja srdcova zalezitost, strasne som tam chcela ist po anglicku, len potom som spoznala mm a veci sa zmenili, ja som ale teraz najstastnejsia na svete 🙂 a sa mi strasne paci, ze si do svojej lasky dala vsetko, to je uuuplne romanticke 🙂 ja si inak tiez myslim, ze take problemy, ked ich spolu preskacete, vas este viac stmeluju. ja som vzdy chcela jednoducheho muza, ktory ma bude velmi lubit a to aj mam. sme sice chudobni jak kostolne mysi 😀 ale sme stastni. inak ten moj je odomna o rok a pol mladsi 😎 tak dufam, ze vas uz cakaju tie lahsie a krajsie veci v zivote, to bola len taka skuska na zaciatku 😉

no a s tymi obchodmi - tak dajte vediet baby, co by ste chceli zistit a ked pojdeme do miskolca, tak sa na to mrknem 😉

monika0123
5. jún 2009

Baby tak to neuverite co sa mi stalo.tak veselo si vykracujem k nike a popritom som telefonovala.ked som videla ze do ich vchodu vchadzali ludia tak som pobehla aby mi nika nemusela otvarat.aby som mohla dlhsie volat tak som sla pekne pomaly na 8 peso.slusne som zaklopala na ich dvere ked tu zrazu stoji predomnou mlady vysportovany fesak iba v ciernych boxerkach.samozrejme ze som sa nezmohla ani na slovo len som premyslala co takmer nahy krasavec robi u niki.potom som si zacala uvedomov ajokolie a nejak sa mi nezdal nabytok.ticho prerusil on ze koho hladam.ja ze niku a on ze byva vedla.opytala somsa ho ci menili byty a on nechapavo ze nie.mne nedoslo ze hovori o vedlajsom byte a tak totalne sokovana som zaklopala na vedlajsie dvere kde ked mi otvoril maly chlap tak som pochopila ze som zle.trapas jak hrom ale mam sa na com bavit 😀 😀 😀

sabiatko
autor
5. jún 2009

😀 hehe, sranda musi byt. u nas sa tak maximalne par krat dobyjal maly skaredy opity ujo, co byva na tom istom poschodi o branu dalej 😀

baby, zajtra ideme do zboru (kostola), tak tu cez den nebudem, ale vecer sa urcite stavim. prajem vam peknu oddychovu sobotu 😉 🙂

monika0123
5. jún 2009

sabi ty spievas?

sabiatko
autor
6. jún 2009

😀 ano, spievam, ale len ked som sama doma, lebo uz zaznela aj kritika 😀 ale zato mm spieva nadherne, aj v kostole. my kostol volame zbor, ani vlastne neviem preco 😕 inak bolo superne dnes, mali sme vynimocne 2 kazne, no ale mne je to vlastne aj tak jedno, lebo tomu nerozumiem, tak som si citala ako vzdy. prisli kazatelia z inej casti madarska, tak sme mali aj pohostenie, mnam take dobroty som popapala, aj kolaciky 😝 a vy ste sa ako mali? ja si zajtra este uzivam cely den s mojim drahym, lebo od pondelka zas cele dni robi 😒

gabii83
6. jún 2009

ahojte baby ja len na skok, u nas zase opacne..
ja som zo Sturova, moja slovencina je uz ovela lepsia....
ale ja este stale nie som spokojna...

takze klobuk dolu s vami....
a sabiatko obdivujem vas ak sa vam tato trilingvalna vychova vyjde, mi rozpravame s malou aj po slov. aj po mad. uvidime aky mischung z toho bude....

a vôbec ze co z toho bude, mala som obavy....
a mam este stale, lebo prve dieta a neviem ako to bude...
ale chcem aby vedela po madarsky a samozrejme po slov. musi vediet, lebo tu okrem mna nikdo nevie po mad.

takze tak...

ahojte a prajem vam vela sil aby ste zvladli to s tou madarcinou
da sa to, len treba chciet 😉 😉 😉

monika0123
7. jún 2009

gabi neboj v BB je viec madariek.moj otec je madar a jeho obe sestry madarky byvaju v bb.

ja som vcera mala normalny den len vecer som sa trochu stavila u suseda lebo mali opekacku tak ma pozvali.nevedeli ma prehovorit aby som pila alkohol a potom ked som sla v noci autom do nonstpu kupit vino tak boli aj radi ze je niekto triezvy.nehovorim ze si nedam za poharik cerveneho vinka ale musi byt prileitost a opekacka nou nie je.ja si davam max len pripitok pri oslave.mne to nejak nechuti a navyse nebudem pit ked sa mam na druhy den starat o dieta.

pekny dnik

sabiatko
autor
7. jún 2009

ahoj gabi, vsak ja by som ani nerozpoznala, ze nie si slovenka, tvoja slovencina je fakt dobra 😉 ja som dakde pocula, ze ked je dieta malinke, tak sa uplne lahucko nauci viacero jazykov, tak to nase uz od malicka bude vediet tri, to ma podla mna dost vyhodu... a bude moct pozerat rozpravky v 3 jazykoch 😀 inak gratulujem ti k babetku, vyzera strasne zlatucko na fotke 🙂

moni, na opekacke som uz jak dlho nebola... na zahori mame chatu, tak tam obcas zvykneme opekat, len odkedy som vegetarianka, si uz na tom vonavom masku nepochutnavam. no ja nepijem alkohol vobec, ani mm, aj na svadbe sme mali detske sapmanske, take fajne - ceresnove 😎 a moni, nebola si nahodou na sicilii? my sme s mm zatial neboli na svadobnej ceste a sme rozmyslali, ze by sme sli tam. ja totiz strasne tuzim ist do talianska a mm chce ist dakam na ostrov, tak sme sa rozhodli pre siciliu 🙂

monika0123
7. jún 2009

gabi inak musim suhlasit so sabi.tvoja slovencina je perfektna 😉

na sicilii som nebola.taliansko ako turisticku destinaciu niektory chvalia ale ja ho poznam aj inak a tak by som tam nesla na dovolenku.cim si v taliansku juznejsie tym je to horsie.kriminalita,mentalita a celkovo.ja som bola najjuznejsie v crotone co je nedaleko sicilii a nemam najlepsie spomienky.z policajtov vidiet na kilometre korupciu.aj odomna pytali uplatok.co pocuvam tak viac chvalia ostrovi okolo chorvacka alebo grecka.ja by som si tiez vybrala jednu z tychto krajin navyse v chorvacku sa bez problemov dohovoris.

sabiatko
autor
7. jún 2009

ahoooj 🙂 dneska sme sa s mm rozpravali o tej svadobnej ceste a chorvatsko veru nie je zle. z madarska to mame celkom blizko. ja som tam vlastne bola pred 3 rokmi, ale len na jeden den, cestou do ciernej hory. teda tam kde sme boli - nadherna plaz 😎 planujeme koncom augusta, uz sa strasne tesiiiim 🙂 🙂 inak v grecku som tiez bola, na chalkidiki v toroni. sme sa asi deviati zobrali do velkeho auta a za cely den cesty sme tam dorazili, na fleku sme si nasli ubytko, teda bez cestovky, a bolo to super. tak isto sme to spravili aj rok predtym v ciernej hore.
no a stym talianskom - tiez som pocula, ze cim juznejsie, tym horsie. ja ked som este predtym planovala ist do talianska, ma lakalo toskansko alebo bologna. no ale to sa uz nekona. vy sa chystate v lete dakam na dovolenku?

monika0123
7. jún 2009

my budeme na malte.cista voda,jemny piesok len nech sa miesacka nepokazi 😀 😀 😀 kupili sme dom tak budeme okolo neho robit.konecne po niekolkych mesiacoch trapenia mame list vlastnictva tak mozme veselo prerabat.stare foto z povodneho stavu mam na modrej streche.som rada ze moje tvrdenia mas aj z inych zdrojov potvrdene

pekny vecer a dobru noc 😉

sabiatko
autor
8. jún 2009

dobre ranko 🙂
jooj moni, to mate super, ze mate svoj vlastny domcek. ono formality a papierovacky su vzdy otrasne, ale hlavne ze sa z neho teraz mozete tesit 🙂 tiez by ma bavilo zariadovanie toho nasho... no na to si asi budeme musiet troska pockat. dneska ma caka taky upratovaci den, no ale aspon mi rychlejsie ubehne cas, ked tu nie je moj drahy.

monika0123
8. jún 2009

ja som mala dnes tiez upratovaci den.drobec spi tak si idem odychnut.my sme mali ten problem ze sme vyplaatili peniaze hned po podpise zmluv lenze na katastri nas popredbiehali exekutori kvoli dlzobam byvaleho majitela a tak sme nevedeli prepisat dom na nas.dlho sme boli v strese lebo sme nemali ani peniaze ani dom 😒 ale uz sa to dalo do poriadku tak sme kludny 🙂

bebebrumik
8. jún 2009

ahoj sabiatko 🙂 my sme boli cez vikend u mojich rodičov-preto ta odmlka 🙂 Musim pozriet mapu, kde ta tvoja dedinka vlastne je 😉 Ano, omietku potrebujeme na fasadu domu a snad aj obklad na stenu a aj polystyren na zateplenie... Chceli by sme stihnut ist do HU ešte pred zvýšenim DPH. Tiež chodime do auchanu, tesca, metra a na viac nam malokedy zvýši cas a sila a chut 🙂 A okrem toho nasi drobci su ešte fakt malí, aby sme ich mohli nechat celý den s inými - nechavame ich so starými rodicmi, ale aj tak...
Este co sa týka vztahov-ked ma výjst výjde ak nie tak nie...ci sa dvaja poznaju mesiac ,rok, desat rokov...iste treba sa aj spoznat, aspon tie zakladne vlastnosti, treba vediet do coho ideme, ale az casom, ked dvaja riešia problemy(financie, bývanie , deti, poriadok atd), sa ukaže ich skutocna povaha... a ide o to, ako sa respektuju, maju radi, važia si jeden druheho... Trochu filozofujem 😎 😎 😎, čo nemdopadne dobre v tento pokročilý cas 🙂 🙂 😉

sabiatko
autor
9. jún 2009

dobre ranko baby 😎

moni: ty mas teda nervy, ja by som sa asi rozsypala. nemat peniaze, ani byt, fuuu, ja som taky dost nekludny typ, chudak mm, ten by to asi pocitil najviac 😀 no napriek tomu, teraz mate klud a si uzivate svoj domcek... a zariadovanie - to pre nas baby nie je namaha, ale potesenie, vsakze 😉

bebe: vitaj po vikende 🙂 o tom dph som pocula. to je taka sranda. ked som minuly december (2008) pracovala v anglicku, oni tam prave dph zrusili, takze ceny isli o 15% dole. no a madarsko je taka chudobna krajina a tych svojich obyvatelov ide este viac vyciciavat 😖 my sme s drahym zrovna vcera boli na nakupoch, ale to by som ti to aj tak nemohla kuknut, bo sa vracia domov o pol 7 a to su uz obchody zatvorene (auchan nie). ale teraz vo stvrtok ide k doktorovi, tak to mozeme dako vymysliet 🙂

no fakt inak, to je uplna sranda, ako si s mm rozumieme. pre mna je to az taky maly zazrak, lebo ja som taky zivy typ a poblazneny. si pamatam, este predtym nez som sla do anglicka (maj 2008), mi kamarat povedal, ze ak si chcem najst manzela, tak sa musim ukludnit a spravat sa ako "dospela" a to ma tak trocha zosmutnilo, ze sa musis pretvarovat, aby si si nasla lasku. no ale nastastie som to neurobila a mm-ovi sa strasne paci, ze som taka mesuge 😀

monika0123
10. jún 2009

caute kocky.dnes bolo riadne horuco 😕 aspon som vysla trochu na slniecko nech som kocka pre mojho draheho.za posledne dni som dost vybledla.mne nevydrzi dlho opalenie 🙄 tento rok ma nejak chytilo to opalovanie.predosle roky som sa vobec neslnila len som vyuzivala samoopalovacie kremy a teraz ked mame terasu tak sa na nej smazim nech sa nemusim hambit dat si kratasy

bebebrumik
11. jún 2009

ahojte babky 😉 Úplne som zabudla - neviete nahodou kolko stoji v Madarsku Daylong kids 200ml??? Slnieško je už dost agresívne a chcem trochu chranit moje deculka pred slniečkom a tento mi odporučala moja pediatrička. Prípadne, viete o niečom lepšom?papa a pekný dnik prajem. My sme stale v zhone s tými mojimi maličkými deturencami - jedného len nahanam v kuse a druhá je stale hladna - takže len papame a prebalujeme sa a krasne usmievame a už aj "rozpravame sa" - t.j. krasne reaguje na ludí ked sa s nou rozprávaju 🙂 🙂 🙂

monika0123
11. jún 2009

bebe pekne naprdujete.ani sa nenazdas a bude a vydavat 😅 ja mam pocit ze som vcera rodila a uz mi ten moj huncut papuluje 🙄 hrozne rychlo to bezi.az pri drobcoch si clovek uvedomuje ako bezi cas

sabiatko
autor
12. jún 2009

ahojte 🙂
moni, kukla som vas dom na modrej streche a ta terasa je teda fakt super, tam sa mozes opalovat nonstop 😀 a na fotkach sa zda ten vas domcek docela velky. asi tam budes mat dost upratovania, ale rozhodne to stoji za to. mm si zivot v panelaku nevie predstavit, hoci ja som na to celkom zvyknuta, no pre deti je to podla mna to najlepsie.
bebe, mozem ti ten daylong kids tu pozret, v pondelok ideme do miskolcu, ale pozrem ti to len v auchane, lebo mm pride z roboty o pol 7 a to je uz vsetko zavrete.
inak baby, vy ste take stastne, ze mate deti 😵 tiez niekedy rozmyslam, ze ci to bude take zlate, aj ked uz vyrastu, ze to uz nebude take tutuli-mutuli, no ale mozno aj hej. inak mozem sa este opytat, ci ste mali dobre skusenosti s porodom, teda myslim s doktorom, sestrickami a tak. ja som sa rozhodla rodit do vody, tak to bude asi aj tak ine, ale len tak by ma zaujimalo, ake to je na slovensku. asi trocha predbieham, este ani tehotna nie som... ale ked ja sa tak tesiiiiim 😵

monika0123
12. jún 2009

sabi prvorodicky velmi nechcu nechat rodit vo vode 😒 ale je to ovela lepsie.ja mam na porod najlepsie spomienky az na to ze sa zbehlo tak rychlo ze sa drahy nestihol ani spamatet ze co sa deje a kym zavolal mojej mame ze sme v porodnici tak bol maly na svete.mal byt pri porode ale nejak nestihol 😅 a to mal maly 4010 gramov a 54 cm 😅 mozno aj dobre ze tam nebol lebo keby ma vytel tak roztiahnutu tak by to mozno malo nie najlepsie nasledky na jeho psychiku 😅

na prizemi budu byvat moji rodicia takze upratujem len polovicu.napr vcera drobec zaspal a ja som rana do druhej upratovala a ani neviem preco.taku chut som mala upratovat ze som si ani neuvedomila ze tak vela hodin.v pondelok idem objednat okna.drahy povedal ze nech kludne vyberiem firmu bez neho nech zbytocne nestojime s prerabkou tak som si dva dni lamala hlavu nad vyberom firmi

inak dnes sme boli pozriet zvieratka v cirkuse.zaplatili sme si vstup a mohli sme tam chodit.jeden nam tam potom poukazoval aj sapito a opice ktore boli zatvorene v maringotke.male mu sa velmi pacilo a ja som sa nevedela odputat od levou.su to nadherne selmi.skoda ze maly by tam nevydrzal sediet 2 hod.sli by sme aj na predstavenie

u nas si stan stava cirkus na jedne luke pri policajtoch a blazinci a aj cirkusanti sa smiali ked som im hovorila ze lucencania sa vzdy na tom bavia ze je slavna trojka pokope-cirkus-blazni-policia 😀

bebebrumik
12. jún 2009

sabi, uplne ta chapem, že sa tešiš...preto si všetko pekne vychutnavaj a nerozmýšlaj aké to bude potom...Je to prirodzené, že decula sa casom osamostatnuju a hladaju vlastnu cestu... Neviem ešte ako budem ja reagovat, ale nechcela by som im v niečom branit...proste nech si všetko vyskusaju - skusenost je niečo, čo ich posunie dalej v živote...
...co sa týka porodu , ja mam dobre skusenosti, mala som svojho gynekologa-porodnika, ku ktorému chodim...je super, prišiel aj v noci ma odrodit... V drum pripaade bol porod tak rýchly, že to skoro nestihol... 😀
...ak možeš, zisti mi prosim ta ten Daylong kids, ale 200ML.dakujm vopred...
...inak ako sa mate babule? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre