Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

adypo
20. máj 2008

.. ak si mozes vybrat ovsem .. ine je .. ak ti ide o miesto/ v mojom pripade/ alebo financne dovody, sme mlady, takze uvery, leasingy a tak ... taka doba noooo..

sisi .. a pojdes na gymko ucit ??? na hornom si ucila nie??? ci sa mylim ...

sisi1
20. máj 2008

Hmm, ta si ma nepotesila ☹ Mozno este zmenim nazor a najdem si nieco na doma, nech mi mozog nezakrpatieva... 😅 a nech mam aj nejaku inu napln zivota...ja stale vymyslam a potom si poviem ako uzasne mi bolo doma s dietatom, a tu (rozumej v robote - skole) sa musim sr.t s neposlusnymi deckami 😅 🤐 Clovek chce furt to co nema, ja som ziarivy priklad 😅 😀

sisi1
20. máj 2008

Nie adypo, ved prave vobec mi nejde o miesto, len mam pocit, ze mi mozog "ladom lezi" 😀 uz som sa chcela na manazment do skoly prihlasit, nejako som presvihla termin, daco potrebujem robit proste...ucila som na gym. sv. Mikulasa...

alcapalca
20. máj 2008

sisi ak ide len o to, tak radsej vydrz doma, maly ta potrebuje najviac, a do 60-ky sa este urobis
a ak potrebujes precvicovat mozog, tak sa fakt prihlas na nejake externe studium, ja som pred dvoma rokmi tiez isla na manazment ludskych zdrojov, a dobre mi to robilo, len som prerusila kvoli tomu ze sme odisli do sveta

alcapalca
20. máj 2008

anetka si zaspala s detickami? ci uz po nakupoch behas?

adypo
20. máj 2008

jeej sisi .. tak to by si bola moja suseda teraz, ja tam momentalne byvam u svokrovcov v RD ... 😉

adypo
20. máj 2008

vedla gymka myslim ... 😉

sisi1
20. máj 2008

Alenka a planujes to dostudovat?
No, uvidime....

adypo: hmm, ani som nevedela, ze to tam na kopceku si... 😉

Zeby Anetka behala po vonku v tomto pocku? Ja dnes s chorym Timom asi nepojdem, dost fuka a je neprijemne.. 😒
Urobila som si langosik, tak ho tu bastim, a musim povedat, ze je to vynikajuci receptik...mnam... 😝

adypo
20. máj 2008

daj recept nie ... sisi ...

sisi1
20. máj 2008

Tu je:

LANGOŠE
1 Kg hladkej múky, 2 vajcia, 400ml mlieka, 250g kyslej smotany, 4 KL soli, 50g droždia, 1 kocka cukru, na dochutenie, cesnak, smotana, kečup, syr

POSTUP PŘÍPRAVY

Najlepsie deň vopred si pripravíme cesto, ale nie je problem, ked je niekto veľmi hladný aj hned ale neskor ciže také odležané cesto je potom ako fantázia. Takže do 1/2 ky dávky cca 200ml vlažného mlieka s cukrom, dáme kvasnice. Pridáme ostatné prísady a vymiesime cesto. Dáme do väčšieho /napr. igelitka /mikroténového sáčku a vložíme do chladničky, tam to narastie- nakysne a tam vydrží aj 3-4 dni. Ako pri kom?/ A pre tých ktorí nevydržia hned vyprážaju na rozpálenom tuku, stačí ked sa na jeden langoš odoberie cca za hrsť cesta s a vyprážame spôsobom : prvá strana pod pokrievkou, druhá bez ale sledujte však pre istotu je to rýchlo, aby neprihoreli . Dochutíme podla chuti, najlepšie všetko. cesnak, smotana, syr, kečup.

Podotykam, ze jedna kys. smotana ide do cesta...Ja myslela, ze v chladnicke to nejak nebude kysnut, ale malem mi to vyliezlo z chladnicky 😅 😀

aneti78
20. máj 2008

ahojte 😉

kdeze vonku, deti spia a ja som upratovala

vcera som bola v meste, kupila som nejake letne oblecko, aj plavky som im konecne zladila a dnes take pocasie 😠
dnes idem s kamoskou von a pridem az vecer, tak neviem, co s nimi muz bude robit, urcite ich odvlecie do maxu alebo kde, on s nimi je najradsej vonku, ked je sam, aspon mi ostane upratany byt 😅

aleni, super, ze si este tu, uz som sa bala 🙂

aneti78
20. máj 2008

Aleni, a internet nerus, sice si uz skusena mama,ale nikdy nevies, ci nebudes potrebovat nejaku radu alebo nieco kupit....alebo sa len tak vykecat na materskej, ja by som zcvokla doteraz,kebyze nemam internet 😉

alcapalca
20. máj 2008

sisi teraz o tom nepremyslam, mam v hlave ine veci ako skolu, ale mozno tiez po takom roku zacnem uvazovat nad tym, aby som z domu vypadla, a hlavu si zaplnila aj inymi vecami, nielen deckami a upratovanim
ale budem musiet zacat odznova, ja som mala prerusene len na rok, cize teraz v septembri som mala nastupit, ale kedze sme este neboli doma, vratili sme sa koncom novembra a to kvoli tomu ze som tehu tak som uz nenastupila
mala som urobeny len 1 semester, ale nelutujem, ved som sa vratila do skoly 10 tich rokoch, a darilo sa mi ukoncila som ho len s Ackami

alcapalca
20. máj 2008

anetka ahoj, co tolko upratujes? zas si im dala sezamove tycinky????????? 😀
aneti kebyze zrusim, tak aspon mame vyhovorky ze sa musime stretavat mamicky co sme tu, stale by som vam vyvolavala ze pridte potrebujem radu a nemam net 😵

aneti78
20. máj 2008

aleni, nie, ale bol tu dedo (moj oco) a som s nim kecala, tak som ich len rychlo supla spat a potom som ten bordel upratala.

aj ja pridem na stretko s vami, si poziciam tandem od kamosky, mozno sa v nom aj budu chciet povozit pat minut 😀 a budem s vami kocikovat 😀 😀

sisi1
20. máj 2008

Ahoj aneti!!! 😉

Alenka, presne tak, radsej nic nerus!!! 🙂 Vyvolavat mozes aj tak 😉

alcapalca
20. máj 2008

Adypo ides robit tie langose???????,,
Ja teraz nemozem, lebo viem ze jeden by mi nestacil, a tiez by som na nich dala ako povedala Sisi vsetko, a to by mi potom bolo taaaaaaak zle
ja som teraz nenormalne pazrava, a nejem tak ze casto a po troske , ale ked uz sadnem k jedlu tak sa neviem dojest, musim si dat zopar chodov naraz a este za tym hned chrumem nieco
pribrala som 13 kil, co je take zlaty stred si myslim, ale plne si uvedomujem ze sa obzieram, potom nevladzem dychat, ale aj vtedy myslim na jedlo
hned po porode si vstupujem do svedomia, a nastupujem na 90 dnovku, uz som ju drzala a parada, a minule som bola na nakupoch v kenvele, maju akciu stale ze nakup za 2000 a zaplatis 1000, som si pokupila tricka a mikinu tak mam ciel 🙂

aneti78
20. máj 2008

Aleni, ja uz sa k chudnutiu nevyjadrujem 😕 ale...90 dnova je super, len lepsie sa dodrziava bez deti, ale to kazda dieta 😀 kolko si pri nej schudla? ja mam knizku, len stale boli nejake oslavy,tak sa nedalo,ale teraz v lete by som tiez mohla, len sa stale rozhodujem medzi nou alebo delenou...nuz aspon mam vyhovorku, preco som este nezacala 😀

kubanka
20. máj 2008

Ach vy si tu pisete a ja mam nervy na vlasku........hodinu a pol som lezala s Lalkou, aby zaspala, ale marne a potom som uz dostala depku a pustila som ju nech si robi co xce. Teraz sa tu hraje a nic jej nechyba.......aspon keby neprsalo vybehli by sme vonku a tak trcime dnu.

Langose mame aj my radi a tiez u nas davno neboli.

adypo
20. máj 2008

alci ... o pazravosti mi nieco hovor ... pri Elly som pribrala 9 kil a teraz este pomaly mesiac a nieco a uz mam 15 kil navyse .. 😠 😖 .. pri Elly som nie jedla ale "zrala" zmrzlinu v pohode jednu Carte d,or,na posedenie pri telke vecer, ale teraz mi je malo uz aj toto, tak "zerem" kilove Manhatany ... dobre neeeeee. a to nevravim, ze som mala jeden cas take obdobie, ze som normalne pasteku Svacinku s lyzickou jedla .. no prosto brutal ..

aneti78
20. máj 2008

Kubi, ved ju nechaj, o hodinu skusis znova, aj ked to uz je asi dost neskoro a potom vecer bude svieza 🙂

ja ked som bola tehu som mala najradsej fialovu deli a teraz ju teda vobec nemusim. ja som strasne vela vody pila, stale som bola smadna, aj 5 litrov mitickej do dna 😲

adypo
20. máj 2008

kubi .. potrap malu este a vecer ti zaspi uz o 19,00 a mas veget ...

adypo
20. máj 2008

ja som v tehotenstve zatazena len na zmrzlinu a melony ... aj pri jednej aj pri druhej .... 😉

alcapalca
20. máj 2008

uz si nepamatam presne, okolo 10 kil ale nedrzala som ju 3 mesiace az, knihu som pozicala sestre, tam to mam pekne zapisane, az som sama zvedava
viem ze som ju aj parkrat prerusila , ked sme isli na dovolenku do Ciech a tam sa nedalo povedat ze nechces jest toto, a tie ich dobroty same tie knedle zemiakove, sendvicove poliate slaninkou, pecene meska, ale nic sa mi nestalo, potom som pokracovala a v pohode to islo dalej pekne dole, a dlho som nic nepribrala po nej, akurat az ked sme odisli do Amsterdamu, a tam uz zacal iny zivot tak kilecka isli pekne hore
ale dam sa dokopy zas, viem, lebo veeeeeeeeelmi chcem 🙂 🙂 🙂
az si idem pohladat v starych emailoch, tam som si dopisovala s nejakymi babami co tiez v tom case chudli a tiez na martinus som prispievala

inu uz nechcem ani skusat, ked som drzala tu kuraciu, tak som po nej pribrala 2xtolko

sisi1
20. máj 2008

kubi, konecne si sa ozvala....ja som vcera vecer tak nervacila, nedajboze mu bolo zaspat, zival, unaveny bol, ale spat nie... teraz spal no asi hodinku a pol, co je myslim dost malo na to, ze v noci sme dvakrat asi na polhodinku boli hore 😒

Ja som pocas tehu lubila Milku tender, tu roladku v cokolade...nechapem, inak to vobec nemusim,ale vtedy to bola pochutka 😀 Pribrala som tusim 8-9kg, ktore mi aj spadli po porode, no potom som nabrala dajake kilecka znovu...no kebyze som teraz tehu, tak isto viac zeriem 😅 Takze baby pohodicka, babo je najdolezitejsie, netreba sa stresovat 😉

sisi1
20. máj 2008

Bezim k malemu, majte sa... 😉

alcapalca
20. máj 2008

adypo teda ty len same znackove zmrzky? a potom ze do prace uz musis chodit chichi
mne najviac chuti jarka nanuk, iny nemusim, a tie obycajne mrazene torty za 25 korun, teraz su rozne prichute, minule som v bale kupila gastanovu, perfektna
ja sa mineralky nejak bojim pit, neviem ktore mozem, za cele tehu som asi len 2 flase vypila, 1 lucku a 1 magnezium, inac mne chuti normalna voda z vodovodu, sa jej nemozem dopit
a teraz mam chute len na meso, kazdy den daco mesove musim mat, pritom som citala ze v tehu sa ma obmedzit meso, ale nedokazem.........a z ovocia predtym grepy, a teraz mi staci jablko alebo surova mrkva

aneti78
20. máj 2008

Aleni, 10 kg je super, mne treba 12 a budem spokojna. aj diety mam nastudovane, aj spalovac tukov som kupila a tam stoji neotvoreny....musim sa uz nakopnut,len stale ked sa nakopnem, nieco do toho pride 😒

alcapalca
20. máj 2008

nebojte sa viem ze meso sa pise so sirokym e, ale nechce sa mi tu hladat na klavesoch, a ked pisem maso tak sa mi na to cudne pozera

aneti78
20. máj 2008

a preco obmedzit maso? ved obsahuje zelezo a to je potrebne, nie? ja som aj bola anemicka v tehu.

mne chutila najviac miticka, inac je najlepsie mineralka s nizkym obsahom sodika - to su tie dojcenske vody, ale tie mi moc nechutili, mne nechuti ani voda z vodovodu a ani detom nie, v tom su asi po mne 🙂 ale oni maju radi rajec neperlivy alebo lucku.