Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
18. sep 2008

A to sa tak oslavuje v skolke?

aneti78
18. sep 2008

Kubi, no oslavuje, samozrejme, nemusis robit tortu, ale podla mna ovocie a nejaku sladkost pre kazde dieta, ja neviem....

aneti78
18. sep 2008

inac, my dnes ideme k zubarke detskej poobede, tak drzte palce, sa mi zda, ze Jakubko ma taky mini kaz v jednom zubku. kamoska nasla svojej (tiez 3rocnej) taku hnedu bodku a bol to kaz a zubarka potom nasla este jeden. a ja som mu tiez nasla taku malu hnedu bodku,tak uz nemam dobry pocit z toho. ze vraj horor pri vrtani 😨

alcapalca
18. sep 2008

neviem este co kupim, pojdem do karmenu poobede pozriet co maju, mam cukriky roksy lizatkove a k tomu nejaky keks alebo tycinku , uvidim co mi padne do oka
ucitelky maju najradsej ked im kupine ovocie, ale neviem neviem co na to deti 😉 , a maju ovocie kazdy den v jedalnom listku
a v agre som si vsimla ze maju take chutne cokoladove srdiecka, mam ta rad, tak by som vzala pre ucitelky

narodky v tej skolke este neoslavovali, ale chcem nejaku torticku urobit alebo co, uz spekulujem pomaly nad tym

alcapalca
18. sep 2008

nasi zjedli vcera plny tanier surovej kyslej kapusty, este aj na tej juske sa delili 🙂 a ked pochoreli tak muz im dal cesnak a petrzlenovu vnat, jedli ako ovecky 🙂 , im staci povedat ze to vela vitaminkov a zjedia hocico

aneti78
18. sep 2008

Aleni,presne tak som nad uvazovala s tym ovocim 😉 tiez kupim asi len to, co maju deti najradsej- asi lizatka, zuvky, keksik a mozno aj croisant alebo co.

alcapalca
18. sep 2008

anet kamoskina mala tiez len taku bodku tak jej nevrtala, len tak zoskrabala niecim
ja som nasich uz v juni mala objednat, my chodime 2x do roka, ale teraz dajak nestihacka, a hlavne ze musi byt niekto s malym, lebo tam nevyleziem po schodoch, my mame zubnu na SOU elektrot.

aneti78
18. sep 2008

aj nasi maju radi kyslu kapustu. a cibulu a cesnak mi kradnu, ked varim. o horcici, kecupe, kyslych uhorkach ani nehovorim. im to chutilo uz ked mali rok a este take ani nesmeli 😀

aneti78
18. sep 2008

ja idem tuna
http://www.vaszubar.sk/kvalifikacia.html
ja mam na sidl. III a ona uz vraj deti neberie, lebo sa cosi zmenilo v zakone ci co.

alcapalca
18. sep 2008

heh tak kecup musi byt ku vsetkemu

alcapalca
18. sep 2008

niektori nedetski zubarui nechcu brat

aneti78
18. sep 2008

neviem, ona mala predtym vela deti, zevraj mi to potom vysvetli ked pridem,lebo som jej len volala
tato nova je dobra s tym,ze robi poobede,tak ani vymeskat nemusia zo skolky. si aspon pripomeniem casy, ked sme ich chceli,s om tam v tej budove bola na laparke - v gynstare

alcapalca
18. sep 2008

som pozerala tie marc. figurky ale som nenasla co co chcel, som si predstavovala takeho šaša nejakeho, ze taku veselu, ale iba malu okruhlu do skolky by som spravila na 5 rockov

alcapalca
18. sep 2008

pisem jak tatar 😀

aneti78
18. sep 2008

a kedy dvojky maju narodky?

alcapalca
18. sep 2008

hej ved ked som zbadala tu budovu na poziar. ta ma az brucho zabolelo z gynstaru 😀 , uz chcem mat pokoj od tych veci

alcapalca
18. sep 2008

20.11.

alcapalca
18. sep 2008

a predtym si s nimi kde chodila ? si vzala kartu?

aneti78
18. sep 2008

my ideme prvykrat. ved praveze,ked mali 20mesiacov mi moja povedala,ze mam s nimi prist prvykrat na tri roky. a teraz volam, tak uz nemoze zobrat. tak som potom rychlo hladala nejaku, ktora vezme take male deti.

aneti78
18. sep 2008

Aleni, su aj pekne oplatky tortove, nielen na tejto stranke, to by tiez mohlo byt na malu okruhlu tortu.

alcapalca
18. sep 2008

preto uz teraz planujem v hlave, lebo kym nieco najdem tak bude november 🙂

aneti78
18. sep 2008

ved hej 🙂 aj ja chcem vsetko skor. ale z tej stranky mi fakt bleskovo prisli figurky.

tak som supla drobca spat

alcapalca
18. sep 2008

A Tamka ako isla dnes?
Aneti ta obdivujem, ja som nedokazala dat jedneho do skolky, zo zaiatku vobec a potom parkrat Lubko bol sam ale to fakt asi 3x, Brano by 100 percent sam nezostal , to by som nemala sancu........lenze ja som mala nevyhodu ze som bola s nimi sama, a keby som isla odviezt jedneho tak automaticky aj s druhym a to by bolo este horsie ze jedneho berem domov a druheho nechavam tam

aneti78
18. sep 2008

tak to hej, Aleni, ku Jakubkovi chodi rano mama,aby som ho nemusela brat so sebou. dnes zas fnukala, ale potom je vraj ok. vcera aj pekne spinkala.
aj mne je zatazko ju tam davat, tu sa mojkame s Kubom a tak ma napadne, ze ona tam sama, ale musim ich tak odmala naucit. aj u nas by to horsie prezival Jakubko,ale ja uz verim tym ucitelkam,ze ich vedia zatiahnut do hry, ze potom tie deti zabudnu, mozno obcas zaslzia, ked si spomenu. najhorsie su rana.
tak snad jej to niekedy oplatim, ked bude chora ona 😀

ma napadlo, ze do skolky by bol super napad aj ta nepecena torta jablkova, co sa macaju piskoty. ja mam jeden taky recept. a tiez dookola idu piskoty a previaze sa stuzkou, len sa nelepia na ten krem,ale sa zapichnu do spodku a potom sa uz len plni torta. moze to byt dobre a take pre deti ovocne. na vrch ide zelatina.

aneti78
18. sep 2008

a si ma inspirovala s tymi srdieckami pre ucitelky, pojdem kuknut do agra 😀

alcapalca
18. sep 2008

tak posli link na tortu, lebo ja este len hladat budem

aneti78
18. sep 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

recept mam od tejto baby a tu je fotka

aneti78
18. sep 2008

recept:

Torta:
750g nastrúhaných jabĺk udusíš s 2dcl vody a 6lyžicami vody keď to bude mäkké , tak pridáš v 2dcl vody rozmiešané 2zlaté klasy a povaríš kým nezhustne. necháš vychladiť
do tortovej formy naspodok okrúhle piškóty namočené v čaji, tenkú vrstvu jablkovej zmesi a po bokoch potom napicháš podlhovasté piškóty, no a potom už len striedaš piškóty namočené v čaji s tými jablkami, nakoniec piškóty, a ten vrch si už spravíš podľa seba.
nechala som to riadne stuhnúť v ľadničke, potom som uvoľnila tú obrubu z tortovej formy a uviazala stužku čakala som že to nebude držať, našťastie sa to nezrútilo a vyzeralo to fajne

aneti78
18. sep 2008

ma tam byt 6 lyzic cukru

alcapalca
18. sep 2008

aha celkom dobre to vyzera, vhodna pre deti