Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

katka22r
4. jan 2010

nie na sekcove horanska nevedie neviem kto ale ona urcite nie a kde presne na sekcove?

ejasmeja
4. jan 2010

tusim niekde ako je pastoracne centrum na namesti krista krala

kubanka
4. jan 2010

ejasmeja a kam sa chystas rodit?

tufa a je Ti zle po dvoch cisarskych? Mne sa zda, ze po druhom som bola ovela skor fit.

ejasmeja
4. jan 2010

Kubanka, este neviem kde, mozno BJ, ale viem, ze v PO rodit nechcem...

tufa
4. jan 2010

po druhom uz pohoda, az mi bolo luto tych mamiciek co lezali zo mnou po a so zavistou pozerali ako uz chodim 😎 mozno to bolo aj tym, ze som uz vedela co ma caka 😝 ale ten prvy tak to neprajem nikomu

katka22r
4. jan 2010

aha tak to ma aj stranku www.emerka.sk

katka22r
6. jan 2010

kocky kde ste vsetky????

zdenka821
6. jan 2010

ahojte, moj gynekolog v Prešove ma poslal na predoperacne vysetrenie+vysetr.na tehot. cukrovku, netusim vsak kam mam ist, za akym lekarom, normalne do nemocnice? pri prvom tehotenstve som chodila na vysetrenia do Bardejova, ale teraz neviem, ďakujem za pomoc 🙂

katka22r
7. jan 2010

dobre ranko hlasim sa z domu ctg oki zavreta som ako na 5 zamky 😀 uz ideme az 14.1 aj s taskamy...pekny den kocky 🙂

katka22r
7. jan 2010

zdenka ahojko no co to mas za gynek.ked nepovedal kde mas ist?skus na levocskej uplne na prizemi kde je laboratoríum tam robia testy na cukrovku aj ja som tam bola ale musis sa ist objednat dopredu ja som cakala asi 2tyzdne maju kopu ludi ale prezila som to ale ta voda fuj...a na predoper.ak myslis interne som bola tiez na levocskej ale v budove kde je lekaren hned vedla polikliniky taka zelena budova dr.Puschaver

ejasmeja
7. jan 2010

Zdenka a preco si sa ho rovno neopytala, ked ti to sam nepovedal? mala by si to asi najjednoduchsie. treba sa ho vsetko pytat, co ti nie je jasne. gynekologovia to beru obcas ako rutinu, ved ked on vie, naco by nieco vysvetloval, ale ty ako pacientka mas pravo na vsetky informacie, aby ti ich zrozumitelne vysvetlil. a to nehovorim iba o tom, kam mas ist... takze ostych nabok a pytaj sa ho 😉

kubanka
7. jan 2010

ahoj zdenka....ano presne ako pise katka22......aj ja som bola na Levocskej..........ale mozes ist hocikde k inemu internistovi a on Ti aj povie , kde potom na ten cukrovy test.

Uz nech je po sviatkoch....take dni su teraz nijake...dlhe...nudne... 😉

ejasmeja
7. jan 2010

inak Zdeni, internista je tusim aj vo vojenskej nemocnici

zade
7. jan 2010

jej, ja hladam nasu temu a oa kuk. hned navrchu 🙂

Ako sa mate?

ejasmeja
7. jan 2010

ahoj zade, mas peknu fotku, kde je taka "studnicka"?

katka22r
7. jan 2010

zade ahojko dlho ste tu neboli...mamicky co ste porodili ako to je s kontrakciamy?to musia byt take bolestive?aj krize musia boliet?ja mam take slabsie bolesti v podbrusku ale krize ani stehna ma nebolia ja som nikdy nemala bolesti pred menst.tak ja neviem ..rano som bola na ctg a kontrakcie ziadne neukazalo...hlienova zatka stale neodisla aj ta musi odist?

kubanka
7. jan 2010

katka22 ja Ti neporadim, ja som nemala kontrakcie.........a na tej predporodnej prednaske Vam o tom nevraveli?
Ale myslim, ze mozes a nemusis mat bolesti a aj s tou zatkou hlienovou to nie je celkom iste, ze musi odist. Kazdy porod je individualny.

katka22r
7. jan 2010

no vraveli ale ony stale o tom ze ake budu silne a tak ale ked ja som nemala nikdy bolesti tak ja ani neviem ako take predmenstr.maju vyzerat 😀 ale snad mi odtecie plodovka ved bez toho sa neda rodit ze?teraz mam asi tych poslivkov a neviete ake intervaly maju byt medzi kontrakciamy?

tufa
7. jan 2010

ked uz budes mat kontrakcie kazdych 10 minut tak to uz by si mala starotvat do porodnice 😀 ale ani ja ti neporadim, aj ked poslickovia boi ale uz si nepamatam co a ako 😝 clovek by si myslel, ze na taketo veci sa nezabuda a figa... si neviem spomenut, kedy som zacala davat terezke UM do flase ☹ cio nenapisem to zabudnem 🙄
zdenka: internista je aj u MUCA Dr. Kizekova, len tam je treba prist skoro rano/ do 6,30 h./ sa zapisat lebo je tam hromada ludi a je to tam skoro na cely den. ☹ som si to tam odsedela zo par krat.

juliap
7. jan 2010

Ahojte, po 2 dnoch som nasla aj nieco co som hladala, som z presova, tehulka, termin koniec aprila, zaciatok maja

katka ja som mala pri menstruacii silne bolesti a ked som isla do porodnice s 1 tak ma len pichalo v podbrusku kazdych 5 min, az ked ma dali na prietoky, tak mi sestricka povedala ze su to silne kontrakcie a idem rodit.
pri 2 dcere som zase nemala ziadne kontrakcie s velkym odstupom, len som dostala krc do podbruska, ktory po minute ustupil, tak sme leteli do nemocnice, ze co to malo byt a mala sa narodila o 15 minut

takze na tych kurzoch sa mi zda ze ucia taku americku dristu, ako to ma vyzerat, ale realita je uplne ina
🙂

ejasmeja
7. jan 2010

Juliap, to si napisala pekne o tej americkej driste 🙂 to je asi vzdy ine, vsak? este dobre, ze ste sa vybrali po tom krci hned do porodnice. ja by som asi cakala a bola by som prekvapena, keby som porodila doma po 15 minutach 😀

ejasmeja
7. jan 2010

ozaj! a vitaj medzi nami 🙂

monky1
7. jan 2010

ahojte, dievcata, sa smejte, ale kamoska tak mala prvu kontrakciu, isla sa osprchovat, ze zobudi manzela, lebo bolo nad ranom, po druhej kontrakcii uz nevysla z vane a pri tretej uz rodila.....rychla prisla, ked uz bola hlavicka vonku ...a to bol uz treti porod

inak vitam nove mamicky, aj seba vitam 😀 , dlhsie som tu nebola, mala som trosku rusno

katka, ja som isla do porodnice ked som amal kontrakcie kazdych 8 - 10 minut, ale doki sa zasmial ze som prisla s velmi veselou naladou, aby som isla rodit, ze to tak skoro nebude, ale nechal si ma uz v nemocnici....bolo asi 21h no a o 23.h sa mi zacali praidelne kratucke kontrakcie - kazdych 5 minut, doslova 5 minut pred dvanastou mi lekar oznamil chodte sa pripravit, zacina sa porod....a o 3.25 bola malicka na svete

dievcata, kt. ste rodili v BJ, u koho ste rodili? lebo aj ja som rodila v BJ 😉 ...a aj teraz sa chystam, ak stihnem 😀

kubanka
7. jan 2010

vitajte nove mamicky a tehulky.

monky sa nasla 😀........ako sa ma hanka?

nejak sa vas tu od Bardejova nahrnulo do Presova heh....nevadi piste 🙂

NO hej na tych kurzoch aj ja som uz pri druhom tehu vedela rozoznat co je realita a co nie......ale prvorodicky vsetkemu veria a vsetko citaju, hltaju velke mnozstvo informacii.....pri druhom uz je to ovela jednoduchsie........ja som chodila hlavne kvoli cviceniu a takemu nejakemu relaxu....vypadnut trocha z domu

zade
7. jan 2010

babule idu nam zubky - ale moje!
Je to katastrofa, rastu mi osmicky a dve naraz. Asi sa z toho zblaznim. Myslim, ze ani kontrakcie sa tomu nevyronaju, lebo trvaju kratsie... ako dlho mi stolicky vydrzia? To treba hned tahat? Ja mam zubara az v Strazskom ☹

zade
7. jan 2010

Este nieco - netehulky - nepridate sa? Zacala som drzat 90 dnovu dietku, kvoli zlcnikovym zachvatom, ktore sa mi opat ozvali... 😉

katka22r
8. jan 2010

caute kocky kubanka asi tak prvorodicky zhltnu vsetko ale raz som sa nieco spytala tej co nas mala na starosti a som sa normalne zasmiala nad tym co odpovedala...lebo moja segra mala presne to pri porode na co mi ona odpovedala blbost a preto som aj ja zacala chodit len kvoli cviceniu a meditacii..mne strasne pomahata meditacia...mam aj cd takze pohoda snad uz ked porodime sa v lete vsetky stretneme 😀

monky1
8. jan 2010

zade, tak to ti nezavidim...minule sme sa bavili o poslednych stolickach nasich deti, pamatas? - si predstav, ze hanka uz ma vsetky ... ja som normalne nepostrehla, kedy jej tie dve posledne vysli 😕

kubanka, mame sa fajn, Hanka ok, len vecer, ked zaspi a rano prv nez vstane kasle a kasle a kasle....zatekaju jej hlieny, chudatku...ale tento mesiac sme obj. na alergo, tak snad sa toho zbavime

katka, vyssie ste sa bavili, ze na sekcove kurzy nevedie Horanska. Na dvojke snad ano?????? 😕 😕 😕

katka22r
8. jan 2010

ano na dvojke vedie ona aj s dr.palovou

monky1
8. jan 2010

no diky, katka, tak si ma prave presvedcila tam neist.... 😒 ...neurobila na mna dojem...i ked dr. Palovu nepoznam