Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

zdenka821
9. mar 2010

ahoj maminy, menim na chvilocku temu, ospravedlnujem sa, prosim Vas, vedel by mi niekto upiect do piatku tortu? ulice okolo Maxu, prosiiiiim 🙂

zanna28
9. mar 2010

Mima tak ako píšeš to bolo donedávna,ale myslím,že od nového roku to zmenili,neviem presne dátum tej zmeny,ale je to tak ......napokon,keď sa baby pôjdu spýtať na socialku,dostanú tam najpresnejšiu odpoveď,prípadne telefonicky nech si to overia. Ja som teraz po skončení PP,som na PN v ochrannej lehote ale po troch rokoch na podporu nárok budem mať,už to mám zistené.... 😉

Zdenka821 máš IP.

mima595
9. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zanny - nechcem sa hadat- ale mas to urcite overene zle!!!!
zisti si vsetko este raz, kym mas cas, aby si potom nebola nemilo prekvapena!!!!

ta zmena plati od 1.2.2010 - a rozdiel je v tom, že pokial ti PP trval pocas rodicaku, tak po jeho skonceni narok na podporu budes mat.
dovtedy zeny po navrate z rodicaku, ked ich prepustili z prace, nemali narok na podporu.

mima595
9. mar 2010

zade - bavime sa o tom, kedy bude mat zena narok na podporu v nezamestnanosti po skonceni rodicovskej dovolenky.
ja ttrdim, že len tie, ktorym pocas rodicaku trval PP, resp. si platili dobrovolne poistenie v nezamestnanosti a zanna tvrdi, že budu mat narok vsetky.

tie odpracovane roky do dochodku, co myslis ty - to je to, čo sa musis ist osobne nahlasit na SP po prizani materskeho a po narodeni dietata -teraz myslim, že je tam lehota 42 dni od narodenia dietata - aby sa ti roky, co si na materskej a rodicaku ratali do dochodku

este ma napadlo, že či i si to Zanna nepoplietla s tym, ci budes mat narok na materske - lebo tam plati ochranna lehota 6 mesiacov po skonceni PP.

zanna28
9. mar 2010

Mima,v každom prípade ti ďakujem za info,môže byť,že som to všetko zle pochopila,no pre istotu si to pôjdem ešte raz zistiť,aby som tu nepodávala mylné informácie 😕

nadzieja
9. mar 2010

nikush:
jaj tak to vlemi dobre poznam, my sme mali presne to iste a tiez v 5 mesiacoch...vonku reval ako divy, lebo bol na vsetko zvedavy a sediet poriadne nevedel, tak sup na ruky, sme sa nosili ....v jednej ruke maly, v druhej kocik, na trafenie...ked mal 6 mesaiacov, nasadila som sportovu cast, polohovatelnu, a to som si vydychla...maly stastny bol a moja chrbtica a ruky si vydychli...

nadzieja
9. mar 2010

ahojte...dlho predlho som tu nebola, ale dufam, ze medzi vas zapadnem ... 😉

nadzieja
9. mar 2010

zade:
KLAcid poznam, antibiotika, dobra skusenost...

nadzieja
9. mar 2010

katka 22:
ja som tiez pocula o tom centre, uz som rozmyslala, zeby som tam zasla s malym...tak strasne sa doma nudime... 😉

zade
10. mar 2010

mima - co je dobrovolne poistenie v nezamestnanosti? Je to nemocenske poistenie v SP?

mima595
10. mar 2010

zade - nie - DNP - je dobrovolne nemocenske poistenie - z neho mas narok na poberanie PN, OCR, resp. materskeho
dobrovolne poistenie v nezamestnnosti - tiež sa platí do SP, aby si mala narok na podporu, ak ti nevznikne narok na podporu zo zamestnania

nikush
10. mar 2010

zdenka821: skus zajst do lidlu alebo kaufu, tam maju tortove korpusi po 3 balene, svetle aj tmave...staci potom uz len dorobit krem, dat cokoladu, ozdobit a mozete jest. su velmi chutne, z vlastnej skusenosti odporucam, ja tak robim, ked sa mi nechce piect 😉

katka22r
11. mar 2010

esteze nejem torty 😀 ale taky fajny puncovy kolacik by som si dala 🙂

katka22r
11. mar 2010

kocky chcem sa vas spytat mali vasi drobci biely jazycek aj po mesiaci?nam dr.povedala aby sme dali na gazu sodu bikarbonu rozrobenu vo vode a povytierali jazycek a tak im napit na lyzicku vodicky prevarenej...myslite si ze to je potrebne???

nikush
11. mar 2010

katka, nemyslim si ze je to potrebne...moj ma aj teraz biely jazyk z mliecka, pokial to nie je soor, tak to nechaj tak...pchat malemu sodu bikarbonu do ust 😠 , co je brzda?

katka22r
12. mar 2010

a co je soor?ako na to pridem???

kubanka
12. mar 2010

ani ja neviem co je soor.....moje deti mali trosku biele jazycky, ale to vraj od mliecka. 🙂

nikush
12. mar 2010

soor je kvasinkova infekcia, vyvolava ju teda kvasinkova bakteria...daj do googlu soor a najdes...vola sa to tiez žabka, mucnivka...nemyslim, ze sa to tyka tvojej malej katka, lebo to by lekarka videla, inac by bola slepa 😉

katka22r
12. mar 2010

ahaa a inak nemate niektora skusenost s ruzovym medom na ten jazyk??

mima595
12. mar 2010

katka - soor spoznas hned - to su take biele fliacky vyslovene bodky - tak 2x2 mm a ma ich na jazyku, neskor aj na podnebi....
ked ma len suvisly povlak, tak to je z mliecka - ten nevadi ako sam osebe, ale Vladko mal v 1. mesiaci sople a tiež mal povlak na jazyku, tak nam lekarka aj tak Diflucan - ten krasne odstrani soor - lbo vraj v tom povlaku sa možu pomnožiť bakterie a bolo by zle.... ale vtedy ten Diflucan velmi ten povlak neovplyvnil, zmiernil sa iba mierne.

Ale minuly mesiac mal kasel, sopliky, a hned aj soor - a to som už vedela hned, že je to, tak sme tiež dostali Difluccan a ten zabral bleskovo - už po 1x použití bolo badat zlepsšenie.

kubanka
13. mar 2010

Ahoj mima tvoje starsie deti chodia do skolky? A potom Vladko chyta choroby od nich? Lebo u nas je to tak 😒

zanna28
13. mar 2010

Ahojte 🙂 ...moja dcérka tiež býva často chorá,myslím ,že to bude kolektívom......a ja sa sústavne od nej nakazím ☹ ......už som štvrtý krát nachladená počas toho tehotenstva ☹ ......som zvedavá ako to bude vplývať na naše bábo....

mima595
13. mar 2010

no - akože chodia - teda viac nechodia ako chodia 😠 😠
kedze matus ma zniženu imunitu - tak chyta zelene sople jedna radost. Este berie na posilnenie imunity Ribomunil, a ten mu tiež sposobuje tie zelene sople, takže nasi chodili do skolky najviac v kuse 13 dni 😠 😠

my sa vsak Matusa snazime liecit bez ATB - kedze ma zniženu imunitu, tak by mu ju ATB este viac znizovali, preto trva aj 3 tyzdne, kym mu tie sople a kasel prejdu.. a potom to chyti Baska, takže je to jeden kolotoc. 😠

zanna28
13. mar 2010

Joooj Mimi,tak to máte ťažké,moja Tami tiež brala Ribomunil,ale žiaden zázrak,o pol roka jej dr.urobil znova odbery a imunita stále riadne znížená,tak sme vyfasovali injekcie,ktoré si myslím,že majú lepší účinok,ale stále pri zmene počasia príde nádcha,ale chválabohu bez zelených soplov 🙂

monky1
13. mar 2010

ahojte,

aj my sme na tom boli podobne - tiez bola malicka stale chora, ale teraz je to ovela lepsie - klop klop (v duchu sa pytam dokedy??? 😀 😀 😀 )
tiez berieme Ribomunyl - v aprili to uz bude 3. mesiac a teraz 29. 3. mame po 2 mesiacoch kontrolu na alergologii, kde jej este v januari brali krv, tak som velmi zvedava, co nam tam povedia

zanna, pozeram, ze sme podobny tt - kde sa chystas rodit? a aj ja mam casto problem s dutinami, zvlast teraz, co som tehu ...a aj hrdlo ma hned chyti ☹

zanna28
13. mar 2010

Monky,ja som bola prvýkrát v monobloku a teraz tam pôjdem tiež,pôvodne som premýšľala nad KE a BJ,ale rozhodla som sa kvôli rodinke,chcem,aby za mnou došli kedykoľvek,predsa len neviem ako to bude dcérka znášať,že som v nemocke 😖 ......a ty si ako na tom?
A kde chodíte na alergo?

mima595
13. mar 2010

Matus dobral 5. davku Ribomunilu a este nas caka 6. On nejako nebyval chory, ale ked sme sa v lete vratili od mora, tak chytil kasel /asi z klimy/ a z neho sme sa liecili 2 mesiace, nic nepomahalo, až 2. ATB - tak sme skoncili na alergologii - a z vysledkov bola nasa lekarka aj alergolog - dost prekvapeni, lebo mysleli, že to dostal len jednu virozu na druhu... ale nakoniec je alergicky na brezovite... + znižena imunita
my chodime k Lestanovi

zanna28
13. mar 2010

Aj my k nemu chodíme,teraz by sme mali ísť na kontrolu,len ten ich systém je o život 😒 ,objednať sa nedá,len za poplatok a tie lístky ráno hrôza,prídem tam o 5.45 a 7 ľudí predomnou......ty čo na to hovoríš?

monky1
13. mar 2010

no my sme na alergologii skoncili prave kvoli "kazdodennemu" 2-mesacnemu nocnemu kaslu, kaslala cca hodinu po zaspani a rano od stvrtej sa jej zase pusa nezatvorila - pediatricka jednozn. povedala - alergo!!!

v PO sa dostat vcas na osetrenie je nonsens, zac. decembra nas chceli objednat na koniec marca, objednavka na konkretnu hodinu cca 17€!!!, tak sme v januari skoncili v KE u doktorky Lojovej (priplatok za casenku je do 7€)
...nasadila liecbu a hned dva dni na to Hana prestala kaslat 😅 ...som neverila vlastnym ociam....uz som si myslela, ze to ma dozivotne

no a k porodu - ja idem do BJ, aj prvy porod som mala v Bj a bola som maximalne spkojna 🙂

zanna28
13. mar 2010

Monky moja kámoška tiež rodila v BJ,bola to síce sekcia (dvojičky) ale spokojnosť veľká 🙂