icon

Tablet alebo notebook: Ktorý je lepší pre študentov?

Dnes o 12:47

Ahojte,

poraďte, prosím. Idem na výšku, kupujem potrebné zariadenia. Bola som od začiatku nastavená pre notebook, ale práve som zaváhala aj nad tabletom. Čo je podľa Vás lepšie? Notebook je rozhodne lepší pre spracovávanie prác a prezentácií, tablet naopak pre poznámky a prenos. Ak by som zvolila tablet, vie mi nahradiť notebook? V akej miere? Aké máte skúsenosti?

Ďakujem

anonym_f2dd22
Dnes o 12:52

@anonym_autor čo ideš študovať?

avatar
sissy27
Dnes o 12:56

@anonym_autor dcera ma aj aj. Do skoly nosi tablet, ma k nemu klavesnicu, lahko sa s nim manipuluje, spracuje v nom vsetko potrebne, vie si robit fotky na prednaskach. Notebook pouziva len doma, nechce sa jej ho tahat so sebou.

autor
Dnes o 13:04
@anonym_f2dd22

@anonym_autor čo ideš študovať?

@anonym_f2dd22 právo

autor
Dnes o 13:04
@sissy27

@anonym_autor dcera ma aj aj. Do skoly nosi tablet, ma k nemu klavesnicu, lahko sa s nim manipuluje, spracuje v nom vsetko potrebne, vie si robit fotky na prednaskach. Notebook pouziva len doma, nechce sa jej ho tahat so sebou.

@sissy27 ďakujem, tiež tak uvažujem

anonym_6b10b2
Dnes o 13:06

Určite je potrebný aj notebook alebo časom bude, nedá sa nahradiť tabletom na 100%, aspoň pre mňa teda veľmi nepohodlné a na väčšie práce, seminárky a takú záverečnú prácu si to už vôbec neviem predstaviť, ale či ku tomu aj tablet je osobná preferencia, ja som vždy preferovala pero a papier, ale veľa študentov píše aj do tabletu

anonym_95c80c
Dnes o 13:11

Mne viac vyhovoval tablet ale je to individualne. Na nom som dokonca napisala aj celu diplomovku ani raz mi notebook nechybal.

anonym_f2dd22
Dnes o 13:15
@anonym_autor

@anonym_f2dd22 právo

@anonym_autor tak to si myslím že tablet bude super, odporúčam si kúpiť na swappie nejaký novší ipad, kľudne s klávesnicou, teraz sú iPady úplné mašiny.

avatar
sissy27
Dnes o 13:29
@anonym_autor

@sissy27 ďakujem, tiež tak uvažujem

@anonym_autor inak teda aby som upresnila - 90% casu vyuziva tablet (ipad). NB v podstate len ked je ipad na nabijacke, alebo ked si potrebuje nieco pozriet a zaroven pisat poznamky.