Styk dieťaťom po rozvode dohodou

zuzinka1983
14. sep 2012

Prosím o pomoc... vyše rok som rozvedená... mám 4ročného syna, ktorý bol zverený do opatery matky, s tým že styk s otcom nebol uprávnený, ale s dohodou. V začiatku sa to fungovalo... ale ex daroval malému mobil, odvtedy oni sa rozhodnú kedy sa stretnú, alebo len zavolá len tak... aby nás kontroloval. Synček mi minule vyhrážal s tým, keď som mu niečo nedovolila, že zavolá otcovi a dostanem od neho... ☹ Skúsila som mu ten telefón vrátiť, ale povedal, že keď beriem od malého tak mi zničí život ☹ Otázka je... hoci nie je dohotnutý presný styk s otcom, má na to právo.... že berie synčeka keď chce, a ja to musím dovoliť???

laila22
14. sep 2012

Daj si upravit styk sudne.. a budu presne pravidla..pre všetkých.

sissy27
15. sep 2012

@zuzinka1983 4-ročnému dieťaťu mobil?? 😕 a ako sa prosím ťa môžu bez teba dohodnúť, kedy sa stretnú? to ty akože nevieš, že on ho vyzdvihne napr. zo škôlky??alebo ti malý oznámi, že odchádza s tatinkom? nerozumiem tomu celému... tvoj ex ťa niekedy bil? keď sa ti takto "vyhráža" vlastný syn? no narobila by som poriadky okamžite... nechaj si súdom upraviť styk a hotovo, mobil malému zober a odlož, kým bude väčší, nakoniec, ak s ním ex chce hovoriť aj každý deň, tak si dohodnite čas, kedy zavolá a buď na ten mobil alebo na tvoj

sisaha
15. sep 2012

@zuzinka1983 suhlasim s nazormi vyssie. Treba podat ziadost na sud na urcenie styku otca s dietatom. Ak mu chce telefonovat, tak bud na tvoj mobil, alebo si dohodnite cas povedzme medzi 17:00-18:00 hod na ten co mu daroval. Inak by ostal vypnuty. Co sa tyka telefonovania ako takeho, nech mu vola aj 10x za den ak je doma, ale na tvoj telefon. 4rocnemu urcite mobil do ruky nepatri.

zuzinka1983
autor
15. sep 2012

Malý mi oznámi, že príde pre neho otec... a ja neviem ani to že kedy ho berie naspať. Ex mi povedal, že to je moja povinnosť aby som bola doma a čakala na syna. Nie nebil ma nikdy, vždy to rozmyslel ☹ Ďakujem za radu!!!

sisaha
15. sep 2012

@zuzinka1983 no tak pekne zatelefonuj svojmu ex a povedz mu, ze dnes mas program s malym a ze ak si ho chce zobrat, tak sa musi! dohodnut s tebou a to aspon den-dva dopredu, aby si sa vedela zariadit. Nie je pravda, ze je tvojou povinnostou cakat na neho, kedy si pan otec zmysli, ze teraz chce byt so synom. Hned v pondelok podaj navrh na upravu styku...

sissy27
15. sep 2012

@zuzinka1983 nie si povinná sedieť doma a čakať, kým sa pánovi uráči prísť, takto to veru nefunguje... nakoľko je malý tebe zverený, tak on je povinný sa s tebou vopred dohodnúť - podotýkam, dohodnúť sa neznamená oznámiť kedy príde, ale informovať sa aj na to, aký máte vy program, a hlavne dohodnúť sa s tebou, nie s malým, keďže nemá 18 rokov a ty si jeho zákonný zástupca... ja mám pocit, že tvoj ex sa snaží malého manipulovať a dosť úspešne... už len vyjadrenie malého, že ocino ťa zbije keď mi nedovolíš... porozprávala by som sa aj s malým, či by bol rád, keby niekto maminu bil, a snažila sa mu vysvetliť, že aj ty ho ľúbiš a chceš s ním niekam ísť a ocko ti v tom nemôže brániť...

monaart
3. okt 2012

baby rada by som sa opytala tiez ako autorka prveho prispevku,,,uprava styku.....
nie sme sice rozvedeni, mame stanoveny styk spred dvoch rokov kazdy druhy vikend,,,,,ale
problem spociva v muzovej milenke,,,ked mali deti dvojicky....2roky,,zacal ich da sa povedat nasilu vozit a byvat u nej s nimi,
mali boli z toho hotovi,,,,ja samozrejme z ich spravanai tiez.
po roku ich"vyhodila" aj ked na sude slubila ze im bude k dispozicii a jej byt mozu uzivat a bla bla. samozrejme to nezvladla a deti vyhodila ale "mojho"muza vzala nazad,,,
zacali s nim nastastie chodit k svokre,,,k jeho mame,,a stav sa trochu upravil,,dokonca sa ocakaval navrat,,,trvalo tovyse roka,,,,mali sa stabilizovali v ramci svojich moznosti.

ale happy end nikde a teraz jeho frajerka hra zase dobru a navstevuje naproti zakazu deti a jeho vo svokrinom byte!!!
moje deti su zaradene medzi problemove a s poruchami autistickeho spektra....kto trochu pocul viete si predstavit tie agresivne stavy a u druheho depku potakomto popletenom vikende

navyse muz zacaj od juna menit vikendy meni ich, posuva, vyraduje svoju mamu z navstev a pletie vsetkych
je moznost nejakej upravy alebo aspon napomenutie sudom"???

mate s tym skusenosti? som nestastna ze deti sa vracaju do toho odkial sme ich horko tazko dostali..
prosim piste tie ktore mate so mnou porozumenie,,,,nie opak,,potrebujem poradit,vdaka za pochopko