Ako ste zvládli súrodencov s malým vekovým rozdielom?

14. júl 2021

Maminky ktoré máte deti s malým vekovým rozdielom vedeli by ste mi napísať ako ste to zvládli? Mám ročnú dcérku a v januári sa nám má narodiť malé čiže dcérka bude mať rok aj pól. Veľmi sa tešíme,no mňa každý deň chytí panika čo ak to nezvládnem,a keď sa pozriem na dcérku mám výčitky že sa jej nebudem vedieť toľko venovať ako teraz. Ak máte tipy ako zvládnuť to obdobie rada si ich prečítam. Ďakujem za odpovede

kitycat
14. júl 2021

Ja som takto so sestrou maly rozdiel. Mama povedala, ze ta starsia skratka musela po vlastnych a mala v kociku ☺️

martyzpp
14. júl 2021

Hlavne klud. Zvladnes to, lebo to bude musiet zvladnut. Zaciatky budu narocne, kym si zvyknete na novu situaciu, kym si urobis system…ale potom to bude lepsie a lepsie. Je fajn ak manzel doma pomaha, prip. babky…ja budem mat rozdiel 2r. a 3m a rodim v septembri. Tiez ma obcas prepadnu obavy ale uz to nezmenim, nejako bude 😊.

marcellka32
14. júl 2021

Mám rozdiel 2 roky presne, a poviem pravdu prvý rok to bolo na maslu (to si nechcela počuť), nezaoberaj sa neporiadkom, najdôležitejšia je práčka a jedlo, hlavne nech sú deti sýte a spokojné, ostatné som riešila cez víkend

kate_cs
14. júl 2021

Ja mám medzi chlapcami presne 2 roky. Je to trochu väčší rozdiel ako budeš mať ty. Hlavne už teraz nepremýšľam nad tým, ako to zvládneš. Ja som si vždy povedala, že nič iné ako zvládnuť to, mi nezostáva. A ďalšia vec. Mala som a aj mám výčitky voči staršiemu, keď vidím ostatné kamošky, čo majú len jedno dieťa a 100% sa venujú len im. Ale nič viac ako súrodenca mu nemôžem dať. To je priateľstvo a vzťah na celý život. A veľa to tie deti naučí.
Ja som mala prvé mesiace ťažké, ale to som ja a neznamená to, že to tak má každý. Manžel celé dni v práci, žiadna pomoc babiek, či niekoho iného. Ešte do toho korona a všetky možné obmedzenia. Najviac na mna vplývalo, že som sa cítila sama.
Ale teraz má menší 8 mesiacov a je to super. Majú veľmi pekný vzťah, našli sme si systém, stíham sa venovať aj každému zvlášť a osamote a večer keď oboch uspim obujem botasky a idem behať, alebo na bicykel.
Takže neboj sa nič, zvládnete to a keď ich uvidis ako sa spolu hrajú, budeš vďačná za tak maly rozdiel.

didi2102
14. júl 2021

Ja mám rozdiel 19m, nemôže ísť manžel s tebou na tú súbežnu materskú? Dosť veľká pomoc,my sme tak boli pretože muž robí v zahraničí a sme bez pomoci totálne. Za mňa je super surodenecky kočík,či nákup,odrážadlá hračky a aj brieskajuce a trucujuce dieťa v Tom odnesieš,potrebuješ niekde ísť proste v kľude sa prejsť atď za mňa obrovská pomoc .. Teraz má syn 3r a dcéra 17m
. Keď si to tak spätné pozriem tam novorodenec väčšinou spí,snim niesu veľké starosti až na noci ak by plakalo , väčší problém vidimuz keď je dieťa staršie napr teraz unasuz obaja vyžadujú pozornosť ,muž je stále mimo a mne treba aj variť,prať,nákupy a som bez auta teda aj bez pomoci ... Čo už dá sa zvladavame aj teraz už hodinu ležím v spálni a obe deti spia a ja sa nudím 😄 chce to proste systém,neprezivat zbytocne,ty niesipre deti animačný program , staršej sa venuje,mladšia postupne bude odkukavat

lusyc
14. júl 2021

Jednoznačne súrodenecký kočík a dúfať, že bábo bude "spolupracovať" a dobre spinkať. Nabehnes na nejaký systém a zvyknete si.

danieladeley
14. júl 2021

Hlavne klud, teraz uz s tym aj tak vela nenarobis a situaciu nezmenis :D ja som vzdy chcela takyto rozdiel, zo zdravotneho hladiska to ale neslo do roka, tak mam deti s rozdielom rok a devat mesiacov :D ked si najdete svoj rytmus a rutinu, bude vsetko ok. zo zaciatku treba hlavne naucit starsiu byt tichsie ak bude babo spinkat, velmi to potom neskor pomoze a ked bude spat, venuj sa malej: plastelina, kreslenie, strihanie, prechadzky von, ...snaz sa ju do vsetkeho zapajat, aj ked jasne, ze by si to sama urobila rychlejsie: varenie, skladanie veci, podanie plienky, kupanie babatka. Mladsie bude casom vela sledovat a bude sa zapajat. Az pride cas, ked budu spat naobed v rovnaky cas, to uz bude uplne parada. Pre mna bol jednoznacne najhorsi cas ked zacal mladsi chodit, ked som na neho stale musela davat pozor, to som vtedy fakt nic neurobila ine. Ja som napriklad velmi vyuzila nosic, pri prechazkach aj doma, surodenecky kocik som nemala, starsi s nami chodil pesi, uz pocas tehotenstva sme chodili pesi, aby si zvykol. A uplne naj vychytavka bola videopestunka, ta ficala asi vkuse prve mesiace 🙂 Moji boli doma spolu rok a pol pred skolkou, nasli si k sebe naozaj peknu cestu, su velki partaci. A nakoniec by som odporucila aspon raz do tyzdna odchod od deti na nakup pre seba, kadernicku, kavicku a tak 🙂

00ivi00
14. júl 2021

Toto by aj mňa zaujímalo 😅 medzi mojimi bude rozdiel 21 mesiacov a to môj 17 mesačný ešte sám nechodi, tak sa modlim, nech sa do novembra rozbehne, lebo by som si aj ja musela kúpiť ten surodenecky kočík. A keď sme už pri tom dievčatá viete poradiť nejaký? Pre takýto vekový rozdiel..

didi2102
14. júl 2021

@00ivi00 inak aj môj syn začal chodiť v 18m,pre mňa to bol masaker , ho s bruchom nosiť a potom sa ku nemu zohnať och,ja som mala bugaboo donkey ako super ale mne sa narodil marci a používala som ho do septembra,potom som si v Tom nevedela predstaviť polročné dieťa vo fusaku a overaly čiže za mňa na zimu otras tie športové časti pre malé dieťa,je tam proste korytko,jedna známa teraz predáva kocik TFK , je to športový ale dokúpiť vanicka,no ona mala len prenosnú tašku a super,tie športové časti sú klasické polohovateľné do ľahú,veľké priestranné no zmestila sa aj v novostavbe do výťahu a vošla s ním do bytu,tak isto sa vojde do auta ,zloží sa v celku co je super,bugaboo musíš rozkladať celý aj sedačky preč,inak ma ho za 400,je ozaj ako nový používala ho necelý rok a vravela že stal cez 900,kebyže teraz som tehu neváham a beriem ho

banderaska29
14. júl 2021

najlepšie je nezosnovať už teraz nejaké predstavy... ja mám rok aj pol medzi deťmi.
od začiatku sme sa nejak zladili, občas to bolo o palicu, ale tým že menšie bábätko bolo naozaj dobré a väčšinu času papalo, spinkalo tak som sa mohla venovať staršiemu. kúpila som si na kočiar stupienok a keď sme niekam išli, starší si na to stúpol a šlo sa 😀

teraz sú už obe moje deti školopovinné a chránia sa vzájomne, hrajú sa spolu. nebolo to ale stále tak ! istú dobu sa nemuseli 😀 teraz sa to ale zmenilo a sú ako jeden ♥ a je to krásne pozorovať, pomaly sa dorastajú do jednej výšky a vyzerajú ako dvojčata... ja som spokojná nemenila by som

deti95060810
14. júl 2021

Keď som prišla s poslednou dcérou z pôrodnice, doma ma čakala 18m dcéra a ďalšia dcéra ktorá mala 4 roky a 2 týždne... A školopovinný syn...
A to sme ešte stavali aj svojpomocne dom - takže som varila tým čo boli na stavbe...😉
Deti sa v noci navzájom budili pri plači, a synovi som nebola na rodičovskom 3 roky v kuse...😉

lusyc
14. júl 2021

Závisí od veľkosti detí. Ja mam rozdiel 2 roky a najviac sa u nas vyuzil valco snap duo, v zime s fusakmi aj vo veku 4 a 2 roky. Výškou su baby také priemerné, ale vahovo podpriemerné, takže s kočíkom nebol problém.
Staršia sa rozchodila až posledný rok. Bez toho kočiara by som sa nikam nedostala.

sasitimi17
14. júl 2021

No nechcem ťa deptať ale keď vidím tie mamičky koľko majú roboty s dvomi maličkými deťmi, som šťastná že ja mám iba jedno. Jeden reve že chce to, druhý zas to, jeden chce ísť domov, druhý sa chce ísť spúštať na šmýkačku, potom zas prvý ujde niekde mimo ihriska a chúďa mamina nevie kde skôr

ivangeline
14. júl 2021

Zavisi od toho,ake to bude babo...ci spokojne ci utrapene a ukricane.. ;) Mam rozdiel rok a 3t a prvych 6m bolo na slucku.. :D Mladsia mala dismikrobiu criev a reflux a nevedela spat a vrestala a je celkovo emocna a temperamentna osobka. Postupne sa to zlepsovalo od cca roka je to pohoda. Vyhraju sa spolu. Vzhliada k starsiemu. Ten je pohodak a sikovny chlapec. ;) A som zas tehotna. ;)

solemami
10. aug 2021

deti maju rozdiel 13 mesiacov. ked boli male bolo super. teraz su uz v puberte a to je ine kafe.
male deti su uplne v pohode. tam nie je problem. bola som sam lebo rodina na par tisic km a muz od rana do noci v robote. vtedy som viacej stihala ako teraz ked su velke.

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz