• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo sa zmení pri druhom dieťati?

20. mája 2010 
Moniack, presne u nas to iste, len boli dva porody, tak nestihal. Ja som rodila 10hod. vraj to pojde a iba ma museli dat z porodneho kresla dole, lebo ja som tlacila ako diva a nic. Ale kym vsetko pripravili na cisara, to trvalo, Dr. co ma uspavala iba vrieskala po nich, nech si svihnu, lebo ze uz to dlho nevydrzim a popritom ma hladkala po lici, zlata! Totiz som porodila o 2hej v noci, takze, kym sa vsetci zmobilizovali....tak dufam, ze druhy porod bude ok :unamused:
Inak, my tiez mame male vecicky take neutralne, takze tiez nam je jedno, co bude, hoci, ja by som radsej chlapca, nech sa spolu vyhraju, ved uvidime.
4. sep 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Moniacik a vsetko ostatne maminky dobre rano vam prajem

tak ja oznamujem ze nase ditko sa v noci ani raz neprebralo,,,to je odmena za minulu noc... boli sme na kontrole tak ma to lepsie ale treba to este stale vytierat a poriadne celu ustnu dutinu,,,ale hlavne ze je to ok a lepsie...takze mozme ist cez vikend na vylet...

Moniacik ja asi budem trosilinku bojovat aaj ked som povedala ze ma ani druhy chlapcek nesklame, ale ako sa poznam a ako silno tuzim po dievcatku tak urcite ma to trosku zamrzi no to neznamena ze by som ho lubila menej alebo by som ho nejak odstrkovala len si budem musiet do porodu zvyknut ze to bude chlapcek,,,respektive sa na to pripravit a zmierit sa sa stym , napriek veňsetkemu sa hlacne tesim ze Samko nebude sam a bude mat surodenca akeho som ja nikdy nemala,,,,

Andrejka tak ccccooooo,,????? VIDELA SI POHLAVIE?????
4. sep 2009 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elefe...andrea je v nemocnici niekto to tu pisal,vraj mala zle prietoky a ak sa to nezlepsi budu musiet jej tehotenstvo ukoncit,chuda a hadam sa to zlepsi a babo vydrzi aspon mesiac este,aby mu dozreli pluca a narastlo trosku.Baby ja mam vsetko ruzove ja budem musiet vsetko nove kupovat ale mi to ani tak nevadi,tesim sa na maleho.
4. sep 2009 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
melonik dik za info nejak som to prehliadla, a nevdela tie spravy o Andrejke,,, ach jo tak na nu budeme vsetky mysliet a ja pevne verim ze vsetko bude ok,,,,
4. sep 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcelka - aj ja som sa veľmi bala ako to budem zvladať tiež som bez malej nebola 24 hodin cele tri roky ale sa my pači že sme tam zatiaľ s nou aspon som spoznala aj lepšie učiteľky a spravila si o nich obraz a videla som ako sa spravaju k deťom........

marcelka - pozdravuj od nas andrejku a nech sa držia , držime im palce nech to dobre dopadne nech to ešte naťahuju a nech oddychuje
podaj nam potom info o nej ako sa maju
mne robil prietoky už ked som bola na 4D sone inak sa robia neskor

melonik aj ja som zopar veci kupila modre a zelene ale inak mam po malej take neutralne veci

moniack - nemala som ťažky pôrod bolesti začali až ked mi praskli plodovu vodu ale potom to išlo rychlo
vitlačila som asi na 4 krat
ale bola som moc zašivana a to bolelo aj mesiac
teraz my kazali kupiť si rosalgin tak niejak sa to vola roztok a tym my po pôrode spravia vyplach sestričky aby sa to lepšie hojilo
inak mam už aj nachistani repik čo som sušila v lete
no mala by som aj ja začať pomaly chistať veci aspon to oprať a tak
5. sep 2009 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte môžem sa k Vám pridať?Aj ja čakám druhé bábo :dizzy_face:
5. sep 2009 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
- ahojte
- o Andrejke žiadne správy :frowning2: , Aďka držte sa!!!
- vítam novú maminu Anaridu :dizzy_face: , jasné, že sa môžeš pridať :dizzy_face: , tak to budeš mať veselo, keď sa ti malé narodí :wink: , malá má nádherné meno :slight_smile:
- noemi tak si dobrá, že na 4x :confused: , ten repík bude asi celkovo dobrý na bolesti, že?, aj mne sa zdá, že som na prietokoch chodila vo vyššom štádiu tehotenstva :confused:
- ja som mám fayn, akurát som pozerala veci čo mám po Kubkovi, tak mne to treba tiež oprať /to má čas/, a samozrejme pozerám čo mi treba ešte dokúpiť :confused:
- Melonik ja som pri prvom nevedela čo bude tak som kupovala neutrálne alebo biele farby a aj iným som kázala biele kúpiť :wink: , neboj pomaly kúpiš, a pri najhoršom aj v ružovom môže byť, na farbe nezáleží :wink:
5. sep 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anarida- ahoj
no repik my nosil muž každy den čerstvi a vždy pri sprchovani som sa s nim umyla
aj sa chodi neskor na prietoky ale bola som na 4D sone a tam my ich spravil
ja musim trochu oddychnuť od rana všetko drhnem chistam zajtra mala bude mať oslavu 3 roky tak pečiem upratujem .............
5. sep 2009 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby to je dobre ze ste kupovali neutralne farby,ja som nejako dopredu nemyslela a po pravde pacilo sa mi vsetko ruzove nemohla som si pomoct /samozrejme par bielych veci mam aj ja/,moja mala bola vzdy ako cukricek.Vsak na doma si mozeme dat aj ruzove.Neviem co budem robit s tolkymi vecami po malej ma ich strasne vela,predsa len baby maju toho oblecenia viac sukne,satockyatd..Noemi...vsetko najlepsie prajem tvojej dcerke k narodeninam,nech je stale zdravucka a pekne vam rastie do krasy.Ja mam asi zapal strasne ma odvcera svrbi...a pri moceni aj pali,mala ste to niektora teraz pocas tehu?co si mam nato dat?boza nech je uz pondelok zavolam dokimu.Stale myslim na andreu bohvie co je s nimi.Hadam je este cela.
5. sep 2009 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem som rada :slight_smile: moniacik ďakujem pekne za Emku :dizzy_face:
5. sep 2009 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melonik - dakujeme
ja mam tie univerzalne veci tak do pol roka potom budem musieť z jari niečo dokupiť
melonik - ja už mala zapal asi 3-4 krat už to ani neratam tiež ma stale svrbelo ale pri močeni nepalilo
dal mi čipky a kremik hned pomohlo ale po 3 tt sa znova objavilo
kupila som si lactobacili od značky swiss
hadam sa ozve a daju nam vedieť
5. sep 2009 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vidím,že všetky tu máte detičky okolo 2r a ja mám malú taku malú som zvedava ako to zvládnem :sweat_smile:
5. sep 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tie laktobacili to su co tabletky alebo co?neviem ja s tym nemam moc skusenosti mna tie zapaly nejako obchadzaju,pri malej som cele tehu nemala vobec a aj mimo nejako nemam nikdy.A staci ked si kupim tie laktobacili alebo mam ist radsej k dokimu?
5. sep 2009 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melonik - to su vitaminy daju ti to v pohode v lekarni mne to odporučili už viacere aj doktor tym sa predchadza infekciam
to maš ako keby si jedla jogurt biely len to viac obsahuje tych latok ako ten jogurt
ale radšej behni doktorovi lebo ked to nepreliečiš može sa stať horšie
kamoška tak predčasne porodila alebo zanesieš infekciu až ku babu
kup aj vitaminy aj behni gyndovi radšej

anarida - zvladnete to určite všetky to budeme mať ťažke ja budem musieť male budiť rano o 7 aby som zaniesla malu do školky budem to mať horšie som zvedava pokiaľ rano nakojim malu a male oblečiem no parada a ešte seba zrichtujem
vy to mate na jar to je super my v zime to obliekanie je hrozne
5. sep 2009 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, v prvom rade - ani ja nemám správy od Andrejky, tiež rozmýšlam čo je asi s ňou a či je ešte "celá"...ona mi vtedy rýchlo napísala RP ale kontakt na ňu nemám, tak neviem...

Anarida, vítam Ťa a gratulujem k "brušku" :wink: Aj ste takto skoro chceli druhé dieťatko, alebo sa pošťastilo? Bude to asi dosť ťažké ale má to aj veľa výhod, taký malý vekový rozdiel, a určite to zvládneš!!!

Melonik ja som mala mykozu raz ešte v prvom tehotenstve a mala som na to myslím Candibene - tie tabletky dovnútra. Určite bude najlepšie zájsť s tým hneď v pondelok k lekárovi, nech sa na teba pozrie, aby sa niečo nezanedbalo. Hlavne si to nijako "neškriab" lebo to bude len horšie...neboj, po tabletkách máš behom chvílky pokoj!
A tiež mám po malej strašne veľa vecí, tie č.56 sú docela neutrálne, aj 62 sa ešte dajú, ale od čísla 68 je to všetko ružové a typicky dievčenské...no som zvedavá čo budeme mať, buď to znosíme, alebo predám a nakúpim modré :sweat_smile:
5. sep 2009 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
noemi..tak dakujem za info ,urcite si ich kupim,ale pre istotu v pondelok radsej zbehnem k dokimu aby sa ozaj nieco nestalo,boze svrbi a svrbi hnusne a nechcem sa skrabat.marcelka...no aj tak asi spravim a kamoska mi slubila co ma male babo ze mi da po nom veci oni viac ze nechcu,ale verim ze si to casom rozmyslia,ja dopredu velmi nebudem kupovat,len to najzakladnejsie,vsak urcite mi podonasaju ked sa babo narodi a aj potom sa da kupit,mala mi vela veci ani nestihla vynosit.
5. sep 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
držím palce Andrejke, aby jej to dobre dopadlo!

ja mam milion vecí po malom, ale neviem nájsť jednu tašku s vecami, čo malý ešte nosil a to ma štve! Inak sa máme fajn, aj keď ja už doslova ťažko
6. sep 2009 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kyliefox - tak ty už iba oddychuj a vičkavaj na den D
potom nam daj vedieť držime palčeky
6. sep 2009 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
díky noemi
no ja chcem ešte potiahnuť týždeň, lebo teraz tu nemám muža a príde až budúcu nedeĺu
6. sep 2009 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Melonik, mne tiež dala strašne veľa vecí bratova priateľka po synčekovi, všetko je to ako nové a veeeľmi aktuálne, keďže malý má len 3 mesiace. Takže tiež ani nemám čo kupovať, len pár drobností ako pančušky, ponožky a tak... a zajtra už Ti doktoe určite pomôže, uvidíš!

Kyliefox tak ešte vydrž kým príde manžel domov a potom už veselo do pôrodnice :grinning: Držím palce!!!!!!!!!!!!!
6. sep 2009 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte zienky,,,, :wink:

Vitam novu anaridu,,,, no neboj vsetko sa da zvladnut mne moja kamaratka co ma 4 chlapcov povedala ze vsetko sa da len to chce klud a chladnu hlavu , riesit veci tak aby sme detom spravili po voli , pritom neustupili od toho co od nich chceme dosiahnut,,, je to velmi mudre a potvrdila mi to aj druha velmi skvela a blizka priatelka, ktora ma tiez maly vekovy rozdiel a mala dcerka jej ma uuuzasne vrtochy ale takisto je to o tom ze sa dostane k tomu co chce dosiahnut cez nieco celkom ine a mala si ani neuvedomi ako si napriklad pouklada hracky ci cokolvek ine, je to obtiazne lebo tym , ze este zapojime inu aktivitu , tak sa to zbytocne natahuje ale je pravda ze priebeh celej cinnosti je ovela kludnejsi a casto bez placu ci kriku a len sucheho rozkazu, ktory sme isto ani my nemali radi ako deti..... :sweat_smile: mmmm fiiiiha ale som muuuudra,,,, :confused:

Tak veru Nndrejke budeme drzat palce isto sa coskoro niektorej rychlo ozve a verim ze vsetko bude OK
my sme boli s malym na vikend v Trencianskych Tepliciach , mam tam rodicov na lieceni , a ta sme si spravili vylet aj sme tam prespali,,,bolo super, maly sa vyjasil po paru a preliezkach , boli sme na lodkach ci konikoch a tak sme si uzili aj ocinka ktoreho inak moc cez tyzden nevidime,,,,

kylie tak ty to mas naozaj za "par" .... aj ja by som uz brala 38my tt...

ja som prave dnes vkrocila da 6steho mesiaca,,,, a teda do 24tyzdna,,, takze sa tesujem ze to pomaly ide z kopca,,,,

co sa tyka veciciek ma po Samkovi dost bielych na zaciatok, takze tie uuuplne malinke nebudem kupovat a potom asi tiez nie pokial t teda nebude ine pohlavie, uz nam povedali ze to vyzera na chlapceka ale bolo to v 20tom TT a tak verim ze na 3Dcku nam predsa len povedia nieco ine aj ked aj chlapcek potesi - nebranime sa,...Akurat kocik sme predali takze sme kupili druhy,,,,

prajem vam vsetkym pekny a uspesny novy tyzden ......
6. sep 2009 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobre raaanko maminky.... ! :slight_smile:
7. sep 2009 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kyliefox - tak čakaj na muža hadam to stihne :wink:
7. sep 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jasne ze stihne,,,, :wink:
7. sep 2009 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
- ahojte
- Elefe ako to ,že si predala kočík a kúpila nový? :confused: , veď si mala tú trojkolku... :wink: , tak ste mali výlet, aspoň ste vypadli a aj oddýchli :slight_smile:
- Kyliefox tak ty to už máš tu :dizzy_face: , pozerám, že idete mať tiež 2 chlapčekov :dizzy_face: , a už vieš aj meno?
- Melonik bola si s tým u Dr.?, dúfam, že si nedostala pleseň, je to dosť nepríjemné a tiež to svrbí :confounded: , mňa tiež na začiatku tehotenstva svrbelo pri cikaní, išla som Dr. a dal mi Candibene čípky, ale keďže som zostala tehotná tak mi iná Dr. zakázala, že by som mohla potratiť :confounded: , tak si daj pozor, aj keď ty si vo vyššom štádiu tehotenstva :wink:
- Andrejka ako sa držíte?, dúfam ,že si už doma a len oddychuješ a oddychuješ... :wink:
- ja sa mám rovnako :dizzy_face: , držíme sa super, oddychujem keď sa dá /väčšinou stále/, a vychutnávam si ten pokoj, a nič bolenie :dizzy_face: , len som akosi viac unavená :pensive:
7. sep 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musí! :wink:

ja som taká zvedavá, čo je s tou Adkou, dúfam, že jej to dobre dopadne, uff...
elefe, ja by som si tie týždne skôr vymenila s Tebou, to som bola ešte taká mobilná, :slight_smile: , teraz je to už fakt len o čakaní a kedy to príde. A nič sa mi nechce :slight_smile:
7. sep 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tiež stále myslím na Adku, ale čo som mala kamošky so zlými prietokmi tak boli v nemocke minimálne 2 týždne kvôli infúziám, tak dúfajme, že najneskôr na budúci týždeň ju máme späť :pensive: Ale hlavne nech jej aj malinkému pomôžu, už keď zistili "problém" tak ho snáď aj odstránia, keď už je v nemocnici....
7. sep 2009 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby nemala som doma pc tak som nemohla pisat,manzel si ho bral do roboty a teraz vecer sme zasa zavarali hrusky,pojdem si konecne lahnut uz ma bolia nohy.Marcelka..aj kamoskin maly bude mat len 2 mesiace takze vsetko moderne veci budeme mat.Noemi...bola som u dokiho aj ked priznaky som uz rano ani velmi nemala tak som nevedela ci mam ist ale som radsej isla,spravil mi vyter,vysledky budu V stredu a mam to asi kvasinky hovoril ale malo a ze je to v tehotenstve normalne.Dal mi na to Dafnegin tabletky na vkladanie.Poznas?Baby idem si lahnut,lebo som strasne unavena.Aj ja myslim na tu Adu co je s nou
7. sep 2009 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melonik - to maš super že spravil vyter ja som tam bola 2 krat s infekciou až na treti krat my spravil vyter mohol hned :angry:
melonik - mala som predtym rozne čipky ani neviem presny nazov ale teraz mam presne tie čo ty je ich 6????
taki bielo červeni obal???
tento tyžden si ich dam aj ked vravel že to mam preliečene
8. sep 2009 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
noemi....tak to teda mohol,neviem naco cakal,moj doki je v takychto veciach dosledny,ale ma zasa nastval s inymi vecami/nechce sa mi to rozpisovat je to nadlho/.Tak to mame asi rovnake tebletky aj moje maju taky cerveno biely obal a j ich tiez 6 ks a volaju sa Dafnegin.Co porabate baby,mala mi spi ja si idem tiez trosku oddychnut boli sme trosku vonku na piesku aj pobede pojdeme vsak je celkom pekne.baby ako casto mavate pohyby?
8. sep 2009 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok