Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

kyliefox271
24. sep 2009

janka ahoj.
no ešte keď je tu muž, nejak sa to dá, on má malého na starosti, kúpe ho, dáva spať a chodí s ním von. Ale keď budem sama, uff, to bude.... No nejak to poriešime, čo iné ostáva, že? Ja mám fóbiu chodiť s 2mi deťmi naraz von.Tak ale to počká ešte.

janka1874
24. sep 2009

kyliefox tak tú fóbiu mám aj ja už teraz a ako si vyriešila kočík to je moja veľká dilema lebo Sendy sa rada vozí v kočíku ale zas súrodenecký by som moc kupovať nechcela lebo tam mi príde ten drobček málo chránený sú to také nejaké moc vzdušné tie kočíky no neviem neviem ako to budeme riešiť a hlavne v novembri juj normálne sa obávam

ja už mám dohodnutý CR tak k normálnemu pôrodu sa moc vyjadrovať neviem lebo aj Sendy som rodila na CR

melonik
24. sep 2009

noemi..a odkial si ak smiem vediet ze stoji len 1OOO epi?To je strasne malo to som ani nepocula.Ale ja si ju nedam pichnut asi ani keby bola lacna aj pri malej som ju nemala a zvladla som to aj bez nej a to som mala porod ktory trval 12 hodin,bol vyvolavany lezala som na infuzkach cize nieco strasne a bola som hrda ze som to vydrzala.Aj nase stare mamy si nedala pichnut epi vtedy take ani nebolo.A vsetky to zvladli.Priroda to tak zariadila aby sme tovydrzali.zena vsetko vydrzi.Kyliefox..a to si uz mohla chodit na obed ja som myslela ze treba lezat 24 hodin po epi.A u nas sa picha epi ked je zena otvorena na 4 prsty ked si viac tak ju uz nedaju neviem preco a tebe ju dali ked si bola uz na 5.My asi mame zvlastnu porodnicu a lekarov ako vidim.

kyliefox271
24. sep 2009

janka, my sme dokúpili pre Riška taký skejtík aj so sedátkom, pripojíme to k hlbokému kočíku, dúfam, že malému sa to zapáči a nejak obsedí...Prišlo mi to ako naj možnosť, tiež som nechcela súrodenecký z viacerých dôvodov. Ale na dlhé prechádzky to teda nebude. No a pre istotu mám pre Riška pripravené aj také vodítko, neviem ako to lepšie nazvať, mne to muž kúpil v Holandsku, na západe je to celkom bežné, len u nás ešte tak nie... Keď pôjdeme na 1.prechádzku dám vedeiŤ ako nám to funguje.
A po schodoch to budem robiť asi tak, že malú budem nosiť vo vaničke už a Riško musí schody zvládnuť sám. No bojím sa 😝
Malého mám vonku s mužom a Laura spí, aká pohoda, makám ako o život, upratujem, varila som.
pekný dník, ahojte! 😉

marcela22
24. sep 2009

Ahojte tak som bola na tom poučení s manželom a tiež si dohodnúť epidurálku, bolo to super, všetci veľmi príjemný, tak som rada a už sa do tej pôrodnice celkom aj teším🙂 Len ju dávajú len v pracovné dni tak uvidíme či budem mať šťastie a víjde mi pôrod práve na čas keď tam anesteziológ bude...
No a bude stáť 66€.

Melonik, musím nesúhlasiť - naše staré mamy síce rodili bez EPI ale doba pokročila a myslím si že je hlúposť byť zbytočne hrdinkou a nedať si ju, ak je taká možnosť. Ja som rodila malú takmer 30hodín, pôrod vyvolaný, v polovici už som nevládala ani dýchať, napájali ma na kyslík, malej klesali ozvy...a nakoniec som bola už taká vyčerpaná z tej hroznej bolesti že som ju nedokázala vytlačiť a museli jej pomôcť "zvonom"...vtedy by som za epidurál dala aj 10000 keby mi ho niekto chcel dať lenže tá pôrodnica ho proste neposkytuje tak ma nechali tak.
Tiež mi všetky sestričky hovorili aká som bola statočná atď. a bola som hrdá na to že som to vydržala, ale ohrozilo to život môj aj malej a radšej budem strachoputom s riadnou dávkou epi ako to znova podstúpiť...ono nie je pôrod ako pôrod a mne po mojich skúsenostiach ani nenapadne báť sa niečoho čo sa týka epi-skôr sa bojím čo bude bez nej 😨
Dnes mi inak anestezilogička hovorila o tom, že po epi sa musí tých 24hodín ležať len vtedy, ak ihla zájde kúsok hlbšie ako by mala-zle sa to totiž odhaduje. A v tom prípade by sa mi vraj veľmi točila a silno bolela hlava, keby som chodila...no ale to som mala ja po pôrode bez epi...
No ale tiež mi ju pichnú len ak budem otvorená maximálne na 4.

Kylie uži si chvíle len s jedným dieťaťom a skús si trocha aj oddýchnuť 😉

susik77
24. sep 2009

Ahojte, my mame 3-tyzdnove miminko a 2-rocnu dceru. Este mam na pomoc doma mamu ale v sobotu odchadza a na mna dnes padli depky ako to zvladnem...mm nedostane dovcu a ja budem s obidvoma detmi sama od rana tak do 19.-20.hod. Tiez nemame surod. kocik, rozmyslam o skejte ale viac bab mi hovorilo ze je to o nicom-ze mi to nepomoze. Totiz starsia dcera je zivel, vobec neposlucha, vonku absolutne nechce ist za ruku a bezi na opacnu stranu, vobec jej nevadi ze za nou nejdem...
Fakt neviem ako to vyriesim...

janka1874
24. sep 2009

kyliefox tak o tom skejte uvažujem aj ja len sa obávam ako to bude fungovať v zime naše chodníky teda sú hotová kaskáda tak neviem neviem
a schody to je u nás jedna tragédia už teraz ja totiž už nevládzem malú vláčiť na 5.posch. (nemáme výťah) a to vám poviem dole zíde úplne sama ale hore nepôjde ani za svet stále taký cirkus že sa až čudujem že susedia na mňa nezavolali sociálku či ju režem alebo čo tak vrieska ale ona sama asi nevie prečo tak vrieska lebo nemôžem sa jej ani dotknúť len vrieska a keď ju aj do polovičky vyvlečiem potom ju položím na zem že si trošku oddýchnem tak zas vreskot ako o život no čo narobím proste ju nevládzem
som akurát včera hovorila drahému že moje miesto pôrodu budú asi schody

susik77 tak toho sa aj ja obávam aj keď ja mám rodičov tu v Ke ale mamka stále chodí do práce nie je ešte na dôchodku a dedo mi moc s mimčom nepomôže akurát tak Sendy asi bude brávať vonku aspoň prvé týždne lebo drahý tiež chodí až ku večeru domov a to už bude v novembri tma po 17-tej

noemi01
24. sep 2009

kyliefox - ja som počula že ked mať krivy chcrbat tak by mi to asi aj tak nepichli tak sa bojim
a nato ako budem chodiť von aj ja som zvedava malej sa moc nehce chodiť prejde trochu a ked tak stojime na každom kroku preto som ju dala do školky aby som sa venovala malinkemu aspon do obeda a potom aj malej ked pride zo školky
melonik - Partizánske kamaratka ma termin za 2tt a si ju kupovala v lekarni ja sa jej ešte popitam na presnu cenu ak chceš
kyliefox - tak malinku maš taku dobručku to je dobre
moje sa tak strašne hybe až ma cele brucho stoho boli si myslim že bude živi moc😀
mne nebude mať kto pomocť iba muž na začiatku
všetci pracuju a budu aj vianoce každy bude piecť a chistať

janka1874
24. sep 2009

noemi s chodením sa budeme aj my trápiť ale do škôlky mi ju vezmú až od septembra 2010 tak to budem mať čo robiť ona je predsa ešte relatívne malá no čo už uvidíme ako nám to pôjde

melonik
24. sep 2009

marcelka...tak to neni bohvieco ze ti ju museli tahat zvonom,prvy porod byva vacsinou tazsi.Druhy prebieha zevraj lahsie a rychlejsie,vsak uvidime ked to pride ci je to pravda.Epi ti pomoze len odstranit bolest a nie to ci budes mat zvonovy porod alebo nie.A malu si mala velku ked ju tahali zvonom??Alebo mas uzku panvu?Dufam ze ho nebudes mat.Prajem ti rychly a uplne bezbolestny porod.Tie nazory na epi sa lisia.Ja nehovorim aby si si ju nedala,pisala som len svoj nazor.Ja by som si ju pichnut nedala.Zalezi aj od prahu bolestivosti kazda sme ina.Aj mne ku koncu porodu nebolo vsetko jedno,myslela som ze ta bolest nikdy neskonci.Noemi....nemusis mna len zarazila ta cena.Ja som z levic nevies coi poznas ,sme male mesto a epi ze 5000 sk,v Blave stoji tiez len okolo 2000,u nas teda na tom zaryzuju.A preco nechces epi?Mna teraz trapia krce v lytkach hlavne v noci,do poradne idem az 7.10 na glukozu asi mi predpise magnezko asi to sa nato zvyklo davat.Ja by som uz tak isla na UZV este vyse 5 tyzdnov boze,tak by som uz chcela vidiet malickeho sa vzdy bojim ci dostatocne rastie a vazi tolko kolko ma.Asi som sisi ked mam take myslienky.Dobru noc baby ja idem buvat

marcela22
24. sep 2009

Melonik, druhý pôrod budeme mať určite lepší ako prvý 😉 A prepáč ak som to nejako zle napísala, ja viem že si napísala len svoj názor a ja ho beriem, veď každý máme nejaký. Som sa do toho nejako moc "vžila" vieš, ja sa pôrodu inak strašne strašne bojím, bolo to peklo a teraz sa tou epi a všetkým okolo v podstate utešujem a snažím sa nezblázniť od strachu ☹ Ale pomáha to našťastie, takže snáď na tom niečo bude 😉
Malá vážila 3800g, doktori potom aj vraveli, že na mňa bola veľká, ale tam sa zbehlo veľa okolností, v podstate mi celý pôrod pokazili doktori, od vyvolania až po ten koniec, napr. mi kázali priskoro tlačiť tak mi opuchol krček atď. jednoducho som mala "smolu"...
A epi dokonca trošku zvyšuje pravdepodobnosť zvonového pôrodu, pretože ak by to neodhadli a dali mi ju ešte aj v čase keď už budem mať tlačiť na stole, tak nemusím tie tlaky dobre cítiť a nebudem vedieť tlačiť 😖 Ale dúfam, že to môj prípad nebude, nestáva sa to až tak často....
A s tou bolesťou máš pravdu, tiež som myslela že ešte kúúúúštiček malinký viac to zabolí a ja vyskočím z kože alebo sa zbláznim 😨 Ale myslím že sme zostali celkom normálne, čo povieš? 😀
A aj ja Tebe veľmi veľmi želám aby si mala druhý pôrod oveľa lepší ako prvý a aby trval minimálne o polovicu kratšie!!!
Verím, že sa Ti nechce tak dlho čakať na UZV, mne ho robí doktor v každej poradni a je to super, lebo malé často vidím a viem, že je všetko ako má byť. Ale 5 týždňov ubehne ako voda, veď celé tehotenstvo tak hrozne ubieha...magnezko Ti určite pomôže, ak Ťa tie krče veľmi trápia tak si nasaď magnezko aj sama, určite tým nič nepokazíš. Ešte uvidíš či nie si náhodou chudokrvná, ja som to mala aj z toho a pomohla mi až kombinácia magnézia, železa a kys. listovej...veď oni už tí doktori niečo vymyslia 🙂
Tak dobrú noc 🙂

noemi01
25. sep 2009

janka - ja som pozerala neviem ako sa to vola presne je to ako taki schodik na koliečkach napoji sa na kočik a tam by mala mohla stať iba a nemusela by chodiť tlačila by som to spolu s kočikom
ale nepasuje nam to na tu tyčku tak neviem

melonik - aj ja som z maleho mesta u nas je veľa veci lacnich ale zase tu neni taky vyber dobry

andrea12737
25. sep 2009

Ahojte kocky, tak pisem vam z domu!!!! 😀 😀 ani som to necakala, len sa ma primar na vizite opytal, ci uz chcem ist domov, a ja ze taaaa nechceeeem 😀 a on mi vas normalne prepustil. Prietoky nie su v poriadku, a ani uz nebudu, lieky beriem az do konca tehu.
Viacej ako prietoky ma stvu bolesti brucha a tvrdnutie a tie tlaky na krcok. Kocky na izbe s kt.som bola na izbe, s niektorymi od zaciatku mi hovorili ze akosi mi spadlo brucho a aj manzel mi to povedal, tiez ked chodim alebo stojim citim akoby som mala vak a v nom cosi tazke a tahalo ma to dole a nasledne mi tvrdne, ved som aj mala na ctg jednu 50tku a jednu 60tku, ale vraj je to v poriadku, no a fakt som sa doma pozrela na brucho a nie je prave najvyssie, takze bojim sa pondelkovej poradne ze mi oznami ze som sa este viacej otvorila a hospitalizujuu ma prave kvoli tomu 😒 inak som na rizikovom, vedena na rizikovej poradni a tu vedie straaasne neprijemna dr.! na utz som sa s nou skoro pohadala, tak som velmi zvedava ako to vsetko dopadne. dokonca mi nedali lieky na zriedenie krvy!!od nich som zavisla!!!trosku viacej sa bojim.
KYLIEFOX GRATULUJEM!!! 😀 😀 takze mate parik 😀 😀 😀 tak sa drzte a budte zdraviii. Je mala aktivnejsie babatko ako maly?
ja si epi nedavam, aj napriek tomu ze prvy krat som rodila 34hod, tak som to prezila a verim ze prezijem aj toto. Neviem ci si nevybavim dr...vazne o tom uvazujem. babo malo 1870gr v 33tt.
Krasny zvysok dna prajem 😉

elefe
autor
25. sep 2009

babulky ahojte ja len tak v rychlosti bo je uz neskoro,,,, tak na 3D sme dopadli dobre , vsetko je ao ma byt aj ked babo je vraj trosku vacsie , ale mala som vacsie aj prve a tak je to vraj OK
no budeme mat teda ChLAPCEKA, tuzila som velmi po dievcatku ale nevadi hlavne nech je zdravucke a nech samik nieje sam,,,, pridavam aj par zaberov z 3D
dobruuuu

marcela22
25. sep 2009

Elefe gratulujeeeem k chlapčekovi a hlavne k tomu že je všetko v poriadku!!! Viem že si túžila po dievčatku, ale uvidíš že nakoniec budeš šťastná ako blcha že máš druhého synčeka! A možno ešte bude niekedy tretie a to bude princezná ktorá bude mať dvoch bratov, ktorý na ňu dajú pozor 😉 Tak už len vymyslieť meno 😉 Samko bude určite veľmi rád že má bračeka.
A krásne fotočky máte!!!!!!!

Andrejka ahooooj🙂 Aj ja mám hrozne dole bruško už asi vyše týždňa a ešte stále držím celkom v pohode tak neboj ešte máš čas 😉

noemi01
26. sep 2009

andrejka - pekne oddychuj doma a čo najmenej behaj
už nemaš veľa do konca davaj si pozor na seba
ja by som tiež chcela isť s tde domou ale na druhej strane viem že doma by som behala ako raketa a varila upratovala..........
to čo tam mate za doktorku???? potvora my tu mame tiež 3 ženy ale ešte som s nimi nemala skusenosť vždy som natrafila na chlapou 😀

ja neviem stale vymislieť meno neviem ake dame 😒

noemi01
26. sep 2009

efele - no vaš maličky ma ake pekne lička a aj bradu 😉 🙂
my sme boli tiež na 4D a zažitok mam na cely život ked sme od tade išli bola som viškerena ako lečo 😀

andrea12737
26. sep 2009

Ahojte...
Elefe-aj tak gratulujem k chlapcekovi!!!! 😉 samko bude mat partaaaka 😀
setrit sa velmi nemozem, musim mat pohyb lebo pohybom sa zrychluju prietoky-sice nie je to nic moc, ale predsa...
konecne som si doma navarila 😵

icerna
26. sep 2009

🙂 ahojte maminky,uz som dlho nepisala,ale poctivo som vas dočitala 😉
andrejka super,ze si domka,aspon stihnes co to dokupit pre bambulku,ale šetri sa 🙂

kylie jeeeeeeeeeeeeeeeeeeej,tak gratulujeme,az mam zimomriavky,hlavne nech ste zdrave a malinky nech ta poslucha ,aj ked tato odide 🙂 😅

janka,tak klobuk dole,ze ty malu nosis po schodoch stale,ja by som sa bala,ze sa nieco stane,ale co ked musis 😒 ze?
s tim skejtikom baby,aj mi ho ideme urcite kupit,len musim aj s kociarom potom na skusku ci mi bude pasovat .
vanesska je lenoska,tak viem ,ze s nou nebude problem,ona sa rada vyvaza 😀

ahoj susik 🙂 neboj vsetko zvladnete,uz mate svoj rezim utvoreny ako tak?a neboj,veroniku to prejde,aj vaness mala take obdobie,aj som sa jej schovala za dom a ona sla pokojne dalej,ako ciganka,nech si ju aj beru 😲

icerna
26. sep 2009

a este pozdravujem aj ostatne maminky a prajem vam pekny vikend,bez starosti,bolesti... 😉 mna dnes strasne boli chrbat,krize 😠

elefe
autor
26. sep 2009

Ahojte maminky

tak mam konecne trosku casu na pisanie aj ked je uz neskoro ale presa len par riadkov,,,,
Moje babetko chlapcek v brusku ne veeelmi kativny, neviem co sa mu nepaci alebo teda co by si prial , ale vecery mame vydarene,,,tancuje po celom brusku, snad tam nerobi kotrmelce,,,,uz je dole hlavickou , tak uz sa snad neotoci a pekne ostane dole hlavickou,,,

ja som epi nemala ani by som nestihla islo to cuby dub mala som skvela porod a dufam ze to tak aj ostane, takze epi neplanujem , ale v opacnom pripade by som urcite nic nesilila, a okrem toho to zavisi aj od prahu bolesti ktory mame kazda urcite iny....

my nebudeme kupovat ziaden iny kocik a ani skejtik maly bude mat v oktobri 3 rocky a uz davno sa nevozi v kociku takze zbytocne, a okrem toho ked sme kocikovali krsniatka tak siel bez problemu aj popri kociku,,,
co sa tyka chodenia von mame rodinny dom s velkou zahradou takze moze byt na vzduchu do sytosti a ja nemusim mat strach a aobay z neziaducich aut alebo ze mi nekde utecie, je zvyknuty pomaly byt na dvore aj sam, takze pomalicky sa nauci,
co sa tyka starostlivsti tk bude v skolke , odkial sice ponosi akesi chororby ale to uz raz tak byva,,,,

urcite pridu a nastanu situacie kedy to nepojde len tak hladko , ale myslim ze rozvaha a hlavne nas klud mamiiek nam pomozu zvladnut vsetko barvurne,,,,

Andrejka no parik to nebude ale ako pises bude mat Samko partaka, a uz sa celkom tesim , manzel je spokojny a to som teda aj ja spokojna,,,koniec koncov ked ho budeme drzat v naruci bude jedno co plienocka skryva,,,

pekny zvysok vikendu,,,,

elefe
autor
27. sep 2009

Dobre rano dievcata.... 😉

Vspinkane?

My sme spali celkom dobre , Samko ma obdobie kedy prespi celu noc takze pohodicka a ja zase mam obdobie kedy mozem bez problemu spat takze sa celkom dobre vyspinkame vsetci,,,,

pekny den

andrea12737
27. sep 2009

Ahojte,
tak som vyspata ako vyspata, poviem vam, lepsie sa mi spalo v nemocnici 😅 ale vazne, je to druha noc co spim doma, no som strasne unavena, mala je akasi aktivna-velmi sa mi to nepozdava, lebo je od zaciatku taka spiaca, a jej aktivita nemusi znacit nic dobre, ved zajtra zistim. Uz si balim tasku, aby som mala vsetko, ked ma bude treba hospitalizovat, aby manzel zbytocne nehladal moje veci.
Dnes ide maly k babke a ja asi pojdem spat do jeho izbicky lebo sa zblaznim. No nic, idem si lahnut, alebo sa prechadzat, lebo ta mala snad zo mna vyskoci 😖
Krasny zvysok dna vam prajem.

kyliefox271
27. sep 2009

elefe, ty si máš, aj ja cem dooom! 🙂 práve kvôli záhrade, veim aké to bolo super, keď sme bolu u muža v Holandsku koľko tam malý behal, ja som mala kĺud a boli sme spokojní... ach jo...

moniack
27. sep 2009

- ahojte
- elefe gratulujem k chlapčekovi 😵 , tak budeme mať obe chlapčekov 😵
- aj ja bývam v rodinnom dome, tiež už nechodíme dávno s kočíkom 😉, Kubko síce nejde do škôlky, ale ten rok čo sa malé narodí bude doma tak si aj na seba zvyknú 😵
- ja som nejaká snaživá, len lietam a všetko naraz robím 😀
- my sme spali hrozne, teda ja som strašne chrápala tak muž išiel spať do vedľajšej izby /teraz je zlámaný/, a malý sa v noci 2x zobudil, že kde je ocino 😕 , normálne som mu povedala, že ocino išiel k Dr., lebo by za ním plakal /samozrejme bola 1h, a potom 3h/ 😉
- pozerám, že všetke ste už vo vyššom štádiu tehotenstva, to len ja začínam 25tt 😵
- prajem príjemný zvyšok víkendu, idem oddychovať, za chvíľu idem vyvesiť prádlo 😝

marcela22
27. sep 2009

Ahojteeee🙂

Elefe tie naše deti s v spánku tušm rovnaké, tiež sme taký "na obdobia" . Teraz spáva väčšinou celú noc bez zobudenia a vstáva tak o ôsmej. Predtým pár dní zaspávala už o pol deisatej a o pol deviatej ráno som ju budievala inak by nespala poobede. No a predtým sa zasa budila stokrát za noc alebo bola hore aj niekoľko hodín a potom chcela ráno dospávať...ale dnes už po šiestej vliezla ku mne do postele, inak už by nespala, tak nám zasa asi začína to horšie obdobie 😝

Adka dúfam, že tú tašku ešte dlho nebudeš potrebovať!!! 😉

elefe
autor
28. sep 2009

Dobre rano maminky , dvojnasobne maminky, a cakatelky... 😉

Ako ste sa vyspinkali?
Ja celkom dobre bola som sice nad ranom trosku hore a nevedela zaspat ale nebolo to take zle,,, maly vstal pred siedmou s ocinkom a ten ho aj nachoval , aj rozpravocky pustil... zlaty ocinko....

Inak neviem ake mate vy skusenosti ale moj manzel je teda oproti 1.tehotenstvu o hodne ku mne pozornejsi a usluznejsi ako pri Samkovi, je pravda ze bol velmi zaneprazdneny , stavali sme dom mal tazku pracu zavcasu vstaval...mal toho proste vela a teraz ho niekedy aj zamrzi ze vacsinou s nami nebol ale co uz taky je zivot myslim ze vacsina z nas to pozna kedy manzel zaraba do zblaznenia aby sme nemuseli zit uplne "z ruky do huby " jak sa vravi...chcela som tym len povedat ze si ma viac manzel aj vazi a aj si uvedomuje ze nieje jednoduche co i len zit za dvoch ... no a koniec koncov ma viac rokov , asi som neprezradila ze mam mladsieho manzela o 3 roky 😀 😀 😀 takze ked sa maly narodil mal len 23 rokov co muzi alebo chalani v jeho veku este ani nesnivaju o rodine.... najskor zacnu uvazovat tak v 30tke, to je moj osobny postreh....No teraz je naozaj ocareny aj rastom bruska, aj ako sa male vyvija, uvedomuje si mnoho veci, chodi so mnou na kazde sono, uziva si to stale ma hladka a rozprava mi aka som sexi no najviac sa mu samozrejme pacia prsia, nevie sa nabazat.... 😉 🙂 ale je zlaty mam pocit niekedy ze on si moje tehulkovstvo uziva viac ako ja.....

ake mate vy postrehy?

pekny den

janka1874
28. sep 2009

ahojte
no elefe ja mám presne opačný pocit že pri malej bol drahý viac taký unesený ako teraz teraz to berie skôr ako samozjremosť že je všetko v poriadku a ide tak ako má aj keď okolo malej sa snaží pomáhať ako len vie aj ju okúpe dá papať a podobne keď príde domov z práce niekedy som z toho dosť smutná viem že sa teší a viem že bude ľúbiť aj druhú babuľku ale už je to iné ako pri malej
a tiež mám mladšieho 🙂 aj keď mal viac ako tvoj pri prvej slečne 🙂

andrea12737
28. sep 2009

Ahojte 🙂
no elefe mam podobny postreh, ale tiez to pripisujem skor tomu, ze sme spociatku maly dost velky problem s financiami, nemali sme poriesene byvanie, proste vsetko to bolo take naprd, vsetko mozne trebalo poriesit, kym babatko pride na svet. Teraz sa z dalsieho prirastku viacej tesime,nemame uz tolko starosti, vieme co nas caka a tak..ale jednoznacne je manzel pozornejsi a obzvlast este teraz odkedy som bola v nemocnici... 😉
dnes som bola prvy krat v rizikovej poradni, predstavte si doktorka sa ani len neunuvala vysetrit ma zdola, ani fondus zmerat, no proste nic, uplne sa na to vyprdla, len mi predpisala lieky a ze 8meho na kontrolu a urobi aj utz-pozerala som na nu ako na tela namalovane na stene, ze proste je tam pridem so zlymi prietokami, prvy krat sa vidime a ona si ma ani neprehliadne...tak poviem vam byt v tej nervozite, ci bude vsetko v poriadku do toho 8meho,ved to je na porazenie.
Idem uvarit cestovinky s niecim 🙂

elefe
autor
28. sep 2009

No Adi a to je co za lekarku??? ved reste ked si v rizikovej poradni , prisla si z nemocky, a k tomu si tam 1X tak to pani doktorka,"klobuk dolu" to je ale zase raz pristup nejak nemas stastie na serioznych lekarov... nebud nervozna uvidis ze vsetko bude ok,,,,tak sa opatruj setri pokilal mozno a oddychuj....

Janka 1874 mozno ho to chyti a to si myslim ze urcite ked sa babulka narodi,,,,

pa