Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
5. nov 2009

foto som uz pridala..
elefe-zeby si ma tak stastie lahko naslo..?.. pochybujem, ale bola by som rada ak by sa nieco udialo, dnes uz bude postielka namalovana-dufam ze to manzel stihne. Cez vikend by uz mala byt doma. Ja pevne verim ze aj bude, lebo mam taky pocit, ze mala caka na tu postielku a potom sa to uz snaaad rozbehne 🙂
ja som inak tiez presne na sekundu rodila, presne na termin, ale porod bol priserny, velmi by ma potesil omnoho jednoduchsi priebeh a hlavne rychlejsie otvaranie.. ale tak sa mi nechce znova tu bolest prezit...je to zaujimave ako si to vsetko priroda zariadila, od zaciatku porodu(prakticky uz tehotenstva) a pocity s tym spojene az po uplny koniec 🙂

motylik22
5. nov 2009

🙂 🙂 🙂 ahojte mamicky ja cakam svoje prve dieta tak ze na moju otazku mi budete vediet asi lepsie poradit vy mamicky co uz mate alebo cakate druhe baby.....neviem sa rozhodnut medzi znackami avent od philips....lovi....chicco.... 🙂 🙂 ktora znacka je vyhodnejsia??dakujem..:DDD

elefe
autor
5. nov 2009

motyli lovi a avent je to iste, chicco som mala ale najspokojnesia som bola so znackou mam co sa tyka flias, netecu, daju sa cele rozsrobovat a perfektne poumyvat a su naozaj do slova apismena antikolikove,,,,tuto znacku volim aj pri druhom babatku,,,

elefe
autor
5. nov 2009

Noemi aj mna strasne boli lonova kost je to niekedy na nevydrzanie , neviem sa vyzut a o behani ani nevravim,,,ale hybat sa musim, inak by som na tom bola asi zle,,, doktor mi povedal ze llonova kost sa sklada z dvoch kosti spojenych chtrupavkoua preto to tak boli lebo ta chrupavka o seba trie v takomto stave a roztahuje sa....takze rano chodime do skolky autom sice ale pobede vylucne peso za kazdeho pocasicka....mame aj prechadzku a maly ked dojde dom uz by len vo vnutri sedel a to ma ide sibnut a takto sa teda aspon prejde,,,, a aj ja sa vyluftujem

kyliefox271
5. nov 2009

ahojte,
Andrejka, ty si aká snažilka, čo sa porodu týka... Už som zvedavá sama, kedy to príde, a pribudnú detičky 😉 Icerna detto.
S malpu som ja dnes bola na prevencii, všetko v poriadku, priberá dobre 😉
majte sa 😉

andrea12737
6. nov 2009

Ahojte kocky, od polnoci mam pravidelne kontrakcie po 3min, ak sa stane ze sa telo pozabudne tak po 4min-ale to bolo asi tak 4x..prehnalo ma uz 4x-tak dufam ze je to to praveee. Ak to neprestane pokial sa manzel zobudi do roboty, tak mu poviem aby ma odviezol do nemocky, dnes by mal byt v robote aj ten moj slavny dr. tak dufam, ze ked mu poviem aby mi dal vyvolavacku tak to urobi..musim sa ist prechadzat, ani toto nepisem suvisle len po castiach...myslite na mna.
Dufam ze malinka dostane rozum a uz dnes sa narodi..au au au...
ahojte a drzte sa.ozvem sa...

moniack
6. nov 2009

- ahojte
- Andrejka supeeeer, ja som bola túto noc hore stále, ako keby som niečo cítila 😉prajem ti, aby si už dnes držala malé na rukách, strašne ti to želám 😵
- čo porábate dneska, ja ešte dováram, a budem oddychovať
- Elefe pekné bruško, tak to je jasné, že to nebudeš stále prať, ja som prala 😀
- aj mňa bolieva lonová kosť, vlastne stále, obúva ma muž a nezohnem sa teda už vôbec, tiež mám scoliozu, takže viem o čom píšete a tie bolesti....

icerna
6. nov 2009

ahojte baby 🙂
-jeeeej andrejka,tak ked si sa viac neozvala,hadam to uz bude ten vytuzeny porod 😀 myslime na vas,nech to mate rychlo za sebou. drzim palce 😉
-kylie,tak super ze malinka pekne pribera a ze sa mate dobre 😉
-moniack ja som dnes rano povysavala cely dom,som mala obavy lebo naposledy som sa uz nevystrela,tak ma seklo 😠 ale dnes to islo celkom ok 😀 potom sme bolio s malou na nakupe,este dake veci do porodnice dokupit a vitaminy,ale uz ostavam doma z nohami vylozenymi 😉
-elefe tu mam som mala aj pri malej,bola som s nou spokojna,ale dnes som isla kupit tu lovi,ta vyzera super,ale ju nemali 😠 a to bol obchod pre deti

kyliefox271
6. nov 2009

jeej, Adi... 😀
my dnes budeme asi len doma.
urobila som termín Laure kvoli reakcii na tbc, ale som napálená na detskú lekárku, prečo jej to neošetrí sama v ambulancii, pri Riškovi to bývalá lekárka tak spravila, a len ak by to bolo vacsie trebalo ísť inde. A táto na to ani poriadne nepozrela a poslala nás hneď s tým do kalmet.abulancie. Co by ma až tak neštvalo, keby to nebolo na Detskej plúcnej klinike, kde sa staršne dlho čaká a to v 1čakárni a rovno aj s chorými deťmi 😒 😒 a to fakt nepotrebujem. Ešte dnes som tej našej detskej lekárke volala, či sa to nedá inde, ale že nie. Hlavne, že jej platíme cez 100eur ročne. 😒
Icerna, zajtra budem v Tvojom meste. Idem do školy 😝 ráno o 6.30, prídem o 15tej, tak to krpci hádam zvládnu, teda maličká, o Riška nemám strach. 🙂

icerna
6. nov 2009

kylie tak dojdi na kavicku,nebudes mat nahodou prestavku?mamina ti postrazi deticky?co mas odstriekane mliecko pre malu?

elefe
autor
6. nov 2009

Ahojte Dievcence,,,

ANDREJKA,,,, tak supeeer,,,, asi sa to uz teda rozbehlo no to ti jasne ze vsetky prajeme,,,, a mala uz babenko pri sebe,,,,
my sa mame OK , maly chodi do skolky a ja som spokojne doma a pripravujem si vsetko pomalicky,,, uz mam vsetky vecicky pozehlene, este si to musim podla velkosti porozdelovat, nechala som si zatial vecicky do cisla 62 tak a ostatne budem vytahovat postupne,,,
no a dievcata ako ste na tom s chripkou????
ja mam zatial len strach ale zatial chripku nemame nikto,,,
pekny vecer

kyliefox271
6. nov 2009

aj my sme zdraví
Icerna, mlieko som odstriekala, dúfam, že bude pekne piť.a keď bude trošku vačšia rada sa stretnem 😉 naši budú u mňa.

elefe
autor
6. nov 2009

tak super Kylie ,,,, nic sa necita lepsie ako ked napisu baby ze su OK,,,, mozno robime zbytocnu paniku ale pravda je ze uz je v tych chripkach riaden chaos, uz je obycajna, prassacia a Ukrajinska,,,no som toho magor,,,,a nakoniec hygienici a virologovia povedia ze chorobnoste je teraz na urovni minuleho roku alebo nizsia,,, tak si vybermme ze co je vlastne pravda a aco nie,,, no nie? Moj nazor,,,,

icerna
7. nov 2009

dobre ranko baby 🙂
tak andrejka ma uz babulku urcite pri sebe,inak by sa ozvala. stale ked som sa v noci prebrala,tak som na nu myslela 🙂
ani mi nemame nik chripku,len nech nas to vsetky obchadza,aj deticky. mi sme skoro stale doma,len vcera som bola v obchode a ani sa mi nikam nechce,dnes je taky usmokleny den 😠

kylie aj ja sa rada stretnem 😉

pekny den 😉

moniack
7. nov 2009

ahojte

nejako je tu mrtvo ☹ , ja som teraz dorobila lokše s kyslou kapustou a s kuraťom, a ľahla som si do postele s notebooko, takže mám veget 😵

noc smemali otrasnú, mužovi sa niečo snívalo tak zobudil aj mňa aj malého a ten potom len plakal, spali sme pri zapálenom svetle a tv, a potom som ho preložila, lebo som sa bála, aby ho muž nepriľahol 😀 , a ráno som si pospala skoro do 10h a ráno mi muž hovorí, že vyzerám ako keby som bola po opici 😖

my chrípku tiež nemáme, a len včera som bola tiež v obchode, ale všetci tam kašľali tak som sa bála, aby som aj ja neochorela, ale ako sa zdá tak som to zvládla

kylie tak super, že sa ti darí s tým kojením, a malý to stále tak dobre znáša?

icerna tak teraz si na rade ty 😵aj ked ešte máš asi ten týždeň, dva 😵

elefe, Marcelka, noemi, a ostatné maminy ako sa máte....














kylie a icerna tak vy sa poznáte 😉

elefe
autor
7. nov 2009

Ahojte dievcence,,,

No andrejka uz ma isto malu u seba,,,dufam ze mala dobry porod a coskoro sa ozve ze je uz doma a ze su obe zdrave a v poriadku,,, urcite sa coskoro ozve ved druhorodicky pustaju skor ak teda mala nebude mat zltacku,,,uz sa jej isto ulavi a prestane mat bolesti a konecne uz nebude mat ziadne neprijemnosti a dlhe predlhe poradne prenecha inym zienkam
no Icerna uz si na rade ty a potom koho mame?asi Noemi a potom asi ja ze???? vuaaaa,,,, to bude ale za chvilku vazne..... no ja som len zvedava ze ci sa tento moj poklad otoci do prietokov,,,, bude to naozaj zaujimave ak nie,,, vyskusam si dva druhy porodov....a to som sa pohravala s myslienkou rodit doma kedze mam sukromneho docenta gynekologa,,,, no asi som si to predstavovala moc idealne,,,teraz sa mi to s bliziacim porodom take idealne a skvele nezda.... 😅 😅 😅
na poradnu idem 23.11 a to uz ma vypisu aj na MD a to budem musiet vsetky urady obehat co ma teda naozaj netesi koli tej blbej chripke,,,asi si to nejak rozplanujem postupne aby som vsade bola rano prva a nemusela nikde zbytocne medzi ludmi vyckavat
no baby neviem co to moje kmilovane babatko robi v brusku ale dnes som naozaj myslela ze mi vykopne cely krcok maternice,,, normalne mi tlacilo nohy dokopy tak kopcovalo,,,teda kopcoval,,, stale tajne dufam ze budem jeden z tych pripadov kedy sa lekari pomylili a narodi sa mi opacne pohlavie ako mi povedali,,, to som ale trdlo ze??????? 😝 🙄 😀
pekny vikend dievcence-.....

andrejkaa23
8. nov 2009

Pre vsetky ktore cakaju 2 dieta ja som si pri Philipkovi bola istejsia v starostlivosti o dieta.Ale bala som sa lebo Vanesska ziarlila uz ked som bola tehotna.Buchala ma do brucha.A ked sa maly narodil putala na seba pozornost a malemu stlacala hlavicku a buchala ho.Mozno je to tym ze ja medz nimi maly vekovy rozdiel.Ved Vanesska ma 1 rok aj nieco. 😉

icerna
8. nov 2009

ahojte babule 😀
no na rade som asi ja,ak sa do vtedy neprihlasi este daka nova maminka 😝
elefe druhorodicky pustaju domov vazne skor?to som este nepocula,ale si ma potesila,ak to je pravda 🙂
ako ste vikendovali?mi sme stale doa,len co sme boli na nakupe,aj to sa mi nechcelo. 😒
andrejkaa23 tak klobuk dole,ze si sa na to dala. ako si zvladala tehotenstvo druhe?a teraz uz mate vytvoreny rezim?mala tak uz neziarli?

elefe
autor
8. nov 2009

Ahojte

Andrejkaa23 fiha tak to ti vobec nezavidim ved mala je vlastne este babatko,,, tak sa necudujem ze to nejak nevie pochopit a ziarli ale zase sa vravi ze cim je prve dieta starsie tym horsie prichod surodenca znasa,,,tak ktovie ako to je a vlastne kazde dieta je ine takze zrejme to aj kazde inak bude brat a znasaat,,,,
ja som zvedava na Andrejku ze teda ako sa maju,,,,
no vikend bol uprsany, ale boli sme aj tak vonku lebo doma sa to uz neda vydrzat, maly uz vyskusal vsetko uz ho doma nic nebavi len na TV by pozeral aj to len chvilku,,, ani rozpravky ho uz nebavia,,,,
este pekny zvysok vikendu prajem

noemi01
8. nov 2009

efele - no hovor my niečo s tymi kosťami
ja vodičak nemam tak beham peši a muž je do večera v robote 😒

moniack - mame sa po starom niejak nestiham
stale iba perem veci mam už poprate a požehlene 6 pračiek za tyžden
už som unavena aj okna som umyvala už take predvianočne upratovanie
hadam na buduci tyžden začnem baliť sa

andrejka - tak tebe sa to už rozbehlo
ja som utekala pri prvom do pôrodnice ani som kontrakcie nemala
som zvedava ako to bude teraz ale keby som mužovi povedala že niečo citim ten by ma hned šupol do auta a išiel som mnou nečakal by

noemi01
9. nov 2009

efele - ja som zvedava ako to bude mala znašať
inak nežiarli ked sa hram z babetkami a mam ich na rukach praveže sa bojim ona ho bude chcieť držať na rukach alebo že mi ho vitiahne z postieľky to sa bojim
alebo mu da hračku a teraz ma veľa tych little peet shop a to su take prkotinky aby to mali nezjedol

naša by stale pozerala rozpravky alebo si pisala na notebuku na skype
a presedi pre počitačom už ma od neho vyhana 😀

moniack
9. nov 2009

ahojte

tak jadováram obed, a už som si chcela postaviť zemiaky variť a vypli vodu 😠 , dnes som strašne unavená tak si pôjdem poobede ľahnúť 😉

v tomto počasí sa nič nedá, Kubko bol včera von, ale hneď ako došli začalo pršať, inakšie je všetko po starom, v noci sa mi zlé dýcha, tak spávam posediačky a so strašným chrapotom 😀

o Andrejke žiadne správy?, asi porodila prirodzene tak bude v nemocnici nejaké 4 dni 😵

Elefe ty si riadna šikula, a v 35tt 😉 , to mne bude umývať okná, koberce aj sedačku vyčistí muž, sľúbil sa, že mám hlavne veľa oddychovať a nenamáhať sa 😵 😵 😵

ja som pri Kubkovi mala termín 10.12., ale bola som akurát v poradni v nemocnici a po vyšetrení som si myslela, že už nedojdem domov, doma som ležala, lebo som vôbec nemohla chodiť a 13.12. večer prišli síce kontrakcie, ale boli to také pol hodinové a ja som sa hrala na pc karty 😀, až na druhý deň ma o 14,OOh viezla sanitka a mala som už kontrakcie každé 1Omin., ale malý sa neposunul, vôbec sa mi nerozbehol pôrod tak večer mi urobili cisársky 😀

kyliefox271
9. nov 2009

ahojte,
mňa posledné dni stále bolí hlava. 😒 Ešte 3noci a dojde muž. Teším sa, že aspoň aj ja nachvíľu niekam vypadnem, chcem pokúpiť dárky na Vianoce, a aspoň vyvetrať hlavu, lebo už mi doma šibe. V sobotu som bola v škole, ale total unavená, lebo Riško bol hore od druhej (!) do 4.15 v noci a o 4.30 som vstávala. Inak je dobrý k malej stále. Všetko vie aj okolo nej čo a ako, až sa smejem, že mi ju už može aj povarovať 😉
Andrejka už isto čoskoro napíše 🙂
Držte sa

noemi01
9. nov 2009

aj ja už mam vianočne upratovanie za sebou
okna umyte , tiež vytepovane , oprate až mi skoro pračka zhorela 6 krat za tyžden som prala 😀
a to žehlenie 😝

kyliefox- muž chodi na tyždnovky???
a si sama s deťmi tak to maš čo robiť
aj mne je niekedy dlho biť doma hlavne ked je chora tiež potrebujem isť aspon pri dom sa poprechadzať
ja už niečo mam nakupene na ježiška potom nebudem behať a zohanať
ale aj tak neviem čo lebo už ma toho veľa
tak to maš riška veľkeho pomocnika
musia biť zlati

moniack
9. nov 2009

kyliefox tak to máš ťažké, 2 deti a ešte aj škola, ťa obdivujem 😉

aj mňa dnes bolí hlava, a nešla som si ani ľahnúť...., malý ma stále s niečím otravuje, vymýšľa, tak len čo si sadnem môžem narátať do 5 a zas ma preženie 😠

noemi ak máš čas, môžeš prísť aj ku mne poupratovať 😀 , aj ja som prala ako drak, ale už mám pokoj, lebo som potrebovala aj vankúše oprať a už len mužovi paplon 😉

ja idem teraz nakupovať, niečo už mám vymyslené, ale s mužom sme sa dohodli, že malému ideme ešte kúpiť autodráhu a my si darčeky nedávame, ale si kúpime spoločne taniere a poháre, lebo už to potrebujeme ako soľ, včera malý zas roztrepal ďalší 😅

janka1874
9. nov 2009

aaaaahojte žienky som tu riadne dávno nebola no už sme komplet rodinka 😀 😀 😀 zbežne som prebehla čo nové
zatiaľ sa učíme ako nám to spolu pôjde Sendy už začína aj mierne žiarliť no máme to pestré 😀 😀 😀 😀

moniack
9. nov 2009

Janka srdečne graaaaaaaaatulujem 😵 , tak popíš viac, ako pôrod ......, malá je nádherná a bacuľka a pozerám, že aj staršia sestrička bola bacuľka 😵 😵 😵 , a určite si nájdeš režim a zvládneš to 😵

icerna
9. nov 2009

jeeeeeeeeeeeeeeej janka gratulujemeeeee,krasnu bambulku mate 😀 urcite to zvladnete.

janka1874
10. nov 2009

moniack rodila som opäť plánovanou sekciou aj keď sme to ledva stíhali lebo mi odtiekla plodová voda 😀 čo pri prvej nie a teraz som rodila o dosť skôr lebo sa predpokladalo že maličká bude pomerne veľká čo teda naozaj aj je 🙂 🙂 🙂 ináč bolo všetko v poriadku Viki nemala ani žltačku tak nás na 5 deň pustili domov
najhoršie som znášala byť bez malej Sendy ale toto všetko už máme za sebou a sme šťastne doma

noemi01
10. nov 2009

janka - gratulujem k dievčatku
toho sa aj ja najviac bojim 5 dni bez malej to bude deptujuce

inak dnes som mala najhoršiu noc až som sa bala že porodim
tak ma strašne dole tlačilo som myslela že niečo vitlačim až mi ta bolesť vistrielala do križou a zadku
bola som ešte aj sama s malou
brucho som mala strašne tvrde

moniack - už neupratujem už som si povedala je čas aj oddychnuť si už mam toho dosť 😉