Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

noemi01
4. feb 2010

elefe - no krasne priberate 😉

moniack
4. feb 2010

-ahojte
- elefe fakt krásne priberáte 😵 , a koľko mal malý pri pôrode?, tak to poteší keby sa to takto udržalo s tým kojením 😉, aj ja dúfam, aj dnes ho chcem zas priložiť bez klobúčikov
- joj my sme mali zas divnú noc, ale na jedno som prišla, malý chytá stále krízu okolo 03,ooh, nechápem 😕 , to len plače, pučí sa ako keby sa nemohol vykakať, ale kaká, prdí tak neviem, no vydáva strašné zvuky, a ten plač, to 06,ooh potom mu dám najesť, a inakšie po tej 03,ooh by si pýtal každú hodinu papať, tak fakt nechápem, musím sa spýtať Dr.
- dnes je slnečno, a má byť okolo O tak pôjdeme trochu von
- akurát sa tu zas zastavila svokra mi zdvihnúť sebavedomie 😠 , no Kubko vymaľovaný /aj ja som sa po 100rokoch/, a povedala, že niekde spadol, že je bledý a či vôbec jedáva 😠 , no reku nie, dietuje
- my máme ísť do poradne budúci týždeň, ale sme sa s Dr. dohodli že uvidíme aké počasie bude, lebo do veľkej zimy určite nepôjdem
- malý má zajtra 3 týždne 😉
- ahoj noe
- a ostatné žienky ako sa držíte?

andrea12737
4. feb 2010

ahoj,
elefe-jeeeeeeeeeeeej 😵 , inak viem o com pises ze sa ti to nezda,ale je to ozaj tak,cim viacej prikladas,tym sa mliecka viacej urobi 😉 samozrejme,treba nejaky cas vyckat cca od 3dna to mozes pocitit,niekedy az po 2 tyzdnoch 😉 chce to pevne nervy a trpezlivost
noemi-ahoj 😀
moniack-my sme to maly tiez na zaciatku,tak okolo 4hod. My sme dnes vonku nesli a ani nepojdeme,ale tak zajtra urcite pojdeme ak bude rovnako pekne. S tou svokrou- 😀 😀 (ma teda rovnaky zmysel pre humor,ako ta moja 😀 )
My sme po ockovani.zvladli sme to famoozne 😵 ..kazdy den sledujem dasienka ako hluchaaaa 😀 😀 uz sa neviem dockat zubkov 😀 😀
idem dat malu spinkat a ja sa idem konecne naranajkovat 😉
pekny den prajem

elefe
autor
4. feb 2010

Ahojte zienky
tak tento den mam pre zmenu pocit ze mlieko uz ani nemam, sice ked maleho prilozim tak taha aj prehlta chvilku tak sa snazim casto aby sme neprisli aj o to malo co mame,,,aj dnes ked som ho dokojila tak som vytiahla znova odsavacku a odsala par kvapiek dala na lyzicku a do pusinky malickemu,,, je to ale boj ,,,moj manzel mi povedal ze preto nemam mlieko lebo sa na to az moc sustredim a neuzivam si to a nenevcham plynut prirodzene ako mam, tak neviem skor by som povedala ze mi asi nieje sudene kojit ci co,,, no nevzdavam to a zachhranujem kazdu kvapocku,,, len nechapem ze jeden den mam na mokre flaky a druhy den nemam v tych prsnikoch nic,,, som toho zmatena, jak som pisala ze maly maj aj kojenecku stolicu a teraz potiahne parkrat a uz mu nejde,,,no nic uz nech je ako ma byt , pekne pribera je spokojny a tak asi to tak ma ostat
Inak Samko ma strasny kasel mam podozrenie na priedusky lebo ked kasle tak mu to tam nejak sypi a to sa mi teda uz vobec nepaci,,,,zajtra ho manzel bere k dokine,,, ja normalne uz nevime co to ma byt, boli sme tam v pondelok , liecili sme ho ako bolo treba a zhorsuje sa to,,, nepaci sa mi to,,, sopliky ma malo aj mandlu uz ma tak trochu lepsie , ale ten kasel je hotova katastrofa...tak som zvedava co mu povie,,,
moniack, maly mal 4350gr pri porode,,,,
papa

andrea12737
5. feb 2010

Ahooooj,
elefe, vecer mam takyto pocit stale 😀 . Myslim si ze tvoj manzel ma pravdu, ak hovori ze sa na to velmi sustredujes 😉 (ja som rovnaka, a poviem ti ked na to nejako nemyslim a v mysli to nerozoberam, tak to kojenie ide ozaj jednoduchsie) priroda to zariadila tak ze take male dietatko neumrie od hladu, aj keby sme neprikrmovali 😉 , urcite by prospievalo aj tak... 😎 Priroda je mocny carodej...
fuuuha-no a s tym Samkom-prajem skore uzdravenie! 😒 prvy rok v skolke je najhorsi, to sa zlepsi 😉
No a ja som si konecne vybrala vysoku skolu, este mi to ten moj ´drahy´musi schvalit a mozem konecne podat prihlasku 😵 ..je to totiz sukromna vysoka skola, tak tam sa cvaka ´trosku´ viacej 😝
mala mi vstava tak musim ficat..
pekny den prajem.

andrea12737
5. feb 2010

prihodila som nejake nove foto v albume krstinka 😉 mozete kuk 🙂

moniack
5. feb 2010

- ahojte
- tak ja sa idem pochváliť, včera som kojila celý deň a bez klobúčikov, aj ked dnes ma teda bradavky bolia 😵 , aj ked to moje mliečko nestačilo, aj som dokrmila 60ml 😉 , ale aj tak sa teším 😵 , to odsávanie mi išlo na nervy
- včera bol deň De.il 😖 , som sa hádala s polovičkou, stále kričala na malého a svokra.... 😠 , fakt máme čo robiť, aby sme sa zohrali ako 4-členná rodina a niekto to nevie pochopiť 😖
- a aj túto noc som mala dobrú, a predstavte si, že som prišla ešte na niečo prečo sme nespávali o tej 3h 😒 , tak to bolo preto, lebo som ho čisto dokrmovala Bebou a Beba mu očividne robí zle 😖 , tak sme včera cvičili a on toľko kakal 😕 , chudáčik sa musel trápiť ☹ , tak dnes som poslala polovičku kúpiť France Lait, my sme ho aj predtým pri Kubkovi používali a ja som bola spokojná, ale teraz som ho nedostala, tak som kúpila toto 😠 , čím drahšie UM tým je pre nás horšie, to som si uvedomovala aj pri prvom 🙄 , takže teraz sme tak, že malého kojím a ked mu je málo tak dokrmím UM a som spokojná, inakšie ma vysaje úplne 😅
- elefe fakt sa tým nezaťažuj, aj ked ja som sa tiež, a vidíš 😉 , veľa zdravia pre Samka, no tá škôlka, len aby teraz neochorel aj malý
- Andrejka tak vysoká škola 😀 😕 , no mňa by teda momentálne nikto do školy nedostal 😀 , a fotky sú pekné, videl ich aj Kubko a sa tešil, že pekné bábo a chlapček 😉

melonik
6. feb 2010

ahojte baby tak konecne mam cas napisat,ja mam furt chaos nic nestiham,ja zatial kojim aj ked raz sme uz maly krizu minuly tyzden to bolo mi vobec neslo mlieko uz som isla k doktorke uz som myslela ze budeme dokrmovat,matusko furt plakal tak som ho furt prikladala ale nejak sa to zas rozbehlo aj volaco pribral zevraj to staci neviem my sme pribrali 630 g za 3 tyzdne,myslite ze je to dost?Poradnu mam az 24 tak som zvedava aj ked vcera som ho vazila a mal okoo 46OO g a ked nas pustali z nemocky tak mal 37OOg a v pondelok bude mat mesiac.Kolkokrat cez den asi kojite?Ci to ani neratate?My 9-10 krat dokopy aj v noci.No usim koncit maly place neskor dopisem co som chcelazatial pa

dadulka2000
6. feb 2010

ahojte babenky
citam co mate nove,.... super ze vam drobcekovia priberaju a krasne rastu
Adka videla som foto, .... Kristinka je krasna a ako sa zmenila za tych par mesiacov,... to uz ma take dlhe vlasky???

my sa mame fajn, Millie je super dievcatko,.... krasne papa a spinka a v noci spi 5-6 hod v kuse, tak sa krmime len raz okolo 3am.
uz mi odisla maminka vo stvrtok a v ten isty den ako odletela som sa dozvedela ze moj dedko umrel,... tak to bol super urevany den. ☹

mame v UK krasne slnecne a teple pocasie (9C), tak sa chodime vonku stale vencit 😎, na SR sa zabarate teraz v snehu, co?? tak na prechadzky len so sankami

krasny vikend prajem 🙂

moniack
7. feb 2010

- ahojte
- žienky ja sa chcem spýtať, ako často majú detičky stolicu, a akej farby je?
- Oliverko kaká len 1x denne, ale v noci sa pučí a tlačí ako keby ho to bruško bolelo, a popritom tá stolica je praženicová, žltá, ale napr. dnes bola žltozelená, teda viac žltá 😉 , ako to je v poriadku, lebo ja aj kojím a zvyšok ho dotlačím UM, môže to byť tak, že kedže je na UM tak tá stolica je menej, alebo má malý koliku?
- Dadi ahoj, si sa tu dlho neukázala, ale tak mála je dobrá tak dojdi aj viackrát 😉 , a s dedkom ☹ , u nás je tiež cez deň teplo, nie síce až tak ako u vás 😉
- aj my sme boli von, Kubko behal, váľal sa po snehu a Oliverko spinkal 😵
- melonik tak super, že len kojíš 😵 ,
- ja musím aj UM, lebo mu moje nestačí 😖 , a môj papá každé 3hod. , ale večer nekojím, lebo to mliečko ani nemám, ale napr. túto noc, mi z jedného tieklo potokom mliečko, som mala všetko mokré, ale som ho aj cítila, že je plné 😵 😉 , joj ako by som aj ja len kojila, je to síce náročnejšie, ale tá spokojnosť bába 😵

montinka
7. feb 2010

dakujem vam za odpovede. Vsak aj mi Taminke rozpravame ze v brusku je babo,kolkokrat pride a da pusu na brusko alebo ho pohladka a povie moje babo.🙂 hm len dufam ze jej to ostane az do narodenia mimca.moniack aj Tamy mavala zo zaciatku zltu stolicu ale potom som jej uz musela davat umele mlieko a z toho byvala riadne zapecena az pokym sme ho nezmenili.

montinka
7. feb 2010

inak baby neviete ci normalne ze este necitim pohyby ani take to steklenie. zevraj ako druhorodicka by som to uz mala boze uz sa ma na to aj pytaju kamosky a som z toho nervozna. 😒

moniack
7. feb 2010

- montinka ja som tiež ako druhorodička necítila pohyby, asi tak po 20tt boli také intenzívnejšie, aj ked Oliverko bol veľmi kľudné bábo v tehotenstve 😉
- ved hádam sa to zmení, kedže sme prešli na overenú značku UM, a malý dnes kakal 3x, a kojím ho, ale sa pri tom riadne zlostí, a potom to UM vytiahne ešte 60ml, inakšie nemá problém si dať aj 100ml 😅 , ale fakt, ale to mu dávam tak, že vytiahne najprv 60ml, si hned odgrgne /mi v nemocnici povedali, že si spraví miesto/ a potom dotiahne hned zvyšok, odgrgne, a usmieva sa a ja viem ,že je najedený 😵
- montinka, ale tvoja malá ako pozerám je ešte malinká, ale tak každý deň je prízvukuj, že bude mať súrodenca a ako sa budú hrajkať a tak, ale samozrejme treba povedať, že najprv to malé bude spať, papať a kakať 😀 , a ked porovnáš tehotenstvá?

andrea12737
8. feb 2010

Ahojte,
jeeej Moniack-tak super, ze sa ti podarilo dojcenie bez klobucikov 😵 . No ano vysoka skola 🙂 , no hladam si nejaku pracu, tak uvidime, ak by mi nahodou teraz nieco vyslo 😎 tak skolu si dam az na buduci rok...i ked, radsej by som isla uz tento, no ved uvidi sa.
Dadulka-dakujem..ano mala sa velmi zmenila, teraz sa podoba na samka 😀 ...s tym dedkom.. 😔 ☹ . Zavidim ti take teploty..joooj, uz nech aj tu je tych 9C 😵
Moniack-k tej stolici- no u nas je to rozne..uz sa stalo ze nemala aj 5dni stolicu, teraz napriklad nemala 2dni, dnes je treti, no este nie je koniec dna, tak neviem ci ju bude mat alebo nie 😎 myslim ze je to dost indi-vindi ... farbu mame vacsinou zltu,zlto-hnedu kedy ako..teraz som si vsimla, ze mala rastie,tak so stolicou ani neratam, vsetko mliecko si vstrebava do seba.prdiky mame, priberame tak to neriesim 🙂
dnes mi bol manzel kupit, nejake extrakty z bylin v jednom bio obchode na podporu laktacie, lebo nestiham s mlieckom, asi sa zacina dalsia laktacna kriza-no co uz..zacala sa mi o dost castejsie budit v noci a kedze toho mliecka moc nemam,tak ju musim nechavat zaspavat na prsniku, co velmi nechcem, ale nic ine mi neostava, tak pevne verim ze za take 3-4dni sa mi laktacia zvysi, aby som ju nemusela na prsniku zbytocne nechavat.
Montika-ja som pri prvom citila prve pohyby v 16tt a teraz pri malej 15tt 😉 (samozrejme, to boli take ako keby bublinky, sem-tam take divne stuchnutie, velmi jemnulinke posteklenie. pohyby ako takeee som citila o nejake 2tt nato)

elefe
autor
9. feb 2010

Ahojte babule,,,
konecne som tu,,,deticky davaju zabrat hlavne casovo,,,mylicky je ale velmi dobry stale dobre papka a rastie ako z vody vidno to na kazdom kusku odevu,,,
my sa stale AJ kojime niekedy este aj odsajem a aj malicko mu zanesiem na lyzicke do pusky,,, ved kazda kvapocka sa rata,,,,
samkovi je uz lepsie dostal min, piatok sprej ze je to lepsie ako ho krmit liekami tak inahluje z takej tubice ,,,a je mu naozaj lepsie,,,
simnko je dobrucke babo zatial teda nejak sa nemozme stazovat, nema koliky, neplakava, len ked je hladny a to potom ale poriadne, aj na kupkanie si zvykol a uz asi 2t kupkame bez placu tak sa tesime,,,len ma trapi ze ma na tvaricke suchu pokozku, a vyrazky, neviem ci som nieco pojedla ale ma suche aj obocickko a vcera som si vsimla ze aj usne lalociky,,, vyrazky niesu nejake cervene len sem tam skor take supinkovite co ma dost znepokojuje- bojim sa ekzemu to naozaj nepotrebujeme,,,doktorka sice povedala ze zatial to na ekzem nevyzera, na telicku nema takmer nic, ani na koncatinach, davam mu zatial holtov krem na tvaricku a ked to ma moc tak aj fenistilove kvapocky uvidime ako to bude dalej,,,niekedy je malicky nervozny a nevie sa upokojit , ale to vacsinou sa nevie uspinkat... uz je zlaty uz sa riadne na mna usmieva a reaguje, snazi sa gagotkat a uz sa viacej prebavi pozeranim okolo seba aj ked najspokonjsi je na ciciku alebo s flaskou v puske,,,ja som uz myslela ze je mliecku a kojeniu koniec, ale stale ho len prikladam a prikladam a niekedy sa jeduje a niekedy si pekne povytahuje vsetko,,,
pekny den

leniccka
9. feb 2010

ahojte babulky,
teraz som nasla tuto temu...
mame doma malu Laurinu, ma necelych 8 mesiacov a ja za chvilu koncim prvy trimester...
je tu niektora ktora ma medzi detmi rozdiel 1 rok???
chcela by som vediet ako ste to riesili hlavne zo zaciatku... Lala je fantasticke dieta, spi celu noc, cez den este spime 3x, vie sa sama zahrat, je proste uzasna
ale som zvedava ako to bude ked sa narodi drobcek koncom augusta... bude spat Lala s tatikom v detskej a ja s drobcekom v spalni??? a potom ju necham v izbe uz samu a my budeme traja v spalni??? nebude ziarlit???
no neviem... idem tu nieco precitat, ale pockam si aj na dake vase rady 🙂

moniack
9. feb 2010

- ahojte, ja som už sem písala, ale zabudla som dať odoslať 😅
- tak teda ja mám za sebou hroznú noc, malý bol hore od 23,ooh každú hodinu ako keby bol hladný, alebo sa snažil ako keby vykakať a tlačil a zvracal a potom bol hladný 😖 , takto to bolo do rána do pol 9h 😖 , ja som už ani nevidela na oči 😔, ale kaká 3x denne a aj vetry má tak nechápem, uvidíme túto noc
- a čo sa týka zmeny, tak som si všimla, že vyrástol tiež býva často cez deň hore a kuká sa, reaguje na mňa a usmieva sa krásne, a predstavte si ,že ked sa narodil mal čierne oči a teraz sa mu menia, neviem síce aké má ale mám pocit, že do zelena ide mať /po starkých/ 😵 , aj ja kojím cez deň a potom ešte musím dať UM, ale sa strašne teším, že aspoň niečo má 😉
- elefe aj môj malý má suchú pokožku a tiež aj na očiach a na obočí, Dr. mi povedala, že on sa prečisťuje po pôrode, a inakšie to nechávam tak, na tele má už super, a inakšie natieram Indulonou modrou, tú dávali aj v nemocnici ako som už písala 😉 , tak je už Samkovi lepšie 😵 , vieš čo to toto počasie je na h.vno, a potom sú tie choroby 😢
- ja už chcem aby bolo teplejšie, a my sa držíme Kubko je zdravý 😉
- Leni tvoja malá je malá, takže to budeš mať ťažko na začiatku, čo aspoň viem od iných mamičiek, chce to veľa trpezlivostí, ale potom to bude super, že máš taký vekový rozdiel, tak po roku 😉 🙂 , no my spávame všetci ešte v spálni, a ked je Oliverko plačlivý tak idem do druhej izby, aby sa vyspali ,a Kubko spí s ocinom a ráno príde hned za nami, nežiarli 😉 , no ja by som ju nenechávala samu v izbe, lebo to by mohlo spustiť to žiarlenie 😉 , to je môj názor
- idem pridať nejaké fotky, dobrú noc

moniack
10. feb 2010

- ahojte
- ja som tu prvá 😉 , tak zas sme mali úžasnú noc, a akonáhle som ho vybrala z postieľky a dala do kočíka bol kľud 😕 , tak zas budeme mať postieľku na okrasu 🙄 , ani Kubko v nej nechcel byť, tiež len v kočíku a ani Oliverko
- žienky čo idete variť?, mňa už to nebaví vymýšľať, ale asi zas cestoviny 😒 , no je to rýchle 😀

andrea12737
10. feb 2010

Ahojte, 🙂
tak ja varim- teda uz mam navareny perkelt s nokami 😉 mnam,samko je uz najedeny a ja slintam 😅 😀 .. najskor budem jest az o 12,30 ked pojde mala spinkat 😒 ... a to ho v tom kociku budes musiet ´natriasat´? 😀 , tie noci ti teda nezavidim,ja sa velmi stazovat nemozem aj ked stavam nevyspata. Maly nam slinta cim dalej tym viacej,uz si pcha oba pesticky do pusinky a je nervozna ze jej tam nevojdu oba 😀 😀
inak samko je chori,zatial sme bez teplot no sme dost zachripnuty, mala zatial len kycha, mne sa uz urobil herpes 😖 snad to rychlo prejde.
leniccka-no tak takyto maly rozdiel si ani velmi neviem predstavit, teda zo zaciatku, to bude urcite narocne, no neskor to bude urcite vyhoda..najhorsie je podla mna obdobie vzdoru cize cca 2-2,5roka..potom to uz nie je take dive, takze tento cas budes mat podla mna rusny. a bude to snad este viacej casovo narocne ako u nas co mame 3rocny rozdiel. ale ktovie, mozno to budes mat uplne vpohodicke 😉
elefe-pevne verim, ze to nebude ziadny exem!! 😕 , to sa upravi 😉
no idem sa venovat detom, uz to pisem pol hodiny-pisanie s jednou rukou je teda dost narocne 😀

montinka
10. feb 2010

ahojte no tak ja som aj pri malej zacala az v 20tt citit nieco. a tehotenstva?obe rovnake zle mi nebyva ani teraz ani ten prvykrat a celkom pohoda.a inak ako zvladate domacnost s dvomi drobcami? hm zo zaciatku to bude asi tazke hlavne ked budem s nimi vacsinu casu sama co?🙂

melonik
10. feb 2010

ahojte zienky kolko prespia vase deticky cez den?Ja som uz zufala mne maly vobec nespava mozno tak 2mhodky za cely den a v noci sa budi 3krat na papanie niekedy 2.A niekedy vydrzi aj cely den nespat a cely den place aj na rukach,neviem ci moze byt hladny aj kvapky na brusko ma,ja uz neviem uz to trva takych 5 dni,asi s nim zbehnem zajtra ku doktorke.Taky malinky by mal stale este spinkat a to u neho nehrozi.inak kukala si kazdej fotky krasne mate deticky budem musiet uz aj ja dat fotky len neviem kedy,nic sa neda od neho spravit,lebo furt place ledva navarim a to malu nemam ani doma je stale u naseich az neskoro pobede chodi domov.neviem si ani predstavit ako by to bolo keby bola doma.jej treba dvakrat denne varit stravu,pichat inzulina atd.......

elefe
autor
10. feb 2010

Ahoj melonik tak to mas docela perno,,,mozno ma koliky ale zase cely den nemoze mat koliky,,, no a neskusala si UM ci mas dost mliecka? vyzera to akoby bol nespokojny z hladu ,,, vyskusaj,,, nas Simonko spinka aj cely den a hore je len malo na papanie a trosku sa popozera no niekedy je tiez nervozny kym zase nezaspinka,,,ale jednu polovicu dna urcite prespi, bud dobeda alebo pobede,,,

andrea12737
11. feb 2010

Ahojte,
melonik, no ja si zasa nemyslim, ze je potrebne hned skusat UM...to by som teda urcite nedavala 😉 .. je nervozny, lebo strasne malo spinka, to by mu trebalo nejako upravit, ak sa ti zobudi v noci len 3x ci 2x v noci mliecka bude dost a teda ak ti aj pribera .. 😕 Koliku nema istotne cely den. Skusala si babysatku? ja ked som si nevedela dat s malou rady, zobrala som ju do babysatky a isla som vonku..v kociku to velmi nehrozilo..a spala mi aj 3hodinky 🙂 ..a ako Miska? ako reaguje na Matuska? matusko ti dava urcite dost zabrat, a je to narocne babatko, ved on z toho vyrastie (ale sa mi to pise, co? 🤐 -ale ja to nemyslim v zlom 😔 )... daj nam vediet co ti na to povedala doktorka 🙂
mne spi mala kazde 2hodiny 30min, a zacala mi spat tak ze na obed v case od 12h-15h chce spat aj 2h vkuse, no to je ukladanie asi na 6x(spi 30min,zobudi sa, uspime sa na 20min, zobudi sa, uspime sa atd)..-cize spanok, ako spanok 😝 a poobede spi este tak 30min-niekedy 45min.
tak male babatko ma nastavene telicko na to ze do 2hodin musi spinkat, ak to prepasnes zacne byt mrzuty nervozny a preto ti nechce zaspinkat, nevie sa ulozit, takze skus si to odpozorovat, od prveho ranneho vstania ho zacni ukladat po 1,30hod - to je priklad, no a tak to rob stale cely den a uvidis ci sa nieco nezmeni..
snad som ti pomohla 😉 drzim prsty

noemi01
11. feb 2010

ahojte pisatelky
vas dočitať to je umenie

elefe - manžel ma pravdu uživaj si kojenie aj deti nesleduj všetko
ja som nikdy neodsavala ani neviem či by som odsala
prsia mekke mali papa každu hodinku hlavne je že je dobručky a priberame tak mliečko mam asi dobre

andrejka - mala je pekna

my sme v školke ešte neochoreli klop klop a mali sme karneval bola kvetinkova vila no krasne boli tie detičky

melonik - kojik každu hodinku a v noci každe dve no da sa ešte stiham
a ako sa ma miška??? a priberate dobre minimum je 100g tyždenne

kakame aj 6 krat denne stolica praženičkova aj ked minuli tyžden sme mali hlien v stolici že je to ok
a maly sme občas zelenkavu je to z toho čo si pojedla alebo dieťa je hladne
a ja malemu nad ranom dam dole ortopedicke nech nema stiahnute bruško a poprdka si pekne

andrea12737
11. feb 2010

ak ma dietatko zelenu stolicu neznamena to ze je hladne,ale ze vypilo viacej predneho mliecka(resp. sa nedostalo k zadnemu),ktore ma vyssi obsah cukru, rychlo prechadza crievkami,nestiha sa vstrebavat a tak vznikne zelene kaki 🙂

andrea12737
11. feb 2010

kocky,hadzem tu link na jednu skvelu stranku ohladom dojcenia 😵 http://dojcenie.wordpress.com/

elefe
autor
11. feb 2010

Ahojte babulky,,,
tak som si poprecitovala ako sa mate,,,a co mate nove,,, 🙂
ano andrejka ma pravdu, ked je zelena stolicu tak papa len predne mliecko,,, nas teda kym som ho kojila nemal ani raz zelenu ale samko mal pravidelene
niektora ste tu pisali aj o bebe, tak to je naozaj riaden bordel to mozem potvrdit samko ju papaval ale mal totalne zelenu stolicu ako tmavozelena voskova pastelka,to bol des, mal ju do 4 mesiacov a posledny mesiac sa ani neusmieval ani nekomunikoval no nic, necjcel mi papat stale len plackal parkrat potahal potom prestal plakal, len v noci papal aj to uz od hladu,,, a ked sme zmenili mlieko tak boli vsetky prblemy zazehnane,,,aj stolica krasna zlta,,,

ja som inak riadne nachcipana ddavam si len paralen a calciovy surup a teda dufam ze to cim skor prejde,,,

noemi01
12. feb 2010

elefe - tak sa daj čo najskor do kopi

ja som bola s malim u doktorky mal trošku kašlik dali nam sirupček
a že aby som s nim nechodila von a ja reku a kto mi malu zanesie do školky aj pojde pre nu musim ja aj s malim isť a tak na mna škaredo pozerali tak čo sa mam rozdvojiť???

melonik
12. feb 2010

ahojte tak dneska sme boli u doktorky,lebo s malym sa to uz nedalo vydrzat a zevraj ho boli usko dala nam kvapky,robila mu aj CRP vysetrenie zapal tam neni,len ma to usko citlive a este aj krvny obraz mu robila ci neni nahodou chudokrvny,vysledky som mala hned hotove do hodiny dala to urychlene spravit a vsetko bolo ok.Tak mozno to bude ozaj tym uskom,dneska je to uz lepsie uvidim co bude zajtra.a co sa tyka vahy,pribrali sme kilo za mesiac a ja furt ze je hladny.Elefe velakrat som uz uz skoro isla kupit UM,ale dobre ze som nakoniec nekupila ved nadherne pribral.Andrejka ja sa to snazim tak robi s tym spanim,ale on asi zato usko nevedel spavat zato bol nervozny.Dufam ze sa ten spanok napravi ked ho to uz nebude boliet.Noemi co sa tyka malej akurat este stale to nie je ono,hocijako ma ten cukor raz hore raz dole,nech robim co robim aj dietu chuda drzi aj tak je to na prd.Sama doktorka v blave povedala ze u deti to bude skakat stale,v utorok voli na kontrole,kazdy mesiac tam chodia s manzelom nakolko ja nemozem.Niekedy som uz zufala ze jej nijako nemozem pomoct aby sa to vyrovnalo.Chcem vyskusat este liecenie v lubochni zevraj tam pomozu detickam vymenie inzuliny a atk.Tak by som tam velmi chcela ist s nou,obvodna mi hovorila ze hocikedy sa rozhodnem ona tam zavola a mozme ist,lenze sko mozem ist ked kojim.Musim pockat kym maly trosku vyrastie tak uvidim potom,ale dokina hovorila ze tam mozem ist aj s malym ze pojdem na taku specialnu izbu,ale to si este teraz vobec neviem predstavit nakolko je makly taky placlivy aj tak az tak v lete by som isla.Uvidime.Inac v blave maju zas plny stav,strasne vela malych deticiek tam je novoprijatych s cukrovkou,hlavne 2-3 rocnych.Dobru noc idem odpadnut

elefe
autor
14. feb 2010

ahojte babule,,,
tak vyzera ze ja uz som fit,,, na chlapcoch zatial nebadam nejake zmeny,,, zatial sa drzia, co som prekvapena hlavne u Simonka ked je taky malicky a aj tak odolava ,
Samko dnes odkvitol na gauci este pred obedom takze ani nejedol mame s nim strasne galeje co sa tyka jedenia,,, vobec mu nechuti, leby aspon sladkosti ale ani to nie nejak extra, ani tekutiny nepotrebuje,,, on proste neje nepije ozaj len tak na prezitie asi aby sa mu organizmus uplne nezrutil,,,niekedy som z toho uplne hotova a neviem co s nim robit,,, ma vsetko ku vsetkemu pristup a nechce nic,,, uz sme niekedy s manzelom zufali a aj poriadne nahnevani ale co s nim,,, aj teraz naposledy desiatol o pol desiatej siel von, prisiel z vonku lahol si nagac a zaspalbez obeda,,, ide ma fakt vystriet,,,to to uz davno nevbolo ze by takto zalomil skor ma problem spat uz na obed a teraz zaspal ako nic,,,tak som ho len preniesla no co s nim,,,budila som ho 3x ale len do kriku sa pustil,,,,
snad nebude chory zase , lebo zajtra ide do skolky po 2tyzdnoch som zvedava kolko tam vydrzi a ci neostane hned chory,,,