Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

moniack
11. mar 2010

- ahojte
- icerna si robíš srandu s tým spachtoškom 😀 ,som to včera zariekla 😀
- on iba cez deň spí ked je vonku, a to iba raz a potom to je len 15min., a včerajšia noc bola hnusná 😒 , bol v vkuse hore, pokým sa napapal, potom nekonečné uspávanie a zas papal, potom od pol 4h, sa snažil kakať, a to som mu pomohla, lebo sa nevedel poriadne vyprdkať, a do rána hore, som si povedala o pol 7h, že idem ešte spať, a on
o pol hod. zas hore, a takto to trvalo do pol 9h, som to nakoniec vzdala, takže tiež mi oči klipkajú 😒
- ja som dokonca zaspala aj pri krmení, som sa prebrala, že mi fľaška spadla na zem, som sa zľakla že sa mi rozbila 😔
- Adi ja som tiež nestíhačka dneska, upratané nič, a navarené zo včera 😉
- aj u nás sneží, a chcem ísť s malým von, lebo sa stále budí a chcem aby kľudne spal aj dlhšie ako 15 min. 😉
- elefe ako sa má Samko?, dúfam že už je doma 😉 , posielam pusinku
- noe tak ste už malej kúpili bolestné?, a čo chcela?, no ja si pamätám, že mne teda zub netrhali, a sám vypadol, nech bol akokoľvek zlý a trhal mi ho otec, ked držal na koreni, inakšie jazykom vytisla, teda rozkývala 😀

noemi01
11. mar 2010

ahojte
tato zima nema konca 😠

chcem sa vas spitať ked maly kaka aj 6 krat za den plne plienky a ma stolicu zapachajucu je to normalne???
a ma už mesiac v stolici hlien
kojime sa stale
čitala som že ked kojim hlien je ok aj decka vravela ale taku dlhu dobu ??? 😕
už je inak v poriadku nič mu neni

dominika sa teši kedy pojde zase zubarka moje statočne dievčatko ešte že je taka rozumna a vie že doktorka jej spravila dobre aspon ju zubok už neboli
ale chce dalšie darčeky od zubkovej vili 😀

my spinkame rovnako
kojime sa aj 4 krat za noc zatiaľ ma to nevyčerpava

moniack - jasne muž obedal aj v okolo hračkarstva lebo u nas slabota a musela dostať jednoznačne darček

andrea12737
11. mar 2010

Noemi-zapachajucu stolicu mame aj my tak kyslasto zapacha a najnovsie mi zacala smradlavo prdkat 😀 poviem vam ze keby som zjedla aj kilo klobasy ci slaniny tak takyto smrad nevyprodukujem 😀 😅 😀 my mame stolicu pernamentne kazdy piaty den..malo by to byt dnes, no zatial sa nic nekona tak dufam ze to na nu nepride vnoci a zasa budeme musiet byt hore 🙄
aj s nasim by trebalo ist k zubarovi mame 2 kazy,take mensie a pritom si zubky cuchame, no nvm kedy a ani kde..
dominika je veru statocne dievcatko, nvm si predstavit byt s nasim samkom u zubara-to bude sou..
noemi ja ju sice davam stale k prsniku,lenze ona sa zacne krutit ako husenica-proste vidim aj viem ze ona nie je hladna,jej staci papat 1 ci 2x v noci, prsnik jej davam aby sa ududlala k spanku, aby som s nou nemusela byt hore tak ako dnes 🙄

noemi01
12. mar 2010

andrejka - presne aj mne sa rychlo unavi na ciciku je to najlepši prostriedok na uspavanie
no inak ty zubari ma štvu už si zmysleli chodiť s deťmi 2 x ročne na preventivky
a čo ta stolica je deta v poriadku???
v pondelok sa ideme važiť som zvedava a v stredu na nožičky ale už tento tyžden flakam balenie na široko
kedže už predtym povedal že ma pekne 😉

mariamaria
12. mar 2010

dobry den,prepacte ,ze sem leziem🙂My cakame taktiez druhe dieta .Prvu mam dcerku.Chcem sa opytat maminiek ,co maju parik alebo chlapcekov ,ake ste mali priznaky tehotenstva.Pretoze ja mam uplne ine ako pri dcerke ,ale napriek tomu,mi kazdy vravi ,ze je to opat dievcatko 🙂 som v 10.tt a citim sa inac ako pri 1.tehotenstve,pali ma zaha od 7.tt a som velmi unavena ,co pri dievcatku nebolo .No ja som iba zvedava na Vase pocity v tehu ,dakujem ,ak mi odpoviete 🙂 prajem pekny den

andrejkaa23
12. mar 2010

icerna dakujeme aj tvoje babbulky su nadherne.
noemi Jaaaj noemi ani nehovor o zubaroch.Ja som sa tiez nabalila na siroko.
mariamaria ja mam parich takych nezbednikov a este im jeden pribudne to partie
🙂

mariamaria
12. mar 2010

andrejka tvoje deturence maju nadherne mena 😅 a ake si mala priznaky pri prvych dvoch detoch?

marcela22
12. mar 2010

Ahojte kočky moje, ktoré si ma ešte pamätáte 😅

Občas k Vám nakuknem ale nejako nestihnem písať, už pomaly zahajujeme stavbu, kt omu drobci a domácnosť...veď to poznáte🙂 A keď sa dostanem k notebooku tak inzerujem o život, lebo predávam kopec vecí po malej...aspoň sa vrátia nejaké peniažky🙂

U nás inak všetko v pohode, drobci rastú, len som naštvaná lebo malú mi nevezmú do škôlky, majú veľa detí a keď s ňou môžem byť doma tak máme smolu...ale aspoň si ju ešte užijem🙂 Inak vie byť zlá ako sto čertov, ale k malému sa chová super, nežiarli, nerobí mu zle, stále hcce pomáhať...a Adamko už má vyše 7kg a asi 66cm, stále kojím a naplno si to užívam, keďže pri malej to nešlo...mám v albume nejaké fotky keby ste chceli vidieť🙂
Tak sa mi tu majte krásne a držte sa, ja sa zasa ukážem 🙂 😉

andrejkaa23
12. mar 2010

mariamaria: dakujem chcely sme nieco zaujimave 🙂
No pri Sofinke som mala nevolnosti a ked mi menzes neprisiel do tyzdna spravila som si testika a huraaa vysiel a potom mi to uz len doktor potvrdil.No a pri Philipkovy sme tomu nechavali volny priepeh a ked sa menzes nedostavil a bolo mi zle tak uz som asi tusila ze kde je pes zakopany a nemylila som sa. 😀 😀 😀 a ty mas deti?alebo cakas?

noemi01
12. mar 2010

mariamaria - ja som mala tehotenstvo uplne ine ako pri malej
a mam parik
aj bruško ked už bude večšie malo iny tvar no proste to bolo ine aj som to tak citila

marcelka - ahoj pametame 😀
škoda že ti ju nezoberu do školky ja si viac doma porobim ked je dominika v školke
😀

mariamaria - skus na retiazku dať prsten a daj nad bruško ak sa bude točiť dokola dievčatko ak rovno chlapček mne to vždy višlo 😉

andrejkaa23
12. mar 2010

noemi01 ako sa mate uz lepsie?

mariamaria
12. mar 2010

andrejka dakujem 🙂
no mam jednu dcerku a chceme do parika chlapceka,ale neurazim sa ,ani ked to bude dievcatko ,ved to bude a je moje srdce malickate ,ale predsa tuzim mat aj toho chlapca
noemi :::😉 - to s tou retiezkou mi vysiel chlapcek 😉 tak uz len pockat.A kedy ti najskor urcili pohlavie?
mne pri malej byvalo zle iba jemnucko a teraz je to ine.Tak som zvedava a pockam si aj na to vacsie brucho a potom skusim hadat

😀

noemi01
12. mar 2010

andrejka - už dobre
chodime už aj von

ale nepači sa my ako kaka stale v tej stolice je hlien už asi mesiac a smradlave kakame 😒 dnes som využila teskove kupony a nakupila vecičky

kupila som malemu 2 teplaky , mikinu , trička dvoje a dominike tričko
a že plati na kojenecke veci ten kupon a mala som tam veľkosti na rok a pol a na 4 roky 😀

maria - tak to bude chlapček 😉 teraz maš dievčatko???
ja som bola na 4D sone lebo u nas doktori nechcu vravieť moc pohlavie ked nie su si isti
a na 4D sone bolo krasne vidieť pipika
ja som pri malej vracala asi 3 krat a pri malom asi cez 30 krat 😀

konečne to mame za sebou aj to hrozne 6 nedelie 😀

andrejkaa23
12. mar 2010

noemi01
tak to osm rada no ale ty si mu kupila
😀 Jooj aj ja sa kolko chystam 🙂
Baby co poviete na kombinaciu Lara Saskia?

noemi01
12. mar 2010

anrejka - dosť ťažko sa my to vyslovuje
no u nas je ale strašne slabi vyber veci ☹

moniack
13. mar 2010

- ahojte
- marcelka ahoj, jasne že sme nezabudli 😉 , pozerám, že odkiaľ si, lebo aj u nás veľa detí nezobrali do škôlky, a aj Kubko je doma 😉
- mariamaria tak ja mám 2 chlapčekov a totálne odlišné tehotenstvá, som si myslela, že budem mať párik, a vidíš 😉 , fakt každé tehotenstvo je iné 😉
- andrejka23 mne sa páči meno Saskia 😉
- noe a odkiaľ si?, to si mala toľko kuponov, či si dostala 😕 , joj aj mne treba ísť nakúpiť na obidvoch
- no žienky my sme akú noc mali, malý zaspal o 17,ooh potom sa zobudil o pol 22,ooh, 02,30h a 06,ooh, a zas spí od 07,ooh 😵 , joj keby to bolo stále takto
- idem si dať konečne kávu včera som nemala a strašne ma bolela hlava, Kubko je už hore 😉 , prajem príjemný víkend

icerna
13. mar 2010

ahojte 🙂
mariamaria aj ja som mala kazde ine tehu,pri malej uplne ako na dievca aj tvar bruska,aj chute a pri druhej brusko do špicu,chut na slane,tresky....a pri prvej som vracala do 6.mesiaca a pri druhej mi bolo zle,ale vracala som dva krat 😒

noe to je super,ze ste ok 😉 mne by sa tiez zišlo na nakup malym,ale počkame na tatina a pojdeme s nim 😀

marcelka jasne ze pamatame 😉 to auticko co mate na fotke je dobre?funguje tak ako pišu? 🙂

moniack tak si celkom vybuvana ze?mne mala stale krasne buva,som zvedava do kedy 😅

icerna
13. mar 2010

andrejka saskia je krasne meno 😵 aj lara

mariamaria
13. mar 2010

andrejka urcite moj nazor Saskia 🙂 so Sofiou super kombinacia 😵 aj Lara sa mi paci,ale Saskia je cool

icerna no ja som mala pri malej uplne ine tehu ako na babu 😀 chute masko atd...a potom sladke okolo 7.,8. a 9.mesiaca a grcala som mozno 3krat.Teraz som stihla este len 2krat.Tak asi opat baba 😅

andrejkaa23
13. mar 2010

Tak Saskia dame urcite ale druhe meno k tomu sa mi paci Lara,Emma,Ella,Charlotte,Sara,Zoe no a teraz len kombinujem k Saskii.Ktore by ste vy dali do paru k Saskii?

mariamaria
13. mar 2010

tak potom Lara 😵

andrejkaa23
13. mar 2010

mariamaria no nwm uvazijeme ale asi mi najviac napasovala k menu

ahojte baby pochválim sa vám uz mame kocik.Concord Fusion krypton.Kamoska my dala kolekciu 2008 ale aj tak som rada.A vcera mi dala sesternica vanicku z kolekcie 2010 tiez krypton lebo ona uz pouziva sportiak.A ked jej mala Miska podrastie da mi aj sportiak takze 2 skoro rovnake kociky.
PS:Ked chcete fotky su v albume. 🙂 Juuj som taka rada.Philipko uz skusal.Aj Sofinka ale ta uz na kociky neni zviknuta ta skor na kocikovanie Philipka.A pochvalovala si ze ovela lepsie ako casualplay S4 ale ona tomu nerozumie 🙂 .

marcela22
13. mar 2010

Ahojky tak som tu zas🙂

Andrejka mne sa páči kombinácia Saskia Ella, ale možno som neobjektívna lebo moja dcérka je krstená Sonja Elen 😅 A synček je Adam Adrian...

Icerna, Bobocar je fakt super, potrebuje teda skôr hladšie povrchy, teda nesmie naň byť veľa kamienkov, ale inak funguje lepšie než sme čakali. A malá sa na ňom naučila jazdiť veľmi rýchlo. Teraz sa vozievame s ňou 😀 Dostala ho na Vianoce, tak už sa tešíme až sa oteplí a pôjde s ním von, zatiaľ sa vozila len vnútri a v garáži. Našťasti emáme veľké miestnosti.

No a tehotenstvá-tiež som mala každé iné. U malej som ani nevedela že som tehotná, vracala som 3krát aj to vždy večer, nie ráno a vždy z Pribináčika. U malého mi od 16tt začali všelijaké problémy, máličko som priberala, ale zle mi bolo vkuse takmer 4mesiace, nevracala som ani raz ale mala som stále žalúdok ako na vode.
Jee ked tak píše o tých tehotenstvách hneď by som brala aj tretie 😀 Ale som čím ďalej viac presvedčená že dve deti nám stačia, síce je úúúžasné starať sa o takého drobčeka ale to čo som si užila pri prvom pôrode a druhom tehotenstve už by sa mi veľmi opakovať nechcelo 😒

andrejkaa23
13. mar 2010

inac zaujimave je Saskia Zoe ale heringova to ma dobre Sara Zoe alebo aj Salma co ma Belohorcova.

stvura
13. mar 2010

jej...andrejkaa23, to uz v 10tt vies ze cakas dievcatko? to je super, aj ja by som chcela vediet...no necham sa asi prekvapit i ked som optimisticky objednala cerveny kocik Hauck...ved uvidime. Ked to bude chlapec, tak smola, bude sa vozit v cervenom, ved i pri starsom sa ma neustale spytovali ci je to dievca, hoci bol cely v modrom /aj kocik som mala modry/.

andrejkaa23
13. mar 2010

stvura hej to je ta nova metoda z buniek ci co.Ved ja mam kamosku ktora ma chlapca a ma cerveno sedy kociar.

mariamaria
13. mar 2010

andrejka tazke kombinacie 😅 aspon na mna.Akoze pacia sa mi dve mena ,ale ja v tom nevidim vyznam ,preco dve mena.A nie som ani staromodna 😀 ale ak sa to niekomu paci,preco nie?A budete pouzivat obe mena?Ci ako?

stvura ja som pri malej praveze ani negrcala ,zato teraz mam ten zaludok na vode .Hlavne doobeda a v noci 😕 tak uvidime.Aj ja by som sla na ten test ,co si bola ty ANDREJKA ,ale tu v NL by to stalo asi majland.Ved uz par tyzdnov vydzrim 😵

andrejkaa23
13. mar 2010

mariamaria no teraz Philipka volame niekedy maxik a niekedy Philipko.no jedno manzel jedno ja. 😀 Ale nie neviem paci sa nam to.Sto ludi sto chuti.

mariamaria
13. mar 2010

Andrejka proti gustu ziaden disputat 😵 mne sa fakt vsetky Tvoje mena pacia!cize som za 🙂 a Lara sa mi velmi paci,vzdy som chcela dat nieco na L a presne tu Laru .A Saskia je taktiez moj favorit ,takze hor sa do toho.Philipko je tiez vytuzeny sen.Ale klasicky u mna Filip a dalsi Jakubko 😅 ale asi su mi sudene dievky. 😵 Uvidime.Inac ja mam termin o den iny ako ty 😉

andrejkaa23
13. mar 2010

No super tak daj vediet ked budes vediet co to je tak ci das vytuzenu Laru alebo Filipka alebo Jakubka.