Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

marcela22
6. aug 2009

Noemi veď ja sa to tak snažím vyprovokovať, aby som išla skôr 😀 Pri malej som prenášala a to už by som nechcela, a bola som pripravená snáď na všetko už veľmi skoro. Teraz sa nepripravujem a dúfam, že to "náhoda-blbec" pochopí tak že provokujem a budem rodiť trošku skôr 😀 😀 😀 Dobrá filozofia, nie? 😅 😀 😀 😀 😀 😀
Ak to zafunguje tak Ti dám rozhodne vedieť a keď tak sa ešte vybalíš a vytiahneš podložku 😀
A výsledky určite budú v poriadku 😉

noemi01
6. aug 2009

marcelka - aj ja mam pocit že pôjdem skor ale ponahlať by som sa nemusela lebo aj dva tyždne a nemusi mať dovivijane plucka, ale na vianoce hadam budeme všetci doma zdravi a šťastny

noemi01
6. aug 2009

marcelka - ked sme malu odnaučievali od plienok tak som sa bala že sa my pocika do postele tak som mala tiež igelit ale mužovi to išlo na nervy ako to šuchoce a teraz žeby zase?? 😀 som to tam dala??
pri prvom mi neodtiekla ale mi ju praskli v nemocnici

marcela22
6. aug 2009

Mne tiež neodtiekla voda sama od seba, tiež mi ju praskli. Práve v tom je ten "vtip" že som to čakala tak dlho až to neprišlo 😀 😀 😀 Teraz už ma nedostanú, žiadne opatrenia robiť nebudem a snáď to dopadne opačne 😉
Budete mať určite krásne Vianoce s takým malinkým "čerstvým" človiečikom...my už budeme trošku väčší 🙂
Manžel Ťa asi moc nepochváli za podložku, čo?🙂 Ako dlho je malá bez plienok? My sa teraz chystáme odúčať, stále nechcela sa posadiť na nočník, teraz už väčšinou chvílku posedí a niekedy sa aj vyciká, ale žiadna sláva...a hlavne mám kľudový režim nariadený, tak ju nemôžem dvíhať atď a nevládzem ju celé dni posádzať, dvíhať, obliekať-vyzliekať a ešte aj striehnuť kde sedí keď nemá plienku, lebo máme novú sedačku aj kresla a nerada by som ich nechala "pokrstiť"... 😅 nemáš nejakú "fintu" ako ju odučiť od plienok??? Ja to inak nijako nesilím, ale všetci už do mňa hučia a znervozňujú ma... 😝

elefe
autor
6. aug 2009

Noemi vysledky budu ok neboj a na ake to vlastne cakas? teda ake vysetrenie ti robili?Aby som vedela na co sa mam pripravit ja sa uz na nic take moc stresujuvće nepamatam ako AFP pri malom....
mne voda odtiekla sama, ale az v porodnici ked som bola na WC po kristiri,,, skoro som nedobehla , ale nastastie sa ziadna pohroma nekonala a jak som sadla na WC tak mi islo " zo vsetkych otvorov",,,, ale bolo to fajn... a potom mi este vysla voda , vysplechla ked ma doki pozeral,,,,,
Marcela 2 roky je asi akurat,,, ja som maleho nahanala od 18tich mesiacov kazdy mesiac a ked neslo tak som ho nechala a nakoniec sa mu to podarilo pocopit ked mal 2 roky aj 2 mesiace,,,, takze ono to pride samo,,,dovtedy sa stale pocikal a ani naznak pytania,,, ale potom mal zaujem a ccel cikat do WC,,,,a potom to uz islo inak pokial sam nechcel tak som mola slubovat hory dolay a nic....

dobru noc

andrea12737
7. aug 2009

Dobre ranko mamicky...
ako to ze ste este o 23h hore? ja som o do 22h stale hotova-mrtva ako loksa... 🙂
vidim ze sa marcelka trapis s odplienkovanim, vyskusaj iba ci ma malinka zaujem, ak nie kasli na to-ja som sa xkrat snazila maleho naucit, ale nakoniec som si povedala ze na to kaslem, ale tak nejak pred pol rokom som si povedala vyskusam zasa co to urobi, a stal sa zazrak, maly sa chytil-ale iba cez den chodil na nocnicek sam, stavala sa nehoda, ked sme to chceli vyskusat, ze napr.do obchodu a naspat, ale tak to nevydrzal, tak sme mu dali plienku na vonku, neskor som s nim skusala cim dalej dlhsie trasy, vynechali sme plienky na vonku, na obednajsi spanok nemal mysim od zaciatku plienku..no a na noc nam ostala plienka(tu som chcela odstranit)-samozrejme kazdy mi zamietal, ci som normalna, ze tak skoro dieta nutit a blablabla...aj tak som si urobila po svojom a ked maly vydrzal bez plienky celucicky cely den tak som mu nedala jednu noc-nepocural sa, ale zobudil sa s placom ze sa pocurkal, ale som mu povedala ze sa nepocurkal, ale ideme sa vyskusat vycurkat na nocnicek a isiel a do rana sa nepocural..dalsie 3noci sa pocural, tak zasa nic, a zasa nejaka ta nehoda,dokonca raz aj cez den!, ale pohodka, zvladla som to, a odrazu aky je to sikovny chlapec, uz nik nespomenul aka som ja krkavcia matka, ze dieta nutim na take veci...a co najviac pomohlo? maly nas vidal ked sme isli na malu ako sedime na wc a splachujeme, a jemu sa strasne pacilo, ked sa vycurkal, alebo vykakal vlacik a mohol ho ON SAM splachnut 😀 pacilo sa mu to az tak ze chodieval si len tak sto krat do dna splachovat zachod 😀
A plodovka mi odtiekla ani neviem kedy, ked sa ma pytali v porodnici-uz vam odtiekla plodova voda?a ja som im to nevedela povedat, lebo som to sama netusila-proste vedela som ze cosi zo mna tecie, ale strasne len tak po trosicku, ale tak nevedela som to identifikovat-teraz uz viem ze to bolo ono 😀
zatial ahojte

noemi01
7. aug 2009

marcelka - tak ona upozornovala skoro že robi kako a chce cikať ale nechcela cikať do šerblika iba som dala pod nu plienku a do nej sa vicikala ale od 2 rokoch hned sama sa pitala na šerblik a nikdy sa mi nepocikala aj večer vipije flašu kakaa a vidrži až do rana a ked ju tlači mechurik tak sa vipita zobudi sa na to že sa jej chce cikať
my sme s nou nemali problem ani s chodenim ani papanim ........som zvedava ake to bude teraz
kamaradta odučila v troch rokoch to je individualne a určite ani ja by som ju nesilila len som jej vravela že fuj ma kako a potom jej to vadilo na ritke a tlieskala som jej ked sedela na šerbli aj ked nič necikala a nakekala a pačilo sa jej ked jej tlieskam a tešim sa snou a teraz ked je teplo nech beha hola tak aj mi sme podlahi krstili 😀
sesterka skoro odnaučila a teraz v 3 rokoch sa jej pocikava
a s tym nadrapovanim viem o čom hovoriš maju už 15 kilou a mne už niekedy tvrdne bruško čo sa o mne liepa

efele - tak ani ja som sa pri malej nebala vysledkou ako teraz
ja čakam na toxo mala som zlu a bala som sa veľmi už to tak neberem za 2 tt uvidime hadam bude zdrave
pri malej toto višetrenie ešte nerobili až teraz ale to robili mi ešte v maji tak určite aj ty to maš za sebou ale chodim na infekčne s krvou a dlho im to trva aj mesiac a pol čakam na vysledky však aj porodim pokim ja budem vedieť vysledky

rose86
7. aug 2009

marcelka nas maly tiez nechcel ani za svet na serblik. nakoniec pomohlo ze sme kupili novy serblik taky v tvare auta. no a od vtedy sme bez plienky. mal vtedy dva roky aj nejake dva tyzdne. na noc plienku este musi mat lebo vela pije aj pred spanim aj v noci a rano ma vzdy total preplnenu plienku.

elefe
autor
7. aug 2009

aha noemi,,, tak toxo,,,hej hej to som absolvovala a vysledky boli ok,,,

baby ja som si dnes uz spravila malu radost,,,kupila som si zavinovacku na suchy zips , dve kacickove plienocky a duduku pre male,,,, vsetko v neutralnej farbe samozrejme zatial,,, a mama mi na to povedala ze !ty raz neveris ze to bude dievcatko!!!" tak neverim jasne, pokial neuvidim tu malu" susku",,, 😉 ale uz sa musim krotit este mam toho sice vela na plane kupovat ale este si necham radosti aj na ine dni,,,,

pekny den

noemi01
7. aug 2009

efele - aj ja si spravila včera radosť aj ked nevieme pohlavie nakupila som modre a zelene 😀
tak ja kupvať veľa nebudem mam po malej niečo na oživenie ale bolo treba

kyliefox271
7. aug 2009

ahojte kočky,

pridám sa do témy, super nápad... 😉
doma už mám chlapca, a na ceste je ďalší, rozdiel bude 20mes. Celý týždeň som si chystala vecičky, výbavu mám samozrejme po prvom, ale neodolala som a nakúpila aj pár nových kúskov, tak pre radosť. A čoraz viac a viac sa teším.
Synček bol zvyknutý spávať pekne sám vo svojej izbe, a teraz sa to pokazilo, a chce spávať s nami, vyhnať ho nechcem, škoda... a to som si myslela, že jeho zaspávanie a spánok nebudem musieť popri druhom malom riešiť, ale ako vidím, zvrtlo sa keď sa mi to hodí najmenej. Sama neviem, ako to budem potom riešiť.

A čo sa šerblovania týka, dnes som v mama a ja robila test a vyšlo mi, že malý na to ešte nie je pripravený, čo aj vidno..chápe na čo to je, ale prečo by tam čúral, že...

elefe
autor
7. aug 2009

ahoj baby...

som naozaj rada ze tato tema sa osvedcila a ze prispievate,,,

vsetky sa isto tesime a urcite ani jednu z nas neobide jeden jediny novy kusok pre mimi,,,, no ja so napriklad mala pri malom len klasicke zavinovacky na snurovanie s paperovvou vlozkou tak som si kupila aj takuto aby som mala trochu zmenu,,,,, no este som zabudla napisat ze som kupila aj vybrujucu hracku na zavesenie na kocik ked uz bude male vacsie ,,,je velmi pekna,,, tvar tekvicky ktora sa roztvara na 4 casti a vo vnutri ma malinku tekvicku a ta vybruje po natianuti a ma nozky so zrkadielkami a suchoce to a namiesto ruciciek ma hryzatka,,, tak som veeelmi vytesena,,,, no a naozaj zavisi od polavia co si este kupim,,,,

pekny vecer

elefe
autor
8. aug 2009

ahoj baby,,,,

tak dnes som tu prva??? a o takomto case??? sa ani nezda,,,, ako ste spali? a co planujete cez vikendik???

pekny den

kyliefox271
8. aug 2009

ahojte,
elefe, ak smiem, odkiaľ si?
baby, ja mám dilemu, dávate odobrať pupočníkovú krv??? ja som pri prvom nedala a teraz som na vážkach.... 😲

noemi01
8. aug 2009

efele - tak mne sa v poslednej dobe zle spi aj je dusno a vždy sa budim ☹
kyliefox - tak tebe sa to riadne krati už si pobalena
ja asi nedam a prečo mate problemy v rodine alebo s malinkim??

kyliefox271
8. aug 2009

noemi - spánok podobne, ja sa len pretáčam z ľavého boku na pravý a naopak a dokola 😒
našťastie problémy nemáme... Len sa nejako neviem rozhodnúť či mám dať aspoň pri druhom odobrať pre istotu, alebo nie..čítam všeličo o tom.
A pobalená už som, aj sa teším, keď sa konečne rozrastieme! 😉

andrea12737
9. aug 2009

Dobre ranko prajem,
asi este vsetky hajate...ja uz asi tretiu noc neviem spat, neviem co s tym, som mrtva, ale nezaspim, male kope osto-sest ked lezim, teraz ked sedim za pc, tak je pokoj, tak nvm ci mam zacat spavat po sediacky alebo co... dufam, ze sa dnes manzel s malym vyberu na huby, ako planovali, aby som si dnes mohla oddychnut, kedy to na mna pride.. 😒 , aky maju byt ty poslickovia? dnes som dostala original kontrakciu, trvajucu skoro minutu, nvm co si mam o tom mysliet... stalo sa to asi hodku po sexiku 😖 , trosku sa toho obavam..19teho idem na poradnu, tak verim tomu, ze bude vsetko v poriadku..
svagrina si daval odobrat pupocnikovu krv, jej priatel len kruti hlavou ze nacooooo, zbytocne vyhodene peniazee, no ja neviem, ak sa bude musiet nieco stat, tak sa to stane, tak ci onak...takze ja som to nechala tak, aj ked som to zvazovala.
kyliefox-zavidim ti, uz to co chvila pride, a budete mat toho drobceka pri sebe, tesim sa ked dojdem do 34tt a budem spominat na to ako som to napisala 😀 a smiat sa na tom,ze uz sa to krati aj mne.
Tak zatial sa tu majte krasne, snad sa aspon vy vyspinkate doruzova... 😉

briketa
9. aug 2009

kylie, nam hovorili priamo v nemocnici, plus moj gynekolog, ze pokial nemas v rodine vyslovene geneticke preddispozicie na choroby koli ktorym by si tu pupoc. krv potrebovala, je to len vrazenie penazi do niecoho co je prave v mode.
ano stat sa moze... mozes rano vystupit z dveri a zrazi ta vlak, obrazne povedane. stat sa moze vzdy kadeco. ake je percento pravdepodobnosti? racionalnym uvazovanim je to vsak naozaj len modna zalezitost.

noemi01
9. aug 2009

kyliefox - mna strašne boli pod pravim prsom a nemôžem na tej strane spať niečo mi tam asi tlači.......
tak spim iba na lavom boku a na chrbte sa mi itež neda spať
andrea - ty si aky rano staj 😀
ja si tiež myslim že ked už niečo ma dieťa v sebe tak to ma od narodenia len sa to prejavi neskor a nechcela by som aby sa trapilo neviem je to na dlhe uvažovanie ...........
ale nemuseli by pitať za to toľke peniaze však to je jeho krvička a ma si za to platiť ?????????
a všetko je biznis vravi aj môj gyndoš

andrea12737
9. aug 2009

Noemi, to je sranda-ze rano staj 😒 kiezby som nemusela...neviem ci sa budim na sny alebo na toho trpaslika vo mne, lebo stale ked sa zobudim, stale som na chrbte, a ked lezim na chrbte, tak kope najviacej...
ten biznis s tou pup.krvou ste vystihli, suhlasim s vami. 😉 ...
nieco na upravenie stolice, resp. upravenie travenia nepoznate? tak aby ma to zasa neupchalo 🙂 ....kazda rada pomoze.. 😎 🙂

lucinka1104
9. aug 2009

Ahojte môžem sa pridať 😀 aj my budeme mať miminko a strašne sa tešíme 😵

andrea12737
9. aug 2009

Ahoj lucinka, vitaj 🙂 gratulujem k babatku 😉 pozeram ze medzi vasimi bude rozdiel 2rocky,bude to asi zo zaciatku narocne...ze? Co by ste viacej chceli, chlapceka, alebo dievcatko?

noemi01
9. aug 2009

andrea - tak ja nemožem spať na chrbte lebo sa my zle dycha
andrea pre teba na stolicu tak ja neviem ked sa neda tak slivky inak skus tie jogurty activia
lucinka - pridaj sa 😀

kyliefox271
9. aug 2009

Lucinka, ahoj
Baby, ved prave, ten biznis sa mi nepaci okolo toho, a aj to, ze sa za uskladnenie plati a ceny sa zvysuju stale...
pekny vecer Vam zelam, ja perem a zehlim dokola.... 🙂

lucinka1104
9. aug 2009

ahoj 😉

marcela22
9. aug 2009

Ahojte kočky, všetkým ´dakujem za názory a rady ohľadne nášho nočníkovania🙂 Tiež mi podľa toho testu v Mama a ja vyšlo, že malá ešte nie je uplne pripravená, tak to nesilím, ale zasa by som to už mala veeeľmi rada za sebou. Najmä kým je teplo, v zime pribudne bábo a ešte aj odplienkovávať zrovna...no ale ktovie, možno by sme sa s tým teraz zbytočne trápili a potom to pôjde ľahko...asi sa nechám prekvapiť 😀
Inak malá tam už aj posedí, splachvanie s ajej páči, na vecko chodí so mnou odjakživa, takže myslím že odpozerané to má dokonale 😀 Len to asi musí ešte "docvaknúť" tej jej malej krásnej hlavičke 😉

Noemi verím že výsledky z toxo budú dobré! Inak zvláštne - mne práve testy na toxo robili v prvom tehu a teraz nie....ktovie čím to je že niekde je to tak a inde zasa ináč, veď všetky tehotné by mali mať rovnaké vyšetrenia bez ohľadu na kraj a doktora...

Kyliefox, neboj, ešte sa to s tým spaním možno napraví, nejako to určite vyriešite a zvládnete! Možno keď malý bude "veľkým bračekom" tak sa nenechá zahanbiť a vráti sa do svojej izby 😉 Možno kým sa malinké narodí tak už dávno bude po probléme, ešte je chvílku čas. držím palce!!!!!!!!!!

Andrea, tá kontrakcia po sexíku asi nie je ničím "nezvyčajným" veď aj orgazmus sú vlastne sťahy maternice (zjednodušene povedané 🙂) tak to mohlo byť spôsobené tým. Poslíčkovia bolia úúúúplne inak ako pôrod, teda aspoň u mňa to tak bolo....

No a dnes som oprala dve práčky tých najmenších vecičiek, ale smaozrejme ešte aj niečo dokúpim a švagrinka mi požičia veci po jej synčekovi, tak toho ešte pribudne...inak už som kúpila jeden modrý kabátik, dva cumlíky, obal na cumlík, dve balenia plienok, vlhčené obrúsky do pôrodnice, zavinovačku do autosedačky...ale je toho ešte veľa čo chýba...

andrea12737
9. aug 2009

Ahojte...
no marcelka, k orgazmu teda nedoslo, nejak nevydalo, sexik dlho netrval-coz mi vyhovovalo.. 😎 😀 no a mne tie moje kontrakcie dost pripomenulo, prv ma zacalo boliet brusko-to nasledne stvrdlo, bolo tvrde vkuse, zacalo ma boliet vsetko dole, zadok vnutorna strana stehien smerom ku kolenam, tak som uz len preslapavala, ale ked som si sadla a postupne predychvala, cosi zo mna tieklo a tieklo a tieklo.... 😅 😅 😅 😖 tak bolesti aj zmizli, podobne som to mala, ako ked som dostavala kontrakcie pri malom...tak nic no-nazvyme to ´silny poslicek´ 😀 teraz sa smejem, ale jedno mi to teda rozhodne nebolo.
Ja uz mam vsetky veci poprane, ulozene v komode, plienocky pripravene... 😀 len pobalena nie som , ale na to mam este cas 😎 😀
dobru noc prajem

janka1874
9. aug 2009

Ahojte
tak ja sa približovaním termínu stále viac obávam ako to budeme všetko zvládať nejako sa toho začínam aj báť a pritom staršia slečna je fakt zlaté dieťa len ja mám najväčší strach z toho že máme len 2 izbový byt tak sa bojím že sa budú stále na vzájom budiť a potom sa nikto nevyspí

elefe
autor
9. aug 2009

Aoj babky,,,, 😉

tak ja som tu zase az teraz,,,, nejak sa sem neviem naskytnut ale ked budem v praci tak bude viac casuu chi chi aky paradox ze???? 😉

no ja kylie , som z Prievidzkeho okresu, a inak vitam ta tu a aj ostatne nove maminky,,,

ja som si uz tiez zacala robit pomaly vybavicku,,,, hlavne som si poobjednavala to co mi pri malom chybalo a z dovodu stiesnenych priestorov som nemohla mat,,,, takze zacinam s tym , a prat budem po Samkovi az niekedy v novembri,,,, no a este idem na kocik do Polska alebo hladam po inzeratoch PP GT3 som zamilovana do toho kocika,,, ale ak sa nenaskytne dobra ponuka tak budem musiet byt spokojna aj s polskym,,, napokon je to asi asi jedno,,,,

odber pup.krvi je businesess,,,, teda aspon moj nazor,,,,,

a spanie????? no o tom radsej pomlcim,,,, - strach a hroza,,,,, 😠

pekny vecer

lucinka1104
9. aug 2009

Andrea prepáč, až teraz som si všimla tvojpríspevok, je mi tonaozaj jedno len nech je to zdravé, synček mi po pôrode takmer umrel, preto zdravie je na prvom mieste až potom pohlavie 😉