Deti po dvoch rokoch

wiwihc
16. máj 2020

Ahojte! Su tu mamicky ktore maju deticky po 2 rokoch? Dcerka mala jeden rocik a rozmyslame nad druhym. Da sa to zvladnut? Tehotenstvo (predsa natahovat sa s babom), a aj neskor ked su dve? Chceme aby medzi detickami nebol velky vekovy rozdiel, no bojim sa trosku, z natahovania s dcerkou ma dost bolieva chrbat, mam aj skoliozu a nosim aj korzet. Prve tehu bolo super, ved ziadne starosti. Prosim mamicky, ktore mate takto deticky napiste mi skusenosti. Dakujem 🙏🤗

daganov
16. máj 2020

@wiwihc tak nemusíš otehotnieť hneď, ale na tvojom mieste by som aj tak počkala. Ročné dieťa ešte potrebuje zobrať na ruky a kludne môžete mať vekový rozdiel medzi deťmi aj tri roky, vzťah medzi súrodencami sa neodvíja od vekového rozdielu medzi nimi.

est_saga
16. máj 2020

@wiwihc ahoj, my mame dve dcérky- vekový rozdiel 2 roky, 5 mesiacov. Druhý krát som Otehotnela, ked mala prvá dcerka 20 mesiacov. A začiatky boli tažké, manzel stale v praci, pomohla moja mamina, za co som jej vďačná- ale to som chcela povedat, začiatky boli tažké, velmi, ale teraz je to super. Krasne sa mi spolu vyhrajú. Su take partacky. Samozrejme, aj sa Lomcujú, ale to uz asi tiez k tomu patri. No cize neviem, ci som zodpovedala tvoju otázku- nemame síce vekový rozdiel ako opisuješ, ale tiez nie nejaký veľký. Po rociku dieťatko ďalšie, je asi velmi náročné, ale ide o to, ako sa cítiš ty a ako to cítiš. Pomohol by muž? Pokial ano, choďte do toho. Bude to tažké, ale neskor to bude paráda. Môj názor 😊✌️

mogaa
16. máj 2020

Ja by som tiež ešte počkala, aspom pár mesiacov....2ročné dieťa už nemusíš nosiť na rukách, už zvláda chodiť peši aj po vonku, rovnako sa už prehrá a ty budeš mať čas aj na bábo....

est_saga
16. máj 2020

@wiwihc zas, aby Si si aj tu prvú dcérku užila, no vsetko ma svoje pre aj proti, ako vsetko, vsak.....

s_a
16. máj 2020

No za to, ze si prvé tehotenstvo mala bez problémov, to neznamená, ze aj druhé musí byť také, ja si napríklad neviem predstaviť, ze by som sa mala starať o male dieťa, ked mi je hlavne doobeda zle a to nie je ani nič také hrozné, ako vedia mat niektore, ze od rana do večera behajú k wc mise.. Ale tak je to na tebe, ale nespoliehaj sa na to, ze druhé tehotenstvo bude také ako prvé 🙂

janinah
16. máj 2020

rozdiel 21 mes...boli chvíle,kedy som nevedela,či som niečo už dnes jedla a vonku som šla neučesaná....makačka,lebo manžel nonstop v práci,aj nočné a dcéry cez deň nikdy nespali v rovnakom čase....ale nemenila by som,hlavne preto,lebo dcéry vždy boli parťáčky a aj teraz v dospelosti majú výborný vzťah

gabulienka623
16. máj 2020

Ja mám 2 dcérky, rozdiel 2r2m. Otehotnela som neplánovane, keď mala staršia 17m. Bol to riadny šok 🙂 starsia bola totiž strašne živá, vyžadovala 24h pozornosť. Takže som si ani nevedela predstaviť, mať pri nej bábätko, ani som kvôli tomu spávať nemohla 🙂 áno, aj s bruchom som ju nosievala na rukách. No keď sa narodila mladšia, ani sme o jej nevedeli, tak dobre bábo som ešte nevidela. Len spala, dojčila sa, naozaj prvé mesiace spávala aj 20 hodín! Absolútne neplakavala, na hracej deke len ležala a usmievala sa aj 2 hod! A vlastne doteraz je taká pohodacka, sama sa prehra. No bolo to šťastie, keby bola taká ako prvá dcéra, asi by som to ťažko zvládala. Teraz majú dievčatá 4 a 6r a za mňa super, partacky, rozumejú si, vkuse spolu sa hrávajú, takže nemenila by som určite.

turga
16. máj 2020

Ahoj ja som otehotnela ked mal prvy 18 mesiacov, cca 5 mesiacov travalo kym sa nam podarilo, zaciatky boli tazke ale ktore niesu vsak?? cca 3 mesiace trvalo kym sme si zvykli po narodeni dcery na rezim fungovania, ale tak to je normalne. Teraz sa super prehraju a som rada ze je medzi nimi rozdiel 2 roky a 3 mesiace, napr medzi mnou a mojim bratom bolo 19 mesiacov rozdiel a tiez sme boli partaci aj za puberty. Takze odporucam taky 2 rocny rozdiel je pohoda. Na koniec dodam ze mala bola prych 6mesiacov nervak a vkuse vrieskala takze ziadne kludne dieta nebola a neni ale aj napriek tomu by som do takeho vekoveho rozdielu sla znova.

deti95060810
16. máj 2020

my máme 3 dievčatá s rozdielom 4 roky...
keď som prišla z pôrodnice s najml. dcérou, jedna mala 18 mesiacov, ďalšia 4 roky.... a ešte aj staršie deti.... No čo zvládnuť som musela, ale mne veľmi pomáhal mm. a tak je to doteraz....už všetky chodia do školy, ale na jedného by toho bolo veľa...

stanislavicenka
16. máj 2020

@wiwihc moji maju rozdiel 2,5 roka, dceru some este vo vyskom stadiu, 8my mesiac tehotenstva, nosila v nosici. A teda, Ani Jedno tehorenstvo nebolo idealne, citila som sa vzdy nahovno.

brita7777
16. máj 2020

nie nedoporucujem !! lepsie pockat kym zacne skola pre jedno a druhe moze prist. je to psychicky i fyzicky narocne.

dzina007
16. máj 2020

Ja mam rozdiel 15 mesiacov. Moj mladsi syn sa ucil chodit a chodili sme na baby plavanie do 9 mesiaca. Nosila som ho kazdy den hore dole dve poschodiach po schodoch a v pohode. Ked sa narodil mladsi chvilu to bol zahul ale vsetko sa da zvladnut. Teras su najlepsi kamosi.
Kamoska ma po 2 rokoch a tiez pohoda. Teraz maju 3 a 5 a dokazu sa pekne spolu hrat a su suoer kamosi tiez.

janickacrazy
16. máj 2020

@wiwihc No samozrejme je to na tebe, moja sestra má rozdiel 2r 2mes. a videla som na nej, že je to zaberák, stále sa sťažovala, že to bolo moc skoro, bývali sme vtedy spolu. Staršia dcérka bola veľmi dobrá, mladšia úplný opak, čiže čistá katastrofa, urevaná, náročná. Ďalšie 2 deti má s veľkou prestávkou a tie sú o 3 roky od seba a podľa sestry oveľa lepšie, ked sa narodil malý, tak starší už chodil do školky, bol samostatný, mala čas na bábo. Ja mám vačšie rozdiely medzi deťmi a mne to vyhovuje.

mogaa
16. máj 2020

@wiwihc ono všetko má svoje výhody aj nevýhody....súrodenci sa spolu zahrajú aj v prípade väčšieho rozdielu ako 2roky....obrovský výhoda ak máš väčší rozdiel je že starší ti neskôr môže povarovať mladšieho, prípadne v čase prázdnin nemusíš zháňať opatrovanie(samozrejme hovorím o starších deťoch a pri väčšom vekovom rozdiele)....na druhej strane ak bude rozdiel malý - tak si to "odbiješ"naraz - mladšie sa bude učiť od staršieho .....a samozrejme záleží aj na deťoch - niekedy sa ani "skoro rovesníci" nevedia spolu prehrať.....sestra mala medzi deťmi 8 rokov - mala chlapca a dievča - od mala mali super vzťah a taký majú stále....

ivangeline
16. máj 2020

Rozdiel rok a mesiac. Ťažké ale žijeme a ľúbime sa. Čo mamky,ktoré majú dvojičky či trojicky? Treba veľa sebazapretia,obety a lásky,ubrať niekde a pridať inam.. 🙂 Určité sa to dá zvládnuť.

evkamotka
16. máj 2020

Ja som chcela 2r rozdiel. Podaril sa 2r4m. Babatko ma uz 4 mesiace. Nemenila by som. Ked som otehotnela, starsieho sme naucili ze sa na rukach uz nenosi. Trocha pomrncal a zvykol si. Tiez mam skoliozu. Obe tehu nejake probleny. No a co, tie mozubyt hocikedy.
Myslim si, ze 2r rozdiel sa synom uz v detstve rychlo zotrie a budu cele detstvo partaci s rovnakymi zaujmami. Aj nam sa bude lepsie organizocat cas pre dvich podobnych (vecierka, narocnost vyletov...)
Su to moje zlaticka. Mam co doma cwz týždeň robiť ale nic neprekonatelne. Ako pride tak odide, o chvilku budu velki

janickacrazy
16. máj 2020

@evkamotka Vidíš, mne by toto napr. bolo ľúto, že nemožem také malé dieťa nosiť na rukách, ja občas aj teraz mojho 4-ročného ponosím, aj ked niekomu sa to zdá, že už je veľký, mne to nevadí, ale tak každá sme iná mama.

katren
16. máj 2020

@wiwihc mame rozdiel 18 a 15 mesiacov....boli ako trojicky 😄

qwert87
16. máj 2020

@wiwihc Mam rozdiel presne 2 roky a super. Začiatok trochu náročnejšie, prvé tri mesiace kým sme si všetci ma seba zvykli, našli režim. Teraz maju 4 a 2 a je to super. Zahrajú sa spolu, starší nechodil ani do škôlky. Koľkokrát su v izbe aj hodinu a ticho sa spolu hrajú. Starší je pre mladsieho veľkým vzorom, uci sa od neho veľa veci. Už teraz sú veľkí parťáci. Obaja chlapci. O 5 mesiacov čakám ďalšie bábätko, zasa som chcela 2rocny rozdiel. Mladšieho ešte aj ponosim keď treba, pritulim. Takže za mňa super. Spanky cez deň maju narovnako, ja mám pre seba aj 2,5 hodiny kľudu. Nemam pocit že by som jedného zanedbávala na úkor druhého.

lenkatt2
16. máj 2020

Naši mladsi majú rozdiel 20 mesiacov (medzi staršími skoro 5 rokov) a som za menší rozdiel. Je to sice pre nas rodičov náročné, ale pre deti lepšie. Lepšie sa spolu zahrajú, majú ešte podobné potreby, požiadavky, chápanie.

lucyluv
17. máj 2020

Mam rozdiel 2r a 4m, otehotnela som v 18m, prve tehotenstvo bolo malina, druhe uz bolo narocnejsie, nemoct si oddychnut, na ruky natahovat dieta, aj ked som sa snazila co najmenej ho dvihat, bolo to velmi narocne obdobie fyzicky, hlavne prve 3m sa mi chcelo vkuse spat. Nastastie sa potom narodila druha dcerka, ktora ma relativne pohodovu povahu, takze ako tak sa to da, hoci zaciatky boli tazke, teraz jediny problem je, ze sa nestiham naplno venovat starsej, to ma mrzi. Starsia sa o mladsiu prilis nezaujima, vynimocne ju pohladka, vacsinou jedine riesi to, ze jej berie hracky, lebo ze vsetky su jej 🙂 a kradne jej vsetko oblecenie a chce ho nosit ona 🙂 inak zaujem o nu nejavi, ale zatial ma mladsia len 6m. Mne pomahala aj pomaha mama, keby neni jej, ja by som si druhe dieta nerobila 🙂
Ale jedno pozitivum co ozaj vidim je, ako mladsia vzhliada ku starsej, stale by sa na nu pozerala, prirodzene ju to k nej taha, je z nej ohromena 🙂

aksuram
17. máj 2020

@wiwihc najstarší syn je o 2r a 2m starší od mladšieho. Je to fajn rozdiel čo sa týka súrodeneckých väzieb. Ale samozrejme problém nastal, keď som musela od 30tt ležať. Musel Max pomáhať manzel a babky. Teraz som tehotná a rozdiel bude 13r a 11r. Chalani sú super, veľmi pomáhajú a ja sa môžem naozaj sústrediť len na to malé ale.... Toto už nebudú tie klasické súrodenecké väzby...už budú skôr "pestúnky" ako parťáci.
Takže všetko má svoje výhody aj nevýhody.
Pre súrodenecké väzby je ideálny čo najmenší rozdiel a pre pohodu v tehotenstve čo najväčší 😁

evkamotka
17. máj 2020

@janickacrazy naucila som ho, ze ked sa chce potulit na rukach, budem pri tom sediet. Tulili sme sa do porodu a aj teraz. Len som pri tom nestala/nechodila v priestore. Alebo sme si pri zaspavani/telke k sebe lahli a natulil sa ku mne.

solemami
20. jún 2020

deti po roku. bolo super a neurobila by som inak. kde byvam nie je sediet doma 3 roky lebo mam dieta. pracovala som s prvou dcerou hned ako sa narodila - mala som moznost - a az s druhou dcerou som bola doma rok. potom naspat do prace.
byvame v zahranici a nemame ziadne babky a surodencov ktori by pomahali. su to moje deti a da sa to zvladnut. ked clovek chce tak sa da. ked nechce tak sa bude stazovat ze sa neda

tristanka
20. jún 2020

@wiwihc lepší rozdiel je 3 roky, nieje to veľa čiže sa (neskôr) zahrajú. Staršie dieťa dáš do škôlky, to je veľká pomoc.

sonnenshein
20. jún 2020

Moj syn mal 9 mesiacov ked som otehotnela. Zvladla som to, ale jednoduche to nebolo, ale to nie je ani ked mas medzi detmi 3, 4, 5 rokov..

tristanka
20. jún 2020

@sonnenshein 2 alebo 5 rokov je obrovský rozdiel, dcéra má 5 a keď si predstavím že by sa mladší (2r) narodil teraz, bola by to väčšia pohoda, už je samostatná, veľa pomáha

sonnenshein
20. jún 2020

@tristanka Neskutocne zalezi na dietati, poznam pripady, kde aj 5 rokov bolo malo..

renab
20. jún 2020

Mam rozdiel medzi starsimi detmi 22 mesiacov a nikdy som to nelutovala. Tretie dieta je s vacsim odstupom a je to citit. Vyrasta ako jedinacik.

zabka1124
20. júl 2020

Ja mám chalanov 2r a 3mesiace-rozdiel abolo to a je to super.My sme ešte vtedy žili v Írsku,takže žiadna pomoc a jednak malý 9m som išla do práce.S mužom sme sa striedali,on si poobede robil s deťmi program,mali svoje večerné rituály.Jefine,čo som robila ja na viac je,že dom uvarila obed a večeru.Teraz majú chalani 7r a 5r,pred rokom sme sa vrátili na SVK, starší išiel do 1triedy.A Sú to parťáci, nedajú na jeden druhého dopustiť,keď jeden niečo chce-cukrik,pýta aj pre druhého.Zababia sa spolu,navymyslaju spolu, no proste paráda;)!Ale Môj muž bol a je vo výchove top,chodí do práce,ja tiež a deti stíha aj stavať stíhané,aj výlety.Pre mna je TOP mať deti s drojrocmym rozostupom.