Existujú súrodenci, ktorí sa nebijú?

elviku11
21. sep 2020

Prosím vás, máte doma deti (malé, tak do desať rokov), s malým vekovým rozdielom, ktoré sa navzájom nikdy nebijú ani nesacaju, nedrgaju, nesotia sa? .... Či je vôbec ten ideál možný, alebo je to nereálne?
(Len tie čo máte tie deti doma, nie také že - susedova sesternica atď....lebo tam im do hrncov nevidíte a rodičia často pred druhými veci prikrasluju, aby vyzerali ich deti ako anjelikovia)

redana
21. sep 2020

Ja som sa so sestrou (4 roky rozdiel) nikdy nebila..naozaj nikdy..pamatam si,ako v skole spoluziacky neustale hovorili ako sa vcera ta a ta pobila s bratom,sestrou..mne nechceli verit,ze my sme sa naozaj nebili..ja mam 3 deti (dievca chlapec chlapec) a ti starsi su vkuse v sebe a uz sa k nim obcas prida aj najmladsi 🤦🏻‍♀️..

siska53
21. sep 2020

@elviku11 o takych som este nepočula, ze by sa nebili.. to by musel byt velky vekovy rozdiel, aby sa nebili..

lucik194
21. sep 2020

NIEEEEE a to mam doma dve baby, podla mna baby su horsie ako chalani......

cairka
21. sep 2020

Moje sa nebijú, v podstate ani nehádajú v pravom zmysle slova. Myslím ale že je to preto, že menšia je iná, nerieši maličkosti, takže také tie žabo-myšie boje nie sú. A to, čo rieši, tak to sa našťastie starší správa ochranársky a občas síce šomre ( skôr voči mne,ako jej),ale akceptuje to. Ako dieťa sme sa so sestrou vadili dosť, aj nejaké sácačky a také bolo....

spadnutaslivka
21. sep 2020

závisí to od povahy detí. ak sa "zázračne" stretnú dve pokojné, tak sa možno ozaj nebijú- poznám presne jednu takú dvojicu. ale zo všetkých ľudí, ktorých poznám je jedna dvojica fakt brutálne málo. inak všetky ostatné deti, čo poznám + ja ako decko a moje deti- sa proste doma so súrodencom občas pochytia. nemusia to byť vyslovene bitky do krvi, ale šťuchance, šticovanie a pod. Nehovorím, že je to naj, ale je dôležité, že vidia svoje limity, treba ich učiť riešiť problémy inak ako bitkami a hlavne sa učia odpúšťať. Ak sa k tomu tak rodič aj postaví.

thoughtfulweirdo
21. sep 2020

Podľa mňa to sa výchovou ovplyvniť nedá. My sme so sestrou mali zakázané sa biť, mama nás viedla k pokojnému riešeniu konfliktov, tak pred mamou sme hrali anjelickov, nezalovali sme na seba, ale mimo dohľadu sme sa klbcili ako psy a to bol medzi nami rozdiel 6 rokov, čiže som už bola "veľká" 😄 dokonca aj z poschodovej postele ma raz sestra skopla 😂 to bude najmä povahou a pokiaľ sa nestretnú dve totálne ustupcive extra pokojne nekonfliktne povahy, nejake šarvátky vždy budú.

mladenca
22. sep 2020

Ak by takyto surodenci jestvovali, tak to by som sa pozrela. My tiez ako decka sme si furt robili zle, viem, ze nasi mali nervy, ze sme jak z divych vajec a robime si naprotiven, ale vekom nas to preslo 😀

yukki
23. sep 2020

My so sestrou sme sa nikdy nebili a hádať sme sa začali v puberte, aj to nie príliš. A teraz ona má takých istých chlapcov. A ja mám dievčatá a idú sa pozabijat navzájom..... Úplne len výchovou to iste nebude....

babydesire
4. dec 2020

Surodenci ktory sa obcas nepobiju,nehadaju a vzdy si vychadzaju? Mozno taky ktory spolu neziju (ako ked si pri rozvode kazdy rodic vezme jedno dieta). Inak, biju jasne, to tam musi byt, a nieje to len na skodu, vzajomne sa ucia zvladat konflikty v kolektive,raz lepsie raz horsie...kde inde ako doma sa to lepsie naucia?

Mame 4rocneho a 2rocnu. Aj ked je to vacsinou o tom "nechaj ju, daj mu to,nerob jej zle, chod od neho prec.. " maju pekny pevny vztah a dufam ze im to vydrzi aj v tazkych chvilach dospelakov,,moje vztahy s mojimi surodencami niesu ruzove, takze viem,ze je to neisty no celozivotny vztah,a co mozeme ako rodicia prenich spravit spravime a potom to uz bude len na nich. Vedia sa aj spolu krasne hrat,pytaju sa jeden na druheho ked niesu spolu,co robi jeden chce aj druhy, radi spolu vymyslaju, ked bol syn u nasich na noc dcera hystericky zanim plakala,to u bratovych som nevidela, syn svoju sestricku brani,chyti ju za ruku, a dalsie roztomile detaily..ale vravim, casto sa tlcu, beru si hracky, alebo niekto niekomu "zavadzia"... Prezivaju spolu to co by ako surodenci mali 🙂