Existujú súrodenci, ktorí sa nebijú?

elviku11
21. sep 2020

Prosím vás, máte doma deti (malé, tak do desať rokov), s malým vekovým rozdielom, ktoré sa navzájom nikdy nebijú ani nesacaju, nedrgaju, nesotia sa? .... Či je vôbec ten ideál možný, alebo je to nereálne?
(Len tie čo máte tie deti doma, nie také že - susedova sesternica atď....lebo tam im do hrncov nevidíte a rodičia často pred druhými veci prikrasluju, aby vyzerali ich deti ako anjelikovia)

kiwi3
21. sep 2020

este som o takom nikdy nepocula

slavka2010
21. sep 2020

@elviku11 No ja mam dvoch chlapcov 11 a 13 a mam pocit, ze sa pozabijaju 🙈🙈🙈. Muz ma ukludnuje, ze je to normalne. Ja som jedinacik ja to nepoznam. Mam pocit, ze vekom sa to zhorsuje 😉

katulienkax
21. sep 2020

ah moje sa biju a su to baby ☹

barb06
21. sep 2020

neexistujú

negymama
21. sep 2020

@elviku11 moje dcery sa takmer nikdy nebili a neskriepili. ozaj si neviem spomenut. a uz maju 14 a 16 rokov. Jediny x pohryzla mladsia starsiu ked mali asi 2 a 4 roky. v puberte sa skor slovne pohadaju alebo na seba urazia. Ono to bude aj tym, ze ta starsia ma velmi prisposobivu a nekonfliktnu povahu, ona bola taka aj medzi cudzimi detmi na ihrisku aj v skolke ci v skole. Vzdy som sa obavala, ze ci mi ju neubiju a nezdeptaju ine deti ...a vobec. Je z nej sebavedoma papulnata pubertiacka.

U chalanov to take ruzove nie je. Mam dvoch synov 11 a 9 rokov, ako nebili sa nejako nadpriemerne, zeby vkuse do seba skakali, ale rozhodne viac ako dievcata. Hlavne ked boli mladsi, ale aj teraz obcas pocujem ze jeden druheho plesne v izbe, alebo plac, ze on ma kope, bije, a ja som mu "NIIIC" neurobil...

ale vcelku vsetci styria vychadzaju dobre. si myslim ze lepsie, ako to inde pocujem.

20viki13
21. sep 2020

to je surodenecká láska 😂 medzi mnou a bratom su 4r rozdiel a boli sme vv sebe stale.....ked som sa odstahovala tak nas vztah sa otocilk o milion stupnov 😂 este stale sa podpichujeme a raz za cas odomna dostane pohlavok :D

mily7
21. sep 2020

@elviku11 ako takto čo deti naše ...my sme neboli deťmi?nepamätá nik na svoje detstvo či to všetci jedinacikovia? Ja som bola vychovaná inak,prísnejšie ako teraz moje deti a rovnako som sa tlkla ako sa tlcu moji...a rovnako sa rodičia sťažujú na svojich doma ked sú súrodenci. Nič sa neboj vola sa to surodenecka rivalita. A ľúbili sme sa a aj moji sa ľúbia .

fotoarch
21. sep 2020

@elviku11 6rocna baba, chlapci 9 a 13. Bez konfliktov, slovnych ci fyzickych, ale maju stastie ze kazdy maju svoju izbu, takze si nezavadzaju. Su k slusnemu chovaniu k surodencom vychovavani prisne od malicka.

ivuska027
21. sep 2020

Nie, neexistuju take deti. So sestrou sme sa dobre nepovraždili. Moji synovia aj s vynaložením enormného úsilia sa mlátia.

nevenka
21. sep 2020

@slavka2010 ja som bola v soku, ked som este chodila s manzelom, ako sa oni uz skoro dospele 3 kone vedeli "len tak bit", ze zo srandy...ked boli mali, zuby si povybijali 🙄🙈...ja mam len sestru a ak sme sa pobili, tak normalne, na nic brutalne si nepamatam. Ani mama. Teraz mam chlapca a dievca a tiez sa biju, dokonca dcerka skor zacina. Je mladsia a temperamentnejsia. Ale asi je to ine "bitie sa" ako chlapci, ale ani, biju sa 😁

katulienkax
21. sep 2020

@fotoarch to nie je o vychove, ak je dieta konfliktny typ tak s tym moc nenarobis, starsia je konfliktna velmi a ta mladsia ked ju starsia buchne zacne revat ale nepopusti a brani si svoje dokonca aj ked jej dohovaram chod od nej prec neodide.

lilika2891
21. sep 2020

@elviku11 neexistujú

laurika1432
21. sep 2020

Povedala by som, že takí súrodenci, tak to je ozaj rarita, lebo čo ja poznám teda, tak proste tam šarvátky sú, ale tak je to podľa mňa normálne. Raz sa to tak povediac ukľudní neboj ty nič

mima1
21. sep 2020

Ano existuju nasi 4roky a 4mesiace🤪🤣🤣🤣 tak este chvilu bude klud

elviku11
autor
21. sep 2020

@fotoarch a ako konkrétne ste ich tak vychovali? Že keď sa schyľovalo ku konfliktu, čo ste urobili? Alebo ste to riešili už keď sa pobili?

brita7777
21. sep 2020

Nasi sa v skolke zboznuju, objimaju ked sa vidia 🙂 doma natahovacky, podpichovacky, aj mensie bitky o hracky..ale tiez si povedia prepac a pohladkaju sa potom 😉

ckatka
21. sep 2020

Neviem nepoznám takých. Ja som najstaršia mam brata a sestru...mlatili sme sa furt. 😂

hettinka
21. sep 2020

Ja mám 5,5 ročný rozdiel (dievča a chlapec) a nejako sa nebili. Maximálne chodila staršia žalovať, že jej maly niečo berie a mladší ju občas odtláčal odo mna v rámci žiarlivosti. Vlastne od cca 6 rokov mladšieho sú veľkí partaci a teraz už úplne kamosi.

danim
21. sep 2020

Veru existuju - naše dve dievcata- aktuálne 9 a 12 r perfektne partacky, pomáhajú si, stále sú spolu. Úžasný vzťah. Trvá to stále- teda od kedy sa mladšia narodila 🙂

katpox
21. sep 2020

ja mam jedianacika;ale boli sme 3sestri a veru bili sme sa ,az modriny a lahke urazy boli velmi som sa s mladsou nemusela a je tomu tak doteraz ,so starsou pohoda celkom. nam aj vravievali;ze sme si jak cudzie;ze to si tak ani chlapci nerobia zle.

bubinko1506
21. sep 2020

Mam 4rocnych chlapcov, sarvatky su bezne, ale na druhej strane su na seba tak naviazani, ze nemozu byt bez seba ani hodinu.

fotoarch
21. sep 2020

@elviku11 bola som prisna, ked sa schylovalo k niecomu - podla tonu v hlase u deti sa to da zistit, zastavila som to, vysvetlolavala a trvala na ucte. Ked som prisla neskoro, dostal akter tres , pretoze zvacsa ublizil z vlastnej frustracii, co mi prislo zakerne... U nas to prosto funguje, mozno sa ma bali, ze sa im konflikt neoplati , mozno ... Mam ako matka kopec chyb vo vychove, tiez som z toho celeho kolotoca niekedyvycerpana, ale konflikty nemaju. Ale ako som pisala v uvode , mozno je to tym ze makju kazdy svoju izbu, ked sa citia nekomfotne odidu, nemusia sa hrat. Mozno je to tym, ze sa hraju sa zvacsa von s kamosmi, tam som tiez nepocula zeby sa bili. Mala sa zvykne ofucat tak maximalne.

raffaella
21. sep 2020

moje dcery sa nikdy nepobili, dokonca ani len nesotili, proste ozaj ziadne fyzicke napadanie ani raz v zivote. Momentalne maju 6 a 10 rokov. Samozrejme ze sa pohadaju, obcas sa provokuju, obcas si zavidia, obcas si robia prieky, ale to je vsetko.
My sami ich absolutne fyzicky netrestame, takze oni ziadne fyzicke tresty ani nepoznaju. Myslim ze sme na nich inak dost prisni rodicia, ale ich vzajomny vztah tmelime a silne podporujeme ich surodenecky vztah.

medulienka81
21. sep 2020

@elviku11 moji chlapci sa nikdy nebili. V škôlke učiteľky hovorili ze ešte nevideli taky prejav lásky medzi sebou. Teraz majú 12 a 10 a kam debil tam idiot. Takže prišla puberta a už sa tak neobjimaju a sem tam buchanec bol.. S manželom sa často objímame a bozkame odjakživa.. Tak možno to na nich vplyvalo dobre, preto boli na seba taký 🤷‍♀️

tenerifka
21. sep 2020

existuju, moje tri dcery sa NIKDY nebili, ale fakt nikdy

lolitka25
21. sep 2020

@elviku11 moji chlapci sanikdy nebiju. Ani som sa nezamyslala nad tym ze ci sa niejtore deti biju ci nie🙈

renab
21. sep 2020

Moji starsi sa nikdy nebili. Asi to bolo tym, ze dcera bola starsia a bola taky mamickovsky typ a synator mladsi od nej o cca 2 roky sa nechal poucat. Inak su obaja velki introverti, takze ked to dceru v skolskom veku prestalo bavit, starat sa o neho, tak mali svoje zaujmy.
Sem tam si nieco vykricali v pubertalnom veku, ale nepouzivali voci sebe ziadne vulgarizmy.

makova333
21. sep 2020

Medzi mnou a surodencom je necele dva roky rozdiel. Nikdy sme sa nebili. Ignorovali sme sa a ostalo to tak aj v dospelosti. Tak neviem ci toto by bolo pre teba lepsie...🤐

ciapockyciapocky
21. sep 2020

@elviku11 moje dvojčatá- dievčatá sa tlčú v jednom kuse, hrať sa spolu nevedia, celý deň riešime len bitky a nezhody medzi nimi..a to mi každý vravel, ako mi bude dobre, že mám dvojičky, celý deň sa prehrajú, ani vedieť o nich nebudem..opak je skôr pravdou..a to majú už 8 rokov😉

lealikk
21. sep 2020

ono sa mozno v detske tlcu a potom neskor budu mat k sebe blizko. taketo surodenecke sarvatky su proste normalne. ja si tie pamatam, ze sme sa so sergou cele detstvo tlkli a teraz proste na seba nedame dopustit