Ideálny vekový rozdiel u súrodencov

23. júl 2020

Baby zaujimaju ma vaše názory a skúsenosti na ideálny vekový rozdiel u súrodencov a prečo 🙏😊kto ma chuť nech sa pokojne rozpise. Dakujem

jendralka
23. júl 2020

s bratom som 6 rokov,, ziaden problem, volame si kazdy den 🙂 deti mame /chlapcov/ 15 a 9, max spokojnost, ziadne boje a hadky. nemenila by som

ukulela
23. júl 2020

Deti s menším vekovým rozdielom sa spolu prehrajú a spolu vyrastú. Deti sa začína komín rozdielom ti pri malom bábätku môžu už aj pomôcť, sú zodpovednejšie, samostatnejšie A ty máš viac času venovať sa malemu. Ale tiež sa mu musíš venovať vo väčšej miere keďže sa bude hrať ako starší súrodenec už iné hry a sam. Každej vyhovuje iné.

bibka26
23. júl 2020

myslím že je to individuálne podľa toho akú budu mať deti povahu, zo skúsenosti viem že keď je malý vekový rozdiel kym su menšáie často sa bijú ale o to vačšia partia sú čím viac su starsí, ked je vacsi vekový rozdiel tak prave v detstve ten starsi uz mensieho moc netlcie lebo vie ze by vyfasoval on :D ... cize je to pokojnejsie ale tazko povedat ci sa v dospelosti neodcudzia mozno ze nie ... zalezi aj od toho ci su to dvaja chlapci alebo dievcata alebo pomiesane pohlavia vies aj to zavazi kedze potom zaujmy su ine u chlapcov aj dievcat 🙂 ale ja by som osobne nemenila maly vekovy rozdiel uz len pre to ze mohli pouzivat jeden po druhom pracovne zosity :D

janickacrazy
23. júl 2020

No každému vyhovuje niečo iné, ja som chcela menší vekový rozdiel, ale osud to zariadil inak. Medzi prvým a druhým synom je rozdiel 11 rokov, medzi druhým a tretím 5 rokov. Paradoxne si rozumejú viac prvý a tretí, lebo majú úplne rovnaké povahy. Väčší vekový rozdiel má tú výhodu, že staršie dieťa nežiarli tak na to mladšie a užiješ si každé bábo poriadne. Teraz mám výhodu v tom, že najstarší sa dokáže komplet postarať o mladších, ked potrebujem niekam ísť alebo tak, ide pre malého do školky a tak podobne.

danieladeley
23. júl 2020

podla mna je to uplne jedno aky bude vekovy rozdiel, hlavne je to ako ich rodicia vychovaju. ako ich k sebe vedu, ako sa s nimi oboma hraju, ze s nimi travia rovnaky cas a ze ich neporovnavaju. vidim velke vekove rozdiely a je to bieda a male rozdiely a tiez bieda a potom vidim uplne inych rodicov a je jedno ci maly ci velky rozdiel, surodenci maju uzasny vztah. a co sa mna osobne tyka, vzdy som bola za maly rozdiel, mam dvoch chlapcov rozdiel rok a 9 mesiacov a podla mna ideal by bolo rozdiel rok a pol . tiez sa mi to zdalo skoro ked som otehotnela 2x, ale teraz maju akurat 2 a skoro 4 a ja si to neviem vynachvalit 🙂 aj ked ja mam fakt dobre deti. ale tiez uplne chapem maminy, ktorym maju deti koliky, vzdor, nespia alebo nieco ine a do druheho sa im tak skoro nechce. takze zalezi aj od deti. a este jedna vec, ktoru tiez casto vidim je to, ze maju rodicia akurat nove babatko a presne v tom case ide starsie do skolky, podla mna cele zle. 🙂

deti95060810
23. júl 2020

deti s malým rozdielom sa hrajú len do puberty.... potom už nie... dievčatá mám s malým rozdielom - rozdiel je 2,5 roka a potom 18 mesiaocv.... ale mám aj už dávno dospelého chalana a tiež je to fajn. Dáva na tú pubertu 14 r. pozor keď minule bola na zábave aj s kámoškami.... to bola len taká dedinská tancovačka....

ajka0207
23. júl 2020

Podľa mňa je to neskutočne individuálne, či už pre rodičov alebo Pre deti v utlom detstve či neskor. Ja mám so sestrou necelé tri roky, boli sme si blízke aj malé aj teraz, ale zas určite zavážilo že mám len ju ako súrodenca a že sme obe dievčatá. V detstve mi šlo na nervy že ju treba strážiť. Ja mám deti o dva roky. Zatiaľ si rozumejú, majú tri a jeden rok. Kebyže je ten rozdiel menší tak je to asi riadna záťaž v starostlivosti pre rodičov. Aj ja si občas nadávam že na co som sa to dala, keďže staršia je dosť taká citlivá a často plaču obe naraz. Ale zas pekne sa prehrajú, staršia neziarlila, už si ani nepamätá dobu keď bola jedináčik. Pri väčšom vekovom rozdiely sa rodič dlhšie točí okolo malých detí ale zas staršie viac pomôže. A napríklad bývalý má brata o rok mladšieho a nerozumejú si vôbec.

ajka0207
23. júl 2020

@deti95060810 to zas úplne nesúhlasím, že len do puberty. my so sestrou sme boli "partacky" aj neskôr, hlavne keď som už mala 18 a trebalo kupovať pivo :D

beronsche
23. júl 2020

vela krat som pocula, ze deti cim skor za sebou, maly rozdiel, aby sa vedeli prehrat spolu.. Ano, toto moze byt vyhodou, ale nemusi to platit.. Plus to so sebou prinasa dost velku nevyhodu v tom, ze je to prvorodene este malinke dieta, je teda pre neho tazsie pochopitelne, ze nema mamu len same pre seba. Male deti si buduju vztahovu vazbu a moze byt pre ne emocne pritazke zvladat surodenca..
Vraj podla psychologov je taky idealny rozdiel cca 3r.. Kazdopadne realita je jedna vec a teoria druha.. a nie vsetko sa da planovat 🙂

simuskaaa123
23. júl 2020

Ja mam skoro 10mesacnu..kedze som. Bola na vš, nevyšla mi materská, takže ešte 2 roky s malou budem doma. A potom na rok do roboty.. A až potom ďalšie no.. Ale zas chcem väčší rozdiel,, nech sa môžem venovať každému na 100% co sa týka plienok, jedlá..

29simona29
23. júl 2020

Ja budem mať vekový rozdiel takmer 3 roky a tak som to aj chcela. Jednak starší syn je už samostatný, odplienkovany, vie sa prehrať, môžeme s ním hocikam chodiť, viem mu vysvetlit atd, no a zároveň mi to nepríde tak veľký rozdiel, aby nemal s mladším dobry vzťah..Chceli sme si poriadne užiť prvé, potom mať druhé. Inak by som ale uvažovala, ak by som bola 3 roky len doma na MD, nakoľko 3 ročný rozdiel znamená že vlastne jedna RD ti konci a nastupujem znovu na druhu..Ja ale pracujem z domu a čiastočne sa realizujem aj v práci, tak to považujem za ideálny model, v opačnom prípade si samu seba neviem predstaviť 6 rokov doma bez pracovnej sebarealizácie.

danielahamar
23. júl 2020

Za mňa tri roky, hoci teraz budeme mat 17 a 14r. rozdiel😬

bagre
23. júl 2020

Nemyslím že existuje ideál - super vzťah môže byť aj pri 6 ročnom rozostupe a deti sa môžu neznášať hoci je medzi nimi rok - do konca života. Tam hrá rolu veľa faktorov...
a plán je to síce pekný, ale v dnešnej dobe si myslím že je úspech vôbec mať deti, hoci uznávam, že existujú šťastlivci ktorí sa rozhodli a vyšlo im to presne tak ako chceli