Menší vekový rozdiel medzi deťmi

26. okt 2022

Dobrý večer všetkým!
Som neplánovane tehotná s druhým bábom, rozdiel medzi deťmi by mal byť takmer presne dva roky.
Vždy som snívala o dvoch detičkách, ale s vekovým rozdielom 4-5 rokov. Taký rozdiel sa mi páčil hlavne preto, že prvé je už samostatné, rozumnejšie, chodí do škôlky a tým pádom má mamička čas plnohodnotne sa venovať mladšiemu a takisto do tých 4 rokov sa mohla výhradne venovať prvorodenému.
Život to však zariadil inak, zjavne prerušovaný sex a abstinencia počas plodných dní u nás nezafungovala 🙈
Teraz mi je tak trochu smutno, že na toho môjho prvorodeného drobca nebudem mať popri novorodencovi toľko času a také dvojročné dieťa mamku este zrejme stále veľmi potrebuje 🥲 žienky čo máte deti po sebe s menším rozdielom, neľutovali ste alebo ste nemali niekedy pocit, že detičky o niečo ukrácate na úkor toho druhého dietka? Neviem sa toho pocitu už zopár dní zbaviť..

kikusenka181
30. okt 2022

Ja mam tiež presne dvojročný rozdiel. Zo začiatku to bol zahul. Velmi mi pomohol manžel ktory prvého pol roka bol na materskej zo starším. Teraz budu mat 2 a 4 v januári obaja. Sice aa stale hasteria bijú lebo vzdy chce každý tu hracku co ma ten druhy. Ale ked majú dobrý den krasne sa vybesnia vyhrajú spolu.nemenila by som. Sice ja uz idwm do práce manzel ostava na materskej s dcerou druhorodenou. Potom obaja do škôlky. je to náročné. Ale verim tomu ze budú vyrastat skoro ako rovesníci a budu mať dobrý vzťah. Ja som bikdy nechcela veľký rozdiel medzi deťmi ja sama som zo sestrou 7 rocny rozdiel. Vela krat sa nam stalo stáva ze sme kazda inde. Tak verim mojim mrnousom ze budu opak.

katika9145
30. okt 2022

@mamickatt pomáhajú, ale nie až tak veľmi, mamku mam ďalej, svokra býva hneď vedľa, ale len sem tam postrazi keď ju popýtam, tak ochotne, ale ja ju často nepýtam...bývame v dome a dá sa povedať, že všetko si menezujem sama...je toho veľa, ale radosti určite prevyšujú starosti😉

janka0702
31. okt 2022

To máš ešte dobre mne bude mať malý vo februári rok a v marci idem rodiť 🙊

mamusa123456789
31. okt 2022

Nasa najstaršia ma 7,5 a poviem ti ze nebola teda ukratena o nič a je rozmaznaná ako sa patrí stredný ma teraz 29 mesiacov a najmladšia 10 mesiacov... Malý sú partaci a najstaršia je zas pomocnicka, z vlastnej skúsenosti ti píšem že menší vekový rozdiel je lepší hlavne pre deti, viac si rozumejú ale zas keď je väčší vakovy rozdiel tak máš pomocníka, malých sme zvládli tak ze manžel bol prvého pol roka na materskej so stredným a ja s najmenšou a bolo to super ho mat doma, takže môžete skúsiť aj vy, obaja môžete byť na materskej, len každý s iným dieťaťom a aj tatinko si užije svojich drobcov

mamusa123456789
31. okt 2022

A ešte ma napadlo kamoška ma presne rok rozdiel a zvládla to ani drobci nevyzerajú ze by im niečo chybalo