Moja dcéra nenávidí svojho brata

miskaaa89
1. okt 2023

Moja dcéra nenávidí svojho brata.A to doslova podľa mňa to nieke puberta a reči to chce čas už počúvam asi dva roky.Ale po dnešku neviem mám pocit čím dávame viac je to horsiey a áno zlyhala som určite lebo dcéra mala všetko a možno je to tým....No začnem takto dcéra má 16r syn 8.Syn je ako oheň a to doslova má ADHD no je napocny má rád deti a pokiaľ sa k nemu ľudia správajú s rešpektom aj on no pokiaľ mu je ublizovane nedá sa a bráni sa k tomu ho aj učím....Dcéra ona skôr dáva na druhých a pozerá dosť čo si o nej kto pomyslí jej mladší brat keď príde zanou za každým ho odmietne a to doslova zakaždým!! Vypadni neznášam ťa.Dnes som sa dosť naštvala brat zobral z garáže nožničky že si ide strihať trávu 🙄 ono amok že nech sa neopovazim že to sú jej popritom dnuka máme ďalších 5...začala ho naháňať po celej lúke chytila ho škrabance od nechtov mal na rukách krku a chrbte tričko mu roztrhala .Syn plakal veľmi ale skôr nie pre to že by ho to bolelo ale že bol sklamaný že to spravila neustále odmietanie z jej strany ja už naozaj neviem čo robiť povedala že ju nemôžem donútiť aby ho mala rada a mňa ako matku to ničí.....povedala že ona ho nepotrebuje a ani v živote potrebovať nebude aj k nám sa správa z neuctov...napríklad ja som si dopriala kozmetický zákrok po ktorom som túžila a ona čo 140€ to si mne mala tie cizmi kúpiť radšej za 200€ podotýkam má čižmi ale už asi nestačia 😪jasné chápem že jej treba čižmi jazdecké lebo chodí na takú školu ale určite sa dajú kúpiť aj za 100€ snami ani nieje príde z internátu a je v izbe nepomôže neuprace aj keď ju o to požiadam ja si už neviem rady...prosím pomôžte mi ak už nieje neskoro...

zuzana212722
1. okt 2023

@miskaaa89 to fakt sa zle číta toto spraví mladšiemu bratovi a ty nevieš čo máš spraviť? Ako sa môže jedna svojpravna žena boha pýtať co ma spraviť s rozmaznanym frackom? Nepochopim ze to nevie jedna matka a otec urobiť poriadok s dieťaťom ktoré si myslí že je pupok sveta..
A vy jej ešte skacete okolo zadku co si zmysli? teba zotrie lebo si si dovolila za svoje peniaze niečo čo ty chceš..fuuha mne zdvihlo tlak..ako ja mam 3 deti 2 sú v puberte ale toto? Raz by si dovolila otvoriť takto na mňa ústa rychlo by som jej ukázala smer..No už je neskoro doteraz ste boli kde? Vám bude stále srať na hlavu to uz nezmenite a radiť je ťažko už teraz..rešpekt nula voči vám autorita tiež ..tak to aspoň nepo.. u mladšieho..

lilitela
1. okt 2023

@miskaaa89 Mozno je to predsa len puberta, urcite by som nesla cestou zvysenej prisnosti, bude to este horsie.

kacena4
1. okt 2023

ahojko necitala som prispevky ale poradim z vlastnej skusenosti... tiez mam dieta s "inakostou" u teba adhd, u mna autizmus. dalsie dieta ho tiez jeden cas nenavidela, amoky , uprednostnovanie, prisposobovanie sa jemu... nakoniec sme riesili psychologa kde s dietatom (u teba s dcerou) pracoval cca rok (cez poistovnu) kym dieta pochopilo, ze ma "ineho" surodenca a ze nie je to o uprednostnovani, ale prijati jeho dg. a akceptovani jeho inakosti. dnes uz je s jeho vykyvmi a osobitostami zmierena a zvlada to lavou zadnou. vrelo odporucam a drzim vsetky palceky PS. nie nezlyhala si, nemala si v com je dobre vychovana, ale proste ma obdobie, ze to uz nedava ako dieta tie jeho "maniere" a toto musi pochopit. ak by ste mali dieta na vozicku, tiez by respektovala jeho inakost tak aj svojho brata s ADHD sa musi naucit respektovat s jeho "inakostou" v spravani. drzte sa

elenajezova
1. okt 2023

Trošku mimo tému....to je milé, že má koníky. Takto zase moja dcérka má psíky. Chodí tiež na internát, má 16 rokov , študuje kynológiu v Ivanke pri Dunaji. Práve teraz išla na vlak...nechodí aj vaša do Ivanky? Asi je tiež druháčka?

barbora0308
1. okt 2023

@miskaaa89 urcite ako pisala vyssie aj @kacena4, zvazte s dcerou navstevu psychologa, myslim, ze tu pomoze uz iba odbornik.

deti95060810
1. okt 2023

máme to podobné a to sú slečny vo veku 13,15,17...
tiež sa vedia poriadne pohádať, aj pobiť, zle si urobiť, izbu si premeriavajú, vyhadzujú z izby jedna druhú.... je to pubertou....
ak je toho veľa - nastúpi ocko a spraví poriadny krik.
čakám že to časom prejde a bude kľud.

lujza123
1. okt 2023

@miskaaa89 mám o 6 rokov mladsiu sestru a v puberte som ju z duše nenávidela .

- je to naozaj veľký vekový rozdiel, vy máte ešte aj chlapca s dievča to sú teraz dva úplne odlišne svety. Nečakaj že sa budú mať radi, je to nemožné a zmení sa to až v dospelosti

- byt staršou sestrou v puberte je ťažké. Stále sa hádaš s rodičmi, stále si “tá zlá” zato mladší súrodenec je milované dieťa ktoré si s rodičmi rozumie zatiaľ čo ty si outsider, čierna ovca . Žiarlis a je ti to ľúto, je to rovnaké ako keď sa narodil a všetci boli z neho unesení (jasne že ich máte radi rovnako ale ona to tak teraz necíti, to sa ťažko vysvetľuje keď na teba každý deň hovorí mama podráždeným tónom a potom na súrodenca sladká ako medik )

- mladší súrodenec ta otravuje, bez dovolenia ti lozi do izby a berie ti veci, často bez opýtania. Čo je najhoršie rodičia ta nútia požičať mu to a nechápu že veľa veci ti znici, stratí. Nechápu že pre teba su niektoré veci dôležité, že mu ich nechceš požičať. Musíš lebo mladý gróf ich chce!
Neustále po tebe všetko opakuje, opičí sa, čo mas ty chce aj on. Dospelému to príde ako hlúposť ale v 15 tich ta dokáže vytočiť do nepríčetná aj taká banalita ako to že si to decko musi dať v reštaurácii rovnaké jedlo ako ty, nevie si nič vlastne vymyslieť

- stále počúvaš ako mas byt rozumná, ako musíš milovať brata, nebodaj ho musíš strážiť alebo dokonca so sebou vziať von čo je pre teba hanba na sto rokov. Malý na teba všetko žaluje, vysmieva sa ti, provokuje

- pochopiť deti s ADHD je ťažké aj pre dospelých, tvoja dcéra napriek tomu že spolu vyrastajú nemusí úplne rozumieť tomu preco sa brat správa tak ako sa sprava

Takto nejak to môže cítiť tvoja dcéra. Nenut ju mať brata rada teraz, nenut ju tráviť s ním čas, iba by sa tým prehĺbila priepasť medzi nimy. Jasne že dcéra by ho mala rešpektovať a určite žiadne fyzické násilie ale dajte jej priestor byt sama sebou bez toho surodenca

ninusa221
1. okt 2023

@miskaaa89 puberta netrvá rok ale niekokolko rokov… ty ju nemáš prosiť aby niečo spravila ale adekvátne keď to nejde po dobrom nakričať zakázať a potom si dievča rozmyslí ako sa bude chovať…

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@lujza123 ona je bez neho nonstop nikdy ho neustrážila nikdy ho nemusela vyzdvihnúť zo školy alebo sa snim hrať keď bola menšia tak sama od seba nikdy som ju do toho nemusela nútiť a nikdy si syn od nej nezobral nič bez opytania a ona sa ani neopýta príde zobere si z jeho stola veci napríklad pero a to je ok a keď poviem myslím že by si sa mala opýtať tak sa urazí a hodí to na stôl to nieje v poriadku

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@elenajezova do Šale

iwesska
1. okt 2023

Dcera mala vsetko...Tym je tiez povedane vsetko. Prisiel brat a uz nema vsetko,o vsetko sa musi delit a na to si ju slabo pripravila,teraz sa nemozes cudovat. Este aby mi decko rozkazovalo,na co mam pouzit svoje peniaze. Dufam,ze si jej razne odpovedala,ze ty so svojimi peniazmi nalozis,ako chces,ked si ona zarobi na brigade,tiez bude mat taku moznost.

cherrystone
1. okt 2023

@miskaaa89 s tymi konmi opatrne. to je velka vasen a laska. keby mi mama predala kona ako 16r proti mojej voli, tak s nou do konca zivot snad neprehovorim :D nema respekt, ale tymto by si si ho nevybudovala, ale skor by si skoncila na celej ciare.

jesenzima
1. okt 2023

A nie je ona tak trošku rozmaznaná, všetko dostane, vo všetkom sa jej vyhovie ... z napísaného na mňa tak pôsobí, všetko jej kúpite, zaplatíte a ona je úplne bez vďaky ...

listy456
1. okt 2023

@cherrystone ty este nemas daleko od tych 16 vsak?? dospely clovek inteligentny by bol vdacny ze ho mal kto zodpovedny ,,prefackat,, ked sa nevedel spravat a smeroval zlym smerom.... dieta to nepochopi a takisto nevyspely clovek. Uz dospela osoba vie prijat ze sa vtedy spravala tak a tak a rodicia aj ked pochybili tak uz ked bolo neskoro boli nuteni urobit take vazne rozhodnutie ako zatrhnut milovanu vec len aby sa trosku skrotila. A nevyspely clovek tiez nepochopi ze rodicia by to robili pre dobro deti a nie pre to aby sa mohli tesit z toho ze od dcery odtrhnu kone ako tu sa bavime... preto ma tak napadlo ze daleko od tych 16 mat nebudes

modrykolibrik
1. okt 2023

@miskaaa89 ja budem hnusna ale nekompromisne by som jedneho kona dala prec a povedala, ze ak nezmeni svoj pristup pojde aj druhy kon a hotovo

luccija
1. okt 2023

@miskaaa89 niekde sa stala chyba, že neznáša brata je medzi nimi veľký vekový rozdiel aj chápem, ale takto sa nemôže správať.Niektore povahy sú také sebestredne, bez kúska citu veď aj tebe závidela zákrok.Mozno nemáš u nej žiadne slovo plieska s ňou puberta a potrebuje si dokazovať.
A čo muž?ten by ju mal dať trocha na poriadok.Chudak syn.To, že má pomáhať a nie chodiť ako do hotela to sa malo už skôr riešiť.
Asi si bola príliš dobrá, ale nejaky rešpekt by mala mať.Kona by som nedávala preč, keď sa o nich stará.

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@modrykolibrik veď tak aj asi spravíme

miskaaa89
autor
1. okt 2023

Neviem ale mňa to neskutočne trápi keď som hnusná na deti a všetko si dávam za vinu ja.Stále mám potrebu sa ospravedlňovať a keď náhodou kričím tak si to neskutočne vyčítam 😔

dominyca9
1. okt 2023

@miskaaa89 Si mäkká a dcéra extrémne rozmaznaná. Obe smer psychológ, kým nie je neskoro. Svojím správaním jej robíš medvediu službu a dopláca na to aj tvoj syn.

cherrystone
1. okt 2023

@listy456 neviem preco ta tak trapi kolko mam rokov, ale detektiv oriesok z teba nebude. len som napisala, co moze cakat, ze sa asi stane, ked jej preda kone. ci ci myslis, ze 16 rocna si obuje dospele topanky a pozrie sa na to ocami dospeleho a povie dakujem ti mami, teraz sa uz mozem spamatat? asi nie. a castokrat aj po rokoch ludia vyhodnocuju situacie s rodicimi, nie podla toho ako sa to naozaj fakticky stalo, ale podla emocii, ktore to v nich zanechalo. jasne, ze matka by mala situaciu zacat riesit, ale toto by som odporucala len ako poslednu moznost.

macekovam
2. okt 2023

@miskaaa89 podľa mňa potrebuje pozornosť.. Syn jej ma dosť... Jej asi chyba... Venuj sa jej viac.. Iba jej... Spoločne dní strávite spolu

miskaaa89
autor
2. okt 2023

@macekovam ale ja sa snažím vždy ma odmietne keď chce ísť na nákup alebo ju treba niekam odviesť tak to áno a keď sa chcem rozprávať sa si sluchátka alebo keď jej poviem niečo čo sa jej nepáči odíde aj keď som jej začala hovoriť o Tom že sa mi to nepáči že si neželám aby brata bila tak odišla neznesie keď jej niekto niečo povie a je to myslené v dobrom.Minule má volala do kina tak sme išli ale zas len to čo ona si zamyslela Myslíte že chodíme na spoločné výlety? Nie lebo sa vyjadrila keď pôjde henten dement ona nejde myslela brata a vôbec jej sa nechce jej stačí prísť domov na víkend ľahnúť zobrať si jedlo do postele varím denne ona to jesť nebude pizzu objednať Hamburgre to ano

subartic
2. okt 2023

@miskaaa89 no myslím že si to vôbec neukočírovala. Pri tej dcére ste jednoducho prestrelili. Ja mám 14 ročnú dcéru , 10 ročnú dcéru a 6 ročného syna. Zvady sú tak isto mezdi nimi , aj sa pomlátia ale cielene si neubližujú a už vôbec nie tomu 6 ročnému. Tiež sú pre 14 ročnú mladší súrodenci dementi a retardi , ale keď 6 ročného na ulici začal tĺcť 9 ročný chlapec , tak 14 ročná dcéra cez celý dvor bežala a tak vyšticovala toho 9 ročného len tak skákal .
Aj mne dcéra odvráva, ofukuje sa ale neodváži sa neurobiť to čo jej poviem , lebo vie že mobi lskončí aj na týždeň v trezore alebo jednoducho zmením heslo na wifi . Tvoja dcéra nepozná dôsledky svojho konania , treba ich urýchlene nastaviť, niekedy možno aj tým že jej jednu fľasneš. Jednoznačne nastaviť pravidlá , mantinely , stanoviť tresty . Stačí keď vypneš wifinu ako ja robím niektoré víkendy , voláme to detox a myšky vyliezajú z dier a brlohov.

negymama
2. okt 2023

preboha zeny, dievca vola brata "henten dement" , matku ignoruje ak od nej nieco chce, ci ju nedajboze kritickym slovkom oslovi, a mama sa jej este ma podkladat venovanim... Najlepsie asi cely den ju obskakovat a vecer jej dat 100 ecka na nakupy a pizzu.

negymama
2. okt 2023

dcera je skratka neempaticka, sebecka pubertacka, jasne vela pubertakov ma tu znizenu empatiu a do prac sa nehrnu, ale az takto? Byt drza k rodicom, k mame, co jej vsetko dozici a robi jej pekne detstvo? Koniky ma doma? Kolke deti maju doma kone len tak, lebo ich maju radi?
Nie som naivna, mam doma styri odrastene deti, dcery maju 17 a 19, chalani skoro 15 a 12r. Toto si nikdy nedovolili, a to som nerozdavala nikdy facky a prehnane tresty.
Je mi jasne ze trestami mladu damu lubit brata nenaucia. Ale ked je drza a sebecka, tak voci tomu treba vyvodit dosledky. Sme tu vsetci spolu rodina, nie je ona centrum vesmiru.

Obmedzit vreckove, ked chce pizzu na donasku nech brigaduje. Inak len bezna domaca strava. Detto nadstandartne poziadavky na oblecenie ci ine veci. A ked chce ostat doma lebo nejde na vylet...tak nech ma za ten cas upratane min. svoju iybu a povysavane, povesane pradlo atd. nesplni to? OK, nehnevam sa, nekritizem..ale naval mobil, PC, notebook.

nika523
2. okt 2023

Fú ha, tak to je silná káva si pre ňu len handra nie rodič, žiadny rešpekt, úcta, láska, nič, veľmi smutné a dopláca na to tvoj syn, kým nenastolíš tvrdé pravidlá tak si ťa nebude vážiť, žiadne vreckové, žiadne čižmy nič by nedostala odo mňa a tie kone? No to by som dala ako výstrahu dať jej čas, buď sa zmení alebo pôjdu preč, má na výber. V rukách zo máš ty takto sa správať nemôže ani BK bratovi ani k tebe.

qwerty2
2. okt 2023

Mne už príde ako keby tvoja dcéra bola nejaká psychopatka. Rozmaznanosť je jedna vec, ale byť vyložene taká neempatická, arogantná, sebecká a agresívna fakt nie je normálne. Ty si tiež necháš riadne skákať po hlave od vlastného dieťaťa. Veď ona diktuje tebe čo máš robiť a má to byť naopak. Prosím ťa choď s ňou k psychológovi lebo časom sa vzťah medzi ňou a zvyškom tvojej rodiny bude iba zhoršovať.

dominikak4
2. okt 2023

@qwerty2 presne tak, veľmi zvláštne dievča, niečo s ňou nebude ok, riešila by som ju skôr než niečo vyvedie....( napríklad prípad - Judita a Tomáš). Ešte sa dá niečo zmeniť, po 18 už bude neovládateľná, nebudú mať na ňu páky.

zuzanka.zuzu
2. okt 2023

😨😨😨 čo tu všetci ľutujú tú soplaňu? čo chudáčik syn? preňho to muselo byť strašné. keby tak mňa niekto zbil za to že som si zobrala nožničky 🙈 joooj toto by som riešila radikálne. s láskou ale teraz už radikálne.

yoxinka
3. okt 2023

Jedna vec je, že dcéra je extrémne rozmaznaná. Poznám veľmi dobre situovaných ľudí s domami a pozemkami, ale na kone niekam chodia, nebehajú im po dvore. Mám pocit, že ste to pri nej mega prestrelili, dali ste jej vždy všetko, čo si zmyslela a nemusela nikdy nič. Dcéra je egoistická, drzá, rozmaznaná s trepú s ňou hormóny, ale jej správanie mi príde úplne vychcané až manipulatívne. Z opisu mi príde ako nejaká psychopatka, sorry, neviem to lepšie vyjadriť. Keď jej vezmete kone, bude vás nenávidieť … nechali ste to zájsť príliš ďaleko, v 16 rokoch je neskoro začať vychovávať.