Podobné mená súrodencov

zuzinka18
5. okt 2018

Zienky prosim vas o nazor. Prveho syna mame menom Tomáš a nad druhym premyslame menom Timotej. v takomto tvare nie su mena nicim zvlastne, no ked ich nazveme napr Tomko Timko. Timi. Tomi atd, myslite si ze to bude divne a bude sa to pliest, mate niekto podobnu skusenost? Toto je jedine meno na ktorom sme sa zhodli kedze sa nam nic nepacilo

oliali
5. okt 2018

@zuzinka18 nuz, my mame Oliver a Alan... lenze volame ich vacsinou Oli a Ali a pletie sa to teda paradne :D

jana_eyre
5. okt 2018

ja mam najstarsieho syna - edgar co volame edi, mam dceru elmu co ju obcas volame elmi a posledny syn sa vola elias a volame ho obcas aj eli.. a teda ano, mylim si mena, ale neprekaza mi to, mena si mylim vzdy - aj ked som davala pozor na synovca s neterou som si mylila mena a ti ich teda podobne nemaju.. kolko krat aj dcere poviem menom netere a naopak..

zuzinka18
autor
5. okt 2018

a tak co teda aj napriek tomu dali by ste ich znova ci sa radsej pozriet este po nejakom inom?

guiseppinka
5. okt 2018

@zuzinka18 mam uplne ime mena deti a mylim sa aj ja... je uplne jedno ake menomdas, lebo seknes sa stale😅

jana_eyre
5. okt 2018

@zuzinka18 jasne ze by som ich dala znova, milujem.mena mojich deti.. mena sa mylia ci su podobne ci nie, proste ked je viac deti a chces nieco rychlo povedat, casto sa zmylis..

vandica
5. okt 2018

@zuzinka18 so mnou bola v porodnici kocka s dvojickami Oliver a Olivia - Oli a Oli :D myslim, ze tie vase nie su az tak podobne. Ale ja by som mozno este skusila vybrat. Lebo povies jednemu Timi a pride Tomi, lebo napr zle pocul, a zas opacne. Alebo nepride ani jeden, lebo si budu mysliet, ze si volala na toho druheho :D ale ak nevyberiete ine, nerobila by som zas tazku hlavu z toho 🙂

nerya
5. okt 2018

@vandica u nás sa tak stávalo ale s mačkou 🤣 kričali luca a došla som ja, kričali Zuzka a došla mačka... 🤣

laska201
5. okt 2018

Mam 4 deti.a kolko krat kym pridem na spravne meno poviem vsetky aj ked 4tu mame konecne babiku.aj tu chuda nazvem ze chlapci spite a mala tam je len s jednym.takze este aj pohlavie zmylim.chuda moje.

lucysl
5. okt 2018

No my máme staršieho Timoteja a mladšieho sme tiež chceli na T a Tomáš bolo jediné, ktoré sa nám na T páčilo 🙂 Ale presne kvôli tým skratkám sme si to nakoniec rozmysleli a nedali sme ho

mirkie
5. okt 2018

@zuzinka18 my mame sandru a sabinu 🙂 sany a sabi 🙂

elaela23
6. okt 2018

No my mame rozdielne mena a v rychlosti vystriedam aj vsetky pokial oslovim spravne.
A stane sa mi, ze aj chlapca sko dievca aleboa opacne😂

danula.ch
6. okt 2018

Ja by som podobné mena nedala kvôli tomu, že deti tI budú zle rozumiet, že komu to vlastne hovoríš, budete mať množstvo takýchto drobných nedorozumení. Okrem toho, že sa ti to bude asi piest. Načo si komplikovat život? Aj mne sa občas mena deti popletu, ale takto by bolo to, že ti nerozumejú, ešte bonus navyse

liligreg
6. okt 2018

@zuzinka18 v základnom tvare mená neznejú vôbec podobne. A predsa, nie vždy ich budete skracovať. Za mňa sú podobne mená u detí Napr. Andrej a Adrián. A poznám rodinu, čo ma chlapcov s týmito menami a ich tatino je tiež Andrej. Takže ak je niekto fanúšik skracovanie (ja nie, syna voláme len Adam, občas už aj Adamko) a zakričí Aďo, tak mu prídu všetci 😀

tinaa64
6. okt 2018

Moj bratranec je tomas a dcedcery miska a tamarka
..a ked ich volam tak to znie takto
Mimi,Tomi,Tami..

tinaa64
6. okt 2018

@laska201
@elaela23
To je este v pohode baby...babka ma 3 psov..a ked som chcela abymladsia prisla ku mne tak v tej rychlosti som vymenovala mena nasich psov kym som sa dopracovala k dcerinmu menu😂

mischelin89
6. okt 2018

Trosku ine ale ja a brat sa volame Michal a Michala. :D

majka99999
6. okt 2018

Ja Mareka tiez obcas nazvem Janik. A teda to sa nepodoba vobec. 😂 Ja som chcela druheho Marcela alebo Martina k Marekovi, vobec by mi nevadilo, ze by boli podobne mena, aspon po Mar- by som trafila. 😝

malzeville
6. okt 2018

Mam vnuka michala vnucku michaelu / od dcery/ syn je Ján má syna Janka a čakajú teraz druhého syna keďže mame rýdzo slovenské priezvisko nevedia sa s nevestou dohodnúť na mene

mawiya
6. okt 2018

ješkove oči toto mi pripomína moju starkú, mala 6 vnukov a mna jedinú vnučku. A ked na mňa chcela zavolat tak kricala Milanko, Lubko, Petko, Jurko, Borisko, Mirko či kí čert si. Dadinka poďže sem. Z toho mi vyplynulo že som asi "KÍ ČERT"

zuzinka18
autor
6. okt 2018

😂 jaaj zienky dobre som sa pobavila. No budeme mat tazky oriesok ale tak aj ked by ten Tomko Timko bol asi to nebude uplna tragedia. Este prebehneme kalendare a uvidime.co nakoniec vyberieme. Dakujem krasne za nazory 😗

maataa1
6. okt 2018

No len aby to nakoniec nebola zuzka...😁

stankadu
6. okt 2018

Ja mám Veve a Viki, pletú sa to je jasné a hlavne ked ma nahnevajú, tak skríknem a just opačne a oni sa začnú smiať, no a vyhreš ich potom. :D Aj starká ich volá menom netere a tá je Nikolka. 🙂 Ak sa ti to meno páči, tak toto ani nerieš, pliesť sa ti budú nech volá hoc aj Janko.

zuzinka18
autor
6. okt 2018

@maataa1 nooo nic nie je nemozne 😆 ale tak boli sme na 4D a tie gulky a pinda som aj ja videla a dr. povedal ze ak to bude baba tak mi kupo kocik 😅 tak hadam sa nemylil

lula313
6. okt 2018

@zuzinka18 pliesť sa ti budú všetky mena. Dcéra je Mia, pes Sherryna a už toľkokrát sme im ja aj muž povedali opačne, že by si sa až za hlavu chytala😂😂😂

kasokri
15. okt 2018

Ahoj my máme Sofi a Simi. Tiež mám z toho jazykolam .😝

oli18
15. okt 2018

@mawiya až mi slzy vyšli, tak som sa nasmiala 🙂 Na menách nezáleží, ale na hlave. Ja mám 3 vnúčatá a občas ich volám menom psa.

topier
15. okt 2018

My máme Tomáška a Mišku a milionkrát sa nám stane, že Tomáškovi povieme Miško🙊 A teda, stáva sa to aj starkej. Tomáško si už na to zvykol a nerieši to nikto z nás. je to asi úplne jedno aj tak raz za čas vyklzne nesprávne meno😝 A tretie bude Lukáško, tak som zvedavá čo bude vznikať potom.

topier
15. okt 2018

@mawiya u nás to bolo podobne, len nás bolo 13 vnúčat a teda kým prišiel starký na meno, tak to trvalo...
Inak mi to pripomenulo, keď sa nám v rodine narodil Daniel a starká si za ten svet nevedela spomenúť ako sa volá. Vraj " Volá sa Muflón, alebo niečo také" 😂😂😂

cmulinko
15. okt 2018

Ja mam 3 dcery s troška nezvyčajnym menom. Zijeme v zahraničí takže tu s tym problem nie je ale doma na SK sa mi stalo že ich najma starsie osoby nazvali Saláma, Irena a Rudá 😃😃. Inak sa volajú Salome, Erin a Ruthie 😊. Ja sama si pletiem mena aj pohlavia mojich detí. Pri 5 deťoch som rada,že vobec viem kto som v rodine ja 😃😃. Ked zúrim a hladam niekoho na pomoc tak je mi uplne jedno koho volám a ktorý pride 😃. Často kričím uz len " niekto- hocikto sem poď " 😃

oli18
15. okt 2018

@cmulinko Máš moje sympatie, že máš 5 detičiek 🙂 A dobre som ma pobavila na tvojom príspevku 🙂