Veľký vekový rozdiel medzi súrodencami

majk0986542257
26. nov 2021

Čo vravíte na veľký vekový rozdiel medzi súrodencami??? . V samozrejme ak je medzi súrodencami 3, 5, abo aj tak 10 rokoch rozdiel tak pohode ale 15, 20 a a aj rokov rozdiel ??? ako niektorý povedia moje prvé dieťa má napríklad 23 druhé 2 .alebo moje prvé dieťa 26 druhé 1 . S takými prípadmi som sa stretla .. aký máte na to názor?? Za mňa ak mám už veľké dospelé dieťa tak si mam užívať vnúčatá a nie deti si robiť.

0silvia0
26. nov 2021

@majk0986542257 nemam ziadny nazor, kazdy nech si uziva co chce, ci deti alebo vnucence. Kazdeho osobna vec, preco by som mala riesit a posudzovat zivotne rozhodnutia inych ludi?

luccija
26. nov 2021

@majk0986542257 a prečo sa do toho staráš?mne sa páčia veľké vekové rozdiely veď každý má svoj dôvod prečo ďalšie dieťa tak neskoro nový partner, dlho sa nedarilo ..

martinkatinka
26. nov 2021

Pokial je zdravotne v poriadku a ma dieta vo vyssom veku, je to cisto rozhodnutie tych dvoch ludi. Pokial sa ta to netyka, tak si si e mozes mysliet co chces, ale urcite im nemas do toho co hovorit.

ivanka.7
26. nov 2021

Myslím si, že je to vec každého človeka. Moja najmladšia sestra je o 13,5 roka mladšia (máme medzi sebou ešte jednu) a všetky tri sme zároveň aj naj kamošky.
Každý vekový rozdiel má svoje výhody a nevýhody.

amelie2017
26. nov 2021

Predstav si, ze ostanes tehotna v 17tich, frajer ta opusti, vychovavas dieta cely zivot sama. Tuzis sa jedneho dna vydat, mat "klasicku" rodinu, dalsie dieta, ale toho praveho stretnes az ako 35 rocna. Kym sa spoznate, vezmete, otehotnies, bla bla, mas 38, rozdiel 20 rokov. To ako ta zena nema mat dieta, lebo uz by mala cakat na vnucata? Alebo teda klasika, svadba, dieta v 23, tuzba po druhom, roky sa nedari a v 40 zazrak, podarilo sa, ale ma ist na potrat, lebo velky rozdiel? Alebo chceli cely zivot jedinacika a neskor zatuzia po babatku, ale uz ho nemaju mat? Sa spamataj.

jana_eyre_2
26. nov 2021

Ty budeš mať taký rozdiel? nie? Tak potom nerozumiem prečo na to treba mať nejaký nazor..

Môj najvseobecnejsi názor na čokoľvek je: každý nech žije tak ako chce, pokiaľ nikomu neubližuje môže robiť hoci čo, rozhodovať sa ako chce a nikto na to nemusí mat žiaden nazor, lebo nežije jeho životom..

Takže ak má niekto aj 25r rozdiel, je to jeho vec 😉

luccija
26. nov 2021

@majk0986542257 kto si, aby si súdila druhých ľudí či budú strikovat a čakať 10 r na vnúčatá, ktoré možno nikdy nebudú mať, alebo sa deti odsťahujú do zahraničia, alebo budú mať ďalšie dieťa, lebo ich to napĺňa.Moje kamarátky majú 17 r rozdiel práve pre to, že rodili mladé a teraz pred 40 roku to chceli zažiť ešte raz.

martina1201
26. nov 2021

@majk0986542257 nesúd a nebudeš súdený.

Vek mojich detí je 20, 17, 16, 4 a 2 roky. Mala som malé rozdiely aj extrémne veľké rozdiely. Odsudzovali má že som mlado vyzerajúca mamička s veľkým bruchom chodila po meste hoci som mala viac ako 20 rokov vtedy ale vyzerala som na 16 rokov. Odsudzovali má, že som mala krátko po sebe 3 deti či som cigánka že každý rok rodím ako jabloň. Odsudzovali má keď som sa vydala druhýkrát a otehotnela, či mi to treba keď mám už veľké deti a pri poslednom má tiež odsudzovali že som stará na dieťa a mám čakať na vnúčatá už a tiež že mám toľko detí ako mávajú cigáni.

Ja nesudim nikoho a nikoho sa nepytam prečo sa rozhodol tak ako sa rozhodol. Ich život, ja ho nežijem a tak ich nechám žiť si ho ako chcú.....

Ty urobíš najlepšie keď tiež necháš iných žiť život aký chcú a nestaral sa do nich.....

berenika39
26. nov 2021

@majk0986542257 promiň, ale proč odsuzuješ? Nikdo nemá patent na rozum. Sama máš možnost ovlivnit svůj život a rozdíl mezi sourozenci. A ostatní také. Vždyť vůbec nemůžeš vědět, jaké okolnosti mají ti, kteří mají děti s velkým rozestupem. Respektuj a bud respektován. Možná - chápeš, že se to někoho může dotknout?
A mých 19 let mezi dětmi je to nejlepší, co mě v životě potkalo. Takže tak🙂

alvaluka
26. nov 2021

@majk0986542257 uprimne sa nad tym nezamyslam, potom je to kazdeho osobna vec a mna do toho nic. Neviem co je na tom take strasne, aby som musela riesit, kto ma kedy deti, kolko, s akym odstupom.

nenne27
26. nov 2021

@majk0986542257 nechapem, co riesis.ved nech si kazdy ma deti kolko chce a kedy chce

andrea_82
26. nov 2021

Ja som syna mala v 26 rokoch. Dlho sme sa snazili o druhe, nakoniec sme sa rozhodli pre adopciu. Kvoli dlhym cakacim dobam budeme mat medzi detmi rozdiel pravdepodobne 15 rokov, ja budem mat 42. To mam podla teba este dalsich 20 rokov cakat na vnucata?

denkatn
26. nov 2021

mne to na druhych vobec nevadi, je to ich vec. ten dospely surodenec dokonca moze pomoct. je to taka netradicna rodina, ale nemoze byt vsetko podla sablony, aj priroda je rozmanita..

luccija
26. nov 2021

@denkatn rodina je len rodina🙂čím sú netradični, že majú väčší rozdiel?

miadi
27. nov 2021

Ved kludne cakaj na vnucata neries druhych. Nikto nebude zit podla tvojich predstav kazdy sa zariadi podla seba. Tebe co dhyba ku stastiu?

dusankomoj
27. nov 2021

@majk0986542257 moje dieťa má 24r a druhé 4r. Vnúča som nedostala,pretože prvé dieťa ešte študovalo VŠ. Tak som si porodila mimino sama. Takže môj názor je takýto. Chceš vedieť ešte niečo? Kľudne sa opýtaj!

elizabet173
27. nov 2021

@majk0986542257 nie je to náhodou vec toho, kto sa tak rozhodne? Zrejme nejaký dôvod na to bude, nemyslíš? A niekedy rozhodne život sám. Poznám rodinu, kde mali dve dcéry, tú mladšiu zrazilo a zabilo auto, rodičom samozrejme roky trvalo, kým sa z toho spamätali, potom chceli ešte súrodenca pre tú staršiu, no pani dva krát potratila, operácia a zdravotné problémy, viac detí že už viac nebude mať. No zázraky sa dejú, keď mala staršia 19, narodilo sa im druhé dievčatko. Mala ísť na potrat, aby sa vliezla do tvojej šablóny? Alebo dať dieťa na adopciu? Môj známy si zobral ženu s tromi deťmi, príkladne sa o nich stará, nahrádza im otca, ktorý na nich kašle, on bol bezdetný, nemohli mať dieťa s exmanželkou, no dieťa chcel a ,ajú ho vo veku, keď by už mohli mať vnúčatá. Tiež je tam veľký vekový rozdiel a? Inak aký je rozdiel medzi ženou, ktorá má veľký vekový rozdiel medzi deťmi a vychováva dieťa vo veku, kedy by sa podľa teba mala venovať vnúčatám a ženou, ktorej sa nedarilo otehotnieť a porodila prvé dieťa po 40.? Neriešim veci, ktoré sa ma nijako nedotýkajú, skús to aj ty.

denkatn
27. nov 2021

@luccija tym, ze okolie ich vnima ze su ini ako vacsina.

cimage
27. nov 2021

Vidiet, ze ludia si neriesia svoje zivoty, ale staraju sa do cudzich a samozrejme im rozumeju najlepsie. Kazdy sa ma starat o svoj pokoj v rodine. Ked chce mat rodina 5deti, nech ich ma, ak sa dokaze o ne postarat. Nikto nevidi do inych situacie, preco sa tak rozhodli ako sa rozhodli. Mozno im dieta nebolo dopriate skor, alebo mali este tuzbu postarat sa o maleho cloviecika a predat mu svoje zivotne skusenosti, ktore su ine ako pred 20rokmi.

zuzitko74
27. nov 2021

Môj názor je taký, že ak je žena plodná, túži po dieťati a podarí sa jej ho mať aj vo vyššom veku, tak by bola strašná hlúposť, ak by sa ho vzdala len kvôli pribrzdeným názorom niektorých ľudí z jej okolia.

zuzanockamt
27. nov 2021

@majk0986542257 Myslím si, že je to každého osobná vec a nemáš sa čo starať druhým do života. Keď to tebe nevyhovuje, tak to nerob.

tomikejt
27. nov 2021

@majk0986542257 každého osobná vec, kedy má deti

lavienocka
27. nov 2021

@majk0986542257 mam o 20r mladšieho brata a je to super. Nechapem tvojej neprajnosti a negativite. Mat dieťa je krásne v každom veku.

22abigail22
27. nov 2021

@majk0986542257
Medzi mnou a najmladšou sestrou je 21 rokov rozdiel. Často keď sme spolu iba my 2 tak si ľudia (čo nás nepoznajú) myslia, že ona je to moja dieťa. 😅

juliasb
30. dec 2021

@majk0986542257 to máš čo za primitívny názor. Prečo by žena, ak mala dieťa v 18 rokoch napríklad, nemohla mať dieťa teraz v 33 rokoch? Ma čakať ďalších 10 rokov na vnúča?

My sme takto so sestrou, 15 rokov rozdiel a je to úžasné. Za prvé rodičia sú stále mladí, majú niekoho pri sebe a nie sú sami ako nejakí dôchodcovia. Za druhé sestra sa úžasné pohra s mojimi deťmi, je z toho strašne šťastná a ja tiež.
Za tretie, čo je teba do toho