Zbláznim sa na materskej, môj dvojročný a sestrina 4 ročná - ako na nich?

martusik2305
30. apr 2019

Ahojte podotýkam že som matka len 1 dieťaťa. Bývame zo sestrou spolu a ona ma 4 ročnú dcéru, ta býva často chorá a ja strážim a ide ma z toho trafiť nedá sa s nimi pracovať nič ich nezaujíma stále sa len bijú a naháňajú. A to nehovorím o vymišlačkach ona vylezie na gauč a 2 ročný opakuje 🤪 zatiaľ bez vážnych úrazov... Ale ja už fakt nevládzem asi budem na tabletkách 🤯 baby poraďte tiež to takto niekto mate.... Dohovaranie a krik nepomáha za bitku nie som
kriknepomáha

veronikaszabova
30. apr 2019

@martusik2305 treba ich zabavit. Malovat, stavat kocky, dlhe vychadzky ( naj do lesa ), ihrisko...

janulka1802
30. apr 2019

Poriadne unaviť vonku dlhými prechádzkami na ihrisku očividne majú dosť energie

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2019

@veronikaszabova ja som najskor citala, ze treba sa ich zbavit😀
@martusik2305 Ako Ti pisu kocky, zobrat von, na ihrisko, na dve hodiny, potom dat jest, spat a mozes oddychovat aj Ty.

veronikaszabova
30. apr 2019

@dskjhfdlkdjhl aj to je riesenie 🙂 🙂 🙂

martusik2305
autor
30. apr 2019

@veronikaszabova 8
@janulka1802
@dskjhfdlkdjhl
Ja sa fakt snažím každá moja snaha vychádza na zmar mala už od 2 rokov nespava a keď ich zoberiem von tak jediný kto je unavený som ja a deti ako keby nabrali druhý dych a co sa týka maľovania, kocky to zmaknu za pol hodku všetko ich bavy po 10 minút

veronikaszabova
30. apr 2019

@martusik2305 treba najst aktivitu, ktora ich bude bavit dlhsie.
Vsetko je o "chceni"

martusik2305
autor
30. apr 2019

@veronikaszabova tak poraďte co napr...?? Toto všetko už máme odskúšané maľovanie, kocky, hra z bábikami a autíčkami, puzzle, voda, piesok, múka, cesto, plastelína (majú celé modelovacie sady z play doh) telka 0 bodov knihy chvíľka co ešte som zabudla 😲

beky1813
30. apr 2019

Oddelit, jeden v jednej izbe a druhy v druhej. Ak vylezie na gauc, upozornit, ze este raz a bude trest. A nie si na materskej, ale rodicovskej.

diana20
30. apr 2019

Presne ako píše @beky1813 ... Povedať, že ak neposluchnu bude trest, zopakovať im pokyn ešte raz a ak neposluchnu sup do kúta aj ak budú revať... Ak by to dvojročný nepochopil tak štvorročné dievčatko to rýchlo pochopí určite. Ja mam dvoch chlapcov v tvojom veku, je to presne to iste, ako píšeš, ale keď robia hlúposť, poviem nie a neposluchnu tak je trest a po chvíli im poviem nech prídu, sadnem si s nimi a vysvetľujem, prečo je to hlúposť, že si môžu ublížiť a ze ma vždy treba počúvať... Ako trest ich dávam do kúta, alebo do izby.. Nikdy však nie oboch do izby naraz, to nefunguje.. ☺️ Držím palce 😉

deti95060810
30. apr 2019

4 ročnú slečnu do MŠ...inak je to na mašľu...

dismonika
30. apr 2019

Ahoj, ak dobre rozumiem, tvoje dieťatko je 2 ročné a sestrine 4 ročné? Ja mám deti vo veku 5, 4 a skoro 3 a tiež je to niekedy o držku. Moji tiež vystrájajú, no snažím sa o to, aby sa vedeli zabaviť sami. Najstaršej vždy poviem, aby vymyslela nejakú super hru a zapojila aj mladších súrodencov. Ona sa potom cíti dôležitá a takto fungujú aj v škôlke. Staršie deti sa starajú o mladšie a mladšie sa učia od starších. Nechcem, aby sa spoliehali iba na to, že budem stále niečo vymýšľať. Nech použijú svoju fantáziu... ono to potom ide. Skúste neterke navrhnúť, nech bratrančeka niečo naučí. Aj keď iba odkladať hračky. Môjho malého to naučili sestry. Ja sama mám troch a nech sa aj roztrhám, nestíham sa všetkým individuálne venovať, aby som aj upratala, navarila a pod. A niekedy sa mi proste nechce. Väčšinou vymýšľam také aktivity, aby to zabavilo všetkých troch. Tancovanie, spievanie, kreslenie. Bývate spolu v 1 byte, dome? Ste 2 ženy na 2 detičky, tak skúste si to rozdeliť tak, že jedna bude variť, upratovať, druhá sa venovať iba drobcom a opačne 😉 Dúfam, že som aspoň trochu pomohla.

diewcatqoo
30. apr 2019

Ahoj. Len tu nepis, ze nie si stastna na materskej a ze to nezvladas, lebo zachvilu sa o sebe dozvies, ze si strasna osoba a vobec si nezasluzis deti.. ako to bolo nedavno v jednej teme, kde sa mamicka postazovala, ze nie je stastna na materskej 🙄

asia83
30. apr 2019

@martusik2305 Dohováranie a krik nepomáha, za bitku nie ste... Prepáčte, ale tak vám treba. Poriadne na zadok a bolo by po probléme.

martusik2305
autor
30. apr 2019

@dismonika ahoj ďakujem určite skúsim bývame na dome samozrejme mame aj mužov žiaľ pracujú v zahraničí a sú dlhodobo preč.... Sestra tiež chodí do práce takže som na nich v podstate sama treba navariť, oprat, upratať po

martusik2305
autor
30. apr 2019

@deti95060810 chodila ale stále bola chorá vlastne od septembra bola v škôlke asi 2m

martusik2305
autor
30. apr 2019

@diana20 ďakujem vyskúšam

katkalubkova
30. apr 2019

@martusik2305 veru unavit ich vonku, niekedy pomoze aj zamestnat, len pocitaj s tym, ze bude viacej roboty ako osohu 😉

luna116
30. apr 2019

@martusik2305 A keby šiel váš syn do jasličiek, od 3 rokov potom do škôlky, vy do práce? Samozrejme neter do škôlky - bude často chorá , ale možno by to zakrátko ustalo.

martusik2305
autor
30. apr 2019

@luna116 aj nad tým som neuvažovala ... Asi to od septembra skúsim to mi veru nenapadlo

janage
30. apr 2019

@martusik2305 u nas top bolo vzdy hadzanie kamienkov do potoka🙂 pocula som uz aj verzia ze do vedra s vodou hadzali.

janickacrazy
30. apr 2019

@martusik2305 No ja chápem, že chceš sestre pomocť, ale pokiaľ to takto nefunguje, tak to treba poriešiť inak. Sestra nech si nájde nejakú opatrovateľku, ked bude malá chorá, je veľa dôchodkýň alebo mamičiek na RD, ktoré si rady privyrobia a ty budeš mať pokoj a stihneš si všetko porobiť.

bobula46
30. apr 2019

U trojročného suseda je top hračka taký šróbovací pes a auto. Polhodinu bez pohnutia, iba skrutky dáva dolu. Zo začiatku vedel iba rozobrať, teraz už pekne zloží, stavanie loďky z papiera, možno magnetická tabuľa na písanie kreslenie, dať do ruky leporelo a nech ti povedia rozprávku. Keďže bývate v dome tak pravdepodobne máte aj dvor čiže netreba veľa vymýšľať, šup tatrovka, trojkolka, kolobežka von a nech sa jašia tam, určite bezpečnejšie. Tiež pieskovisko super vec, vedierka a môžu stavať hrad. Napríklad voziť náklad na korbe, pokiaľ máš záhradu kde nie je len trávnik a treba aj prácu okolo toho tak pekne detské furiky každému a burinu vyvážať na kôpku...
Všetko aktivity ktoré vystačia na celý deň.
Pokiaľ si potrebuješ uvariť tak každému varešku, misku a nech pomáhajú, keď upratujes každému handričku a nech pomáhajú s utieranim prachu. Samozrejme že musíš to všetko urobiť po nich aby to bolo na sto percent ale máš ich pri sebe, oni sa cítia super že pomáhajú a ty ich máš pod kontrolou.

deti95060810
1. máj 2019

ak ste v rod. dome a máte dvor tak skúste hojdačku, trampolínu....naše 3 baby sa najviac zabavili na trampolíne...a v lete v bazéne...samozrejme jedným okom stále pozerať po deťoch...
dnu kocky, kresliatko, puzle, plastelína, kočík, lego....

siska53
1. máj 2019

@janickacrazy no tak to nech si nájdu dochodkynu.. pochybujem, ze nejaka matka so zdravym.dietatom.bude strazit chore.

@martusik2305 a co robia na tom ihrisku, ked si ty unavena? Lebo na ihrisku som.v podstate len dozorovala starsie dieta a hrala sa s mladsou..mali tam ale veľa deti..
A doma vselico, aj pomahali pri domacich pracach, to ich bavilo...
A no..zas pomoc sestre odtial potial, neda sa stale,ze len ty..