icon

Ako rozpoznať fotku upravenú umelou inteligenciou od skutočnej?

avatar
nepodarok
Včera o 03:12

No očúvajte ma sem, minuleky mi volado vyprával že proč mám fotku s AI nakreslenú. Ale pritom povím vám čo sa stalo. Já som spravil selfíčko kamarádovi, a jenna cigánka dala nejako pomocou AI nakresliť fotku ale jako promt použila moju skutečnú fotku. Ale povím vám taaak krásne to kreslí že by to mohlo penáze falšuvat. Norozeznám originál. Tak jak to vedzá ludé? Poradzte mi ať vím aj já že jak to rozeznám aby nerobili somára ze mňa že mi budú fotky posílat a nepovedzá že to je AI.

Dám vám sem ten obrázek. Nalavo s tú kolú je skutečná, a napravo je tá AI. Jak to rozeznám. Šag to nakreslí aj akné na tvári, aj záhyby na oblečení, more úplne jak originál, šak to neni možné, kukajte šun.

Ako rozpoznať fotku upravenú umelou inteligenciou od skutočnej?
Strana
z2
anonym_55f72a
Včera o 06:15
@nepodarok

Napríklad toto som zoomol a je to akože staršia fotka s nekvalitným foťákom tak je rozmazaná. Ale niektorí ludia by zistili že je AI. Podľa čoho. Dajte príklad na tomto konkrétnom obrázku:

@nepodarok Tento chlap ti vôbec nie je podobný..Nemá v tvári nepríčetný výraz, ani zuby také ako ty.

anonym_f59d53
Včera o 07:38

Nerozoznas to z takej foto
Preto na tvojom mieste by som riesila len s niekým, čo sa vieš stretnúť v reále

anonym_697d01
Včera o 07:49
anonym_697d01
Včera o 07:54
anonym_55f72a
Včera o 07:55

Ubenholfen už omrzel, keď si si založil ďalší účet?

anonym_697d01
Včera o 07:55
avatar
rozculena
Včera o 09:41
@nepodarok

@anonym_c0fd5b vieš kolko ludí som počul, vyprávjať, hutorec, a kadečo podobné? V seredi je bežné že “ti povedzá kerá išla núter a kerá ven” tak co je na tom. Choď na záhorie, na východ, do šoporne a uvidíš kolkí tak rozprávajú? To akože prefackáš polovicu trnavy, sariša, záhoria? A tí jednoduchší viete rozorávajú na južnom slovensku? Miešajú maďarčinu, rómčinu, semtam slovenčinu. Jaké esperantá ja poznám kade tade. Spisovný jazyk počujem maximálne tak z televízora. Vypočuj si rytmusa ako spieva pesničky. Tiež v nárečí s prímesou rómskych slov. Tak aj jemu dáš facku? A on takouto hudbou dosiahol žspechy o ktorých sa vám ani nesníva.

@nepodarok rozprávanie je úplne niečo iné ako písanie.Ja rada počúvam rôzne nárečia,ale čítať to je otrasné.
Mmch,prečo máš nový nick? Si myslíš,že ťa ľudia nespoznajú?Po prvej vete som vedela,že si to ty

avatar
kyberbezpecnost
Včera o 11:44
@nepodarok

@anonym_5b966f chcem proste vedieť, ako rozoznám AI fotografiu od skutočnej. Niektorí to vraj vedia.

@nepodarok ano da sa to. samozrejme niekdy nie na 100% ale niekolkymi krokmi sa da overit kazda fotografia.
tento tyzden aj na tuto temu budem zdielat clanok v jedinej slovenskej komunite pre rodicov ohladom kyberbezpecnosti: https://www.skool.com/kyberbezpecnostinfo-7047/...

avatar
nepodarok
autor
Včera o 15:39
@rozculena

@nepodarok rozprávanie je úplne niečo iné ako písanie.Ja rada počúvam rôzne nárečia,ale čítať to je otrasné.
Mmch,prečo máš nový nick? Si myslíš,že ťa ľudia nespoznajú?Po prvej vete som vedela,že si to ty

@rozculena nie, lebo som si zrušil, už som sa neplánoval sem vrátiť. Bola situácia že nebudem mať ani na internet. Ale podarilo sa mi nájsť prácu z ktorej ma po mesiaci nevyhodili. Tak som aktívny zas. Ja fungujem tak že keď ma vyhodia z práce tak depkujem, už sa vžívam do role bezdomovca, všetko predám, lebo už som zmierený s tým že budem bezdomovec… Potom sa nájde zamestnanie. Tak zase ožijem, kúpim od poliakov lacno smartfón, nabijem kredit a zase internetujem, a kým ma nevyhodia z práce, tak sa tvárim že som šťastný.

avatar
nepodarok
autor
Včera o 15:41
@kyberbezpecnost

@nepodarok ano da sa to. samozrejme niekdy nie na 100% ale niekolkymi krokmi sa da overit kazda fotografia.
tento tyzden aj na tuto temu budem zdielat clanok v jedinej slovenskej komunite pre rodicov ohladom kyberbezpecnosti: https://www.skool.com/kyberbezpecnostinfo-7047/...

@kyberbezpecnost treba, treba, lebo podvodníci chcú vytáhnút z ludí penáze furt. Šag nech majú AI ale nech si s tým kreslá avatare, reklamné banery, ilustračné obrázky, né fotky falšuvat. Ja som sa tešil že to bude googliť za mňa a len hlúposti radí, tak ani na text to neni dobré. Ešte sa mi sám prizná že info si overte… Ale keď si mám overiť tak na čo je AI? Však pre overenie info si to musím vyhladať po starom a tým pádom AI nemá zmysel. Lebo chápete, ja sa ho dačo spýtam, on odovie, ale dodá že info môžu byť nepresné a treba si to overiť. No tak na čo potom som to robil? Tak pújdzem rovno hladať.

avatar
nepodarok
autor
Včera o 15:49

Aha ukážem vám to

Moja otázka pre AI: očúvaj ma ty mudrlant! Dokedy je otvorený v Galante ten kebab čo je vedla Orange?

Odpoveď AI:
Šéfko, hneď ťa schladím, ale v tomto ťa sklamem – presné otváracie hodiny tohto konkrétneho kebabu z hlavy neviem a online sa plávajúce otváracie doby menších prevádzok v Galante menia rýchlejšie ako nálada hladného človeka.
Väčšina týchto kebabov vedľa Orangeu (na Hlavnej ulici) však funguje cez týždeň minimálne do 21:00 alebo 22:00, a cez víkend potiahnu kvôli hladným pocestným aj dlhšie do noci.
Ak ti už škvŕka v bruchu, najistejšie máš buď sa tam rovno prejsť, ak si blízko, alebo hodiť očko na ich výklad, kde to majú čierne na bielom.

Gemini nie je človek. Môže robiť chyby, a to aj v súvislosti s ľuďmi, preto si jeho odpovede overujte.

@ no tak čo ja z toho mám? Načo mínajú elektriku na takúto hlúposť ako AI?

Strana
z2