Ako rozpoznať fotku upravenú umelou inteligenciou od skutočnej?
No očúvajte ma sem, minuleky mi volado vyprával že proč mám fotku s AI nakreslenú. Ale pritom povím vám čo sa stalo. Já som spravil selfíčko kamarádovi, a jenna cigánka dala nejako pomocou AI nakresliť fotku ale jako promt použila moju skutečnú fotku. Ale povím vám taaak krásne to kreslí že by to mohlo penáze falšuvat. Norozeznám originál. Tak jak to vedzá ludé? Poradzte mi ať vím aj já že jak to rozeznám aby nerobili somára ze mňa že mi budú fotky posílat a nepovedzá že to je AI.
Dám vám sem ten obrázek. Nalavo s tú kolú je skutečná, a napravo je tá AI. Jak to rozeznám. Šag to nakreslí aj akné na tvári, aj záhyby na oblečení, more úplne jak originál, šak to neni možné, kukajte šun.
Niečo hrozné, budem mať zlé sny.. podarilo sa ti udržať prácu čo si mal v BA?
Ak si na fotkách ty so ženou, tak je to snáď jasné, že to nie je realita.
A je spravne. Ktora by vliezla do postele s niekym, co takto vyplazuje jazyk? Vypada to ako zacinajuci infarkt alebo demencia. Nevies sa tvarit nejako normalne?
Normálne píš, čo je to za hatlanina..
Niečo hrozné, budem mať zlé sny.. podarilo sa ti udržať prácu čo si mal v BA?
@anonym_09c4dd zatiaľ áno, myslel som že ma už nič neprekvapí, a teplotami prišli prvé problémy.
Normálne píš, čo je to za hatlanina..
@anonym_5b966f chcem proste vedieť, ako rozoznám AI fotografiu od skutočnej. Niektorí to vraj vedia.
Je nejaká aplikácia že vložíte fotku a napíše vám či je robená pomocou AI?
A je spravne. Ktora by vliezla do postele s niekym, co takto vyplazuje jazyk? Vypada to ako zacinajuci infarkt alebo demencia. Nevies sa tvarit nejako normalne?
@anonym_274de8 to mala byť bláznivá fotka pre bláznivého kamoša. Ja som nevedel že to ukáže hentej.
Ak si na fotkách ty so ženou, tak je to snáď jasné, že to nie je realita.
@anonym_55f72a ale neriešte ženu ale že ako rozoznám AI od originálu?
Normálne píš, čo je to za hatlanina..
@anonym_5b966f tak v mnohí ludia tak rozprávajú, tak som prebral ten štýl.
@nepodarok Nemal by si zverejnovat svoje fotky, neposobi to na spolocnost dobre. Okrem toho kvoli takymto hlupym promptom sa topia ladovce.
@anonym_ba7993 viem na čo narážaš, že AI pohltí kopu energie na vygenerovanie obrázku, čo je neekologické, ale to povedz hentej cigánke, nie ja som to dal nakresliť, ale ona. Na čo by som si dával kresliť obrázky ja v tom nevidím zmysel. Radšej diskutujem a naživo. AI tliacha blbosti, v druhej téme to ma na jaké hovadiny navádzalo, a ešte ma v tom utvrdzoval. Tak buď tú AI spravia normálne alebo nech to povypínajú, ha načo nám to je keď to nefunguje porádne?
Nie som zastancom fyzického ubližovania, vážne som nikdy v živote nikomu ani facku nedala ☝️ Ale kebyže autor príspevku je niekde pri mne a počujem toto, tak by mi určite ruka vyletela.
Že prebral štýl 🤦♀️ myslíš, že s týmto štýlom si akože zaujímavý?
Nie som zastancom fyzického ubližovania, vážne som nikdy v živote nikomu ani facku nedala ☝️ Ale kebyže autor príspevku je niekde pri mne a počujem toto, tak by mi určite ruka vyletela.
Že prebral štýl 🤦♀️ myslíš, že s týmto štýlom si akože zaujímavý?
@anonym_c0fd5b vieš kolko ludí som počul, vyprávjať, hutorec, a kadečo podobné? V seredi je bežné že “ti povedzá kerá išla núter a kerá ven” tak co je na tom. Choď na záhorie, na východ, do šoporne a uvidíš kolkí tak rozprávajú? To akože prefackáš polovicu trnavy, sariša, záhoria? A tí jednoduchší viete rozorávajú na južnom slovensku? Miešajú maďarčinu, rómčinu, semtam slovenčinu. Jaké esperantá ja poznám kade tade. Spisovný jazyk počujem maximálne tak z televízora. Vypočuj si rytmusa ako spieva pesničky. Tiež v nárečí s prímesou rómskych slov. Tak aj jemu dáš facku? A on takouto hudbou dosiahol žspechy o ktorých sa vám ani nesníva.
@anonym_c0fd5b vieš kolko ludí som počul, vyprávjať, hutorec, a kadečo podobné? V seredi je bežné že “ti povedzá kerá išla núter a kerá ven” tak co je na tom. Choď na záhorie, na východ, do šoporne a uvidíš kolkí tak rozprávajú? To akože prefackáš polovicu trnavy, sariša, záhoria? A tí jednoduchší viete rozorávajú na južnom slovensku? Miešajú maďarčinu, rómčinu, semtam slovenčinu. Jaké esperantá ja poznám kade tade. Spisovný jazyk počujem maximálne tak z televízora. Vypočuj si rytmusa ako spieva pesničky. Tiež v nárečí s prímesou rómskych slov. Tak aj jemu dáš facku? A on takouto hudbou dosiahol žspechy o ktorých sa vám ani nesníva.
@nepodarok Ale to sú dementi, ktorí nevedia pekne po slovensky, od takých ľudí ťažko niečo očakávať. Ty si tu ukázal, že vieš po slovenky, sám si napísal, že si prebral taký štýl (čiže to nie je prirozdzene tvoje nárečie) a je to vážne trápne. Nie zábavné a vtipné ale TRÁPNE.
No uz ked to nevies rozoznat, vsimaj si detaily. Kto ma na nocnom stoliku dve lampy? Rozoznas to prave v tych detailoch.
@nepodarok Ale to sú dementi, ktorí nevedia pekne po slovensky, od takých ľudí ťažko niečo očakávať. Ty si tu ukázal, že vieš po slovenky, sám si napísal, že si prebral taký štýl (čiže to nie je prirozdzene tvoje nárečie) a je to vážne trápne. Nie zábavné a vtipné ale TRÁPNE.
@anonym_c0fd5b Ludia, ktori rozpravaju narecim su dementi? Vychodnari niekedy naschval rozpravaju tym svojim narecim, aj tu na koniku niekedy a su na to hrdi... Realita je taka, ze sa to neda citat, ani pocuvat a nikto im nenadava do dementnych... To si dost prehnala.
Ano. Myslim ze je aplikacia ktora ti vie vyhodnotit ci je fotka upravena pomocou ai.
Kazdopadne pokojne vyprávaj
@nepodarok Ale to sú dementi, ktorí nevedia pekne po slovensky, od takých ľudí ťažko niečo očakávať. Ty si tu ukázal, že vieš po slovenky, sám si napísal, že si prebral taký štýl (čiže to nie je prirozdzene tvoje nárečie) a je to vážne trápne. Nie zábavné a vtipné ale TRÁPNE.
@anonym_c0fd5b najlepšie vedia slovenčinu ludia inej národnosti, lebo slováci majú nárečie ako prirodzené, my sme sa naučili slovenčinu umelo, teda tú oficiálnu. Ale ja zase vo svojom rodnom jazyku rozprávam nárečím. Dokonca vrátnička kempingu na Balatone trafila aj lokalitu odkial sme. Keď prídem do Budapešti tak to vyzerá ako záhorák v Detve. Preto ju viem. Lebo ja som sa učit tú gramaticky oficiálnu. Ako keď kamoš šiel do anglicka, a tam je čista angličtina tiež v inej lokalite, ale on tiež ovládal tú gramatickú, a v Liverpoole mu vraveli že akú má peknú angličtinu, a on zase zo začiatku nerozumel liverpoolčanom niektoré slová.
@anonym_c0fd5b Ludia, ktori rozpravaju narecim su dementi? Vychodnari niekedy naschval rozpravaju tym svojim narecim, aj tu na koniku niekedy a su na to hrdi... Realita je taka, ze sa to neda citat, ani pocuvat a nikto im nenadava do dementnych... To si dost prehnala.
@ullala lebo kamoška pochádzajúca z mýtnej, žijúca v banskej bystrici mi vraví “idem poriadiť” aleno “riadit byt” a já rekú aké riadiť? Auto sa riadi! Byt sa upratuje! A ona že dnuka/vonka kde sa táraš? Hovorím čo? V Galante sa hovorí dnu a von, a túlaš/flákaš nie sa táraš. Chalani na ne jednom fóre kam som chodil, boli fanúšikovia slovanu bratislava a trnaváci fanúšikovia spartaku trnava, a robili si srandu že tí bratislavčania že “semiačka” lebo na futbale je popolárne chrúmať semiačka… A trnavák že: Takú štúrovčinu ako semiačka, si nechaj na bajkalskú! (tam je štadión slovanu) u nás sú to jadérka! Ale napríklad v Galante to tiež volajú jadierka. Tak ja neviem či sú to semiačka alebo jadierka čo na futbale lúskame. V Trsticiach je to “tökmag” a vybavené.
No uz ked to nevies rozoznat, vsimaj si detaily. Kto ma na nocnom stoliku dve lampy? Rozoznas to prave v tych detailoch.
@dorizzz dobre ked su tam lampy a palec OK ale napríklad na zoznamke si dala nejaká žena fotku tváre tak si to predstav ako fotka z dokladov, že nebolo tam nič čo by sa dalo pozerať ako detail, žiadne ruky, lampy v pozadí len tvár človeka. Ja som si myslel že je skutočná a ostatní že to je AI tej ani nepíš, to sú podvodníci. Jak na to došli? Nemam screenshot ale určite vieš rozoznať aj tváre. Tam si čo mám všímať. Vieš jako pekne to bolo nakreslené? Aj keď som zoomol tak normalne každý jeden vlas bol vidieť, znamienka, úplne jak pravá fotka.
@anonym_55f72a ale neriešte ženu ale že ako rozoznám AI od originálu?
@nepodarok Odhliadnuc od toho, že dobrovoĺne by žena s tebou do postele nešla, tak nevyzerá ten chlap na foto ako ty. Má iné oči, zuby a nemá taký krk ako ty. Úplne iná osoba podobnej ostavy a s podobným účesom.
@nepodarok Odhliadnuc od toho, že dobrovoĺne by žena s tebou do postele nešla, tak nevyzerá ten chlap na foto ako ty. Má iné oči, zuby a nemá taký krk ako ty. Úplne iná osoba podobnej ostavy a s podobným účesom.
@anonym_55f72a skade zistíš že to kreslila AI? Dajme tomu keby tam bol len ten chlap, bez pozadia že iba on, a nemala by si to s čím porovnať. Ako by si zistila ze to je AI?
@nepodarok Nemal by si zverejnovat svoje fotky, neposobi to na spolocnost dobre. Okrem toho kvoli takymto hlupym promptom sa topia ladovce.
@anonym_ba7993 tak berme to tak že to nieje moja fotka, ale ide čisto len o ilustračné obrázky, kde je jedna od AI a druhá skutočná, a vy ma máte naučit, ako to rozoznám. Lebo mi už lezú na nervy tie AI dievčatá. Musím ich prichytiť chápeš.



@nepodarok Nemal by si zverejnovat svoje fotky, neposobi to na spolocnost dobre. Okrem toho kvoli takymto hlupym promptom sa topia ladovce.