Andrológ - pomôže nám ?

honey777
30. nov 2009

Ahojte všetky, čo svoju túžbu po dieťatku nenosia len vo svojom srdiečku, ale sa o ňu delia aj s ostatnými. Bola tu podobná téma, ale týkala sa len konkrétneho Dr. Rada by som bola, keby ste sem prispeli aj „spolupacientky“ iných andrológov.
Keďže problém plodnosti sa týka oboch, čo sa v našich centrách akosi zabúda, že možno liečiť aj muža a nie sa hneď hnať na IVF (aj keď niekedy nieje iného východiska).
Prosím o príspevky po návšeteve u andrológov, kde a ako ste boli spokojné. A či vám pomohli.
My sa chystáme do TT k Dr. Gerbelovi, no som zvedavá. ďakujem

evicka293
4. dec 2009

martineluska,ahoj chcela by som sa opytat a aky ste mali spg,ja som dnes bola s kamaratom u štefancika po vysledky krv a utz ok ale spg katastrofa,vravel ze bol v pohode dr

martineluska
5. dec 2009

ahoj evička moj manžel ma velmy zly spg 85 percent patolog a ostatne su nepohyblivé takže teraz po liečbe uvidíme či sa to zlepší. dokonca teraz manžel sa objednal aj k endokrinologičke lebo ho začalo bolet jedno prso a ma ho aj trochu tvrdšie.

evicka293
5. dec 2009

martineluska,kamarat mal tiez take bolesti a povedali mu aby prestal cvicit po mesiaci mu to preslo,dr mu povedal ze ma 11 mil z toho 3-4 len zivych,vela mrtvych a vela patologickych este ma v pondelok priniest znova a potom nasadi liecbu,inak pohyb ziadny ze len na jednom mieste su,tak dufam ze vam pomoze

honey777
autor
5. dec 2009

ahojte všetky 😎 . Ako to tu čítam a dávam si vše dokopy, je naozaj lepšie, keˇd ide pár do centra už s urobenými všetkými možnými vyšetreniami, poprípade preliečený a k sa nedarí ani po liečbe. Bo oni len narýchlo urobia spg, že či aspoň nejaké spermie nájdu a ženú nás do IVF a pekných peniažkov pre seba. Samozrejme česť pre tých, čo sa i to podarilo a vďaka centru sú šťastní. Martineluska vy ste pekným príkladom, možno naozaj len kvôli tejto infekcii sa nedarí, vypapať antibiotiká a šups nato 😵 . Aby bolo IVF úspešné, k tomu treba tiež ZDRAVÉ vajíčko a spermiu, CAR môže len pomôcť, aby sa stretli, ale ich NEVYLIEČIA a neliečia. Takže hor sa na hľadanie príčin a ich naprávanie, ak to ide.
Laritka ďakujem. Gr. Gerbel bol podľa manžela veľmi milý, urobil SPG, znížený, nasadil profertil a o 2-3 mes. na kontrolu. Tak idem pohľadať nejaké infošky. Prajem krásny víkend

martineluska
20. dec 2009

ahojte baby tak manžel bol na kontrole a bacila už nemáme 🙂 teraz mu nasadil tabletky jedni hormonalne a druhe na rozširenie cievok a ešte plus profertil to všedko ma na 3 mesiace a v aprili ma ist na kontrolu. a este čo manžel bol u endokrinologovi tam mu zistil že ma visokí prolaktín maximum može byt 14 a on má 34.aj z toho má horšie spermie. preto vám to všedko pišem aby ste vedely že čo všedko može sposobovat neplodnost a že sa to možno da liečit . moj drahý nefajči ,nepije ,športuje je navonok uplne zdravý a predsa ma problem o ktorom sme ani netušily. dufame že sa prelieči a potom pekne otehotniem prirodzene 🙂 🙂

bubulka722
20. dec 2009

Ahojte kočky!
Tak sa hlásim s mojim najnovším zistením. My sme mali v apríli 2007 SPG 40mil/1ml, ale veľký počet leukocytov, tak mu dal doki antibiotiká, ktoré musel vysadiť kvôli silnej alergickej reakcii. Nikto ale viac neskontroloval či sa zápal podarilo preliečiť. Mysleli sme si, že je to u mm o.k., tak sme to ďalej neriešili a na ďalší SPG sme išli až za rok. Tam sme už mali dg. ťažká oligoasthenospermia a začal sa tento bláznivý kolotoč. Darmo som všetkým urológom, u ktorých sme boli prízvukovala, že mal zápal. Boli sme dokopy u siedmich urológov a nikto mu nedal urobiť kultiváciu ejakulátu. Martineluska, ty si ma nakopla, keď si tu napísala svoj príbeh!!!!! Tak som pekne hodila reč s obvodnou doktorkou, ktorej som všetko vyrozprávala. Tá len krútila neveriacky hlavou a bez váhania mu kultiváciu dala urobiť. Vo štvrtok som si volala o výsledky a povedala mi, aby si mm prišiel pre antibiotiká, lebo má zlatého stafylokoka, ktorý prešiel do chronickej formy a v mnohých prípadoch spôsobuje neplodnosť. Dala mu hneď ďalšiu skúmavku, aby po dobratí antibiotík urobil ďalší odber na kontrolu. Povedala ale, že pri tejto forme zápalu bude liečba dlhodobá. Dostal Cyplox 500mg 2 x denne na 10 dní.

Martineluska gratulujem, že ste sa tej pliagy zbavili. Som veľmi rada, že to u vás naberá také pozitívne obrátky a verím, že po 3 mesiacoch sa SPG zlepší. Si naj. príkladom, že všetky problémy sú riešiteľné a neoplatí sa ich obchádzať s IVF.

Babulky a ešte jedna otázočka. Keďže berieme kopec vitamínov na podporu SPG, chceli sme ísť v januári na kontrolný SPG po 3 mes. liečby. Teraz zas berie antibiotiká, ktoré SPG tiež výrazne zhoršujú. Za aký čas po dobratí ATB sa SPG dostane do normálu???

darla27
20. dec 2009

Ahoj Bubulka 😉
SPG po dobrati atb sa robi po 3 mesiacoch, pytala som sa na to lekara.

bubulka722
20. dec 2009

Tak super, to si teda ešte počkáme. Inak teda neviem čo mám urobiť, schválenie na IVF mám len do mája 2010, ale fakt mám chuť sa na to vykašlať. Ozik keď nerozbehnem schválené IVF, ráta sa to ako platný pokus??? Darli a vy ako?

darla27
20. dec 2009

Nerata sa to. Nam v oktobri prepadla ziadost v GF.
My na nic, hladame imunologa ktory mm predpise imunor, ale... sme uz z toho unaveny, znechuteny a vycerpany.
Najradsej by sme to asi vzdali a isli na IVF lebo uz ma nebavi riesit blbosti ktore nikam nevedu.. ☹

bubulka722
20. dec 2009

Darli, tak mám ozaj pocit, že si dnes budeme písať len my dve. Ani teba tušim superstar neláka.
Inak čo vám povedali v GF, keď ste na IVF nakoniec neišli? Nerozmýšlala si išť na imuno do Brna? Viem, je to dosť ďaleko a cvakala by si to asi sama. Dá sa to aj cez poisťovňu,ale baby to radšej pri pohalde na ten štos papierov zo zdr. poisťovne radšej vzdali a išli ako samoplatci. Myslím, že by som sa pred možným cielom nevzdala. Mne sa zdá celé IVF dosť choré riešenie. Mám z toho skrátka taký dosť divný pocit a sama neviem prečo. Keď som bola v CAR kvôli žiadosti, tak som sa na to tešila, ale teraz...

darla27
20. dec 2009

No aby som pravdu povedala, od leta som tam nebola a ziadost mi prepadla pred vyse mesiacom. Trochu toho lutujem ze som sa zamotala a riesila blbosti, uz som sa mohla tesit z // ale co uz.
Mne je zbytocne ist do Brna, ja som bola V Prahe a dokonca mi to platila poistovna, neviem preco baby tvrdia ze je to vela vybavovaciek, za nejakych 4500 ci kolko mi preplatila poistovna mi to rozhodne stalo poslat potvrdene papiere od dokihokotre som pred tym stiahla zo stranky ZP a poslala ich na centralu ZP ktora mi to v pohode schvalila. Ja uz hladam aj obycajneho imunuloga ktory mu na zaklade stavu cervenych krviniek /podla toho sa ten imunor predpisuje/ predpise davku na 3 mesiace a to budeme mat snazilkovaci post. 😀

bubulka722
20. dec 2009

Tak to som fakt netušila, že si v týchto veciach takto zbehlá. SUPER!!! Nemyslím si, že si niečo prešvihla, keď si na IVF neišla. Skôr mám pocit, že keď vieš príčinu, tak si len krôčik od riešenia a vytúžené // budú aj bez pomoci CAR!

darla27
20. dec 2009

Bubul ja mam uz vsetky vysetrenia od genetiky, imunologiu, trombofilne vysetrenie, dala som si urobit aj LSk, neskor aj HSK, pricina neplodnosti je taka diskutabilna, vyzera to na tu imunologiu, ale neviem, neviem...
No, ja myslim ze aj ked budem dalej riesit tieto veci, nikam sa nedostanem, ja nejako citim ze ked chcem opat otehotniet pomoct mi moze len IVF alebo zmena partnera. 😀 /jasne ze si robim srandu 🤐 /

lucifuk321
21. dec 2009

bubulka722...Ahoj. Tu kultivaciu ejakulatu vam kto robil? Obvodna lekarka alebo androlog?

bubulka722
22. dec 2009

Ahoj Lucifuk, tak si sa konečne ozval. Kde si bol doteraz? Už dávno som čakala od teba správičky ako vám zarala liečba a ty nič.
Ja som ani jedného andrológa nedokázala ukecať aby mu kultiváciu dali urobiť i keď bol na to pádny dôvod. Nakoniec som o tom hodila reč so svojim gynekológom a ten mi povedal, že mu to obvodná môže dať urobiť, tak som išla ku nej a ostatené vieš. Ak to nebude o.k., tak mu predpíše ďalšie antibiotiká.

lucifuk321
22. dec 2009

Ahoj bubulka722.
No nejako mi nevysiel cas, aby som tu prisiel. Co sa nasej liecby tyka, mam cerstvy spg, ale vysledok opat katastrofa. Pricina sa nevie, takze asi umele... A tu kultivaciu ani mne nikto nerobil. Ty vravis, ze to robila tvoja obvodna lekarka? Caka ma este navsteva androloga, som zvedavy, co mi na to povie. A manzelova dg da sa este liecit, od kedy mu nasli toho parazita?
A inak ako?

bubulka722
24. dec 2009

Lucifuk no neviem či sa ten parazit našiel včas, to uvidíme cca 2 mesiace po preliečení zápalu. Môžem teda len dúfať, že sme zasiahli včas. Doktori sú ignoranti, tak sa prosím nedaj len tak odbiť a ak nemáš urobený horm. profil a túto kultiváciu , vyžiadaj si to. Držím ti palce!!!

Prajem vám všetkým nádherné a pokojné Vianoce!

cigaretka5
26. dec 2009

dievcata vela vas poznam z inych tem, velmi ma mrzi ze sa k vam zachoval stefancik ako pisete, u nas bola viac ako profik, ma svojsky pristup a v porovnani s liepesom je to tisic a jedno stefancik typek, liepes stary pan. stara skola. To je uzasna na slobodnej volbe lekara ze si fakt mozezte vybrat. Vsetkym vam drzim palceky , nam stefancik pom ohol isiel na to od piky a nechcel od nas ani cent. Normalne mam niekedy pocit ze su asi na kramaroch dvaja Stefancikovia.

evicka293
26. dec 2009

babulky
kamarat chodi tiez k stefancikovi a urobil mu komplet vysetrenia a nasadil liecbu tiez je s nim spokojny aj ked vravi ze je taky typek ale hlavne ze sa mu venuje a nasiel pricinu

cigaretka5
26. dec 2009

baby a predsa tato tema nie je len o nom? asi hlasate odpoved ci moze androlog pomoct? urcite ano , treba najst takeho co je vam po chuti

evicka293
26. dec 2009

cigaretka5
presne tak je jedno kto to bude hlavne nech sa vam venuje a pride na pricinu

bubulka722
26. dec 2009

Áhóóój cigaretka!
Dlho som ťa tu nevidela, asi po tom nádhernom zázraku, navštevuješ už iné témy 😀 . Ako sa ti tehulkuje???

Treba si nájsť dobrého andrológa, ale žial na Slovensku je to fakt o hubu. Je ich málo a medzi nimi sú také arogantné individuá ako Štefančík. O jeho odbornosti nepochybujem, ale prístup katastrofa. Nebudem tu už vypisovať presne čo sa stalo, popísala som to na predchádzajúcich stránkach. Skrátka stačilo. Mám ako človek svoju hrdosť a urážať sa nenechám. Doktor by mal mať snahu pomôcť a to je pre tohto doktora neznámy pojem. Koniec-koncov dnes už Hypokratova prízsaha máloktorému lekárovi niečo hovorí. Po toľkých skúsenostiach som si začala veci riešiť sama a možno je to lepšie. Nikto nemá takú snahu pomôcť vám ako vy sami. Hlavne je nevzdávať sa ani po zlých skúsenostiach a bojovať. Všetko má svoju príčinu a aj riešenie.
Prajem vám teda do Nového roka veľa odhodlania a vytúžený výsledok! 😉

honey777
autor
28. dec 2009

Ahojte všetci. Tak sa tu zasa niečo dozvedám. Bubulka, na jednej strane mi je ľúto, že musíte zasa čakať na snáď už lepší výsledok, ale už to bude určite TÁ chyba a po preliečení bude vše ok. ATB tak isto poškodzujú spermije, takže treba čakať tie 3 mesiace.

Všetkým prajem ten najšťastnejší rok 2010, nech sa každému splní čo si úprimne zo srdca želá.

miskab
10. nov 2010

@honey777 ahoj prosim ta ten doktor gerbel v TT je aj androlog,aj mi sa k nemu chystame a k nemu potrebujem odporucenie od gynekologa mojho? Lebo ja som objednana za 3 tyzdne doktorovi Eliasovi v TT a zatial by sme chceli vybavit urologa a aj androloga. a plati sa to a kolko?

honey777
autor
11. nov 2010

@miskab ahoj, tak po roku sa táto témička otvára.
Dr. Gerbel je urológ-andrológ. Boli sme tam pred rokom a vtedy sme potrebovali na androlog. vyš. žiadanku od gyndoša. Možno sa to zatiaľ zmenilo, takže neviem. Najlepšie, keď tam zavoláš a oni ti povedia. Aj tak sa tam potrebuješ objednať. My sme čakali na termín vtedy okolo mesiaca. Neplatili sme nič. Tak veľa šťastia.

miskab
12. nov 2010

@honey777 ahoj,dakujem za odpoved.Volala som tam uz a objednali nas na 1.12. a potrebujem odporucanie,no ale mi ho mame od dr. Ilavskeho lenze ja som prestupila Dr Eliasovi tak neviem ci to nevadi ze mam od Dr.Ilavskeho to odporucanie.To som sa nestihla opytat lebo mal Dr. Gerbel vela prace

honey777
autor
15. nov 2010

@miskab to je úplne jedno, jemu je fuk, akého máš gynekológa, ide len o to, aby to mohol vydokladovať na poisťovnu. Takže nerieš vybavovanie novej žiadanky. Držím palce. A v pohode si sa dostala k Eliášovi ? počula som že neberie len tak jedoducho

smejka
15. nov 2010

@bubulka722 ahoj
kukam diskusiu o andrologovi....ak sa mozem spytat navstevovali ste potom ineho androloga ci co vam pomohlo k otehu?
aky ste mali problem?
Vdaka

smejka
15. nov 2010

@bubulka722 prepac....ten prispevok mala byt IP 😝 😉

miskab
16. nov 2010

jaaaj to som rada ze nebude riesit to odporucanie ze to je jedno od koho to je ,,,no mna tam odporucil moj gynekolog k Dr. Eliasovi som objednana na 2.12 tak uvidime co a ako,dufam nam pomoze otehotniet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre