Kde sa dajú kúpiť topánky Rak?

katrinka8
10. júl 2011

Ahojte,
viem, že je tu už diskusia na tému prvé topánočky, takže dúfam, že mi to admini nezavru... Nedávno sme dcérke kúpili papučky RAK, skvele jej sadnú a dobre sa jej v nich chodí. Začali sme zháňať aj klasické topánočky, kúpili sme jej v Protetike ich značku. Bohužiaľ, sú strašne tvrdé, po chvíli má otlačenú nožičku na členku (čo sa po chvíli obutia v obchode zistit nedalo), nevie v nich akosi klásť nôžky. Dokonca je ťažko zistiť, či ju má správne obutú, pretože topánočky sú skutočne veľmi tvrdé 😠 Som veľmi sklamaná, pretože som si myslela, že práve takáto firma vyrobí dobré a kvalitné topánky (resp. vhodné na používanie).
Zistila som však, že firma RAK vyrába aj klasické topánočky a sandálky, nielen papučky. Pozrela som na ich stránku, ale neviem nájsť, kde by som mohla ich topánočky kúpiť. Aj keď papučky sú skvelé a podľa obrázkov vyzerajú aj topánočky a sandálky veľmi podobne navrhnuté a šité, netrúfam si kúpiť dcérke topánky cez internet bez predošlého vyskúšania. Neviete niekto, kde v MT alebo v ZA by sa topánočky dali vidieť? Alebo si myslíte, že ked má papučka veľkosť 18,5 - bude aj topánočka a sandálka rovnaká? Logika hovorí, že by to tak malo byť, ale predsa... Kupovali ste niekto tieto topánočky cez internet? A ešte som sa chcela opýtať, či neviete, kde by sa dali zohnať ich sandálky, pretože na ich stránke je uvedené, že sú nedostupné... ☹
Ďakujem za akúkoľvek radu 😉

minqea
30. jún 2014

skusim to tu ozvit, tiez by ma zaujimalo, ci niekto kupoval cez internet a ako sadla velkost..??

meluela
30. jún 2014

@minqea kupila som ich cez internet, velkost pri jednom modeli sadla, pri druhom boli trosku vacsie (platenky), ale uz ich dorastol. Najprv som nimi bola nadsena, ale tie kozene (z nebrusenej koze) sa velmi rychlo okopavaju - nemaju nijako zosilnenu spicku, takze uz po par obutiach vyzerali ako elefanten po celej sezone. No ale moj ich teda nijako zvlast nesetril. Platenky su po naimpregnovani na tom paradoxne lepsie, zrejme preto ze na nich je brusena koza a ta vyzera byt odolnejsia. Mam pocit ze su mu trosku moc volne na sirku, neviem ci budem este kupovat cez net, asi by som sa rozhodla inak kebyze mu to vidim na nohe.

minqea
30. jún 2014

@meluela vdaka 🙂 a pri kupovani si sa riadila ich velkostnou tabulkou? (odporucaju obkreslit nohu a podla velkosti v mm vybrat velkost.. ) presne platenky sa nam tam docela pacia..a mozno by som skusila aj jedny topanocky, aj ked cez inet mi to pride dost improvizacne.. 😒

meluela
30. jún 2014

@minqea presne tak, obkreslovala som nohu 🙂 Ale my sme uz mali najvacsie mozne cislo, takze nebolo velmi o com.

minqea
30. jún 2014

ozaj, a nie su velmi tvrde?

minqea
30. jún 2014

@meluela a nie su velmi tvrde?

karidap
14. feb 2015

Ahojte maminky, opat ozivym tuto temu. Nasla som predajnu v Bratislave kde maju dane papucky RAK , ale aj topanocky. Je to predajna v Bory Mall hned oproti Bupi, je to taka vesela predajna s piskajucimi trickami. Vobec netusim teraz ako sa vola. Ale hned ako som do nej nakukla bola mi sympaticka. Vyskusali sme si topanocky aj papucky. Cena je asi o 2 eur vyssi ako na internete (napr. papucky stali 8,9 EUr,, a na nete 7 EUR) ale cez net ked objednavate tak postovne stoji aj 4 Eur. Takze sa to podla mna oplati. Zatial doporucujem.

petrika86
24. jún 2015

Dikyy za info, ja som im volala a povedali, ze posielaju do lekarne v petrzalke, ale to mam od ruky. Hned pojdem do Borov.. 🙂

sadoney
29. aug 2015

@petrika86 ahoj. prosim ta a nevies v ktorej lekarni v petrzalke ich maju? lebo ja som obehla asi 6 lekarni a zdr. potrieb a vsade iba protetika a tu nechcem. dakujem velmi pekne.

janka.l
29. aug 2015

v predajniach BAŤA

tiumen
29. aug 2015

@karidap bleble sa to volá 🙂 aj tu na koníku je v proshopoch..

petrika86
30. aug 2015

@sadoney uff tak to si uz nepamatam, alemyslim, ze to bolalekaren 24 tak by sa mala volat...

sadoney
30. aug 2015

@petrika86 pohladam. dakujem 🙂

zuzu007
18. feb 2016

@karidap mali tam aj väčšie čísla ako 28 a viac prosim ta?

petrika86
18. feb 2016

Neviem taku veľkú nohu este nemá krpec. Pozrite na fb stránka Biele napíšte im.

petrika86
18. feb 2016

Bleble

zuzu007
18. feb 2016

@petrika86 vdaka

prasia
25. máj 2016

@sadoney pozrite zdravotné potreby na Strečnianskej, tam ich majú, prípadne obuv na námestí hraničiarov.. 🙂

dudam
15. jún 2016

maminky ja sa chcem spýtať. Sedia papučky zn. RAK - sandalove s uzavretou špicou aj pre detičky s vysokým nártom. Nemám si to kde vyskúšať (nemáme tu predajne). Prosím o skúsenosti. Ďakujem

emiliar
18. feb 2017

Neviete poradiť kde sa daju kúpiť papucky rak v ba.

mikienka
23. feb 2017

V ZA je skvela predajna žirafa, vygooglite si...

mima6661
18. mar 2017

Ahojte,my sme nasli papucky,tenisky aj botky RAK v Trnave na Kollarovej 😉

jankaru
24. máj 2017

@petrika86
Ahoj pls do akej lekarne v petrzalke? dakujem 😊

fialka9
14. jún 2017

@petrika86
A prosim do ktorej lekarne v petrzalke posielaju topanocky Rak?

martinica20
3. júl 2017

prosím Vás, ako sa volá tá predajňa obuvi na Námestí hraničiarov kde sa dajú kúpiť papučky RAK? Ďakujem veľmi pekne

daja07
3. júl 2017

@katrinka8 no tie protetika su hrozne. a viete to zistit hned, ked tu topanocku v ruke stlacite, ze je tuha ako fras. navyse topanocky by mali mat min. 7mm nadmerok, aby sa v nich dobre chodilo. Najlepsie je skusat, lebo rozne firmy robia rozne modely. niektore su lepsie na uzke nozky, niektore na siroke a vysoky nart.
detsku topanocku by ste mali vediet takto zohnut ako je na obrazku nizsie. Vtedy by mala byt fajn na chodenie. mala by byt poddajna aj diagonalne a dobre je ked ma pevny clenok.
Inak, RAK sa daju kupit v mnohych obchodoch s detskou obuvou.

katikamo
24. júl 2017
mamalina
8. jún 2018

Ahojte mamicky, mam info od vyrobcu. V BA by sa obuv RAK mala vyskytovat v tychto predajniach: v BLEBLE v Bory Mall, Minibota na Rustaveliho, Jezko Bezko na Drienovej 40 a v Tiny toe v Cubicone. Ja dnes vyrazam na nakup a verim, ze najdeme, co hladame 🙂

fantinka
8. jún 2018

Neviete mi prosim poradit, kde je ta diskusia k nakupu prvych topanok?

nicolletaantusova
1. sep 2018

My sme mali na prvé kroky capacky značky rak odporučila nám ich sama pani Raková. Kúpili sme ich cez internet poradila som sa s pani akú správnu veľkosť obiednat a naozaj sadli perfektne Maly v nich perfektne chodil topanky by sa mali kúpiť až keď naozaj pevne a dobre chodí.