Cegys Trenčín - skúsenosti pri liečbe neplodnosti

nelusiatko
27. júl 2023

Ahojte, máte skúsenosti s Cegys TN pri liečbe neplodnosti?

lenuliatkotn
27. júl 2023

@nelusiatko tam sa robí len iui , gynekológ by mal odporučiť či je pre vás dobré iui alebo IVF 🙂 IVF sa robí v centre asistovanej reprodukcie

nelusiatko
autor
27. júl 2023

@lenuliatkotn áno viem, zatiaľ ivf ani neplánujem, max iui. Ani vlastne neviem, či máme nejaký problém, len už sa nám rok nedarí otehotnieť. Tak som chcela skúsiť, že by nám porobili nejaké vyšetrenia a tak. Majú tam v cenníku manažment páru počas 6 cyklov, tak či s tým nemá niekto skúsenosť...

lenuliatkotn
27. júl 2023

@nelusiatko rok je málo , každý doktor začína riešiť takéto veci až po dvoch rokoch keď sa nedarí, ak máš viac rokov tak rok a pol , najskôr pôjde tvoj chlap na spermiogram a keď bude ok tak teda pošle na hyfosy , to sú základné vyšetrenia.. potom sa odvíjajú ďalšie postupy a vyšetrenia . Prešla som si touto cestou až po dvoch rokoch sa začala riešiť neplodnosť

nelusiatko
autor
27. júl 2023

@lenuliatkotn no ja mám budúci týždeň 37 a manžel bude mať v decembri 40, tak nerada by som toľko čakala. Jedno dieťa máme prirodzene. Môj gyn. mi už nejaké vyšetrenia spravil, všetko bolo ok, ale viac pre mňa už spraviť nevie, takže ten manažment páru v Cegyse vidím nateraz ako ďalšie riešenie...

andula1988
28. júl 2023

Sla by som zrejme rovno do nejakeho centra… v cegyse tak urobia zakladny spermiogram a urobia iui ale nejako podrobnejsie sa nam nevenovali …..

nelusiatko
autor
28. júl 2023

@andula1988 a to ste mali zaplatený ten manažment páru počas 6 cyklov? Ja si to predstavujem, že okrem tebou spomínaných vyšetrení to bude prebiehať asi tak, že v každom cykle mi spravia folikulometriu, povedia, kedy je dominantný folikul, prípadne pichnú ovitrelle na spustenie ovu, naplánuje sa styk, následne ďalšia folikulometria, či ovu prebehla a predpíšu prípadne progesterón. A takto by to malo prebiehať počas 6 cyklov, ale to je len moja predstava, preto sa pýtam na skúsenosti. Potom prípadne skúsim iui tam.

andula1988
28. júl 2023

@nelusiatko chodila som na folikulometriu, brala som clostyl a z cegyse ma poslali este na prefuky ….
Potom sme navstevovali centrum ( my konkretne helios MT) a pristup aj celkovo vysetrenia boli podrobnejsie

ivi85
8. aug 2023

Vo vašom veku by som už riešila centrum asistovanej reprodukcie. Chodili sme aj do Cegysu ale boli to stratené mesiace a to som mala len niečo okolo 30r