Oteckova téma: Zelená je tráva, ... ale aj kolená – ako bojovať proti škvrnám?

igor_bupi
29. máj 2015

Keď je pekne a idem pre nášho Ondríka do škôlky, takmer vždy viem, čo môžem čakať. Červeň v tvári a zelená na kolenách. Samozrejme, že pre kombináciu týchto dvoch farieb mám väčšie pochopenie ja ako moja polovička, ktorá má hlavne s tou zelenou na kolenách dosť starostí. Našla si však svoj účinný recept. Napíšte nám, aký máte recept na odstránenie zelených škvŕn od trávy vy?

ynda
29. máj 2015

@igor_bupi žlčové mydlo 😝 a tmavé tepláky 😀

sardinka333
29. máj 2015

Aj ja som sa trápila so zelenými škvrnami. Ked ma syn zbadal, ako idem pre neho do škd hned mu bolo luto že je celý zafulaný a nie že by ma vobec pozdravil, ved vedel že budem frflať na zelené kolená. A viete čo? KOnečne mi došlo, že to, že sa v škd vyblázni (v rámci normy a slušnosti) pri futbale na tráve, behu, loptových hrách, strávi pekné popoludnie so spolužiakmi a pani vychovávateľkou, ktorá je inak super, ale špine nedokáže zabraniť je ovela doležitejšie ako špinavé nohavice. Samozrejme nemusí sa ufuľať za každu cenu....
Ja háklivým rodičom odporučam veci na prezlečenie na ,,pobyt vonku,,. A ked už dôjde k nehode tak pred samotným praním namočím zelené miesta a dám na ne prášok, prací gel alebo proste to čím periem a tak to dám do pračky. Vždy sa to vypralo.

beruska1311
29. máj 2015

Ocot

lilimoni
29. máj 2015

Namocim na hodinu do vanishu, vykefujem kolena s mydlom na pranie a supnem do pracky a hotovo. Je to decko a na to su teplaky aby sa zaspinili 😀

bubelko
29. máj 2015

@igor_bupi prestala som po nastupe starsieho do skolky riesit. ked su zelene a neoperu sa, ostanu zelene. chodia do skoly a skolky v takych, rovnako ako halda ostatnych spoluziakov 😉
ale inak som volakedy pouzivala zlcove mydlo alebo vanish... 😉

igor_bupi
autor
29. máj 2015

Milé mamičky, ďakujem za reakcie. So zelenými kolenami sa asi naozaj dá iba zmieriť. Ja som sa s tým zmieril dokonca už v detstve a tiež to vrelo odporúčam 🙂

janickacrazy
29. máj 2015

Ešte je celkom dobrý nápad kúpiť zelené alebo čierne tepláky, na tých to nie je tak vidno. 😀

aluxka
29. máj 2015

Vždy najprv tepláky namočím, zoberiem bupi klasické mydlo dobre namydlím a vykartáčujem. Ak je škvrna odolná nasypem na nu sodu bicarbonu, znova kartáčujem a dám prať. Ak škvrna nezmizne zmierim sa s nou 🙂

ofinka
29. máj 2015

100 % na vsetky skvrny pomaha uplne obyajne socikovske mydlo Palma Kokos za 0,80 centov. som strasne stastna, ze mi to sestra poradila, navlhcim, potriem, posucham v rukach a hodim do pracky s ostatnymi vecami. zatial mi zislo uplne vsetko vratane stop od travy. skvrny od krvi s tym treba preprat v studenej vode, nie v teplej.
obrazok napr tu:

http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDe...

dankaa78
29. máj 2015

Vanish a vsetko je prec🙂