Ako bojujete so škvrnami na oblečení vášho zlatíčka?

michaela_bupi
26. sep 2015

Škvrny od jedla, trávy, či blata pozná isto každá mamička. Každá z nás ich však rieši po svojom. Ja na nich využívam Bupi mydlo na škvrny a som spokojná. Moja mama používa zasa sódu bikarbónu a soľ na všetky fľaky od jedla. Aký je váš recept na škvrny na oblečení? Ďakujeme za vaše tipy.

evittam
26. sep 2015

@danielita18 Ved ja ho mam kde kupit😉 😀

danielita18
26. sep 2015

@evittam ja som myslela tu druhú 🙂

nell77
26. sep 2015

žlčove mydlo z DM, cena cez 1 Eur- oscedcene na travu, jedlo....mam ho vzdy doma a pred pranim potriem al. vyperiem...

dankaa78
26. sep 2015

ja nemam nejak problemy so skvrnami...asi mam dobry prasok..😉

bubloska135
27. sep 2015

pouzivam zlcove mydlo ale v niektorych pripadoch aj tak nezabera, taka mrkva a mandarinka, tak tu sami este nepodarilo vyprat

maarlie
27. sep 2015

Ak je to škvrna škvrnózna obrovská pred praním namočím, pretriem Bupi mydlom na škvrny a potom šup. Všetko detské prádlo navyše periem v slize z tohto mydla 😉

moniika4
27. sep 2015

Ja pouzivam vanish, ale malo zabera a najnovsie som na cokoladu pouzila jarovu vodu a islo super a citala som ze aj s mliekom to ide ;) ostatne ine skvrny skusam tiez kokosovym mydlom vela predpieram..

fxcvikotova
27. sep 2015

žlčové mydlo

zuzka_puska
27. sep 2015

kokosove mydlo..... Ale niektore skvrny ostavaju stale ☹ Dnes som prvy krat kupila vanish, ze vyskusam ci pomoze..... Ale mam pocit,ze skvrny zoslabli, avsak nezmizli. Takze jednoducho sa musim zmierit s tym, ze niektore veci proste uz ostanu flakate.

moniika4
27. sep 2015

@dankaa78 aky ? 🙂

danielita18
27. sep 2015

@zuzka_puska vanisch vobec, mne vacsinou to mydlo z DM ked potrebujem z farebných vecí vyprat

zuzka_puska
27. sep 2015

@danielita18 to zlcove mydlo?? to prvykrat tu teraz citam, ani som nevedela ze existuje 🙂 Takze vanish nic? do kelu, a dnes som za neho 10eur vyvalila ☹ Pracku som zapla len nedavno, takze este neviem, ci skrvny zmizli alebo nie.... Ale toto zlcove mydlo vyperie napriklad aj flaky od bananov...?od mrkvy...? lebo tohto sa neviem zbavit, mala ma skoro 2r, chce stale papat len sama, a zaspini absolutne vsetko oblecenie ☹

monikaparson
27. sep 2015

žlčové mydlo idem aj ja akurát písať. Kupujem v DM, majú tekuté, aj klasické mydlo. Máme oboje, tekuté je super, že to nie je taká piplačka, treba dať vrstvu mydla, nechať trochu pôsobiť a dať prať. Neviem, či už zažraté pustí hneď, ale treba skúsiť, poprípade aplikovať na viac praní. My používame dlho a je to super.

ludka140281
28. sep 2015

jadrove mydlo,alebo škvrnu posypem práškom do pečiva(nie vždy ale pustí)

laurica123
28. sep 2015

Ako prosím vás odstrániť mastný fľak ako dve dlane?? To zlatíčko je môj muž ktorý si do košieľ utiera ruky 🙂

votulka
28. sep 2015

mne zatial funguje od eurony by cerny(CZ) spray na flaky ... len som pred pranim nastriekala a zislo

ludka140281
28. sep 2015

@laurica123 klasicku jar na riady si skusila?

ludka140281
28. sep 2015

@laurica123 našla som ešte toto....Kvalitný saponát
Prostriedok, ktorý používate na umývanie riadu vám bude veľmi nápomocný aj pri odstraňovaní olejových škvŕn na oblečení. Vyberať by ste si mali vyberať typy saponátov so silným odmasťovacím účinkom. Postup je nasledovný. Na miesto, ktoré je znečistené od oleja alebo mastnej látky kvapneme dostatočné množstvo saponátu tak, aby pokryla celú plochu škvrny. Taktiež sa môžeme pokúsiť saponát votrieť do textílie, aby sa vpil medzi vlákna a mohol lepšie pôsobiť.

Sóda bikarbóna
Sóda bikarbóna je dobrý pomocník pri odstraňovaní olejových škvŕn na oblečení. Doma si z nej môžete vyrobiť zmes, ktorá vám pomôže zbaviť sa olejovej škvrny raz a navždy. Postup je nasledovný. V malej miske alebo nádobke si vysypte aspoň 50 gramov sódy bikarbóny a polievkovú lyžicu horúcej vody. Túto hustú zmes aplikujte na fľaky a nechajte pár minút pôsobiť.

sóda bikarbóna

Technický benzín
Ťažko odstrániteľné škvrny od oleja sa dajú prakticky odstrániť aj pomocou aplikácie technického benzínu. Technický benzín pomocou vaty alebo mäkkej handričky v malom množstve aplikujeme na znečistenú tkaninu alebo odev. Potom môžeme odev oprať ako obvykle a škvrny budú odstránené.

technický benzín

Krieda
Klasická krieda, aká sa používa v školách je veľmi nápomocná v boji s olejovými škvrnami na oblečení. Kriedu rozdrvte na jemný prášok a na znečistené miesto z oboch strán vklepte dostatočné množstvo kriedového prášku. Nechajte pôsobiť aspoň desať minút. Potom tkaninu ručne preperte vo vlažnej vode a operte v práčke.

Ocot
Škvrny od oleja neperte ihneď pod prúdom vody. Mohlo by to zapríčiniť, že by sa škvrna rozšírila. Namiesto toho si vyrobte roztok z vody a octu a tkaninu tam na krátky moment ponorte.

Kyselina citrónová
Kyselina citrónová funguje na podobný spôsob ako ocot. Ak znečistenú tkaninu ponoríte do roztoku vody a kyseliny citrónovej zabráni to ďalšiemu rozširovaniu olejových častíc.

Detský púder
Ak ste si znečistili oblečenie od oleja alebo mastných látok ihneď aplikujte detský púder. Čím skôr ho na znečistenú plochu aplikujete, tým skôr dokáže olejovú škvrnu pohltiť. Na znečistené miesto aplikujte dostatočné množstvo z oboch strán. Nechajte pôsobiť pár minúť. Potom starou zubnou kefkou alebo inou kefkou, ktorá má husté jemné štetinky púder vyčešte. Tento postup opakujte až po kým sa škvrny nezbavíte. Potom už môžete oblečenie oprať podľa klasických postupov.

Veľké mastné škvrny podložte servítkami, aby vysali nadbytočnú mastnotu. Pri odstraňovaní olejových škvŕn môžete použiť aj žehličku. Znečistené miesto podložte z oboch strán savým materiálom ako je pijavý papier, kuchynské utierky a podobne. Potom pomocou mierne rozpálenej žehličky toto miesto prechádzajte a vymieňajte utierky až po kým sa olejovej škvrny nezbavíte.

laurica123
28. sep 2015

@ludka140281 nie netušila som alebo lepšie povedané nenapadlo ma to nosiť na to logiku 🙂