Ako bojujete so škvrnami na oblečení vášho zlatíčka?

michaela_bupi
26. sep 2015

Škvrny od jedla, trávy, či blata pozná isto každá mamička. Každá z nás ich však rieši po svojom. Ja na nich využívam Bupi mydlo na škvrny a som spokojná. Moja mama používa zasa sódu bikarbónu a soľ na všetky fľaky od jedla. Aký je váš recept na škvrny na oblečení? Ďakujeme za vaše tipy.

pips
26. sep 2015

Vanish mydlo..vsetko sa vyperie

bzuco
26. sep 2015

žlčové mydlo, ariel na škvrny

jankastubka
26. sep 2015

Ja teda si rada pocitam, ze co zabera, lebo ori beznom prani mi nic nevychadza. Aj som kupila zlcove mydlo, ale nepomaha ani to. Nehovoriac o mojich rukach, kedze mam ekzem.

sardinka333
26. sep 2015

Skvelá je pracia sol s DMky stojí tuším ani nie 2 eurá. Nasypem na škvrnu alebo ani to nie namočím do vrelej vody (ak to materiál dovoluje, ak nie tak dam vlaznu vodu) prisypem ešte trošku soli do vody a nechám kludne aj na noc namočene. Ak nemám tolko času sa s tým babrat prášok na pranie - ja mam gelový persil nalejem rovno na škvrnu a zvyčajne to pomoze. Ak ked ani to nie tak sa z toho nezblaznim... 🙂

sono2
26. sep 2015

Ja teda mám wanisch a na biele agresívne škvrny jednoducho chlór S vodou A mám istotu žebude všetko tip top. Nemám náladu namáčaťa cez noc, chlór sa nemusí A wanisch max na pol hodiny pri farebnom prádle. Ináč mám Ariel na biele A farebné persil, jemné woolite aj na čierne rovnako woolite.

evittam
26. sep 2015

Tak mne vanish nikdy nepomohol. A natrafila som na toto - vypralo dokonca aj zájdené škvrny, ktorým som už šancu nedávala - ak je škvrna,fľaky "horšia", zájdená tak naliať na a počkať 10min a potom do prania, inak nalievam vždy trochu do prania. 😉
http://www.drogerie.sk/na-prani-a-skvrny-neflek...
Je aj v práškovej forme.

lenkadlo
26. sep 2015

Vyskusala som toho uz vela, ale jednoznacne vyhral ariel na škvrny.

sono2
26. sep 2015

@evittam zaujímavé, aj normálne sa dá kúpiť?

evittam
26. sep 2015

@sono2 No u nás na sídlisku to majú v jednom malom obchodíku s rozličným tovarom - tak som sa k tomu dostala. Inak som to už objednávala aj z tej stránky - viac kusov - sme sa dohodli viaceré 😉 .

soniada
26. sep 2015

@lenkadlo presne tak , ariel na skrvrny je top!

vedorka
26. sep 2015

zlcove mydlo - prirodna vecicka z dm. nic ine na detske oblecenie nedavam, ziadnu agresivnu chemiu typu ariel, persil, ci nebodaj chlor! zatial mi tym mydlom vsetko vyslo.

sono2
26. sep 2015

@vedorka veď to ja mam striekačku zriedenu s vodou ja nemam náladu dookola prať keď sa nevyperie. To šprcnem totálne len na škvrnu A okamžite dávam prať.

vedorka
26. sep 2015

@sono2 a to si myslis, ze to neostava na obleceni, ked to das hned prat, ci plakat? 🙂
prveho syna mam alergickeho na parfem a dalsie chemikalie a ked iba ako praci prasok pouzijem persil,ci ariel, je uplne jedno, ci za tym nasleduje osem plakani, vyhadze sa okamzite.
ostatne prasky znesie, pri dvojitom plakani, tieto nie. a to iste sa tyka vanishu, arielu na skvrny, ked som niekedy skusila. okamzita reakcia....

michaela_bupi
autor
26. sep 2015

Milé mamičky, ďakujem za vaše skvelé typy. Vyskúšala ste niektorá už aj naše mydlo na škvrny? Je skvelé najmä pre ľudí, ktorí majú ekzém alebo alergiu na silné pracie prostriedky. Na škvrny super zaberá, ale ruky mamičky ani pokožku detí pritom nedráždi... 🙂

irenaliza
26. sep 2015

@michaela_bupi mydlo na škvrny som ešte od Vás nemala a ani sim si ho nejako nevšimla v obchode, ale musím vyskúť, aspoň čo teraz čítam od Teba info, lebo pri mojich nezbedníčkach, niektoré škvrny nejdú vôbec dole a to aj namočím- Vanish, ale niekedy mlieko, potom v rukách preperiem, dám prať a napr. paradajky, čučoriedky, cvikla- no ostatné, ale nezbláznim sa z toho,, na doma ak sú aj trošku škvrnky nevadí , ale určite kúpim a Vaše mydlo vyskúšam. Pekný deň. 🙂 🙂

dobromila1111
26. sep 2015

Ani ja som si twda mydlo na skvrny od vas este nevsimla..dochadza mi zlcove,ktore este nesklamalo,tak vyskusam trebars 🙂

yanni
26. sep 2015

Najlacnejsia sol na skvrny (Fleckensalz) z DM. Tu v Nemecku stoji 500g krabicka 95 centov a vydrzi to dlhoooo. Staci trosku skvrnu namocit, posypat tou solou a sup do pracky. Pouzivam ju 10 rokov a vysli my zatial vsetky skvrny. Ci z jedla, ci z travy atd.

evening_star
26. sep 2015

Dievčatá, a tie škvrny preperiete hneď, namočíte to okamžite ako sa prádlo zašpiní, alebo vám tie prostriedky vyperú aj zájdené staré fľaky? Lebo napríklad všetci si chvália žlčové mydlo - no mám ho doma aj tuhé, aj tekuté, ale mne teda ani jedno nezabralo absolútne, ako keby som čistou vodou pretrela, vyhodené peniaze. To isté ten prášok na škvrny z lidla, čo si ženy chvália. Mám pocit, že mne nezaberá nič. Vanish som ešte neskúšala. Jediné, čo mi zišlo dole, sú škvrny od ovocia, ktoré som ale okamžite pretrela kuchynskou soľou, to zišlo, ale úprimne, som dosť lenivá, aby som 5-krát denne veci z batoľaťa vyzliekala a okamžite prepierala...

vevesh
26. sep 2015

@evening_star zlcove mydlo 30-10 minut pre pranim veci namocit do teplej vody, poodrhnut mydlom, nechat posobit a po 10 minutach v tej vode rucne Flak preprat, popripade dat este mydlo a prepierat... A potom sup pracka....
Pri silno /dlho zazratych flakoch treba Niekedy namocit aj cez noc, ale treba davat pozor na farebne, kedze zlcove mydlo vytahava farby... A lepsie je tuhe ake tekute...

bibyke
26. sep 2015

Vyskušala som uz kadeco, no jedine Bupi mydlo na skvrny mi naozaj pomaha 🙂

anega79
26. sep 2015

Mne najviac vyperie Smacchio tutto neviem ci to je dostat aj na Slov. Nosim ich z Talianska stoji 1.40 eur, oproti Vanishu sa to neda porovnat, ten mi vyperie velmi malo

katarina247
26. sep 2015

@michaela_bupi ja som ho vyskusala na odporúčanie jednej mamičky a je fakt super aj skvrny od mrkvy nám to pustilo, iné už ani neskusam 🙂

tanita007
26. sep 2015

@evittam Ahoj,kde v Žiline ho zoženiem?

janettan
26. sep 2015

My na škvrny používame Bupi mydlo, je skutočne účinné a to tu nepíšem len kvôli tomu, že je Bupi týždeň. Pomohlo nám odstrániť aj čerstvé škvrny od krvi, kečupu, ..... Len odporúčam

espresso
26. sep 2015

Skusala som zlcove mydlo, niekedy je to ucinne, niekedy nie. Obcas flaciky odstrani aj spolu s farbou ☹ Zatial najlepsi podla mna je Ariel, no stale hladam este nieco ucinne

lili91
26. sep 2015

Ja pouzivam Lanza mydlo na pranie a som spokojn Vysla mi s nim aj trava a ine flaky, ale je pravda, ze to je najlepsie s nim hned preprat alebo nechat namocene a potom dat do pracky. Vanish ani Ariel na skvrny mi nic uplne nevyprali. Bupi mydlo na pranie som si teda v obchode este tiez nevsimla...vyskusam.

sono2
26. sep 2015

@vedorka tak ok my alergici nie sme, to je jasne, každý musí vedieť.

danielita18
26. sep 2015

@anega79 hej da sa kupit aj na SK ja ho mám

evittam
26. sep 2015

@anega79 Dávala som vyššie link. Máš pravdu - nemá chybu. 😉
@janettan Nehnevaj sa, ale čerstvé škvrny od kečupu a krvi odstráni hocičo 😉 😀 , od krvi dokonca stačí len studená voda. 😉
@tanita007 A odkiaľ si zo ZA? Ja ho kupujem na Vlčincoch - na 2, kde je zelenina,mäsiarstvo,Ďuroška, Večierka,Kvetinárstvo a tam je taký malý obchodík s rozličným tovarom. 😉

danielita18
26. sep 2015

@evittam takéto veci kúpiš v zapadnutých drogeriach, nie v značkových ako je DM alebo 101 a dokonca ja som ho kupila v potravinách