Ako zvládate nápor začiatku školského roka?

daska_tesco
7. sep 2015

Bezstarostné dni prázdnin sú nenávratne preč a pre väčšinu z nás predstavuje september návrat do kolotoča povinností. Mamičky, poraďte, máte nejaké tipy ako prvé dni školského roka lepšie zvládnuť? Ako si rozdeľujete čas?
Za zaujímavé rady jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂
Všetko o službe nájdete tu: https://www.tesco.sk/potraviny-domov/ako-to-fun...

modra1
7. sep 2015

@daska_tesco som prepracovaná, zjavne ... 😵

paja74
7. sep 2015

Mňa najviac vyšťavuje neustále vypĺňanie papierov s kontaktmi na rodičov, adresy a podobné hovadiny. Škôlka a škola má zjavne jeden jediný kompjúúúter na celú budovu a tak potrebujú za každými dverami svoj papier... 😒
Takisto nechápem, prečo škola nenakúpi a nerozdá deťom zošity a jednorázovo nevyberú peniaze za ne. Namiesto toho si každá jedna učiteľka vymyslí svôj zošit na ten svôj predmet a chudák rodič beží aj 4x do papiernictva, pretože to nie sú schopný dať naraz... ale pekne každý den niečo. 😠

No a milá Daska tesco... od tesca by som prijala malé balíčky raňajkových cereálíí... Napríklad mix rôznych druhov v jednej krabici, každé zválšť v malom saklíku. Ale niečo podobné, čo by usnadnilo rodičom a hlavne samotným deťom nachystať raňajky a desiate už deň vopred... Prajem pekný deň. 😉

matusik24
7. sep 2015

U nás bol nástup do škôlky hektický a vlastne doteraz každé ráno aj je. Maličký plače,pani učiteľky ho odo mňa ledva odtrhnú a navyše teraz si začal pýtať dudku,čo sme boli už odučený a ja ,ako maminka ,ktorá chce aby bolo dieťatku čo najlepšie,pravdaže vždy povolím a dudku dám.Ale v duchu si hovorím ,že bude lepšie keď ešte trošku vyrastie a keď nie tak to budem musieť prežiť, ako mnoho ďalších mamičiek .Mamičky vydržme 😀

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@paja74 Úprimne, viem si asi predstaviť ten nácvik ohľadne zošitov a pomôcok. Na takéto veci asi rodičov nikde neškolia a neupozorňujú 🙂 Snáď je už táto bojová úloha zmáknutá.
A čo sa týka raňajkových balíčkov, ďakujem za super tip. Posuniem ďalej. 😉

monicm
7. sep 2015

@paja74 Ja sa trošku zapojím, lebo musím povedať, že naša škola to vyriešila tak, že rodič ak chce, môže si nakúpiť všetky zošity jednorázovo. Škola ich zakúpi vo veľkosklade a rodič má možnosť si zakúpiť jednorázovo celý balík. Je fakt, že možno to vyjde drahšie, ako keby som si obiehala obchody a hľadala najlacnejšiu cenu, ale ten ušetrený čas a tie nervy stoja za to. 🙂

bandurka1979
7. sep 2015

Doobeda je celkom klud lebo som s dcerkou doma sama ale poobede uz su to stresy , kazdí potrebuje niečo .Pravdupovediac september bude zaberak kym prideme do švungu ... mame to pestre prvak na strednej , ôsmak a prvacik na zakladnej..Klamala by som keby som tvrdila že hned od začiatku je to ľahke ale hadam to zvladneme 😉

daska_tesco
autor
7. sep 2015

Milé mamičky, ďakujeme za všetky vaše príspevky, stretneme sa opäť zajtra. Ak vás služba Tesco Potraviny domov zaujala, prvý dovoz máte na vyskúšanie zadarmo - stačí, ak použijete kód z E-kupónu 🙂
https://www.tesco.sk/potraviny-domov/ako-to-fun...

jarmilla
7. sep 2015

Naša ZŠ dala zoznam zositov a pomocok ktore potrebujeme kupit, tak sme sa aj riadili podla toho.
Naša mala sa uz 2 tyzdne dopredu tesila do skoly. Skusala skolsku tasku s peracnikom sa hrala. Tak som zvedava kolko nam vydrzi nadsenie nasho prvacika zo skoly.

jarka721
7. sep 2015

no ja som si posledne roky nechavala nakup do skoly na prve septembrove dni 😉 ceny su v vtedy v pohode,naviac viem lepsie co treba kupit 😉 no na moje prekvapenie dnes v hypertescu v Ke stahovali z regalov skolske veci a davali tam kahance 😒 siedmeho septembra!!!ostala som sklamana ☹

daska_tesco
autor
8. sep 2015

Milé mamičky, ďakujeme za všetky vaše odpovede a odmenu 15 eurovú poukážku na nákup cez službu Tesco Potraviny domov pošleme: @irenaliza
Výherkyňa, prosím, pošli nám svoju adresu a telefónne číslo do správy. Pekný deň všetkým!

paja74
8. sep 2015

@jarka721 No to je teda ozaj skoro! V našej škole sa niektorý učitelia ešte vôbec nerozkývali, čo za zošit vlastne budú na daný predmet deti potrebovať.
Páči sa mi systém, čo popisuje @monicm. Kde im škola hromadne nakupuje zošity. 😉 Já bývam v meste, takže vybehnem a kúpim. Ale neviem si predstaviť, že žijem niekde na dedine a dieťa mi každý deň prinesie zoznam, čo treba dokúpiť 😠

daska_tesco
autor
8. sep 2015

Milé mamičky, dnes sa s vami lúčim, stretneme sa opäť zajtra. Ak chcete službu vyskúšať, posielam ešte E-kuponik na prvý dovoz zdarma - platí pre prvý nákup cez službu Tesco Potraviny domov: https://www.tesco.sk/potraviny-domov/ako-to-fun...

ivankajar
8. sep 2015

Zatial je to pre nás neaktuálne