1,5 ročné dieťa pije v noci 2 - 3x mlieko

martinka117
17. máj 2015

Baby poradte mi moja mala uz bola naucena pekne spavat obcas sa zobudila na dudel alebo sa chcela napit vody. Teraz ale uz asi mesiac aj viac mozno fungujeme na rezime ze pred spanim mliecko a pocas noci este 2-3x zase co ma za nasledok aj to ze uz mi velmi nechce ranajkovat. Zacalo to cez den videla to u jej sesternice o 3 mesiace starsej ktora mala obdobie ze cez den pytala vela mliecka potom to moja odkukala a robila to tiez to preslo ale zacala v noci a ja som nevedela co robit ked som jej nechcela dat mala hrozne zachvaty placu tak som sa rozhodla ze jej dam ked si vypyta ze je to asi obdobie dake ako cez ten den a ze to prejde..ale nepreslo a uz ma to naozaj unavuje tri krat za noc vstavat a robit sunar. Poradte mate skusenosti? Mam jej ho nedat vzdy a nechat ju vyplakat alebo mam pockat ze to je fakt len dake obdobie? Aj ked sa mi to zda naozaj uz dlho. Dakujem ;)

julia92
17. máj 2015

Ja sice nemam s tymto skusenost, ale i tak nieco napisem 🙂 Este som nepocula, ze by 1,5rocne dieta (nekojene) v noci potrebovalo 2-3x mlieko 🙂 Kolko spapa pred spanim? Je syta? Nepomaha v noci dudel, caj...? Moja ma len 2,5 mesiaca a papa v noci 2x a sestrina malicka ma uz 9 mesiacov a neje v noci ani raz. Tak teraz som trosku zmätena 🙂 Keby bola kojena, tak je to o inom... Napada mi jedine ci fakt nie je hladna, teda ze na noc pred spanim nespapa dost.

martinka117
autor
17. máj 2015

@julia92 hladna urcite nie je jedava normalne cez den vela veci a aj keby teda nahodou bola tak ked napriklad si da mlieko o osmej ptm o polnoci tak uz trebars o tej tretej sa mi to zda nerealne ze by bola hladna..a vyslovene odmieta cokolvek ine aj vodu aj caj..no tak vas to mozno este tiez caka :D som zvedava co napisu mamicky co maju s tym skusenost mozno je to fakt len obdobie..len zas trebars ta jej sesternica s tym zacala cez den a v noci nic iba ked tak nad ranom..tak neviem ci my sme daky divny :D

ivkadracova
17. máj 2015

@martinka117 ahoj, nehnevaj sa neporadim Ti, ale chcem sa opytat, ze ci ked normalne je, ako stravu, a este aj 3x v noci pije mlieko, ci z toho dieta extremne nepribera, vybeha to? Dik

veronka
17. máj 2015

@martinka117 moj starsi mlieko nechcel ani vidiet, ale caju vypil aj 3 litre za den a v noci sa tiez budil 3, niekedy aj 4, 5 krat na caj, budi sa aj teraz obcas tak 1-2 krat, vypije caj a spi dalej, ale vacsinou uz spi celu noc
To ma take obdobie, prejde ju to.

ludmilaka
17. máj 2015

@martinka117 Ahoj, naša nekojená do 8 mes. v noci mlieko každých 20 min. Od 8-15 mes. každú hodinu, dve. Od 15-24 mes. cca 4-5 x za noc. Od 24 mes. už iba sem-tam. Je síce hore cca 8x za noc ale mlieko už nepýta. Ja som si všimla, že keď extrémne pýtala tak mala rastovú fázu alebo išiel zub. Tiež to nebolo preto, že by sa cez deň nenajedla. Jedák je dobrý. Skúšala som aj dať vyplakať ale nezabralo. Vydrž to a pozoruj čo sa deje. Či ti zrazu nevyhupne do výšky.

tajka1986
17. máj 2015

@martinka117 takze len vymysla kedze vylucujes ze by bola hladna. 1,5rocne dieta uz chape a rozumie urcitym veciam,takze ak jej povies ze nemas mliecko ze rano urobis mala by ti rozumiet. Ponukni jej len caj alebo vodu a je vybavene. Bude cirkus mozno den-dva ale to prejde. Je na tebe ako sa rozhodnes ci budes dufat ze to prejde alebo skusis trosku raznejsie ju k tomu pritlacit 🙂 Ozaj je to vela v tomto veku 2-3x pit mlieko a ani zubom nocne pitie Sunaru neprospieva.

ludmilaka
17. máj 2015

@ivkadracova Ivi, odpoviem ti aj ja. Viď môj príspevok vyššie. Naša fest behá, vlastne sme celé dni von a ona si fičí. Nie je tlstá. Ale má 25 mesiacov a 100 cm., 14,7 kg. Takže čoskoro ti pre Božku nafotím nejaké vec i 😀

zabudnuta
17. máj 2015

@martinka117 ahoj moja dcera sa mi budila 3x za noc do 3 rokov 😀 😀 bud mlieko alebo caj ale proste nieco muselo ,,tiect,, 😀 no ako sme sa prestahovali muz prvu noc ze bude k nej vstavat on a iba jej hovoril spi , nic nedostanes a bol na nu tvrdy ,,,odvtedy spava celu noc 😀

adka629
17. máj 2015

my sme na tom tak isto..rok a pol a v noci 2-3x mlieko..skusala som aj nechat vyplakat..ale nepomahalo..akurat sme z toho boli vsetci nervni a starsia tiez nemohla spat..takze ked sa zobudi..dostane trochu mlieka a spi dalej..nema vyznam nechat vyplakat..tiez dufam, ze to nepotrva dlho..my sme bez cumla uz dlho..a minuly tyzden som kupila..reku skusim, ci nebude stacit len vycuckat dudel.. :D tak nepomohlo..uz ani nevie co s nim..a ani caj ani vodu nechce..tak budeme davat mlieko a uvidime..dokedy to potrva.. 🙂

ludmilaka
17. máj 2015

@martinka117 Mati, my sme skúšali to vyplakanie sa dosť dlho cca 3 mesiace a nič. O zuby sa neboj. Boli sme už 3x na prehliadke a sama zubárka povedala, že má nádherné biele a zdravé zúbky.

misipka
17. máj 2015

Moja dcerka prestala v noci pytat mliecko mesiac pred druhymi narodeninami. Bolo to dost unavne, vstavat a bezat pre flasu, ale inak sme jej plac nevedeli utisit. Zo dna na den ju to preslo a teraz prespi celu noc ako dudok. Zubky ma podla zubarky chvalabohu ok. Myslim, ze to Vasu dcerku prejde, deti a ich potreby sa menia kazdym dnom. Vela zdaru.

martinka117
autor
17. máj 2015

@ivkadracova nie nepribere ona je dost ziva takze v pohode 🙂

martinka117
autor
17. máj 2015

Dobre baby dakujem za nazory tak uvidim co a ako len sa bojim toho ze pomaly za mesiac rodim a ze to sa potom ze vobec nevyspime ked aj jednej aj druhej mlieko :D ale najviac ma stve len to ze uz bola tak pekne naucena a spavala v pohode a zrazu toto a take ze ked jej poviem ze bude mliecko rano alebo ze nemame alebo hocijaku blbost tak ona nervy este vacsie tak fakt neviem dokonca rano mi urobila ze mlieko mlieko a ja ze sak uz je rano ze dame si dake ranajky jogurtik alebo chlebik no proste neee mlieko

ivkadracova
17. máj 2015

@ludmilaka : )) diky .. ani nasa nejak nepribera, tiez je ziva.. no som rada, ze v noci spi, ja Vas zeny obdivujem, neviem si predstavit tolko kojit/obsluhovat, najposledy som v noci kojila ked mala pol roka asi, ale tak hovori sa, ze priroda tolko nalozi cloeku len kolko unesie ; )
@martinka117 inak mne by ani nevadilo davat v noci 2-3x mlieko, ale nie v tehotenstve, ja nevladzem.. a aj manzelka som predsa, staci mi bohate ako ma znici cez den, deti su naozaj prisposobive, a ked jej daco chyba, vie si teda pekne vypytat, tak rezonancny zvuk aky ona dava, to rozhybe aj mrtveho
.
Pytala som sa inac tak vseobecne, lebo sa aj tu, aj neviem kde, objavuju fotky, z mojho pohladu, fakt ze zagulatenych deti.. ako sa k tomu dostali? nehybu sa? maju problemy? tak ma napadlo, ze ci to s tym nocnym kojenim nema suvis, lebo nasa nic take nepotrebuje, tak ale zrejme nema..

maminecka2
17. máj 2015

@martinka117 Ahoj, tiež neporadím, my sme cickáči (a teda keď je to len 3x v noci, mám super noc 😀 ), ale starší keď už v 2 rokoch pil UM, chcel ešte raz nad ránom, a my sme to riešili tak, že muž keď šiel spať pripravil mlieko, položil na čelo postele a keď bolo treba len sme mu ho v polospánku podali. Viem, že to nie je správne pripravovať UM dopredu, ale ako tehu som už nevládala niečo v noci riešiť, aj sme to mlieko skúšali a bolo OK, malému nikdy nič nebolo. Možno by si to mohla takto skúsiť, hlavne keď sa druhé narodí, a ak bude chcieť teplučké alebo niečo tak povedz že buď toto alebo nič. Alebo do termosky? Nemám skúsenosť, možno by to šlo.
Asi naozaj nemá zmysel bojovať, časom ju to prejde, ešte je možné že keď sa narodí druhé sa viac vecí pokazí. Len vydržať. A my sme nechávali staršieho vyplakať podľa tej knihy každé dieťa sa vie naučiť spať samo (kojila som každú hodinu, bez cicku v puse už ani nespal), a celé zleeee! Nikdy viac. Veľmi nepomohlo (no, trochu áno), ale tie nervy, to smutné uplakané nešťastné dieťa, vyrobila som si z neho neurotika, cez deň ani na chvíľku bezo mňa.... Knihu by som dala na verejné spálenie... Je mi do plaču keď si na to spomeniem.
Takže ak aspoň trochu vládzeš rob ako Ti srdce káže, veď tak rýchlo vyrastú ☹

ivetpb
17. máj 2015

nechapem mamicky ktore pisu ze dieta v takom a takom veku musi prespat celu noc. Kazde dieta je ine a ma ine potreby. Moj syn ma 2,5 a stake je 2-3 krat hore ze chce mliekoCez den papa , je aktivny . Ma 101cm A vazi 14,5kg. . Je to unavne a najme ked si tehu. ale ja to neriesim, ved ho to hadam neude drzat do osemnastky.A nechat vyplakat - tyranie deti, Deti potrebuju lasku a nie stres a najma vnoci.
Drzim palceky aby ste to zvladli a prespinkali coskoro celu noc.

martinka117
autor
17. máj 2015

Dakujem baby ved uvidim ked budem vladat tak asi to teda vydrzime lepsie jak ten vreskot no som zvedava jak sa to cele vyvynie..

ludmilaka
18. máj 2015

@ivkadracova Ivi, tak zaguľatené sú asi zo somariniek. Také tie kukuričné veci, vśak to sa dáva prascom na pribratie a zo sladkěho. U nás domáca strava, dám aj odhryznúť z kexa ale nikdy nie celý kus a žiafne sladené nápoje, len voda. Ale keď vidí slaninu! Musí dostať aspoň pár milimetrov.

peneloppe
18. máj 2015

@martinka117

Oducit. lahko sa to pise. Ale ako? Neviem. Skus jej dat namiesto mlieka vodu a prejde ju chut. Kde sa to do nej zmesti? 😅

stanislavao
18. máj 2015

@martinka117 urcite ju nenechajte kvoli mlieku vyplakat. je este mala a pit v noci mlieko nieje take hrozne. moj syn bol rovnaky a podstatne starsi. nic si z toho nerobte. ked chce mlieko, nech si da mlieko. ked sa ho nasyti, nebude si ho pytat. v lete, ked bude teplo, mozno uprednostni radsej napit sa vody. treba len preckat obdobie.

martinka117
autor
18. máj 2015

@peneloppe vodu odmieta v noci

micha1979
18. máj 2015

@martinka117 ahoj, mne obidvaja synovia do cca 3 rokov neprespali celu noc a pili 3 krát a neskôr 2 x za noc starší čaj, vodu a mladší bude mat 3 roky v októbri a tiež ešte pije mlieko. Ešte sa stále budí. Tiež čakám bábätko a verím, že to do októbra zvládneme a prestane chcieť mlieko aby som nevstavala k 2 deťom 🙂 tak držím palce. Ináč pri prvom synovi som mu jeden deň všetky fľaše vyhodila do kosa, že už nebudeme mat flašku ale budil sa stále, odpil z pohára a potom ho to prešlo. 🙂 Druhého budem musieť tiež nejako odnaučiť 🙂 ale to spanie celu noc je u nás horšie... ale keď píšeš, že už pekne spala aj celu noc, možno je to len chvíľkové. 😉

martinka117
autor
18. máj 2015

@micha1979 hmm to si zas neviem predstavit byt bez flasky lebo celkom mi to vyhovuje ze vecer pije mlieko z flasky a hned zaspi to by mi z pohara prislo asi take neprakticke ale tak ved kazdy sme iny 🙂 no uvidim teda vidim ze je vela pripadov kedy takto este decka piju mliecko tak aspon nie som jedina :D

brrrrrciatko
18. máj 2015

@martinka117 ahoj moj syn tiez bol do 2 rokov 3x v noci na mlieku. mozno aj dlhsie. on to mal zo zvyku.. a oducala som ho tak, ze som mu postupne znizovala davku alebo dala menej mliecka do vody. to mu tak nechutulo a do tyzdna spal celu noc. ale kazde dieta je ine.. teraz ma 4 roky a mlieko musi mat kazdy den z flase a to rano poobede pred spanim a vecer pred spanim.. aj ked je najedeny, bez neho zase nezaspu... tiez podla mna zvyk,ale neriesim to 🙂

sam2
18. máj 2015

@martinka117 moj ma 21m mlieko pije pred spanim cca o 20,30, potom si vypyta medzi 1,00-2,00. Niekedy aj skor. Niekedy si vypyta aj okolo 5:00-6:00, ale to viem ze vyleze dalsi zub, ked si pyta aj 2x rano. Ale v noci pyta stale. Podla mna ho to ukludnuje. Veceru ma okolo 18,00. Ked sme skusali dat neskor, aby nepytal v noci mlieko mal bolesti, prdkal a vela plakal...ja uz to neriesim. Pytala som sa nato 2 pediatriciek, ci je to v poriadku (myslim zo zdravotneho hladiska) a povedali mi nezavisle od seba, zhruba to iste: ak si pyta asi to potrebuje,,jednej noci zistite ze sa nezobudil a nepyta, z jednej noci sa stanu dve tri styri ;) Jedna dodala ze pozna aj 4-5 deti ktore si pytaju mlieko. Netreba nic silit...mimochodom, my uz sme na kravskom 🙂

maminecka2
18. máj 2015

Ahojte, ešte mi napadlo k tým fľašiam. My sme museli cca v 3,5 roku zrušiť fľašu, lebo kázala logopedička, no a takmer zo dňa na deň prestal úplne piť mliečko. Z pohára nechce 😖 . Viem, že také dieťa je už na fľašu veľké, ale keby sme nemuseli, asi by som fľašu nechala, však pubertiaci už z fľaše nepijú (teda ak ju nevymenia za niečo s väčšími grádmi 😀 )