Prečo sa 19 mesačný syn budí v noci s plačom?

Zodpovedané
22. dec 2019

Dobrý deň,

môj syn bude mať 19 mesiacov a už asi mesiac neprespí celú noc. Kľudne spinká a zrazu sa zobudí s veľkým plačom. Robí to aj trikrát za noc. Dám mu mliečko. Niekedy zaspí a niekedy zase pokračuje v plači. Je pravda, že sme sa presťahovali, ale on to robil už dávno predtým. Neprešli sme žiadnym ťažkým obdobím. Cez deň pekne papá. Na večeru má kašu.

Mám radšej ísť za jeho lekárkou, alebo je to normálne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

synček asi skôr vyžaduje viac Vašej prítomnosti, je v období, kedy sa bojí, že maminka nie je pri ňom.

Po zobudení ho poláskajte, zaspievajte, ukážte mu, že ste stále pri ňom, aby vedel, že sa na to môže spoľahnúť. Návšteva lekára nie je nutná, je to bežné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas