Mamina, ktorá nekojí a prikrmuje týždňové bábätko

hruska91
16. nov 2020

Ahoj hladam mamku ktora nekoji a prikrmuje babatko. Nasa ma 8dni a 2800g. Zaujimalo by ma ake mlieko davate? Ako mu sadlo? A kolko a ako casto vypije? A ako spoznam ze je hladne a ma vela/malo.

mima1
16. nov 2020

Znacku musis vyskusat len. Niekomu sadne to inemu ono. Ja som prveho mala na nutrilone teraz druheho na kendamile organic. Na kazdej krabici je davkovanie kolko ma vypit

zuzikak
16. nov 2020

Kolko ma dane babo vypit ti poradi aj pediater. Ak si si neni ista, konzultuj. Poznam maminky, co davali nutrilon a dieta zvracalo tak skusali bebu a naopak. Znama zas mohla davat len france lait ci ako sa to pise. Kazde babo je individualne. Ak das spravnu davku napisanu na krabici alebo ako ti poradi pediater (aj v lekarni vedia) tak babo by malo nejaky cas vydrzat (aspon 2 hodky). Ak place aj pomedzi to, je to najskor to, ze ma reflux, tazsie mu travi a pod.

ivca88
16. nov 2020

Ak má umelé mlieko od narodenia, tak dávajte to, ktoré malo dieťa v nemocnici.
Zväčša je to tuším Beba.. ale čítala som článok jednej lekárky kde chválila HiPP combiotic.

Pri robení sa riad tabuľkami.
Určite nájdeš konkrétnu tabuľku kolko ml má vypiť dieťa a v akom veku.
Keď mu bude veľa, tak dávku nedopije.
A málo mu isto nebude, pokiaľ dodržis tabuľky.
Veľa krát si mamicky myslia že je dieťa ešte hladne a dajú mu viac a viac a pritom ho trápi niečo úplne iné.
Potom sa deťom roztiahne bruško a naozaj viac papaju a potom aj veľa priberajú..

mima1
16. nov 2020

@ivca88 mojmu som teraz davala v porodnici bebu lebo tam mali a katastrofa. Prisli sme domov este chvilu som davala bebu ze mozno prejde a nic. Vymenila som za nutrilon ze pri prvom bolo super a rovnako dva mesiace placu. Vymenila som za kendamil a dvo dvoch dni spokojne babo. Naozaj to je len o tom co komu sadne

lenuska9999
16. nov 2020

Ja som prikrmovala už v pôrodnici,lebo som mala veľmi málo mlieka. V pôrodnici mu dali Bebu HA , ale ta mu veľmi nesadla. Stále plakal , lebo bol hladný a bolelo ho aj bruško + hnackoval a mal zelenú stolicu. Tak sme to zmenili na Nutrilon ( dávala som to AR -kove, je o niečo hustejšie ako klasický Nutrilon ). No a od vtedy bol malý aj spokojnejší, dlhžšie spinkal atd..

simona92101
16. nov 2020

@hruska91 kazdemu sadne nieco one.mne dieta v porodnici tlacili potajme cukrovou vodou a sunarom HA,mala sa mi vobec nechcela potom prisat,zo sunaru mala krce,aj z Nutrilonu s nemohla sa vykakat.nakoniec pomohlo France lait premium comfort 🤷‍♀️ ake vam sadne tazko povedat,ale treba sa poradit s pediatrickou ak je to drobec a malo pribera.kazde UM ma davkovanie na krabici.

diaalex
16. nov 2020

@hruska91 my sme začali beba optipro a hneď na prvú šupu sme trafili 🙂

nikpa
16. nov 2020

@hruska91 každému sadne iné mlieko, dáva sa každé 3hod. Nie častejšie! Na krabici máš koľko by malo dieťa vypiť

hruska91
autor
17. nov 2020

Dakujem za rady...nakoniec som sa poradila s lekarkou predpísala nam bebu sensitive, pretoze mala sa nemohla vykakat. Nemate s nou skusenosti?

scacchi
17. nov 2020

@hruska91 ahoj, my sme najprv zacali nutrilonom a to cele zle, malicka mala napuchnute brusko a aj dva tri dni nekakala. Potom sme vyskusali bebu - ten isti scenar. Nakoniec mi pediatricka odporucila dm babylove - ze ma dobre skusenosti s nim - a cuduj sa svete - nam toto mliecko zapasovalo

rivii
17. nov 2020

Tu je tabulka a i jak se přibližně vypočítá kolik má sníst ale každý dítě je jiný, je to jen orientační.. Takže většinou to je váha x to množství podle věku.. U nás to je 4.6x150-180 = 690-828 ale malý mi sní denně 620+-. Jinak my měli Bebu Ha z porodnice a po 2 týdnech ho začalo zapekat, skusili jsme Nutrilon ha, Nutrilon 1 a bolelo ho bříško a teďka jsme měsíc na Babylove Pre Bio a nemůžu si vynachválit, žádný problémy a bolístka, ale zase.. Každé dítě je jinačí takže to co sedne jednomu nemusí druhému. 🙂