Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

rainee
27. jan 2010

dlho sme sa nevazili ale pomaly 6kg

petka035
27. jan 2010

no tak my máme asi tiež 6kil,teda až na ten vekový rozdiel 😉

macilaci
27. jan 2010

bibione, to nevadí, vedela som komu to píšeš 😀
my máme 4 mesiace a 2 týždbe a spapáme niekedy 180 niekedy 190 a niekedy len 160 . v noci vydržíme od 22. 00 do tej 4.00 až 5.00 podla toho aký hlboký je spánok. lara by vydržala aj dlhšie ale kedže tara je už hladná nakrmim aj laru.
kakáme raz za den, velmi zriedka dvakrát aj to len taký malý prdenec. párkrát bolo, že nebola stolica a potom boli nepokojné, takže teraz sa snažíme cvičiť ked to nejde. ináč u nás najviac na kakanie zaberá vajíčko , ked im to nejde sadneme a do pol hodinky máme plnú plienku 😀

millada
28. jan 2010

petka, ved moja ma mesiac a vypije 120 ml 😕 A potom ako často papa?

petka035
28. jan 2010

millada no ťažko povedať,ale tak 5krát denne vypije tých 120ml a sem tam ešte po 3Oml a tak ale tak priberá a váhu ma celkom fajn,na to že sme sa narodili s 2380g. lebo ked sa zobudí tak jej dáme tých 120ml,potom je tak 2hodky hore a musí ísť spať, tak jej ešte dávam trošku a to možno 30ml vypije ako kedy,aby nešla spať hladná a nezobudila sa po chvili,napr.ked ideme von a tak,proste že spí aj 3hod.

ksivcova
28. jan 2010

Kočky poradte mi lebo už som važne v koncoch..moj maly absolutne nechce pit mlieko a jedine v noci donho počas spanku dostanem tak 400 ml...z prikrmov zje maximalne banan jeblko mrkvu,z ostantneho ho napina a každe krmenie je plaš...nechce ani kaše jedol by chlebik a take ale nechcem mu davat kvoli tomu že osahuje lepok..to mu mam stale dookola davat to iste ked nič ine nehce..??? ☹ ☹ ☹

lenka1smejka
28. jan 2010

a preco mu uz davas chlebik???Davaj mu aj z donutenia-to je take obdobie,to prejde

ksivcova
28. jan 2010

ja mu dam len korku...a to mu mam dat hoci na silu ??

lenka1smejka
28. jan 2010

ja som malej davala na silu

emanka
28. jan 2010

na silu sa nemá dávať, aby dieťa nezískalo odpor k jedlu....a to, že je bábo stále to isté, mu nevadí 😉
Skús dať mrkvu a do toho trošku zemiaku, veď to tam ani nie je cítiť. Ja som to tiež tak robila, keď malá niečo nechcela, tak som jej do toho dala mrkvu a potom to zjedla...aj do karfiolu, aj do brokolice, či špenátu 😉

evikg__2
28. jan 2010

ksivcova, urcite nedavaj nasilu! To je to najhorsie. Treba na nich ist velmi pomalicky. Pre nich je to nova chut. Ked chce mrkvicku, tak skus mu najskor dat varenu mrkvicku, do ktorej pridas ale velmi malinko napr. zemiaku, al. brokolice, al. cukiny, aby si na tu chut pomalicky zvykal. Zo zaciatku budes happy, ked ti zje dve-tri lyzicky. Dalsi den zase mrkvicku, ale pridaj toho zemiaku o trochu viac. Nam to pomohlo. Tiez zo zaciatku chcela iba mrkvicku. A hlavne to vsetko dohladka pomixuj a urob take redsie, lebo zo zaciatku urcite nebude chciet kusky. Ked ti uz bude pekne papat, tak moze mixovat na stale vacsie a vacsie kusky, ale na to mas zatial cas.
Chlebik on uz ale moze. Podla najnovsich sa moze lepok myslim od 6 mesiacov.

emanka
28. jan 2010

lepok sa môže medzi 4. - 7. mesiacom

evikg__2
28. jan 2010

dokonca 😀

lenka1smejka
28. jan 2010

ja som davala na silu a mala ziadny odpor nedostala ba dokonca pochopila,ze ked jej davam jest tak ma jest

bibione
28. jan 2010

hehe...mne mama davala na silu krupicu a dodnes ju zboznujem 😀

sunea
28. jan 2010

ksivcova:
Jedlo nasilu ani nahodou, naco nervovat dieta aj seba? V zivote sa najedia az-az... My sme tiez zacinali velmi pomaly, jeden den 1 lyzicka mrkvy, druhy az siesty den to iste, nechcel ani usta otvarat. Postupne mu zachutilo. Akonahle prejavil nejaku nervozitu, alebo ho to uz nebavilo, tak sme skoncili s papanim a dokrmili mlieckom.
Niekedy je problem inde - napr. ked este nevie sam sediet, tak mu je nepohodlne v stolicke (dobre krmit napr. vo vajicku-autosedacke), niekedy je jedlo uz studene, kym sa babatko rozhodne ho prijat atd...Pomaly dalej zajdes. Ked mu chuti korka, tak mu daj, mozes mu skusit dat napr. kusok jablcka, to si tiez moze hryzkat..apod.

lenka1smejka
28. jan 2010

bib-ono je to rozdielne ale neviem odkial sa to vzalo,ze ako sa nieco dietatu da nasilu,ze sa mu to zhnusi...Nepoviem starsiemu dietatu asi tak 4roky

millada
30. jan 2010

mate niekto skusenost s Nutrilonom Extra, či vydrzi ozaj babo dlhšie syte? Chcela by som ho skusit davat na noc a cez den obyčajny nutrilon... 😕

jankova_lenka
30. jan 2010

ahojte, čo myslíte koľko by mala spapať 7-týždňová slečna? Ja jej dávam 100ml, ale niekedy mi časť z toho vygrcia a niekedy jej to je málo a ešte hladá?

macilaci
30. jan 2010

Milada my sme to skúsili ale dievčatá boli ešte hladnejšie ako po normálnom nutrilone. na nich to vplývalo velmi zle. ☹

evikg__2
31. jan 2010

no ohladom toho nutenia - to bola este o hodne mensia, ale ja som ju takto nutila na pitie z prsnika a dospelo to do takeho stadia, ze stacilo len aby som si ju zacala stelovat do tej pozicie a spustila hystericky rev az lapala po dychu. ☹ Preto radim, aby sa dieta do jedla nenutilo. S vekom to asi nebude mat nic spolocneho.

rainee
31. jan 2010

lenka to je normalne, aj nasa niekedy necha a niekedy este dorabam. ked nahodou vypije viac trosku vygrcka, babo si to vraj vie same regulovat kedy ma dost.

bibione
31. jan 2010

lenka: ja uz davam 135ml a v pohode to vsetko zbodne,obcas trochu necha....ale mam otazku...davam klasicky nutrilon a maly sa ozyva kaude tri hodiny..na porazenie 😠 ...som si myslela,ze vydrzi tie 4 hodiny,lebo davky by mali vychadzat na 5-6denne a nam to ide na 8x...jediny cas,kedy mu jedlo nechyba,je ked je v kocari vonku a tam zaspi jak nic...a predlzovat cas jedenia sa neda,lebo spusti hned velky krik a to sa pocuvat neda...kto mi poradi,aby bol poriadne napapany?

rainee
31. jan 2010

urcite sa neriad poctom davok na krabici, nam to tiez vobec nestacilo, vkuse plakala od hladu. bala som sa na zaciatku zvysit davky aby som neprekrocila urcene denne mnozstvo, za co ma lekarka uplne zvozila lebo to je len orientacne a teraz papame kazde 3 hodky /mimo noci/ po cca. 160 ml. a viac...

rainee
31. jan 2010

5-6 davok denne je urcite malo aj kvoli prisunu tekutin, my papame tych 8x + niekedy dam aj cajik 100 ml. za den.

bibione
31. jan 2010

rainee: cite v noci nepapate tak casto ci ako 😕

rainee
31. jan 2010

no podla toho ako spi tak nam to vychadza na tych 6-8x denne.

rainee
31. jan 2010

v noci ma dlhsie intervaly 😀

jankova_lenka
31. jan 2010

bibione, my papáme cez deň každé tri hodiny. Podvečer o nejakej pol jedenástej, potom mi vydrží do tretej, ale ráno o šiestej si papkať pýta hlasným plačom. Cez deň mi niekedy vydrží aj štyri hodinky, ale to sa nám stáva len občas. My papkáme Nutrilon HA. Všetko to musím nejako kombinovať, lebo malá má zápal hrdielka a dávam jej aj lieky, čo sa vylučujú s podávaním mlieka. ☹

bibione
31. jan 2010

no ved to,ze kazde 3hodiny na minutu presne 😠 to az nechapem...co ma v brusku budik? 😀
rainee: ty uz mas vacsie babatko 😉 ...no kym bol mensi,tak vydrzal pekne aj 6 hod v noci aj cez den...to bolo asi nutrilonom comfort,lenze to je dost ked len 400g ...za tu istu sumu mam 800g klasiku...tak asi preto 😒