ivanka_kralikova
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.
ivanka_kralikova
15. feb 2016

Ahojte, čítala som, že až 85% chorôb má emocionálny pôvod. Takže ani nie je prekvapením, že nárast srdcových chorôb, rakoviny, depresie, astmy, syndrómu vyhorenia a mnohých ďalších chorôb sa objavuje práve v obdobiach stresu a nepohody. Emócie, myšlienky a slová ovplyvňujú naše telá a naše zdravie. Verím tomu, že potláčanie emócií môže viesť k tvorbe určitých blokov v tele. Možno práve preto, že od malička sme vedení k tomu, aby sme rozlišovali emócie na "dobré" a "zlé" a tie zlé sa naučili zvládať a teda potláčať, tak sa tieto veci hromadia a neskôr prepuknú v nejaké ochorenie.. Ja som mala dlho depresie, ale unavovali ma nielen lieky, ale najmä prístup lekárov, ktorí za riešenie problému považovali to, že mi dali utlmujúce lieky namiesto toho, aby sme prišli na podstatu problému.. Ani návšteva psychológa mi veľmi neotvorila oči.. Keďže som len dokolečka počúvala že odpovede mám v sebe len ich musím nájsť... Neviem či ste niekedy skúšali alternatívnu liečbu- samozrejme toto nie je pre každého, ale len pre tých, ktorí sú ochotní sa tejto forme otvoriť a skutočne nazrieť do svojho vnútra a dať voľný priebeh veciam, ktoré v sebe roky potláčal.. Ja som skúšala niekoľko seminárov, prednášok, s rozličnými liečiteľmi. Začala som meditovať, čo je veľmi ťažké, ale ak sa človek prostredníctvom toho naučí aspoň na chvíľu sa zastaviť a žiť tu a teraz, tak to stojí za to. Teraz som začala chodiť na Cestu, ak ste o tom počuli. The Journey, zakladateľkou je pani Brandon Bays. Veľmi inšpiratívna žena. Možno niekoho zaujme. Držím palce všetkým, viem, že toto nie je ľahké.. Je to dlhá cesta, aj ja som na nej, ale verím že to všetky zvádneme.

ivanka_kralikova
15. feb 2016

@michaelakarasy Pekný deň Michaela. Pre mňa je veľmi inšpiratívna pani Brandon Bays, ktorá si vyliečila nádor sama za šesť týždňov. Na základe tejto vlastnej skúsenosti vytvorila alternatívnu metódu liečenia CESTA a stala sa svetoznámou autorkou v oblasti zdravia a osobného rozvoja.

Ak ste o tejto pani nepočuli, pár slovami vám ju priblížim, prípadne sa o nej viete dočítať aj na stránke: www.brandonbays.sk: Brandon metódu CESTA sformulovala v roku 1992, počas vlastného procesu uzdravovania, po tom, ako jej bol diagnostikovaný nádor na maternici. Brandon sa rozhodla nepodstúpiť chirurgický zákrok, ktorý jej lekári naliehavo odporúčali. Vychádzajúc z presvedčenia o neohraničených samoozdravných schopnostiach tela, ktoré sú dnes už vedecky potvrdeným faktom, sa rozhodla zamerať na samú seba. Venovaním obrovskej pozornosti vlastnému telu, myšlienkovým pochodom a najmä prítomným emóciám a spomienkam, ktoré tieto potlačené emócie spôsobili, sa bez akejkoľvek lekárskej pomoci a farmaceutík, plne uzdravila v priebehu nasledovných šiestich týždňov.

Brandon prišla na to, že cesta k skutočnému vyliečeniu vedie cez zbavenie sa starých tráum, odpustenie, až po ukončenie vlastného bolestivého príbehu. Následne sa v tele začnú odvíjať procesy, ktoré vedú k prirodzenej obnove jeho zdravého fungovania.

Brandon tvrdí, že si sama na sebe overila, aký má ľudské telo obrovský potenciál. Tvrdí, že pokiaľ sa odhodláte ukončiť príbeh svojej bolesti a otvoríte sa do nekonečného potenciálu slobody, uzdravenie je možné. Metóda CESTA je už vyše 20 rokov celosvetovo uznávanou formou liečenia fyzických i psychických problémov. Ak budete mať záujem, odporúčam si určite pozrieť o čo ide, možno Vás táto metóda osloví a rozdohnete sa ju vyskúšať, či už na seminároch alebo priamo na seminári s Brandon, ktorý sa uskutoční 8-10.4 v Bratislave. Držím palce nech sa Vám darí a nech sa Váš zdravotný stav dostane pod Vašu kontrolu.

ivanka_kralikova
3. feb 2016

@mitinka presla som si podobnym.. mna byvaly partner dostal na psychiatriu.. doslovne.. stale po mne krical ze nie som normlana a mam sa dat liecit... tak som sa zacala. v den ked sme sa rozisli a 6 rocny teror skoncil, vysadila som lieky... odvtedy som ich nepotrebovala. zmizla pricina problemu, nebolo potrebne viac riesit o liekmi.. musis odist.. cim skor. drz sa zasluzis si stastie

ivanka_kralikova
31. jan 2016

hlavne je aby sme pili cistu vodu.. to je podla mna zaklad. mna osobne dost vydesilo ked preletelo mediami ako ti ludia v nejakej obci pili 4 roky arzen.. to je sila. nechapem ako to starosta mohol dopustit ked o tom vedel, plus ma zaraza, ze takato voda moze tiect z kohutika aj kdekolvek inde 😒

ivanka_kralikova
28. jan 2016

@leuskalejka ahoj. ja viem len na zaklade vlastnej skusenosti- samozrejme na kazdeho plati nieco ine.. ja som bola nestastna z toho ze lieky ma len utlmovali..ked si uvedomis, ze len potlacas problemy a neriesis ich. vlastne trend celej nasej zapadnej mediciny- potlacit problem bez toho aby sme zistili kde sa zobral a co sa s nim da robit.. dlhodobo ho proste vyriesit. Ja som zacala s alternativnou liecbou. Navstevujem seminare a snazim sa zamerat na moje vnutro a postupne poodburavat bloky, ktore mam v tele... vsetetko negaticne, vsetko zle sa v tele uklada- v bunkach a tie si to pamataju.. potom sa to odzrkadli v tom, ze bud mame psychicke problemy alebo fyzicke. takze podla mna, akukolvek liecbu si v zivote zvolis, nezabudni aj na seba... niektore kurzy, seminare fakt stoja za to. drzim palce

ivanka_kralikova
26. jan 2016

antikoncepciu beries dlhodobo? ak ano, si chranena nonstop, takze aj ked ten tyzden vynechas kvoli menzesu. ak si prave zacala brat, tak trva min 2 mesiace kym sa ti nastavi hladina hormonov, takze odporucam pouzit aj inu ochranu..

ivanka_kralikova
26. jan 2016

@vandas Ahoj, mne sa na klasickej medicine nepaci, ze neskuma podstatu problemu, ale len dostanes tabletky na potlacenie nasledkov...a bud to prejde alebo nie. a vacsinou prejde, ale len na chvilku a potom sa to zas vrati. alternativne formy liecenia sa snazia skumat podstatu problemu... ja som osobne za kombinaciu, na jednej strane si dat lieky ak mam problem, na druhej strane si odblokovat vnutorne bloky, ktore su za tento problem zodpovedne. myslim ze uz aj striktne pragmaticky ludia si uvedomuju, ze takmer kazdy problem je kombinacia fyzickeho a psychickeho.. ked je nam psychicky zle, aj liecenie prebieha ovela dlhsie a kompikovanejsie. ked sme stastni, mame pocit ze sme o den, dva zdravi.. mne sa paci Cesta (Brandon Bays), chodim k super terapeutovi. Este len so zacala v januari, ale citim, ze kazde sedenie ma neskutocne posuva dopredu.. postupne sa otvaram, nechavam priechod vlastnym emociam a konecne riesim dlho potlacane problemy.. mozno niekto mate podobnu skusenost

ivanka_kralikova
26. jan 2016

@janka_banka takéto stavy "hore-dole" sú normálne.. kolísa hladina serotonínu v krvi, takže človekom lomcujú emócie 😒 mne ešte pomáha aj maľovanie, keď sa niekoľko hodín sústredím na obraz..len si tak maľujem, je to relaxačné... mám svoje myšlienky...

ivanka_kralikova
26. jan 2016

@majorosovalucia dakujem krasne!!! velmi velmi, urcite vyskusam. a asi aj dalsie. baby dakujem za inspiracie, toto je fakt super

V diskusii: Zničené vlasy
ivanka_kralikova
25. jan 2016

@klara_klara ahoj. ja navštevujem Cestu. Ide o alternativnu metodu liecenia. Zakladatelka je Brandon Bays, pre mna velmi inspirativna zena, ktora mala rakovinove ochorenie, ktore sa jej podarilo vyliecit. tato metoda je vlastne postavena na bunkovom uzdraveni. ide o to, ze ked dlhodobo potlacame emocie, niekde sa toto uklada ako akesi telesne bloky a preto vznikaju niektore druhy ochoreni (napr. vredy, rakovina..chronicke choroby). Cesta je tiez vyborna nielen na riesenie fyzickeho problemu, ale aj psychickeho.. jednoducho ked nechces len brat lieky aby ti nebolo smutno ked sa vsetko kazi.. mne sa kazilo vsetko naraz- manzelstvo, praca, jednoducho vsetko. az som mala pocit ze sa musim najskor najst aby som mohla byt stastna.. a postupne sa hladam. skus si pozriet, mozno ta oslovi. v aprili bude aj velky seminar v Bratislave, tam sa chystam, nech sa naucim aj techniky.. knihy su super, ale zazit to nazivo je nieco uplne ine

ivanka_kralikova
25. jan 2016

@majorosovalucia ahoj. prosim ta napises mi nazov tych tabliet? aj ja mam znicene po nadpajani.. stale sa tvarim ze je to ok, lebo mam nadpojene ale o chvilu idem na prepojenie vlasov a uz vidim ako budem plakat ked uvidim tie moje 3 chlpy na hlave ☹ ☹

V diskusii: Zničené vlasy
ivanka_kralikova
25. jan 2016

@janka_banka velmi ma mrzi cim vsetkym si si presla.. ale si silna zena, lebo vsetko si prekonala!! jasne ze je pred tebou este dlha cesta, ale mas nasliapnute spravne! som si ista... mne este pomaha pravidelny rezim.. pravidelna strava, treningy, kavicka s kamaratkou.. proste stale nieco robit, tesit sa na nieco. napr aj malovanie.. najhorsie ked sa clovek nema na co tesit a len preziva zo dna na den, vtedy je vsetko este horsie..a ked k tomu na seba vezme problemy celeho okolia.. :/

ivanka_kralikova
25. jan 2016

baby to čo je toto? niekto tu má problém a zvrhne sa to do trápneho nadávania? preboha, sme ženy, musíme sa vedieť podržať a povzbudiť, kto iný nás inak povzbudí??

ivanka_kralikova
23. jan 2016

@marisska ahoj. ja som si nechala ublizovat roky.. citla som vinu za kazdu hadku..kazdy problem.. on na mna krical a ja som sa m ospravedlnila.. az po 6 rokoch som pochopila, ze na to NEMAL PRAVO. nikto nema pravo ta urazat. rovnako ako ty niekoho neurazis ani ked ta hneva, nema druhy clovek pravo urazat teba.. nezasluzis si takyto pristup. zasluzis si partnera ktory ta ma rad, respektuje ta a vazi si ta.. akonahle ta niekto zacne urazat, znamena to, ze k tebe neprechovava uctu.. a na tomto sa neda stavat. zelam ti vsetko dobre a zo srdca ti prajem, aby si na toto prisla skor ako ja a bola stastna..

ivanka_kralikova
autor
23. jan 2016

Ahojte, prednedávnom som začala navštevovať semináre Cesta. Mám pocit, že sa cítim lepšie. Vo veľa veciach mi otvárajú veci, učím sa čeliť vlastným problémom, prijímať svoje emócie, či už sú dobré alebo zlé, otváram sa postupne životu... Chcela by som sa spýtať, či je tu ešte niekto, kto má s touto metódou obdobné skúsenosti a či sa napr. chystá na seminár s Brandon v apríli. Rada si vymením skúsenosti a vypočujem vaše názory. Ďakujem

ivanka_kralikova
23. jan 2016

ahojte. dam tiez par viet za seba, vidim, ze kopa z vas sa otvorila a podelila o svoj problem, co si skutocne vazim, lebo viem, ze v tomto nie sme same.. ja som trpela depresiami roky. zacalo sa to po rozvode s muzom, ktoreho som skutocne milovala.. nevedela som sa jednoducho pozbierat. nemala som energiu vstat rano z postele, odisla som z prace.. chvala bohu mala som nieco usetrene, lebo vtedy som naozaj nevladala robit.. vyzerala som tak ako som sa citila, hrozne. zaslo to do stadia, ze mama mi odporucila navstivit psychiatra.. ten mi samozrejme hned nasadil lieky.. nehovorim ze to bolo zle, citila som sa lepsie, ale mam pocit ze som to nebola ja. ze sa len ako keby podarilo potlacit nasledok, ale neodstranit pricinu ktora mi ublizovala nadalej.. tak som ako zombik prezivala dalsi a dalsi den. moja najlepsia kamaratka vtedy objavila niekolko zaujimavych skoleni- osobnosnty rozvoj, aj ezotericke. pridala som sa k nej. Teraz som sa dokonca prihlasila na Cestu, to je alternativna forma liecby, neviem ci ste sa s tym stretli. V ramci tohto je mi blizke najma to, ze vsetci si uvedomuju, ze ked mame nejaky fyzicky problem, castokrat ho sposobuju bloky v nasom vnutri.. ja mam urcite mnozstvo blokov na ktorych treba pracovat.. verim ze toto ma niekam posunie. Ak by ste mali tip aj na nejake ine seminare, budem rada. Urcite by som sa nadalej rada vzdelavala a tym sa aj hladala. dakujem a drzim vsetkym palce nech nad depresiou zvitazite. ja som stale len na ceste, ale verim ze na spravnej

ivanka_kralikova
23. jan 2016

@maria.vinea ahoj. ja som citala kopu clankov o tom ze prave filtracne kanvice nie su dobre- lebo sa na filtri mozu udrziavat plesne ak sa spravne neudrziava.. tohto sa popravde dost bojim 😒 asi zostanem pri prevarani vody, resp. dojcenskej vode.

ivanka_kralikova
31. dec 2015

@sue neuvidi, ale moze si to pred porodom rozmysliet..

ivanka_kralikova
29. dec 2015

@talula na Slovensku to priamo zákonom zakázané nie je, nie je však možné si niečo takéto zazmluvniť... Takže vlastne by si nemala istotu.. To je ten problém. A je dosť možné že keď mamičke po prvýkrát prinesú bábätko, zamiluje sa doňto tak, že ho odmietne odovzdať... toto sa dopredu predpokladať nedá...

ivanka_kralikova
29. dec 2015

Ahoj, mne tiez zaberala Fatra- tu som si potom davala aj ako prevenciu. Ked uz bolo dlhsie zle tak som skusala aj zut zazvor 😀 pekne silne ale pomaha 🙂 alebo aj horcicova voda- to je pomerne hnusne, ale da sa to exnut. plus aj med je dobry.. ten je antisepticky a ukludnuje aj zahnu.. napr mliecko s medom. drzim palce! a dakujem za dalsie inspiracie ktore urcite vyskusam

ivanka_kralikova
28. dec 2015

@karpan ahoj. babatko potrebuje milion veci 🙂 odporucam sa zastavit bud v nejakom detskom obchode alebo pozriet na nete ze detska vybavicka a budes mat tie zakladne veci ktore treba.. plus potom sa popytat takto na dalsie veci ktore este mamicky odporucaju. napr. ja by som rozhodne nezabudala na monitor dychu... to bola popravde prva vec ktoru som dostala ked som cakala synceka.. velmi som sa bala syndromu nahleho umrtia dietatka, nakolko v rodine sa nam to uz stalo...takze monitor dychu.. dalej urcite dolezita vec je kozmetika pre mamicku- nech nemas strie- rozne kremiky, poporodny pas a pod. rada poradim ak budes potrebovat

ivanka_kralikova
28. dec 2015

@kili my sme na to sli trosku jemnejsie- zacali sme vodicku (dojcensku vodu) pridavat do kasiciek.. resp. mu stale robim aj polievocky, alebo rozne ovocne stavicky, s lyzickou medika nech mu chutia... takze aj tak sa daju doplnat tekutiny. hlavne pozor aby vodicka bola bud prevarena alebo balena voda- idealne dojcenska, nech mate istotu co pije. my radsej dame balenu vodu ako by sme riskovali rozne chemikalie vo vode. drzim palce nech sa dari 🙂 krasny dnik

ivanka_kralikova
28. dec 2015

@jankajaov Ahoj. stalo sa mi nieco podobne, popravde, neverim ze existuje "spravne riesenie". idealne by bolo keby ste sa osamostatnili. zacinate spolocny zivot a ten by mal byt o vas dvoch, nielen stale o jeho biologickej rodine. ver mi- ak neodstrihne rodinu, v buducnosti to bude problem, lebo vzdy bude k nej mat blizsie ako k tebe a pripadne vasim detom (ked pridu). takze zaklad pre spolocny zivot je, aby to bolo o vas dvoch.. tym padom je jedno ako vztah s bratom alebo kymkolvek inym, lebo pokial sa to zredukuje len na obcasne navstevy, nebude ti vadit ci vvztah ochladol alebo nie. castokrat sa stane ze zalubeny clovek ma proste klapky na ociach..asi sa to stalo aj jemu. bohuzial do jeho hlavy nevidime, takze sa neda uhadnut preco sa to stalo.. treba sa sustredit na dobre veci a to ste vy dvaja s priatelom. lubte sa a budte spolu a hlavne sa nenechaj deptat okolim.

V diskusii: Chcem tak veľa?
ivanka_kralikova
28. dec 2015

@dzeni ahoj. moze to byt velmi vela veci, ktore lekar len tak nezisti... napr zachvat uzkosti. alebo aj nizky tlak- ak si v strese a prida sa k tomu aj unava, organizmus moze reagovat takto. nemas problemy som spankom? tlak tiez znizuju niektore potraviny.. mozno by bolo fajn skocit aj na alergologicke vysetrenie, ci ti nerobi zle nejake jedlo... pricin moze byt skutocne vela..vacsinou je to kombinacia fyzickeho a psychickeho. drzim palce nech sa to zlepsi.

ivanka_kralikova
28. dec 2015

Ahojte. my mame Zlatu studnu- Zlaticko. podla mna je ok. Ale urcite vsetky dojcenske vody splnaju prisne poziadavky na kvalitu takze by som sa nebala kupit ziadnu z nich.. skor sa bojim vody z vodovodu lebo u nas su s nou stale nejake problemy plus ked citam kde zas bola aka havaria resp. co vsetko sa dostalo do podzemnej vody... takze podla mna dojcenska voda alebo minimalne tu kohutikovu prevarat... jednoducho si treba davat pozor.