Akú školu študovať, aby som v budúcnosti dobre zarobila?

20. feb 2024

Ahojte rozhodujem sa co studovat a vobec neviem netaha ma to vyslovene k nicomu ze by som si povedala ze wau toto je moj smer. Studovala som farmaciu ale tam mi doslo ze to proste nie je pre mna nebavila by ma ta praca tak som to ukoncila. Neviem co ist studovat. Chcela by som aby som si po skole mohla najst dobre platenu pracu - to je prve kriterium a druhe aby sa to dalo studovat aj externe lebo chcem pracovat popritom a tretie aby ta skola bola na Slovensku. Nekritizujte ma prosim za to ze sa neviem rozhodnut ja chcem len pohlady na jednotlive skoly na SK s ktorymi mate skusenost ze ste si nasli dobru pracu aj mimo Bratislavy. PS: IT skola urcite nie k tomu nemam vztah

egonsk
20. feb 2024

najlepsie platene su vacsinou iba technicke smery.

chodec15
20. feb 2024

Okrem IT este uctovnici, auditori, ekonomovia, pravnici, eurouradnici, doktori, zubari,...

zuzanka.zuzu
20. feb 2024

medicínu?

valeria_h
20. feb 2024

Medicína, technické oblasti

abdn16
20. feb 2024

Fuha, tak ale studovat budes par rokov, tak jedno z hlavnych kriterii by malo byt to, ze by ta to aj zaujimalo. Jednu skolu si uz nechala, chces nechat aj dalsiu?
Ja som k IT tiez nikdy nemala vztah a po skole som zacala pracovat v IT :D vacsine kolegom zavidim ich znalosti, kedze mam este dost nedostatky.
Popozeraj si pozicie na profesii,kde su pisane aj platy, podla toho budes vediet co je dobre platene a co nie a zhruba aku skolu k tomu potrebujes...

simca06022011
20. feb 2024

@chodec15 😂 vazne? ktory bezny ekonom/uctovnik je dobre plateny?

simca06022011
20. feb 2024

autorka ides na to uplne zle, kym nemas vybrate to CO CHCES robit, tak pracuj a nevymyslaj s vs... pretoze vidis, uz si studovala a NEBAVILO TA TO. To znamena ze nestaci iba aby si raz dobre zarobila.. musi ta to aj bavit ;)

luccija
20. feb 2024

Keď si sa dostala na farmáciu tak budeš bystrá🙂prečo si to nechala veď to neznamená, že budeš stáť v lekárni mohla si byť niekde vo farma firme, zástupca značky, čokoľvek škoda tej školy niekedy sa treba zaprieť
Neviem poradiť išla by som na testy k psychologicke čo su tvoje silné, slabe stránky.Dobre zarobiť môže aj kozmeticka ty hľadaj to svoje

esmey
20. feb 2024

Časom pochopíš, že na SK žial platí že vzdelanie nie je ale že vôbec rozhodujúce pre výšku príjmov. V dnešnej dobe nie sú cenené vedomosti alebo tituly, ide skôr o to či ovládaš niečo, čo ostatní nie, čím horšie je človek pre firmu nahraditeľný, tým viac vie vypýtať. Neštuduj niečo kvôli peniazom ale to čo ťa baví, pretože len v takej oblasti ťa to bude baviť neustále sa zlepšovať a zvyšovať kvalifikáciu.

pe_mi
20. feb 2024

Ak sa nemýlim aj grafická škola,štúdium je dobre platené

letfenixa
20. feb 2024

Práve farmacia je dobrá voľba pre dobrý zarobok.

evelina83
20. feb 2024

@letfenixa ano aj ja si myslím,že farmácia.Plat a aj pracovná doba.

vikisisi
20. feb 2024

@simca06022011 a teda ani kopec právnikov, pokiaľ sa po známosti nevyšvihnú

olimuc
20. feb 2024

Farmaciou si mala dobry zaklad … tam sa tocia najvacsie € … nie pracou v lekarni ale Pfizer a spol, ak by si ovlada la 2 jazyky a farmàcia + trochu priebojnosti a sikovnosti, mas vyhrane…

sisa_s
20. feb 2024

@zuzanka.zuzu
@valeria_h medicina sa odkedy studuje externe

zuzanka.zuzu
20. feb 2024

@sisa_s aha to som prehliadla. tak nič

valeria_h
20. feb 2024

@sisa_s Tiež som prehliadla, že externe.

nelka93
20. feb 2024

Externe sa dá študovať malo odborov a ešte keď chceš zarábať veľa po skole

lenkakravcova
20. feb 2024

Zubné

domkakvet
20. feb 2024

Tak farmacia tvoje poziadavky splnala.

autor
20. feb 2024

Boze ludia halooo. Ked napisem ze farmacia nebola pre mna a ta praca by ma nebavila tak asi nechcem komentare ze mam ist na farmaciu. Ja viem ze by som nemusela stat v lekarni vsak som to studovala tak tusim co sa da z toho robit ale toto skratka nie... ani ludsky na takomto niecom nechcem zarabat peniaze. Dva relevantne komentare pod celou diskusiou. A ano aj na tych testoch u psychologicky som bola a ta mi povedala ze nezvyknu mat ludia taketo vysledky ze ja mam silne aj umelecke aj vedecke zameranie ale ze mi odporuca ist na mensa testy. No takze to mi moc nepomohlo pri rozhodovani. Ja si viem seba predstavit takmer na akejkolvek pracovnej pozicii cize ozaj netusim co si vybrat len nechcem studovat nieco z coho potom celozivotne zarobim 1000€ chapeme sa.

svokrinjazykmonika
20. feb 2024

Tak skús onlyfans, veď čo chceš počuť. My ako máme vedieť čo teba bude v živote baviť robiť 🤷

autor
20. feb 2024

@svokrinjazykmonika na onlyfans mozes ist ty ja chcem ist na skolu (btw to je dost otrepany vtip). Pocut chcem ze z akej SK vysokej skoly je dobry zarobok ked ju dostudujes. A k poslednej vete: ja sa nepytam ze povedzte mi co ma bude bavit. Nevies pomoct ani odpovedat tak nepis naco si minas cas...

oli18
20. feb 2024

Ja poznam viac ekonomiek so strednou, aj VS , ktore podnikaju a velmi sa im dari. Dalsia s VS je auditorka, robi pre velke firmy. Ak si v tejto sfere
dobra, mas nadstandardne prijmy.

zorkahorka
20. feb 2024

Vyberat si skolu podla zárobku? 🙈 studuj to, co ta bavi a pohni mozgom, ako to vyuzit tak, aby si bola spokojna.
A musis studovat vs???? Zarabat mozes aj bez nej

luccija
20. feb 2024

Tak sa venuj microbladingu čo ti na to napísať?
Nemám prehľad aké školy sa študujú externe, ale tvoja otázka je smiešna.Snad ty musíš vedieť čo by ťa bavilo poznám psychologicky v škole, ktoré zarobia tabuľkový plat, ale aj také čo niekoľkonásobne viac samé na seba.Aj záhradník čo navrhuje zahrady dobre zarába🙂bavia ta čísla, ekonomika?kamarátka má výbornú VS a baví ju pracovať v cestovke.

autor
20. feb 2024

@oli18 dakujem za jeden z mala komentarov k veci si unikat v tejto diskusii

autor
20. feb 2024

@zorkahorka ano v cirej podstate mas uplnu pravdu mozem nieco robit aj bez nej ale s nou je to na SK stale lahsie v mnohych oblastiach a myslim uz na par krokov dopredu. A teda samozrejme ze si ju vyberam aj podla zarobku. Ked si chcem raz kupit to, to a tamto tak proste nepojdem na pedagogicku bohuzial. Chcem aby som 6 investovanych rokov do studia a popritom do nejakych kurzov/kvalifikacii aj pocitila.

autor
20. feb 2024

@luccija aspon o trochu lepsi komentar ako pani s onlyfansom no ale aj tak nic moc. Nemam prehlad ale je to smiesne - OK? A k tomu ze ja MUSÍM vediet tak proste neviem a napisala som to aj v prispevku a aj v dalsom komentari ze ani psychologicka mi nepomohla vybrat si...

subartic
20. feb 2024

@oli18 v prepočte na hodinu zarobia ako upratovačky ak sa bavíme o účtovníkoch .